” Radny reprezentuje interesy mieszkańców swojego okręgu. Radny nie ma przywileju króla, który wydaje oświadczenia ” – komentarz do oświadczenia radnego z Józefosławia

Poniżej oświadczenie radnego Roberta Widza alias Józefosław 2.0, w której wyjaśnia dlaczego zgodnie z wytycznymi Platformy Obywatelskiej głosował za przyjęciem uchwały umożliwiającej rozbudową Auchan. Swoje kontrargumenty przedstawiła radna ubiegłej kadencji Katarzyna Nowocin-Kowalczyk, która monitorowała plany rozbudowy Auchan, tak by nie utrudniały w przyszłości życia mieszkańcom Józefosławia i okolic.

Józefosław 2.0 to program wyborczy dla mieszkańców Józefosławia, którym chwalili się kandydaci na radnych podczas kampanii wyborczej, niestety zniknął ze strony Platformy Obywatelskiej:

www.piaseczno.platforma.org/wybory2014/56-jozefoslaw20.html

Z chęcią upublicznilibyśmy plik pdf z piękną wizją Józefosławia, ale już podczas kampanii Robert Widz zabronił nam rozpowszechniania pliku z folderem reklamowym. Podkreślił, że do dystrybucji pliku prawa ma jedynie strona PO.

Radny Robert Widz alias Józefosław 2.0 :

Wczoraj na sesji Rady Miasta podjęta została uchwała o wyrażeniu zgody na sprzedaż kilku działek w trybie bezprzetargowym na rzecz Auchan Polska sp. z o.o. Pierwsza w „naszej karierze” uchwała, ktora wywołuje wiele kontrowersji, gdyż jest związana z planowaną rozbudową Auchan. Pragnę wyjaśnić, że uchwała ta nie oznacza automatycznie sprzedaży tych działek, a jedynie daje burmistrzowi możliwość ich sprzedaży. Zarówno burmistrzowi jak i nam zależy na jak najlepszych rozwiązaniach komunikacyjnych w okolicy Auchan, stąd decyzja umożliwiająca burmistrzowi ewentualne rozmowy z Auchan.

Oczywiście rozbudowa Auchan wzbudza protesty okolicznych mieszkańców – ale pragnę zwrócić uwagę, że istniejący plan zagospodarowania przestrzennego już teraz umożliwia taką rozbudowę i firma Auchan nikogo nie musi o nic pytać. Wydaje się, że te działki jak i możliwość dodatkowego połączenia galerii z ulicą Energetyczną stanowi jaką wartość dla Auchan, ponieważ były już na ten temat prowadzone rozmowy, które zostały przerwane. Jeżeli do nich ponownie dojdzie, burmistrz (na podstawie podjętej wczoraj uchwały) może przystąpić do rozmów i szukać najlepszego porozumienia. Osobiście mam nadzieję, że do takich rozmów dojdzie i obie strony będą w stanie wypracować rozwiązanie dobre dla obu stron.

My, mieszkańcy mamy nadzieję, że ta rozbudowa nie sparaliżuje nam dojazdu do domów a wręcz udrożni ulicę Geodetów poprzez modernizację ul. Energetycznej. Mam też nadzieję, że uda się również wypracować najlepsze możliwe rozwiązanie dla sąsiadujących z terenem Auchan nieruchomości. W końcu społeczna odpowiedzalność biznesu staje się normą w działalności firm. Ale najpierw do takich rozmów musi dojść.
Rozumiem emocje, podsycane spekulacjami i komentarzami. Tak już jest – najważniejsza jest jednak konkretna informacja, która pozwoli wyrobić sobie opinie. Ja będę starał się informować Was na bieżąco, zarówno poprzez media społecznościowe jak i bezpośrednie spotkania.

Katarzyna Nowocin-Kowalczyk :

Szanowny Panie Radny! Podjęcie tej uchwały to był bardzo duży błąd. Powyższy wpis, świadczy tylko o nieznajomości tematu i bezmyślnym powtarzaniu niezbyt mądrej argumentacji.

W poprzedniej kadencji, zmieniłam bieg głosowania na sesji, co w rezultacie doprowadziło do powstrzymania przyjęcia tejże uchwały. Po nagłośnieniu sprawy („Piaseczyński Miś” – artykuł w PP, na J24 oraz innych portalach), gmina przystąpiła do negocjacji ze spółką w sprawie inwestycji w infrastrukturę okalającą CH.

Auchan, mając nóż na gardle składało propozycje i obietnice, a potem z uśmiechem, ze wszystkiego się wycofywało. Zarówno Daniel Putkiewicz jak i Zdzisław Lis są marnymi negocjatorami, do tego bez szerszej wizji. Zatem Auchan osiąga wszystko co chce. Przykro patrzeć, jak zaprzepaszczacie to, o co walczyłam dla naszego terenu. Przykro patrzeć, jak zamiast dogłębnie przyjrzeć się sprawie, zadowalacie się płytkimi argumentami, które nijak mają się do stanu faktycznego.

Przykro patrzeć, jak zamiast zapoznawać się z dokumentami i faktami z przeszłości, bezrefleksyjnie zadowalacie się opiniami tych, którym zależy na przepchnięciu własnego stanowiska. Przykro patrzeć na ludzi stojących w szeregu i radośnie podnoszących rękę w akcie posłuszeństwa. No, cóż, – odwaga, wizja i dogłębna analiza nie są obowiązkowymi cechami radnych i burmistrzów.

Robert Widz alias Józefosław 2.0 :

Nie wchodzę w polemiki, które nic nie wnoszą. Przypomnę jedynie, że obecny stan rzeczy nie jest wynikiem ostatnich 2 miesięcy a działki NIE SĄ sprzedane. Może to Pani Katarzynie jakoś umknęło. To stwarza więc pole do rozmów – ale tu trzeba także woli Auchan. Ja mam nadzieję, że do takich rozmów dojdzie.

Katarzyna Nowocin-Kowalczyk :

Auchan przerwało rozmowy, bo nie miało żadnego interesu w tym, aby je dalej prowadzić. Może rozbudować CH bez tych działek, z tym, ze nie będzie w tym miejscu kina. Jednak spółka oraz jej spółki córki maja dość terenów wzdłuż Energetycznej, aby centrum rozrywki przenieść w inne, pobliskie miejsce, które nie będzie generować takiego ruchu na Geodetów. Auchan jednak nie jest zainteresowane inwestycja w okoliczna infrastrukturę drogową poza absolutnym minimum, – co się np. przekłada na dodatkowe światła na Geodetów przy wjeździe do CH.

Przystępując do rozmów ze spółka, burmistrz nawet nie był świadom tego, ze wydał im pozytywna decyzję środowiskową. Nie wiedział tez, jakie są zapisy w tejże decyzji. Szanowny Panie radny, proponuję powstrzymać hurrra optymizm i zanim podniesie się rękę do glosowania, przyjrzeć się dokładniej dokumentom i faktom. W poprzedniej kadencji udało nam się skutecznie blokować samowole i bezkarność różnych inwestorów, developerów.

Miałam nadzieję, ze przynajmniej radni z Józefosławia będą kontynuować te działania. Niestety, patrząc z perspektywy tylko tych dwóch miesięcy, aż ciśnie się na usta stwierdzenie – oto są efekty bezmyślnego głosowania na ludzi-roboty.

Robert Widz@ Umknęło ci jedno – burmistrz „negocjuje” tę sprawę od dluższego czasu. Aby negocjować nie potrzebuje powyższej uchwały. Działki nie zostały sprzedane, bo blokowałam ich sprzedaż do czasu zawarcia korzystnego dla mieszkańców porozumienia ze spółką. Nie tylko nie czytasz uważnie, ale nie znasz istotnych faktów związanych z tą sprawą. I jeszcze jedno, – kontakt radnego z mieszkancami jest ustawowo wpisany w obowiązku radnego. Również dyskusja. Radny reprezentuje interesy mieszkańców swojego okręgu. Radny nie ma przywileju króla, który wydaje oświadczenia.

Nie stawiaj siebie Robert ponad. Jeśli mieszkańcy czegoś nie wiedzą, jeśli pojawiły się nowe okoliczności – to tłumacz I wyjaśniaj. A jeśli sam nie wiesz, to też pytaj. Buta to zły doradca. Przemyśleń w świąteczny czas życzę.

Obecna sytuacja oraz tłumaczenie, że uchwała potrzebna jest burmistrzowi do prowadzenia negocjacji przywołuje w pamięci bardzo podobna sytuacje. Rzecz dotyczyła uchwały dającej burmistrzowi zgodę rady na prowadzenie rozmów ws. budowy spalarni.

Fakt, że burmistrz z mocy prawa reprezentuje urząd i gminę oraz ma prawo prowadzić podobne rozmowy – nie wystarczył burmistrzowi. Przekonywał radnych, że bez tej uchwały ani rusz, gadać nie może. Efekt? Radni uchwalili, a rozmów żadnych nie było, bo I chęci do tychże rozmów zabrakło. Podobnie z Auchan. Czasu na negocjacje było aż nadto. Teraz burmistrz powinien był stanąć przed radą i powiedzieć – wynegocjowałem to I to. Żądania spółki są takie a takie. Czy szanowna Rada wnosi jakie są uwagi? A tu wszystko postawione na głowie. Auchan ma wszystko co jest im potrzebne do rozbudowy i mogą się teraz tylko śmiać z głupoty rady i urzędników. Panie Radny Robercie – Rada miejska to organ kontrolny burmistrza, a nie zespół klakierów.

Przecież rozbudowa Auchan to nie jest jakaś nowa sprawa. Czasu na negocjacje było aż nadto – kilka lat. W poprzedniej kadencji jak udało się zablokować analogiczną I uchwałę i wycofać z obrad sesji, Daniel Putkiewicz tłumaczył podobnie – uchwalcie to będę negocjował. – NIC NIE WYNEGOCJOWAŁ.

Te działki to był ostatni argument gminy, aby zmusić spółkę do inwestycji drogowych większych, niż absolutne minimum potrzebne do funkcjonowania Auchan po rozbudowie. Ponowne przedłożenie radnym tej uchwały oraz jej bezmyślne uchwalenie może wskazywać jedno – gmina niczego nie ugra, a urzędnicy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji rozbudowy CH bez odpowiednich inwestycji drogowych.

Nadmienię, że przez prawie 2 lata od zdjęcia tej uchwały z sesji, burmistrz, wielokrotnie pytany przeze mnie osobiście na każdej następnej sesji, – nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie dotyczące stanu rozmów ze spółką. Zwykle padała odpowiedź – mamy się spotkać.

źródło: Józefosław 2.0

Zgodnie z prośbą pani radnej zmieniamy opis pod zdjęciem i zamieszczamy poniższe sprostowanie :

Właścicielem zdjęcia opublikowanego w dniu 8.01.2014 nie jest Platforma Obywatelska. Autorem i właścicielem jest Józefosław 2.0

Z obawy o dalsze roszczenia w sprawie wizerunku postanowiliśmy usunąć ze zdjęcia burmistrza oraz radnych, ponieważ ktoś mógłby ich rozpoznać i spytać nad czym pracuję. Wolimy zaoszczędzić im tych nieprzyjemności.

Wywiad z radnymi PO – Katarzyną Krzyszkowską-Sut i Robertem Widzem :

„Jeśli chodzi jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej

Więcej na temat rozbudowy Auchan :

Czy kandydatka z listy wyborczej Starosty ma coś wspólnego rozbudową Auchan ?

Zobacz jak będzie wyglądać Galeria Piaseczno Auchan

Rozbudowa Auchan

Rozbudowa CH Auchan i parking przesiadkowy – wspólna interpelacja E. Szweycer, J. Wierzchowskiego, K. Nowocin – Kowalczyk i H. Krzyżewskiej

Auchan zainwestuje, żeby nie zakorkować Geodetów

Rada miasta nie zgodziła się na sprzedaż działki dla Auchan

Geodetów w kontekście rozbudowy Auchan

„Obawiam się, że jeśli wejdziesz do rady, to będziesz „przepychała” koncepcje rozbudowy Auchan zgodna z interesami spółki, a nie mieszkańców ” – Nowocin vs Dworak

Paraliż komunikacyjny Józefosławia

„Tulipanów będą jeździły tiry, Geodetów i Józefosław staną w jednym wielkim korku a market po wykupie za niewielkie pieniądze trzech działeczek” – więcej informacji o wczorajszym głosowaniu

Podoba ci się:

Komentarzy (69)

 1. Nie pobada mi się styl uprawiania polityki przez Panią Nowocin, ale w tym przypadku przyznaję jej całkowitą rację.
  Radni nowi z józefosławia nie mają pojęcia o samorządzie,a na dodatek upartyjnieni .
  Sami mieszkańcy wybrali głosując w ten sposób taki los.
  Głosując na partię zapomnieliśmy o tym, ze w samorządach liczą się ludzie.
  Tak naprawdę nie mamy dziś reprezentacji ani w Gminie ani w Powiecie.
  Trzymajmy tak dalej i płaczmy,że nic się nie da.
  Szczytem demagogi jest to , ze dwie wrogie sobie Parti dla stołków dogadały się jak gdyby nic ich nie dzieliło.
  Mamy dziś u nas POPIs. No i będzie Popisowo.

 2. Jedno jest pewne, ze strony burmistrza oraz Rady brak jest jakiejkolwiek komunikacji z mieszkańcami, dla których uciążliwość przyszłej galerii w przypadku braku rozwiązań usprawniających komunikację będzie największa. Wszystko jest ukryte , za kotarą. Co do samej uchwały, to prawo do sprzedaży może mieć (jako kartę przetargową), ale ja najpierw proszę o informację co gmina planuje osiągnąć w negocjacjach z Auchan(wersji już było kilka). Mieszakańcy oczekują KONKRETÓW!!!!!We mnie budzi to ogromny sprzeciw i chęć protestu. Ponadto czemu nic nie słychąc o rozmowach z Lesznowolą, skoro tamtejsze władze chcą lokalizować również usługi na terench po EkoMysiadło? Centra powstaną, a na koniec gminy stwierdzi iż nie da się poprawić układu drogowego bo brak jest działek, tereny trzeba wywłaszczać, a to za dużo kosztuje (systuacja w J&J)Jeśli Radni i Burmistrz nie liczą się z mieszkańcami w tej sprawie proponuje abyśmy pokazali spółce Auchan iż społeczność lokalna ma również swoje zdanie (np. Antyfanpage). Straty wizerunkowe mogą tu mieć znaczenie. Jakoś w Łomiankach Auchan zainwestowało w budowę wiaduktu nad drogą krajową. Może nasz szanowny Pan Burmistrz powinien wybrać się tam na szkolenie???

 3. Chrzanią. Najpierw przegłosowali możliwość sprzedaży działek, a teraz jak wyszła ta informacja do ludzi, to wymyślają do tego filozofię. Po co przegłosowano ta możliwość sprzedaży działek? Żeby na nich wybudować plac zabaw? Żeby ich nie sprzedawać Auchan? Tak sobie, żeby potrenować głosowanie? Przecież to jest tylko po to, by można było je Auchan sprzedać, aby te się rozbudowało.

  Ja się pytam jakie korzyści będzie miało Piaseczno, Józefosław i wszyscy mieszkańcy z rozbudowy Auchan?
  Że Auchan będzie miało korzyści – rozumiem. Zrobi miliardy, rok w rok, przez 10, 20 i więcj lat. Właśnie minęły święta i widać było jakie były w obecnym Auchan tłumy. Wielka galeria na 250 sklepów tylko je zwielokrotni. Geodetów już ledwo dyszy, ale też ledwo dyszy Puławska.

  Po pierwsze pytanie – po co nam ta rozbudowa?
  Po drugie – jeśli (przecież to nie musi być przesądzone) rozbudowa nastąpi, w jaki sposób burmistrz i radni wyobrażają sobie rozładowanie zwiększonego ruchu który ta rozbudowa stworzy? Dziś już jest bardzo źle.

  Piaseczno ma możliwość wstrzymania rozbudowy. Można zmienić plan zagospodarowania na taki, który ją uniemożliwi (np. niska dopuszczalna zabudowa). To urzędnicy wydają decyzje, pozwolenia na budowę – wystarczy zrobić strajk włoski i ściśle pilnować wszystkiego. Zablokowanie sprzedaży tych działek też zablokuje budowę, albo ją chociaż ograniczy.

  Za chwilę będą tu drugie Janki, tyle że Janki mają szerokie drogi, ronda, wiadukty, a w sąsiedztwie tych galerii handlowych nie ma tam takiej zabudowy mieszkalnej jak w Piasecznie. A Puławska jest już dziś bardziej zapchana niż Janki, Geodetów również, a na horyzoncie nie widać żadnych inwestycji które miałby trochę przejąć ruch. Buspas zdechł, Puławska-bis to bardzo odległa przyszłość (2020 jak wszystko pójdzie dobrze, ale zawsze mogą być poślizgi, braki finansowania, itp), tramwaj to mrzonka.

  I co się robi w takiej sytuacji?
  Po cichu, zaraz po wyborach, w gorączce przedświątecznej, przegłosuje się możliwość sprzedaży działek potrzebnych do rozbudowy Auchan. Bez żadnych warunków, umów z Auchan, itp. Łomianki mogły dostać 90 milionów od Auchan na infrastrukturę, a u nas mglista i niewiążąca obietnica 20 milionów załatwiła korzystne dla Auchan głosowanie.

  A oprócz rozbudowanego Auchan za parę lat będzie tu znacznie gęściej, bo i Leroy przeniesie się prawdopodobnie na działkę po Imoli (i rozbuduje na znacznie większy), i Lesznowola zafunduje nam tu drugą Wólkę Kosowską na pustych obecnie działkach przy Geodetów.
  I to wszystko ma przyjąć obecna infrastruktura. No, przepraszam, doda się kawałek asfaltu o szerokości 3 metrów aby więcej klientów mogło do Auchan wjechać od Puławskiej. I to przekonuje burmistrza i radnych?

 4. Ładne photoshopowe zdjęcia nie przykryją faktów.

  Warto upowszenicać informację kto głosuje przeciwko mieszkańcom.
  Lista tych co głosowali za paraliżem Geodetów i okolicy, czyli za sprzedaniem działek Auchan by te mogło się rozbudować i zarabiać miliardy:

  Głównie PO:
  - Michał Rosa
  - Jerzy Mościcki
  – Adam Marciniak
  - Piotr Obłoza
  - Antoni Rosłon
  - Łukasz Kamiński
  – Robert Widz
  – Katarzyna Krzyszkowska Sut

  wsparcie od Sport i Kultura:
  - Dorota Kłos

  Ale też Centrum:
  - Józef Wierzchowski

  umyły ręce:
  - Hanna Krzyżewska (Nasza Gmina Nasz Powiat)
  – Anna Krasuska (Nasz Sport i Kultura)

 5. My, mieszkańcy mamy nadzieję, że ta rozbudowa nie sparaliżuje nam dojazdu do domów a wręcz udrożni ulicę Geodetów poprzez modernizację ul. Energetycznej. Mam też nadzieję, że uda się również wypracować najlepsze możliwe rozwiązanie dla sąsiadujących z terenem Auchan nieruchomości. W końcu społeczna odpowiedzalność biznesu staje się normą w działalności firm. Ale najpierw do takich rozmów musi dojść.
  Rozumiem emocje, podsycane spekulacjami i komentarzami. Tak już jest – najważniejsza jest jednak konkretna informacja, która pozwoli wyrobić sobie opinie. Ja będę starał się informować Was na bieżąco, zarówno poprzez media społecznościowe jak i bezpośrednie spotkania.

  Nadzieja matką głupich! Wszystko już jest załatwione ta uchwała, po co mydlić ludziom oczy? Nie spodziewałem się niczego dobrego po radnych PO i miałem rację, żal mam raczej do ludzi którzy oddali głosy na tzw. mniejsze zło. Nie zdając sobie sprawy że głosują na pilnowanie interesów ale nie koniecznie tych zgodnych z interesami mieszkańców.

 6. Już zaczyna się lament.
  Jeszcze trochę i zacznie się płacz za poprzednimi radnymi a przede wszystkim za Dąbkiem.

  • Nie ma co lamentować. Trzema monitorować, rozliczać, patrzeć na ręce, pamiętać.

   Będziemy śledzić kto w jakiej sprawie jak głosuje, sporzadzimy stosowne zestawienie przed wyborami, i rozliczymy towarzystwo.
   A w kontrowersyjnych sprawach będziemy szukać w miarę możliwości powiązać, kto jak z czego korzysta, kto się wzbogacił, kto skąd czerpie dochody i czy przypadkiem nie jest to powiązane z tymi podmiotami które mają korzyść z jego decyzji.

   Można też organizować jakieś protesty, blokady jak będzie trzeba.
   Można korzystać z drogi prawnej, oprotestować, uderzyć do wyższych instancji administracyjnych, do sądu, albo nawet prokuratury jak trzeba.
   A może nawet urządzić referendum i odwołać radę i burmistrza, jak zrobiono nie tak dawno w Żaganiu, Elblągu i paru innych miastach.

   Trzeba patrzeć naszym przedstawicielom na ręce. Wg prawa to mieszkańcy sprawują władzę przez swoich przedstawicieli, więc można ich rozliczać. A pchając się na publiczne stanowiska rezygnują z części prywatności. Płacimy im pensje z naszych podatków, mamy prawo ich monitorować, nagradzać i karać.

   Wracając do PO ludzie mogą być zawiedzeni, po nie szli oni do wyborów pod hasłami zapchania Geodetów i rozbudowy Auchan, choć taki może być skutek ich pierwszego głosowania.

  • Ala, nie przesadzaj. Gdyby mieszkańcy chcieli dalej Pana Dąbka to by na niego zagłosowali.

   • Ewa dużo ludzi zagłosowało, ale stworzył się nietypowy zawiązek po nazwą POPIs.

    • Po pierwsze w trakcie wyborów nie było jeszcze wiadomo o tym że taki związek się utworzył. Po drugie dawny Starosta do rady powiatu nie wszedł. To o czymś świadczy. Po trzecie bez tego związku PO nie maiłaby większości w Radzie Starostwa a wówczas dalej starostwem rządiłby uład PIS NGNP, PO wybrało mniejsze zło.

     • A czy dla Michała Rosy, Jerzego Mościckiego, Adama Marciniaka, Piotra Obłozy, Antoniego Rosłona, Roberta Widza i Katarzyny Krzyszkowskiej Sut paraliż Geodetów i okolic na kilkadziesiąt lat jest „mniejszym złem”? A co jest większym, którego uniknęli? Z kim się sprzymierzyli z tym się sprzymierzyli, ale dlaczego tak głosowali? Dlaczego Auchan im bardziej leży na sercu niż mieszkańcy?

      • Mówisz o radzie Miasta czy Radzie Powiatu? Nazwiska wymieniasz z Rady Miasta a ja mówiłam o koalizacji w Radzie Powiatu…

 7. Faktycznie chyba szkoda czasu na hejt. Sam jestem ciekaw, co z tego będzie i czym się skończy. Negocjacje są trudne. Może dlatego się nie udawały przez ostatnie dwa lata, bo Auchan doskonale wiedziało, że Burmistrz niewiele może, gdyż (cytat za pania Nowocin – recenzentką zza morza) bezmyslni radni nie potrafili mu dac odpowiednich prerogatyw. Być może. Mam tylko nadzieję, że wszyscy, którzy tak aktywnie się tu wypowiadają byli na wyborach i oddali swoje głosy. Wtedy mają prawo siać hejt. Czy tylko sie solidaryzują z zamorską inicjatywą? Jeśłi chodzi o mnie, to żałuję, że tu wszedłem. Ostatni raz.

  • Fajna, miła i konstruktywna wypowiedź :

   ‘recenzentką zza morza’
   ‘z zamorską inicjatywą’
   ‘Jeśłi chodzi o mnie, to żałuję, że tu wszedłem. Ostatni raz.’

   Mnie też było miło, z żalem żegnam.

   • Jacek Sut@ Panie Jacku, rozumiem, ze broni Pan stanowiska swojej żony, radnej Katarzyny Krzyszkowskiej-Sut. Proszę jednak nie odmawiać mi prawa do wypowiedzi. Tym bardziej w tematach, w których doskonale się orientuję i w sprawach, w które byłam mocno zaangażowane przez ostatnie 4 lata. Proszę nie zamykać mi ust, poprzez uwypuklanie mojego obecnego miejsca zamieszkania. Jest to zwyczajnie głupie, niskie i świadczy o braku rzeczowych argumentów. Dla Pana informacji, w dalszym ciągu posiadam dom w Józefosławiu i nie planuję go sprzedać. Mam takie samo prawo jak Pan, do zabierania głosu w dyskusjach. Jeśli by Pan zapomniał, to przypomnę, ze własnie dzięki moim odważnym działaniom, w ciagu ostatnich 4 lat, sprawy Józefosławia nabrały w gminie priorytetowego znaczenia, o czym, akurat Pan, doskonale wie. Mam nadzieję, że zarówno, Pana żona, jak i Robert Widz, będą równie aktywnie działali na rzecz mieszkańców J, a przede wszystkim, reprezentowali interesy tychże mieszkańców a nie swoje i partyjne.

    Zapewniam Pana, że moje podróże, związane zresztą z moją obecną pracą, nie wpływają negatywnie na moją pamięć. Wręcz przeciwnie, spojrzenie z pewnej perspektywy i bez zbędnych emocji, jak również konfrontacja z innymi doświadczeniami, daje znacznie pełniejszy obraz sytuacji. Przypomnę również, ze zupełnie inaczej odnosił się Pan do mnie, jak sama stawałam przed całą Rada i walczyłam o budowę ul. XXIw, na której Pan mieszka. Tak samo stawałam w obronie mieszkańców ul. Tulipanów oraz JJ, w sprawie rozbudowy Auchan. Czym się różnią mieszkańcy ulicy Tulipanów od mieszkańców ulicy XXIw? Być może tym, ze „problem” mieszkańców Tulipanów, za chwile będzie problemem kilkunastu tysięcy (lub więcej) ludzi.

    Panie Jacku, czasem warto jest spróbować wyjść z pudełka własnych ograniczeń i zamiast krytykować czyjeś stanowisko, – spróbować je zrozumieć. Merytoryczna dyskusja jest zwykle bardziej twórcza niż zamykanie się w Matrixie własnych uprzedzeń. Amerykanie, którzy potrafią uprościć najbardziej skomplikowany problem, mówią tak: If two people agree all the time, in the same room – one of them is useless. (Zakładam, ze zna Pan ang. i celowo nie tłumaczę). Po co nam Rada Miejska złożona z klakierów burmistrza? Równie dobrze, Burmistrz mógłby rządzić sam. Bierność to cecha zamkniętego umysłu.

 8. Trafna analiza Katarzyny Nowocin – Kowalczyk. Rykoszetem rozbudowy Auchan dostanie tak samo Lesznowola.

  • Lesznowola ma chyba inny punkt widzenia. Wydaje się że tereny po józefosławiskiej stronie Puławskiej traktuje po macoszemu, bo cała Lesznowola rozciąga się na zachód od Puławskiej. Najbardziej uciążliwe inwestycje trafią więc tu, a po drugiej stronie Puławskiej będą te lepsze, by pasowały do CEiS, budowanych teraz kortów tenisowych, itp. Paraliż Geodetów Lesznowola może miec w nosie. Tereny przy Geodetów potraktuje pewnie jako aktywa do sprzedania, by inwestować w jakość życia po swojej stronie Puławskej. Pewnie nawet mogłaby przenieść tam część hal z Wólki Kosowskiej bo pewnie więcej ma wyborców w Wólce niż po tej stronie Puławskiej. I to jest teoretycznie możliwe, bo w Wólce systematycznie któraś hala się pali, a nowe mogą być budowane już tu.
   Lesznowolę bardziej interesuje sama Puławska, ale ta też leży na ich granicy. Liczą pewnie bardziej na S7 Warszawa-Grójec. Dla Piaseczna Puławska to główna arteria komunikacyjna łącząca najbardziej zaludnione tereny. Dla Lesznowoli pewnie wylot Alei Krakowskich jest równie ważny, a najważniejsza będzie Puławska-Bis, bo inaczej rozkładają się zamieszkałe tereny w Lesznowoli.

   Na wyrozumiałość Lesznowoli w sprawie Auchan raczej bym nie liczył. Jeśli coś Piaseczno chce od Lesznowoli w tej sprawie, będą raczej twarde negocjacje. Rozbudowa Auchan niewiele dotyka Lesznowolę, co więcej, ta planuje ten teren jeszcze bardziej zagęścić handlem wielkopowierzchniowym.

   Wystarczy spojrzeć na mapę:
   https://www.google.pl/maps/place/Gmina+Lesznowola/data=!4m2!3m1!1s0x4719305428603dff:0x2e17cad70202a8e2?sa=X&ei=4myuVIKRNcTXO5msgNAG&ved=0CB8Q8gEwAA
   Dla lesznowoli Puławska i te okolice to peryferia.

 9. To już robi się prywata!

 10. Co za bzdury wypisujecie!
  Zaczynam rozumieć, dlaczego władze nie traktują nas poważnie np. rozbudowa Julianowskiej.
  Też bym tak postępował ,czytając te wszystkie hejty na forum….

  Jak można zablokować rozbudowę Auchan?
  Te 3 działki absolutnie nie mają dla niej znaczenia.
  Przecież nowych klientów po rozbudowie nie przybędzie.
  Ci SAMI co przyjadą na zakupy pozostaną dłużej w nowoczesnej galerii, korzystając z dodatkowych usług np. restauracje, bowling itd.
  Po rozbudowie klienci nie będą – podobnie jak ja i moja rodzina – jeździć do Galerii Mokotów czy na Sadybę.

  Jeśli Auchan złoży wniosek o pozwolenie na budowę i będzie on zgodny z prawem to Starosta MUSI wydać pozwolenie na budowę , bez łaski!
  Miasto tu niewiele może, chyba że zmienicie prawo budowlane…

  Jak każdy rozsądnie myślący mieszkaniec JJ trzymam kciuki, aby ten dwudziestoletni blaszak zamienił się w prawdziwą Galerię typu Mokotów albo Arkadia z kinem, restauracjami i strefą rozrywki.

  Podawanie nazwisk głosujących Radnych i ,,rozliczanie” pachnie mi programem Samoobrony…

  • Zapomniałeś o tym że to Urząd Miasta i Gminy wydaje warunki techniczne bez których pozwolenie nie będzie wydane. To Urząd Miasta decyduje jak będzie fukncjonował układ komunikacyjny z CH Auchan.

  • „Przecież nowych klientów po rozbudowie nie przybędzie.”

   Przybędzie, bo po pierwsze, zwiększy się ruch. Dziś wsiada do auta i jedzie Geodetów na zakupy typowo hipermarketowe (spożywka, chemia) do Auchan. Jak chce pochodzić po sklepach w galerii handlowej, jechać do dobrego sklepu AGD-RTV czy na ciuchy, do kawiarni, to nie jedzie do Auchan. Albo, częściowo, jedzie Energetyczną do Fashion House, albo do Janek, albo do Galerii Mokotów. Po rozbudowie będzie walił przez Geodetów do Auchan.

   Po drugie, galeria handlowa przyciągnie klientów spoza najbliższej okolicy Piaseczno/Jóżefosław. Przyjedzie Konstancin, przyjedzie Góra Kalwaria i przedmieścia za Piasecznem (które dziś jadą do Janek), przyjdzie spora część Ursynowa (zamiast do Galerii Mokotów). Tym bardziej że Auchan jest tańsze niż hipermarkety w Jankach i Galerii Mokotów, więc wiele osób wybierze ten kierunek.

   Pojadą tam też ci którzy galerie handlowe traktują jak ofertę spędzania wolnego czasu – spacerując (szczegónie w jesienno-zimowym okresie), na „shopping”, do kawiarni/restauracji, do kina (jeśli powstanie).

   Sam napisałeś że nie będziesz jechać na Sadybę czy do Galerii Mokotów, tylko będziesz robić korek na Geodetów. Dużo Ursynowa też tak wybierze zamiast na Sadybę czy Mokotów pojedzie do Piaseczna, bo będzie bliżej i taniej (hipermarket Auchan), a Decathlon, nowy Leryo Merlin, centrum tureckie które postawi obok Lesznowola, Fashion House będą dodatkową zachętą. Tego nie ma koło Galerii Mokotów ani Sadyby. A kto wie co jeszcze wybudują na działkach po Eko-Mysiadło.

   Piaseczno może tak zmienić lokalne prawo, by projekt na budowę nie był zgodny. Ma sporo manewru.

   Ciekawe czy naprawdę rozsądy mieszkaniec JJ preferowałby codzinny koszmar komunikacyjny wracając z roboty, bo co drugi weekend będize miał bliżej do „galerii”? Wystarczy poczytać dokumenty które już istnieją do tej rozbudowy. Szacunki przewidują prawie dwa razy taką ilość klientów jak dziś, a Auchan rozbudowuje parking o jakieś tysiąc miejsc parkingowych. Ciekawe po co, skoro ilość klientów ma się nie zwiększyć?

   • Dodatkowo część zakupów chemia/spożywka rozkłada się pomiędzy obecny Auchan, Biedronki, Piotra i Pawła, Kaufland, Tesco, itp. Jak będzie w Auchan wielka galeria, to przechwyci część tych klientów i ich strumień skieruje na Geodetów. Bo dziś asortyment jest podobny. A jak będzie galeria to jakiś % klientów na chemię/spożywkę zamisat gdzie indziej ruszy do Auchan.
    Wystarczy mieć trochę wyobraźni.

    Z tej galerii będzie znacznie więcej złego niż dobrego.

    • Wyczuwam w twojej wypowiedzi szkołę analizy i wnioskowania stosowaną przez p. Nowocin.

     Z taką paplaniną trudno polemizować….

     • Wyborco,To Ty prowadzisz analizy które każdy zdrowo rozsądkowy przeciętnie inteligentny człowiek podważy. Nie wiszisz zagrożeń które inni dostrzegają.

     • To polemizuj ze swoim psem albo lustrem, skoro TRAFNE argumenty nazywasz paplaniną…

      • Wiesz ja psa nie mam. Jak Ty masz to polemizuj proszę.

       • Panie Antek, proszę jeszcze raz na spokojnie ocenić do kogo była moja wypowiedź…

        • Przepraszam Biedaku, już zrozumiałem :)

  • Nareszcie jakaś pozytywna opinia. Zgadzam się z Tobą kolego w 100%, bo te narzekania innych (chyba popleczników Pani zza wielkiej wody) są żałosne. Jak nie chcą lokali usługowo handlowych na miarę XXI wieku, to po co zamieszkali na przedmieściach metropolii

   • Lokale usługowo handlowe na miarę XXI wieku to takie, do których można w łatwy sposób dojechać i które nie spowodują paraliżu komunikacyjnego i takie warunki można było od Auchan wyegzekwować…

   • W XXI wieku powinno się szybko i sprawnie do pracy, i podobnie wrócić. I powinno mieć się wybór pomiędzy wygodnym dojazdem autem oraz wygodnym dojazdem komunikacją miejską. Wygodny i bezpieczny dojazd rowerem też powinien być opcją w XXI wieku. A i ruch pieszy też pownien być wygodny i bezpieczny.

    Do tych usług XXI wieku też powinno się łatwo dojechać. I te usługi nie powinny zakłócać komunikacji w swojej okolicy, i przeszkadzać w dojazdom do i z pracy. Jak ktoś chce gdzieś wpakować dodatkowe 10 milionów aut rocznie, to powinien zbudować też stosowną infrastrukturę która te miliony aut gładko przyjmie.

    Dodatkowo takie usługi na miarę XXI wieku nie pownny wpływać na komfort życia okolicy. Hałas, zanieczyszczenie środowiska, obciążenie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Nie powinny też zabrać ani m2 zieleni, co więcej, powinny ze sobą przynieść dodatkową zieleń.

    Jeszcze jedno. W XXI wieku taka galeria powinna być jakaś perełką architektoniczną, a nie kolejnym gigantycznym sześcianem, typu funkcjonalność i niskie koszty ponad formę, estetykę i ponad wszystko.

    Na razie widzę tylko chęć wpakowania wielkiej galerii handlowej i milionów aut w obecną, niewydolną infrastrukturę, która już dziś się załamuje pod takim zagęszczeniem ruchu.
    Albo mamy XXI wiek, albo XIX. Na razie podejście jest na miarę XIX wieku, gdzie kapitał rządzi, a o standardy i ludzi nikt nie dba.

    Auchan tak, ale pod warunkiem że bardzo zainwestuje w infrastrukturę drogową i nie zakorkuje Geodetów ani Puławskiej. Najlepiej gdyby wyjazd miał tylko na Puławską, ewentualnie na Energetyczną, a Geodetów została udrożniona. Ewentalny wyjazd przeciwpożarowy może być na Geodetów, ale zamknięty na codzień dla dostaw i aut klientów (może być tam ruch pieszy).

 11. czuję prywatę.

 12. Panie Widz, za dużo polityki, za mało dialogu z mieszkańcami! Niech Pan spojrzy jak działali radni poprzedniej kadencji tj. Pani Nowocin czy np. Pani Hanna Krzyżewska (Pani Hanna działa dalej). Otóż te Panie rozmawiały z mieszkańcami, odpowiadały na ptytania na forum, informowały. A Pan wydaje oświadczenia! Pan na tym terenie mieszka i Panu też powinno zależeć na tym żeby tu normalnie funkcjonować!

 13. Czego oczekujecie od Auchan?
  Postawcie się w ich sytuacji.

  Co z tego że wspaniałomyślnie wyłożą teraz np. 100 mln,
  jak po nich przyjdą nastepni, i zobią co chcą, tak jak do tej pory.

  • Trzeba więc zmienić tak plan zagospodarowania i lokalne prawo, by nie mieli innego wyjścia, jak wyłożyć nie 100 a 150 milionów. W tą galerię pewnie wpakują miliard albo i więcj, a zyski będą mieli przez dziesiątki lat. Obecny blaszak stoi już kilkanaście. Jak zbudują porządną galerię, to postoki kilkadziesiąt. A okolica bogata.

   • Słyszałeś żeby w gmiie powstawała chociaż jakaś koncepcja?
    Nie mówię o planach, bo do nich od koncepcji jeszcze daleka droga.

   • Ale jeśli w wyniku zmiany planu miejscowego wg pomysłu ,,pomyśl człowieku” nieruchomość CH starci na wartości to Auchan będzie przysługiwać od Gminy gigantyczne odszkodowanie, bowiem ta nieruchomość jest wykorzystywana komercyjnie od dwudziestu lat.
    Nie można ot tak zmieniać sobie planów ….
    To nie Ukraina albo Białoruś.

    Ponadto z tzw. opłatami partycypacyjnymi czy wpłacaniem kasy od inwestorów prywatnych Gmina ma złe doświadczenia, bo musiała je zwracać np. Piekut.

    • Wystarczy uchwalić że nie może być zabudowa wyższa nawet o 10cm od obecnej którą ma Auchan. Auchan chce postawić kilka pięter, jakieś kominy, niektóre elementy mają mieć ponad 20 metrów. Albo coś podobnego, wymagany procent powierzchni biologicznie czynnej przy przebudowie, budowie, rozbudowie. Na przykład 80% dla nowych budów i rozbudów.

     Jakie odszkodowanie? Gmina ma prawo zmieniać sobie dopszczalną wysokość zabudowy, a firmy muszą się dostosować.

     Co do opłat: chyba pora jechać na szkolenie do Łomianek, jak oni przeforsowali te 90 milionów które Auchan musi tam zainwestować.

     • ‘Jakie odszkodowanie? Gmina ma prawo zmieniać sobie dopszczalną wysokość zabudowy, a firmy muszą się dostosować. ‘ Jest coś takiego jak renta planistyczna wprawdzie jest ona związana ze sprzedażą nieruchomości ale Auchan może chcieć sprzedać nieruchomość co do której powstał nowy plan ograniczający możliwość zabudowy. Wówczas mógłby wystąpić do gminy o wypłatę renty spowodowanej utratą wartości takiej nieruchomości w wyniku zmiany planu na niekorzyść. Teoretycznie wydaje się że Auchan mógłby takiego odszkodowania zażądać w przypadku zmiany planów blokujących rozbudowę.

 14. A kto kupuje i napedza przychody Auchan – kosmici ?

  • A kto wyrzuca śmieci? Kosmici? To może zrobić tu spalarnię śmieci? I krematrium przy okazji.

 15. Aby rozładowac owe korki i nienawisc do Auchan, drodzy milosnicy wsi ….proponuje nie robic zakupow w tym znienawidzonym hipermarkecie:) O kinie nie myslicie, bo kto by myslal wracajac do rodziny 20-21, wymieniajac opiekunki:) Ludzie zal mi was…

  • A może jeżeli Auchan-owi nie zależy na mieszkańcach tej „wsi” to niech wyprowadzi galerię np. za Grójec.

 16. Mysle.ze maruderzy powinni wyprowadzic sie w okolice Grojca:) zycie spokojnieksze, mieszkania tansze a na zakupy proponuje do Auchan do Piaseczna:)

 17. Pomyśl człowieku

  Co ty piszesz za bzdury z tymi Łomiankami!
  Łomianki są znane z tego, że ich Radni podjęli uchwałę o zaproszeniu Papieża Franciszka i zobowiązali Burmistrza, żeby ją wykonał!
  To jedna z najbardziej absurdalnych uchwał.
  Broń cię Panie Boże naśladować Łomianki !

  Budowa obiektu na drodze krajowej to inwestycja GDDKIA we współpracy z Auchan zapewne.
  Gmina nie ma z tym nic wspólnego.

  • Wyborco, nasz powiat za rządów Pana Dąbka stał się za to znany z rezolucji w sprawie ideologii gender. Ja widzę zbieżność w zajmowaniu się przez oba powiatami absurdalnymi tematami, pełną zbieżność…
   Zacytuję: Podczas głosowania nad przyjęciem rezolucji „w sprawie obrony dzieci i młodzieży przed ideologią gender”16 radnych koalicji Prawa i Sprawiedliwości oraz komitetów Nasza Gmina-Nasz Powiat i „Centrum” opowiedziało się za jej przyjęciem. Piotr Kandyba wstrzymał się od głosu, Katarzyna Obłąkowska-Kubiak jako jedyna była przeciw, a czterech radnych Platformy Obywatelskiej (Waldemar Kosakowski, Arkadiusz Strzyżewski, Łukasz Krawczyński i Tadeusz Sztop) odmówiło udziału w głosowaniu.

   • Ewa a nie zauważyłaś ze za czasów Pana Dąbka wybudowano i wyremontowano Ponad 80 km dróg , 8 lub 10 mostów itd.
    Gdyby nie nasz sołtys/ starosta długo albo bardzo długo nie byłoby ul. Cyraneczki.
    Uchwały podejmuje Rada a nie Zarząd. Ulubieni Twoi radni nie głosowali, czyli biernie byli za, podobnie jak Pan Kandyba. Brakło im cywilnej odwagi pokazania co na ten temat myślą.
    POprostu zwykły cwaniactwo.

    • Były już Starosta działał w samorządzie (najpierw Gmina, potem Starostwo) przez ok. 16 lat. Czy na te 16 lat wybudowanie Cyraneczki i 80 km dróg jest dla Ciebie rezultatem godnym podziwu? Dla mnie nie jest.

    • ‘Ewa a nie zauważyłaś ze za czasów Pana Dąbka wybudowano i wyremontowano Ponad 80 km dróg , 8 lub 10 mostów itd.’

     Nie zapominaj także o doprowadzeniu A2 do Warszawy, A1 z Łodzi nad morze, sprowadzeniu pendolino i pokonaniu pandemii eboli. To wszystko zdarzyło się ‘za czasów Pana Dąbka’.

     • Panie Ziutek w dyskusji na temat Pana Dąbka jest Pan kompletnie nieobiektywny więc na tym przestańmy.
      Afery wymyślał niejaki Krawczyński który jak się później okazywało Dąbka to nie dotyczyło. Pan Krawczyński raptem zrezygnował z pracy dla mieszkańców.

    • Za Dąbka Piaseczno było rajem dla deweloperów, nabudowano mnóstwo bloków, MulitHekk wybudował słynnego Titanica, słynne osiedle Słowicza i sporo innych „kwiatków”. Wydział Architektury za Dąbka to wszystko klepnął. Pod skrzydłami Dąbka były afery w Wydziale Architektury, choćby słynny przypadek gdy:

     „Naczelniczka wydziału architektury ze starostwa w Piasecznie we własnej torebce nosiła dokument dla dewelopera warty grubo ponad 100 milionów złotych. To pozwolenie na budowę wydała bez inwestorskiej dokumentacji.”

     http://www.powiat-piaseczynski.info/piaseczno/27-kultura/801-

     Dzięki Dąbkowi Piaseczno i okolica wygląda jak wygląda – nadmierne zagęszczenie, blokowiska MultiHekku, wielkie bloki wciśnięte pomiędzy małe domki, niewystarczająca do tego zagęszczenia infrastruktura (drogi, szkoły, przedszkola).

     Dąbkowi to już dziękujemy. Co nie zmienia faktu że obecna władza też zaczyna robić dobrze nie mieszkańcom, a wielkiemu kapitałowi. Trzeba to wytyka i trzeba temu przeciwdziałać. Być może zamieniliśmy dżumę na cholerę. Być może. Jeśli tak to będziemy z tą zarazą walczyć.

     • Wy wnerwieni, nie manipulujcie pozwolenia na słowiczą były wydane zanim Pan Dąbek przyszedł do samorządu.
      Robicie to bardzo po chamsku.

  • „90 mln zł to koszty inwestycji w infrastrukturę drogową i wodno-kanalizacyjną – mówi Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji Auchan Polska”

   „Dotychczas Grupa Auchan zainwestowała w Polsce – w centra handlowe, tereny i infrastrukturę – ponad 4 mld zł, z czego ok. 600 mln zł w infrastrukturę drogową, wodno-kanalizacyjną przekazaną gminom. ”

   http://www.propertynews.pl/centra-handlowe/auchan-startuje-w-lomiankach-inwestycja-pochlonela-190-mln-zl,13195.html

  • Przepraszam, a Puławska to może jest drogą gminną???? Dla twojej informacji to również jest droga GDDKIA. Tam można usprawnić rozwiązania komunikacyjne a w Piasecznie się nie da…….

 18. Jacek Sut@ Panie Jacku, rozumiem, ze broni Pan stanowiska swojej żony, radnej Katarzyny Krzyszkowskiej-Sut. Proszę jednak nie odmawiać mi prawa do wypowiedzi. Tym bardziej w tematach, w których doskonale się orientuję i w sprawach, w które byłam mocno zaangażowane przez ostatnie 4 lata. Proszę nie zamykać mi ust, poprzez uwypuklanie mojego obecnego miejsca zamieszkania. Jest to zwyczajnie głupie, niskie i świadczy o braku rzeczowych argumentów. Dla Pana informacji, w dalszym ciągu posiadam dom w Józefosławiu i nie planuję go sprzedać. Mam takie samo prawo jak Pan, do zabierania głosu w dyskusjach. Jeśli by Pan zapomniał, to przypomnę, ze własnie dzięki moim odważnym działaniom, w ciagu ostatnich 4 lat, sprawy Józefosławia nabrały w gminie priorytetowego znaczenia, o czym, akurat Pan, doskonale wie. Mam nadzieję, że zarówno, Pana żona, jak i Robert Widz, będą równie aktywnie działali na rzecz mieszkańców J, a przede wszystkim, będą reprezentowali interesy tychże mieszkańców a nie swoje i partyjne.

  Zapewniam Pana, że moje podróże, związane zresztą z moją obecną pracą, nie wpływają negatywnie na moją pamięć. Wręcz przeciwnie, spojrzenie z pewnej perspektywy i bez zbędnych emocji, jak również konfrontacja z innymi doświadczeniami, daje znacznie pełniejszy obraz sytuacji. Przypomnę również, ze zupełnie inaczej odnosił się Pan do mnie, jak sama stawałam przed całą Rada i walczyłam o budowę ul. XXIw, na której Pan mieszka. Tak samo stawałam w obronie mieszkańców ul. Tulipanów oraz JJ, w sprawie rozbudowy Auchan. Czym się różnią mieszkańcy ulicy Tulipanów od mieszkańców ulicy XXIw? Być może tym, ze „problem” mieszkańców Tulipanów, za chwile będzie problemem kilkunastu tysięcy (lub więcej) ludzi.

  Panie Jacku, czasem warto jest spróbować wyjść z pudełka własnych ograniczeń i zamiast krytykować czyjeś stanowisko, – spróbować je zrozumieć. Merytoryczna dyskusja jest zwykle bardziej twórcza niż zamykanie się w Matrixie własnych uprzedzeń. Amerykanie, którzy potrafią uprościć najbardziej skomplikowany problem, mówią tak: If two people agree all the time, in the same room – one of them is useless. (Zakładam, ze zna Pan ang. i celowo nie tłumaczę). Po co nam Rada Miejska złożona z klakierów burmistrza? Równie dobrze, Burmistrz mógłby rządzić sam. Bierność to cecha zamkniętego umysłu.

  • A mnie nie podoba się FORMA wypowiedzi p. Nowocin. Zawsze musi ludzi bezkarnie poobrażać, wyśmiać, poniżyć i skrytykować, a siebie wywyższyć. To właśnie jest głupie i niskie. No, cóż, taki charakter.

 19. Podjęta przez Radę Miasta i Gminy Piaseczno uchwała o wyrażeniu zgody na sprzedaż kilku działek w trybie bezprzetargowym na rzecz Auchan Polska sp. z o.o. oraz informacje jakie przekazywane są na forum publicznym dla mieszkańców Józefosławia przez radnych z Józefosławia, głosujących za uchwałą, są niejasne i niezrozumiałe.
  Bez odpowiedzi pozostaje pytanie dlaczego wcześniej Rada nie chciała podjąć takiej uchwały, ale teraz jednak zdecydowała się na taki ruch? Co zmieniło się w stanie faktycznym i/lub prawnym sprawy rozbudowy CH Auchon i inwestycji drogowych okalających CH, że nowa Rada zadecydowała obecnie inaczej?
  Mieszkańcy Józefosławia, dla których kwestia rozbudowy CH Auchon, a przede wszystkim inwestycji drogowych okalających CH, jest bardzo ważna i na pewno w realny sposób wpłynie na jakość ich życia na Józefosławiu, powinni być na bieżąco oraz w sposób merytoryczny informowani o stanie sprawy i podejmowanych decyzjach. Szczególne obowiązki ciążą na radnych z Józefosławia, których wyborcy –mieszkańcy Józefosławia, obdarzyli ogromnym kredytem zaufania, wierząc w to, że będą oni reprezentować ich interesy w gminie.
  Tym czasem mieszkańcy Józefosławia nie mają takiej jednoznacznej informacji od radnych i/lub gminy, o stanie rozmów z CH, ewentualnych propozycjach inwestycji drogowych finansowanych przez CH, jeśli takie były i/lub są, ewentualnych propozycjach inwestycji drogowych finansowanych przez CH, jakie stara się wynegocjować gmina, jeśli takie były i/lub są? Nawet w niezwykle trudnej sytuacji, kiedy CH Auchon nie widzi żadnego sensu rozmów z gminą na ten temat, gdyż być może ma już wszystkie wymagane zezwolenia , co jest dla mnie osobiście niezrozumiałe i nieakceptowalne, powinno to być wyraźnie zakomunikowane mieszkańcom Józefosławia, gdyż my także mamy różne formy sprzeciwu wobec decyzji, nawet czysto biznesowych, które dotyczą miejsca, w którym żyjemy i wpływają na komfort tego życia.
  Wierzę, że zarówno Panu burmistrzowi jak i radnym gminy zależy na jak najlepszych rozwiązaniach komunikacyjnych koło CH, jednak wiara ta powinna być poparta konkretami. Inaczej wszelkie obietnice wyborcze składane przez radnych z Józefosławia w kampanii wyborczej, będą jedynie kolejnymi, pustymi hasłami.

  • „Bez odpowiedzi pozostaje pytanie dlaczego wcześniej Rada nie chciała podjąć takiej uchwały, ale teraz jednak zdecydowała się na taki ruch? Co zmieniło się w stanie faktycznym i/lub prawnym sprawy rozbudowy CH Auchon i inwestycji drogowych okalających CH, że nowa Rada zadecydowała obecnie inaczej?”

   Chcesz wiedzieć co zadecydowało? Jedna rzecz tylko. Jest już po wybrach i można załatwiać swoje interesiki, i mieć w d… mieszkańców, bo stołki na 4 lata zapewnione. A potem ciemny lud zapomni kto jak głosował, i kupi nowe obietnice. A jak nie, to może Auchan doceni tych co głosowali w jego interesie?

 20. A skąd wiemy ze mieszkańcy nie chca rozbudowy Auchan… Wiekszosc nie moze sie doczekac tego faktu:)

  • Widocznie sami milionerzy mieszkają w J&J :) Najważniejsze to wydawać pieniądze w nowym centrum handlowym 24h na dobę… Rozbudowa Auchon powoli staje się celem mojego istnienia, nie ma nic ważniejszego na tym świecie!

 21. Jak widac to jedyny temat na forum ktory budzi zainteresowanie:)

 22. Czytając niektóre wpisy stwierdzam ,że na forum dominuje głos ludzi destrukcji, krytyki i pieniactwa oraz sfrustrowanych.

  .

  • Desktukcji, krytki i pieniactwa?

   Czyżby niektórzy przeszkadzali w kręceniu lodów i robieniu interesów?

   Za Dąbka było tak fajnie że ludzie nie przeszkadzali w robieniu biznesu, więc mogły powstać takie perły jak osiedle Słowicza, blokowiska Plaza, tzw. „Mordor” czyli blokowiska na tysiąc i więcej mieszkańców przy Geodetów, słynny „Titanic” i inne wspaniałe miejsca w podobny deseń. Deweloperzy rośli w bogactwo, było konstruktywnie, sam starosta się bogacił.

   Teraz też tak miało być, przegłosowano kolejny krok do rozbudowy Auchan. Przegłosuje się jeszcze poniesienie wysokości zabudowy w okolicy Auchan i wzdłuż całej Geodetów, i będzie jeszcze bardziej konstruktywnie. Gęściej, ciaśniej, więcej aut na drogach. Skoro jest tak gęsto od aut na drogach, to pewnie dzięki władzy mieszkańcom żyje się dostaniej. Czyli lepiej.

   A tu jacyś wredni destrukcyjni krytycy i pieniacze chcą ten piękny sen o budowaniu i bogaceniu zniszczyć… Muszą być sfrustrowani. Niby dlaczego, przecież dzięki rozbudowie Auchan i kolejnym blokowiskom będzie im się żyło lepiej, i bliżej ludzi.

   • Dużo samochodów, znaczy że ludzie bogaci i dobrze im się powodzi.
    Więcej samochodów? Znaczy że będzie jeszcze lepiej.

    Narzeka tylko wiecznie niezadowolona biedota z tych tfu, fuj
    autobusów

    • A w następnej kadencji będzie J v3.0 (copyright by PO)
     z metrem i kolejką gondolową.

     • Uważam, że powinniśmy wesprzeć burmistrza oraz GDDKIA w negocjowaniu z Auchan-em i powołać „Stowarzyszenie Użytkowników ul. Geodetów i Puławskiej”.

 23. Ale zaj……..ty nick!!!

  Ja pójdę dalej i proponuję hasła właściwe dla tej dyskusji:
  Precz z demokracją !
  Rozliczyć władzę !
  Józefosław do Warszawy !
  Radzie Miasta mówimy NIE!

 24. A mnie nie podoba się forma wypowiedzi p. Nowocin i nie wiem która buta większa: obecnych nowych radnych, którzy nie mieli jeszcze okazji czymś się wykazać, czy też „starej radnej” na zamorskim wygnaniu, która na każdym kroku podkreśla swoje zasługi. Wszystko, co się tu robi to jej zasługa. Każde zdanie jej wypowiedzi zawiera słowa „ja, moje, mnie itp”. A że kiedyś napisała, że znudziła jej się praca dla tego „zaściankowego Piaseczna, w którym nie znalazła partnerów do rozmowy” to już ta pani nie pamięta? Po co zabierać głos, jak się nie jest na miejscu, a wiedza pochodzi tylko z forum? To bardzo powierzchowne informacje. No i nie zmienił się styl pisania tej pani. Zawsze musi ludzi bezkarnie poobrażać, wyśmiać, poniżyć i skrytykować, a siebie wywyższyć. Taki charakter.

  • A gdzie niby coś takiego napisałam? Jakoś sobie nie przypominam. Tym bardziej, ze ten niby cytat nie ma nic wspólnego prawdą. I jeszcze jedno – nie jestem na zadnym wygnaniu. A może zazdrość? Bo jeśli moją obecną pracę, bardzo zresztą inspirującą, ciekawą i związana z wyjazdami, nazywa Pan/Pani „wygnaniem” to życzę Panu/Pani chociażby jednego dnia takiego „wygnania”. Ja nie narzekam :) W moim życiu, mam prawo do własnych wyborów i własnych decyzji. Mam również prawo do wyrażania własnych opinii.

   Łatwo pisać bzdury i pomawiać kogoś kryjąc się za anonimowym nikiem, nieprawdaż? Przypomnę również, że tematem tej rozmowy nie jest moja osoba. Jeśli nie ma się nic do powiedzenia w sprawie, to lepiej milczeć. Stosowanie argumentum ad personam nie jest zadnym argumentem i nie wnosi niczego nowego do dyskusji. Świadczy li tylko o mówiącym (w typ wypadku – piszącym)