Szkoła Józefosław

Całkowity koszt wyniósł 15,4 mln złotych

Józefosław i Julianów to najdynamiczniej rozwijający się rejon naszej gminy, którego rosnące potrzeby stały się bodźcem do rozbudowy istniejącej szkoły.

Nadmiar dzieci w przepełnionej placówce powodował, że uczniowie oprócz dyskomfortu wynikającego z przebywania w zatłoczonej szkole, często kończyli naukę około godziny 17. Lekcje wf-u odbywały się na małej sali gimnastycznej i korytarzach szkolnych, co utrudniało dzieciom rozwijanie talentów sportowych. Dzięki rozbudowie uczniowie mogą uczyć się i rozwijać ruchowo w odpowiednich warunkach.

W nowym budynku mieszczą się, oprócz dużej hali sportowej, trzy mniejsze sale ćwiczebne, 10 sal dydaktycznych, nowa świetlica z zapleczem sanitarnym, szatnie oraz przestronne korytarze, na których znajdują się szafki i krzesła dla uczniów. Dzięki pozyskanej powierzchni możliwe były zmiany w organizacji szkoły. Dziś zajęcia w placówce kończą się około godziny 15. Tylko nieliczne grupy kontynuują naukę po godzinie 16. Podopieczni z najmłodszych klas zyskali własne sale lekcyjne a także własną salę gimnastyczną – podkreśla pani dyrektor Jolanta Zawadzka-Ładecka, dla której ma to wielkie znaczenie. Dzieci wreszcie, w większości, ćwiczą w odpowiednich warunkach, korzystając przy tym z przebieralni i łazienek.

W połowie września, niedługo po przeprowadzce do nowego skrzydła budynku, odwiedziła szkołę pani wiceburmistrz Hanna Kułakowska Michalak. Wybrała się z wizytą do szkoły, aby poznać opinię dzieci i dyrekcji o pracy w nowych warunkach. Zapytana przez panią wiceburmistrz o największą korzyść z rozbudowy szkoły, pani dyrektor bez wahania wskazała na halę sportową. Podobnego zdania byli uczniowie. Na pierwsze zadane w klasie pytanie: „Z czego najbardziej jesteście zadowoleni?” jeden z uczniów pewnym głosem odpowiedział: „z nauczycieli i hali sportowej”. Dzieci zachwalały nowoczesny budynek oraz wysoki poziom nauczania.

Cieszymy się, że rozbudowa została zakończona i uczniowie w Józefosławiu mają lepsze warunki do nauki. Zaangażowanie dyrektor Jolanty Zawadzkiej Ładeckiej oraz zastępców: Katarzyny Rynio – Długołęckiej, Aliny Kędzior, Iwony Wiśniewskiej w proces rozbudowy szkoły było ogromne. Dzięki temu dziś z przyjemnością słuchamy pozytywnych opinii zarówno uczniów jak i rodziców. Ale to nie budynek tworzy atmosferę. To ludzie ją tworzą. A dobrej aury tu nie brakuje – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

Całkowity koszt rozbudowy szkoły wyniósł 15,4 mln zł z budżetu Gminy Piaseczno.

Źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. Dziwne. Córka chodzi do pierwszej klasy szkoły podstawowej i nadal przebierają się w swojej sali wszyscy razem, a w-f jest na korytarzu.

 2. Szkoła na 1600 dzieci a nie maj do niej podjechać z dziećmi 1-3
  A jak ktoś podjeżdża to mandat.
  A buda z warzywami stoi i nie do ruszenia. Powinni wykupić i zrobić w jej miejsce miejsce do wysadzania dzieci z aut

 3. Ale przecież w szkole nadal panuje chaos!

  Kto schował bramki na boisku szkolnym i dlaczego ?

  Dobra aura?
  Czyżby nowe Towarzystwo Wzajemnej Adoracji?

  Budę z warzywami można wywłaszczyć za pomocą specustawy w ramach np. przebudowy skrzyżowania.
  Wystarczy tylko chcieć ( nieruchomość ta ma podobno nieuregulowany stan prawny).

 4. szkole ogromny burdel gorzej niż było atmosfera nie do zniesienia pani dyrektor mobinguje każdego panie na stołówce nie mają badań na nosicielstwo

  • A w damskiej łazience ktoś napisał na ścianie ‘Głupi KaOwiec’.

 5. Dość ciekawe, bo dzieci z klas 1-3 mają w dalszym ciągu lekcje do 16:30 min 2 razy w tygodniu , dodam że większość stanowią uczniowie klas pierwszych w tym 6-cio latki , w-f odbywa się na korytarzach.

 6. Żądamy wydania bramek na szkolnym
  boisku!!

  Czy nasi Radni mogą interweniować w tej sprawie?

  Gdzie młodzież kilkunastotysięcznego JJ ma kopać piłę?