Burmistrz Zdzisław Lis i Sołtys Józefosławia Jan Dąbek - fot. biuro Z. Lisa

PILNE !!!! – Zdzisław Lis ponownie będzie burmistrzem Piaseczna

Nieoficjalne wyniki wyborów potwierdzają zwycięstwo Zdzisława Lisa w II turze wyborów na burmistrza Piaseczna, w której pokonał Józefa Zalewskiego.

Relacja Piaseczno24.TV :

Podoba ci się:

Komentarzy (26)

 1. To chyba dobrze?

  • Zależy dla kogo. Dla mnie tak, wolę być częścią obozu wygranych.

 2. Ale Janka Dąbka już w Powiecie nie ma. Teraz platformersi będą musieli dogadywać się między sobą. Tylko, co z jakąś kontrolą, jeśli jest całkowite jednowładztwo???

 3. Od kilku lat słyszę (czytam) na forach, że pan burmistrz z panem starostą jak pies z kotem, a na powyższym zdjęciu sielanka.

  • Czasami trzeba robić dobrą minę do złej gry, czysta polityka. Tak było i w tym przypadku.

   • Ktoś ci Wilanowski robi wodę z mózgu.
    Akurat Burmistrz Lis z Janem Dąbkiem dogadywali się bardzo dobrze. Min. stąd nasza piękna Cyraneczka.

    • XYZ, rozumiem że żartujesz?

     • Fakt piękna. Tylko nie rozumiem nadal sensu jej istnienia w obecnym kształcie ?!

      • No przecież kiedyś rozciągnie się w obu kierunkach. Za torami ma się połączyć z planowaną Trasą Mostową (jak kiedyś powstanie), może też skręcić w przedłużenie Kombatantów do Działkowej (której rozbudowa jest także planowana). A na zachodzie ma dojść do Puławskiej. Nawet jeśli nie bezpośrednio, (bo są małe szanse na poszerzenie ul. Kuropatwy), to są inne możliwości: wąska Kuropatwy + Bażancia + Jagielska + Geodetów + Energetyczna. A najlepsze dla nas byłoby (będzie :-) ) włączenie Cyraneczki w (planowany przez Lesznowolę) węzeł komunikacyjny w Mysiadle. Pożyjemy, zobaczymy. Ale czy dożyjemy – to inna sprawa. Plany ambitne są.
       Pozdrawiam,
       Hanna Krzyżewska

      • ale w takim kształcie ma też jaknajbardziej sens !
       każdy metr ma sens

      • Pewnie nie mieszkasz na Ogrodowej . Dla nas to świetny skrót do szkoły.
       Antek nie Żartuję to ,ze współpracowali było wyraźnie widać na naszych zebraniach wiejskich.

     • Największe kłótnie to były wtedy, kiedy burmistrzem był Zalewski, a starostą Dąbek. A teraz patrzcie, jaka dobra współpraca była w starostwie przez całą poprzednią kadencję między tymi panami. Starosta Dąbek z burmistrzem Lisem też dogadywał się całkiem dobrze, tylko jeden ważny radny z PO ciągle mu nadeptywał na to i owo. No i rezultat jest taki właśnie, że teraz wszędzie PO będzie. Chyba, że na starostę wybiorą sobie kogoś z PiS-u, w co jednak trochę wątpię :-/
      Pozwólmy im się spokojnie ukonstytuować, ale mam wrażenie, że będzie u nas rzadko spotykany sojusz POPiS w powiecie. Taki miejscowy folklor.
      Pozdrawiam,
      Hanna Krzyżewska

      • „Największe kłótnie to były wtedy, kiedy burmistrzem był Zalewski, a starostą Dąbek. A teraz patrzcie, jaka dobra współpraca była w starostwie przez całą poprzednią kadencję między tymi panami”

       Pani Hanno, powiem więcej, Panowie byli w stanie wzajemną zgodą wiele zbudować w Piasecznie, bynajmniej tak deklarowali na swoich bilbordzie. Niemniej jednak ja jestem bardzo zadowolony że nie zobaczę skutków tej zgody.

 4. Lis 9437
  Zalewski 7291

  Różnica ponad 2000!

  Czy ktoś wie jak głosowali w obwodach w JJ?

  • A jaka była różnica w głosach 4 lata temu? Czy ktoś pamięta?

   • 1 Lis Zdzisław Jerzy 8490 58,16%
    2 Zalewski Józef 6107 41,84%

    Źródło:
    http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/140000/141804.html#tabs-7

    • A jaka była frekwencja w wyborach w 2010 roku? W 2014 w II turze tylko 30%, niższa frekwencja jest bardziej korzystna dla Pana Zalewskiego gdyż ten kandydat ma stały elektorat. Wyższa frekwencja daje korzystniejsze rezultaty dla Pana Lisa.

     • Potrafisz czytać, potrafisz pisać. Źródło podane…

 5. To chyba proste, głosowałem na Lisa a dajmy na to wygrywa Zalewski – to wtedy przegrałbym…

 6. I co teraz…? Platformersi mają tak wielką przewagę w radzie, że cały budżet na infrastrukturę rozdzielą tylko między swoich radnych…? A co z pozostałymi sołectwami?

  • Chyba forum pomyliłeś!! Jeśliby tak miało być, to u nas nikt płakał nie będzie… Bo niby z jakiej opcji są nasi radni??? Ale tak na pewno nie będzie, bo nie przynależność partyjna a chęć i zapał do pracy jest ważniejsza. Nasi radni należą fo opcji rządzącej, więc mają duże możliwości, dostali od nas kredyt zaufania, potrzeba tylko szczerych chęci a będzie dużo lepiej:)

   • Akurat w samorządzie jest znacznie lepiej jeśli jest zachowana równowaga pomiędzy koalicją a tzw opozycją, bo wtedy gmina rozwija się w miarę równomiernie. W obecnej sytuacji, PO wraz z przystawką to 16 na 23 radnych. Jeśli założymy, że kołderka jest jak zwykle przykrótka, radnych nie mających większego wpływu na podejmowane przez radę decyzję jest 7 oraz, że jeden okręg wyborczy to średnio 3.000 mieszkańców, wychodzi, że około 21.000 mieszkańców naszej gminy będzie w gorszej sytuacji od pozostałych przez najbliższe 4 lata.

 7. Jednowładztwo nigdy nie było dobre. Prowadzi do braku kontroli oraz nadużywania możliwości. Tak znacząca przewaga Platformy w radzie nie jest korzystna choćby dla Julianowa, który zawsze szedł ramię w ramię z Józefosławiem a tym razem został połączony w jeden okręg wyborczy z Chylicami i Chyliczkami. Mam nadzieję, że większość w samorządzie piaseczyńskim będzie pamiętała, że podstawą demokracji są rządy większości z uwzględnieniem potrzeb mniejszości.

 8. Program Partii Programem Narodu!

 9. do tej pory było gówno,a teraz będzie nasrane
  będę się cieszył jak zobaczę ,przez najbliższy rok jedynie co się zmieni to pogoda,no jeszcze dziury w jezdniach,a i jakieś nowe osiedla
  później zacznie coś delikatnie się dziać ze dwa lata i ostatni rok będzie popis (nie chodzi mi o PO i PIS ) przed wyborcami bo ja,ja,ja chcę do koryta
  jak na Shreku ,panie trójkę wybierz,trójkę

 10. Czego nie robi się dla ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*