Linia lokalna fot Gmina Piaseczno

Od 16 marca nowa linia autobusowa w Józefosławiu

Gmina Piaseczno uruchamia od poniedziałku 16 marca trzy nowe linie autobusowe, które są odpowiedzią samorządu na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców.

Dwie z tych linii skomunikują teren gminy ze szpitalem przy ul. Mickiewicza w Piasecznie. Pierwsza z nich – P1 – połączy komunikacyjnie miasto ze szpitalem. Autobusy kursować będą od ronda Mazowieckiego ulicami: Wojska Polskiego, Jana Pawła II, Chyliczkowską, Warszawską, Młynarską, Puławską, Kusocińskiego i Wojska Polskiego, drogą 721 do ul. Jarząbka, dalej Dworcową do dworca PKP, Sienkiewicza i Szpitalną do szpitala św. Anny. Powrót przewidziano ulicami Mickiewicza, Sienkiewicza, Dworcową, Jarząbka, drogą 721, Wojska Polskiego, Kusocińskiego, Puławską, Jana Pawła II, Wojska Polskiego do ronda Mazowieckiego.
Linia P3 ma natomiast ruszać spod Urzędu Miasta i jechać przez centrum miasta do szpitala, i dalej ulicami Sienkiewicza, Polskiego Państwa Podziemnego, Pod Bateriami i IV Pułku Ułanów docierać do Jazgarzewa, Wólki Pęcherskiej, Bogatek, Grochowej, Pęcherów i Łbisk. W drodze powrotnej bus również skręcać będzie do szpitala, i dalej ulicami Mickiewicza, Wojska Polskiego, Jana Pawła II, Chyliczkowską i Zgody dojeżdżać będzie do Urzędu Miasta.

Kolejna linia – P2 – ma ulepszyć komunikację na terenie Józefosławia i Julianowa. Ruszy ona spod cmentarza przy ul. Julianowskiej, a następnie ulicami Geodetów, Ogrodową, Działkową, Wilanowską, Geodetów i Julianowską dotrze do szkoły przy ul. Kameralnej. Tą sama trasą autobusy wrócą do cmentarza.

Przetarg na świadczenie usług przewozowych liniami typu „P” wygrała firma SEKAR – TRANS Sp. z o.o. z Falent. Przewoźnik ten będzie emitował własne bilety i w busach nie będą honorowane bilety ZTM. Opłaty za przejazd liniami P1 i P2 wyniosą za bilet jednorazowy pełnopłatny – 3 zł a ulgowy 1,50 zł. Bilet miesięczny pełnopłatny kosztować będzie 70 zł, a ulgowy połowę tej ceny. Pasażerowie linii P3 za przejazd zapłacą 5 zł (ulgowy 2,50 zł), a miesięczny kosztować ma 90 zł (normalny) i 45 zł (ulgowy).

źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (19)

 1. Dziękuję darczyńcom, lecz pewien niedosyt pozostawia brak skomunikowania Józefosławia ze stacją SKM.

  • dokładnie, albo choć do Puławskiej/Mysiadła

 2. Fajnie ze cos sie dzieje ale ciekawi mnie oblozenie tej linii. Za 3 zl bedzie sobie mozna pojezdzic dookola jozefoslawia i julianowa gdzie jak sie uprzesz to mozna te odleglosci pokonac nawet piechota. Ja rowniez liczylem na polaczenie do PKP Iwiczna, a tak obstawiam ze linia zniknie po pewnym czasie z powodu malego oblozenia (chyba ze dzieci dojezdzajace do szkoly ja uratuja).

  • wydaje mi się, że ponieważ to nie jest ZTM tylko prywatna firma, to po pewnym czasie jak zorientują sie bardziej jakie są potrzeby ludności to będzie można coś wynegocjować, a nie jak ze skamieliną ztm.

 3. Coś szwankuje z informacją. W zapowiedzi „dodatkowego autobusu w Józefosławiu i Julianowie” wkradł się zasadniczy błąd. Otóż jest to wyłącznie wznowienie dotychczasowej linii typu P dowożącej dzieci do szkoły przy ul. Kameralnej. Zmienione tylko zostało miejsce początku trasy z bazy PKS przy ul. Okulickiego na przystanek przy Cmentarzu Komunalnym. Wprowadzono także opłatę za przejazd w wys. 3.- zł (1,50 zł za bilet ulgowy). Cztery kursy dziennie w godzinach pracy szkoły (dwa rano i dwa we wczesnych godzinach popołudniowych) zostały bez zmian, także kursowanie wyłącznie w dni szkolne. Przetarg wyłonił jedynie nową firmę, która będzie tę linię obsługiwać. Nie zmienia to faktu, że radni z JiJ wraz z mieszkańcami zgłaszają zapotrzebowanie na całkiem nową linię komunikacji publicznej typu „L” obsługującą rejony pozbawione dotychczas tego udogodnienia. Proponowana trasa dowiezie pasażerów od szkoły w Chylicach, zahaczy o szkołę w Józefosławiu, pomknie Cyraneczki, Ogrodową i Geodetów przez Puławską aż do stacji PKP Jeziorka lub Nowa Iwiczna. Mamy nadzieję na jej realizację najpóźniej w przyszłym roku.
  Hanna Krzyżewska, radna.

 4. Dzisiaj obchodzimy Dzień Sołtysa a na portalu ani widu ani słychu żadnych życzeń/informacji…
  Bardzo nieładnie

  • To on żyje? A myślałem że pije w Prażmowie…

 5. A dlaczego Piaseczno nie próbuje powalczyć o przedłużenie linii tramwajowej ze Służewca do granicy Warszawy (z pętlą na terenie Eko Mysiadło). Rozwiązałoby to wszystkie problemy komunikacji zbiorowej. Tylko niech nikt nie mówi, że to jest niemożliwe, gdyż w pasie dzielącym ul.Puławskiej jest już zarezerwowany teren, a sfinansować to można z dotacji na rozbudowę kolei.

  • Słusznie. Pan wicepremier Piechociński również powinien się włączyć w te akcję i
   pomóc mieszkańcom i swoim wyborcom. Pan Poseł Dembski też już chyba zapomnał o nas.

 6. Dla mnie linie typu P szybko upadną bo ludzie pragną wspólnego biletu a nie dopłacać do kolejnej linii z nowym przewoźnikiem-żal…Na wsiach tym bardziej będzie to dotkliwe bo tam trzeba będzie wybrać jedną opcję z uwagi na niską częstotliwość jakiegokolwiek przewoźnika bo np L17 nie jeżdzi w niedziele i święta a w soboty jest zaledwie kilka kursów, do pks trzeba inny bilet a w tygodniu to jakieś góra 4-5 kursów a jak dołożą jeszcze P-3 to ludzie oszaleją bo pewnie znowu będzie jeździć jak pks 4-5x na dzień i jeszcze trzeba będzie dopłacać…

 7. no faktycznie, trasa od cmentarza do szkoły jest najbardziej uczęszczana, proszę Państwa trasa z JJ na stację kolejową na Nowej Iwicznej!!!!!!!!! to usprawni transport, co nam jako mieszkańcom JJ daje trasa od cmentarza do szkoły? przecież i tak znakomita większość zawozi dzieci samodzielnie do szkoły więc pytam po co???? czy to są te projekty JOZEFOSŁAW 2.0????? Kolejna rzecz jako osoby wybrane w demokratycznych wyborach nie chcą pokazywać swojej twarzy???!!!! stajesz się osobą publiczną, wiemy ile masz kasy więc czego się boisz???? ze ktoś w plunie Ci w twarz i powie co o Tobie myśli??? więc po co pchasz się do polityki? w takim przypadku zawsze będziesz oceniany… nie jestem fanem Pani Hani, ale przynajmniej ma odwagę się pokazać… bo możliwe miałem złe zdanie o niej…

 8. Czyli jednak miałem racje, bilety ztm nie honorowane. Opłata za tak krótka wycieczkę trochę droga, trasa też trochę dziwna chyba że to autobus szkolny tylko płatny.
  Przydał by się autobus ale do Puławskiej. A normalnością była by większa ilość autobusów ZTM i w pierwsza strefa. To co teraz stworzą to dziadostwo i prowizorka !

 9. Tradycyjnie
  wylewanie dziecka z kąpielą…

 10. Brawo z linii P-2. Będzie bliżej od Działkowej przy Wilanowskiej do ul.Prawdziwka
  przy lesie.
  Poruszony temat tramwaju od Metra Wilanowska do Mysiadła b.słuszny i potrzebny.
  Tramwaj rozwiązał by problem ul. Puławskiej, jeśli nie ma możliwości METRA.

 11. Bosz, jaka porażka ten autobus. Ani do Piaseczna, ani do PKP, ani do Puławskiej ani nawet do Fashion Outlet. Na cmentarz tylko można sobie pojechać ;) Ale szacun za angielskie poczucie humoru. Józefosław i Julianów dziękują.

 12. P-2 super, nareszcie.Na Wilanowskiej nie ma chodników, rodzice boją się chodzić na piechotkę do lasu. Podjadą sobie do Działkowej,no i bezpiecznie dojdą do lasu.Bardzo, bardzo dziękujemy i pozdrawiamy
  rodzice

 13. Jakaś mapka? Gdzie przystanki?

  • Autobus P-2. jeśli ma jeżdziić Działkową i skręcać w Wilanowską to powinien być przystanek zaraz za skrętem w ul.Wilanowską. Z góry dziękują nie tylko dzieci,ale i mieszkańcy.

 14. Nie każdy ma w domu komputer, osoby na przystankach narzekają na brak wywieszonej trasy nowych autobusów P, która powinna być obo rozkładu.