Puławska/Geodetów - miejsce przygotowane pod budowę BRW

Czy ulica Geodetów udźwignie Black Red White, Selgros, PSZOK i rozbudowę Auchan ?

Wójt Gminy Lesznowola poinformował, że w dniu 8 października 2015r. wydał decyzję środowiskową dla przedsięwzięcia polegającego na budowie Centrum Handlu Selgros przy ul. Puławskiej/Kuropatwy na dz. nr ew. 231/1, 7/8, 7/9 w KPGO Mysiadło.

- parking na 520 samochodów
- powierzchnia zabudowy 14330m2
- powierzchnia utwardzona 24936m2
- hala Handlu Hutrowego wraz z infrastrukturą
- butelkowania
- parkingi naziemne z częściowym zadaszeniem
- drogi dojazdowe
- wartownia
- stacja transformatorowa
- wiaty na wózki dla klientów
- wiata na wózek widłowy
- reklamy, maszty reklamowe, pylon reklamowy
- ogrodzenie terenu
- wycinka 65 drzew

W imieniu zaniepokojonych mieszkańców Józefosławia i Julianowa, wobec zamieszczonych w prasie wyjaśnień w sprawie planowanej budowy PSZOK w północnej części Piaseczno, uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania, które zadają mieszkańcy, a w opupblikowanej informacji nic nie ma na ten temat.

-Kiedy dokładnie będzie przebudowana i poszerzona ulica Energetyczna?

-Kiedy dokładnie zostanie zmodernizowana ul. Geodetów ?

-Kiedy dokładnie powstanie obiecywane od lat rondo na skrzyżowaniu ul. Geodetów/Energetyczna/Wilanowska?

-Kiedy dokładnie planowane jest otwarcie drugiego PSZOK na południu Piaseczna ?

-Kto zapewni mieszkańców, że „prawem domina” nie powstaną w tej samej co PSZOK okolicy- inne podobne instalacje związane z gospodarką odpadową ?

Odpowiedzi na w/w pytania są bardzo ważne i mieszkańcy oczekują konkretnych terminów. Odpowiedzi wymijające ich nie zadowolą. Znając bowiem tempo powstawania inwestycji drogowych w naszej gminie, wszyscy obawiają się, że powstanie PSZOK a infrasturktura drogowa czekać będzie na realizację następnych 5 lub 10 lat , a potem obietnice ulegną zapomnieniu lub „przedawnieniu”. Będę wdzięczna za udzielenie precyzyjnych odpowiedzi.

Radna Hanna Krzyżewska,

Interpelacja 27.08.2014

ul.Puławska/Geodetów – tutaj powstanie salon Black Red White

Odpowiedź burmistrza Zdzisława Lisa:

Podoba ci się:

Komentarzy (15)

 1. BRW w którym miejscu ma być?- pierwszy raz słyszę…

 2. Róg Puławskiej i Geodetów (tam gdzie był komis samochodowy i kwiaciarnia w namiocie).

 3. Salon Black Red White może być wielki, z parkingiem na setki aut. Coś rozmiarów Agata Meble na Alejach Krakowskich albo nawet Ikei w Jankach. To teren 2 hektarów.
  Tu jest ciekawa analiza na ten temat:

  http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?s=f7cc9e704f1e5176abe08df710bfd9a1&t=570401&page=40

  Przy okazji jest tam mowa jeszcze o budowie na terenach po KPGO Mysiadło centrum wietnamsko-tureckiego, czyli chyba coś a la Wólka Kosowska.

  • Nie no błagam nie załamujcie mnie… Selgros mnie podłamał a tu BRW wielki plus jakiś bałagan wietnamsko-turecki? Czy ktoś ma nad tym kontrolę???? Przecież nam by się troszkę kultury i rozrywki tu przydało , a nie meble, ciuchy i nie wiem co tam jeszcze?! To nas zablokuje na amen i życie tu stanie się nie do wytrzymania- jeśli chodzi o komunikację to już nerwy siadają,a jak zrealizują te plany to strach mysleć…

   • kasa misu, kasa…
    W końcu nie po to w Piasecznie dominuje plan zagospodarowania pt. „róbta co chceta, a najlepiej wielkie bloki”. Lesznowola za to cienko przędzie z kasą i chętnie wyprzeda tereny których własność spadła im z nieba. Akurat ta część Lesznowoli przy Józefosławiu to jakby nie ich tereny, bo to fragment oddzielony od reszty szeroką Puławską, i mieszkańców tam prawie nie mają. Tam więc mogą wybudować wszystko, bo co im zależy. Problem będzie miało głównie Piaseczno/Józefosław. Lesznowola o tyle, że korki na Puławskiej jeszcze się wzmogą. Tym bardzie że wkrótce obetną tam jeden pas dla aut, bo z dawnych planów dobudowania czwartego pasa – buspasa, został plan buspasa kosztem pasa dla aut.

   • Święta racja, mamy już chyba wszystkie możliwe sklepy w okolicy.
    Kaufland, biedry, oszolomy, media, netto, Lidl,top market o małych nie wspomnę ale np o kinie to chyba możemy pomarzyć …. Zal

 4. Nowe inwestycje TAK , ale po rozbudowie Geodetow i Energetycznej

 5. Pytanie – jak Pan burmistrz wyobraża sobie przebudowę ulicy geodetów na odcinku od wjazdu na teren dawnego KPGO do ul. Julianowskiej? Tego odcinka nie da się poszerzyć, ponieważ tuż przy ulicy są prywatne posesje. Zwykłe mydlenie oczu.

  • Pewnie tak. Selgros, Black Red White oraz centrum wietnamsko-tureckie to na terenach Lesznowoli. A że przylegają bezpośrednio do gminy Piaseczno i znacznie zwiększą ruch na Geodetów i Puławskiej… To nie jego broszka. W Piasecznie mają to w nosie, bo planują własne centra handlowe. W końcu planują rozbudować Auchan, zbudować drugi większy i lepszy Leroy, i wrzucić na Geodetów swoje dodatkowe miliony aut rocznie. Oraz ciężarówki do PSZOK. I pewnie jeszcze parę bloków Multihekka do kompletu.

   Pod Black Red White już teren jest wyrównywany.

 6. Kurczę – a kiedy jakieś kino? Centrum rozrywki (dla dorosłych też, a nie tylko baseny z piłeczkami dla najmłodszych)? Może chociaż basen z prawdziwego zdarzenia (w Piasecznie trochę za daleko dla mieszkańców Józefosławia i Julianowa, a ten w tuanie to przecież brodzik)? Na ch…. nam kolejny mega meblowy, skoro i tak większość mieszkańców pomyka do Janek.

  • Janki to będą w Piasecznie pod Józefosławiem.
   Skala podobna, a może nawet większa:
   - Auchan zamiast Reala
   - Black Red White zamiast Ikei
   - galeria handlowa na 250 sklepów, Auchan zamiast Reala, czyli jeszcze większa niż w Jankach
   - Decathlon zamiast Go Sport, w dodatku dużo większy
   - Leroy Merlin zamiast Praktikera, też dużo, dużo większy (ten który zbudują będzie większy od obecnego sporo)
   - do tego hurtowy wielki Selgros
   - centrum wietamsko-tureckie

   a jeszcze do zagospodarowania na handel zostaną następne dziesiątki hektarów po KPGO Mysiadło, działki przy Enegetycznej oraz wielka działka gdzie kiedyś stała IMOLA.

   Słowem, Janki to nam do pięt nie będą dorastać, tyle tu będzie wielkopowierzchniowego handlu, aut i ruchu. A wszystko obsłuży obecna Puławska, Geodetów i Energetyczna, bez przebudowy się obejdzie.

   • Lesznowola ma długi i musi dzierżawić lub sprzedawać. Uchwaliła nowy plan zagospodarowania, gdzie spore tereny KPGO Mysiadło to tereny przemysłowo-handlowe.

    Wiadomo że nikt tu się nie będzie bawił w ściąganie jakiegoś przemysłu i produkcji (a szkoda, bo to dobre miejsca pracy i mniej ludzi rano w drodze do W-wy), tylko wszystko pójdzie na handel.

    Baseny? Kino? Kultura? To chyba żarty. Kino to się stawia przy galerii handlowej by ściągało klientów na zakupy, podobnie jak tanią stację benzynową. Basen się nie kalkuluje, ani żadna kultura. Tu się tylko kasa liczy, a nie skutki dla mieszkańców.
    Skoro wielka kasa, to pewnie coś, w razie czego, można wygospodarować by jednego czy drugiego urzędnika przekonać. Zawsze to szwagier może dostać zlecenie na firmę na jakąś usługę, z marżą 10000%. Przy takich pokusach ważne by kontrolować osoby decydujące o inwestycjach, wydające pozwolenia, negocjujące. Akurat nowa władza centralna będzie sprzyjać takim kontrolom.

    Lesznowola odzyskała jakieś 83 hektary. Selgros ma utwardzić 2,5 hektara, Black Red White zbudować się n a 2 hektarach. Zostanie jeszcze ponad 78 hektarów do zabudowania. Sporo z tego na wielkie centra handlowe.

    Piaseczno też chce konkurować w tym samym sporcie, stąd szykuje rozbudowę Auchan, budowę wielkiego Leroy Merlin na nowej działce, i jeszcze parę działek pewnie zaoferuje wielkiemu handlowi.
    Rzeczywiście Janki to będzie mało, w porównaniu do tego co tu powstanie w przeciągu 5 lat.

    Przy takiej skali planowana rozbudowa Geodetów to śmiech. Krótki (acz szeroki jak Puławska) odcinek szybko zwęzi się do obecnej szerokości, czyli powstanie korek jak w butelce.
    Taki kapitał trudno powstrzymać, ale powinna mu towarzyszyć adekwatna rozbudowa infrastruktury.

    Puławska powinna być przebudowana na wzór Alei Krakowskich pomiędzy od Bitwy Warszawskiej do Łopuszańskiej, czyli z wiaduktami zamiast skrzyżowań.
    Buspas powinien być dobudowany jako nowy pas.
    Geodetów przebudowana na całej długości, lub wybudowane alternatywne drogi ZAMIAST Geodetów. Eneretyczna powinna przejąć część ruchu, a tereny po KPGO Mysiadło powinny mieć wjazd od Puławskiej/Kuropatwyz wiaduktem zamiast skrzyżowania (coś jak do Auchan tylko lepiej).
    Jeśli nie dodatkowy pas dla autobusów to trzeba by wrócić do projektu tramwaju wzdłuż Puławskiej.

    Powinno już się myśleć o drogach dojazdowych do S7-Puławskiej-bis, która ma powstać za 4-5 lat. Ona może przejąć część ruchu z Puławskiej, ale przy planowanych inwesycjach (83 hektary po KPGO Mysiadło, 10 hektarów po zajezdni trojelbusów, 4,5 hektara przy Energetycznej (niedoszła inwestycja Headland Property), i trochę pomniejszych działek. Zbliżamy się do 100 hektarów które zabudują w ciągu najbliższych lat. Prawdopodobnie większość pod handel. Maximus leży na 88 hektarach, Janki na mniejszym obszarze. W Piasecznie i Lesznowoli drożej, więc handel będzie szedł w górę. Decathlon ma 2 poziomy, rozbudowane Auchan też będzie na kilku poziomach, Black Red White pewnie też. Zagęszczenie będzie większe niż w Jankach czy Maximusie.

    Dzisiejsze korki, bez wielkich inwestycji w infrastrukturę drogowo-omunikacyjną to będzie nic w porównaniu do tego co będzie za parę lat. Głównie ruch samochodowy, bo tego nie załatwią ani pociągi, ani autobusy, ani ścieżki rowerowe. One są dobre do dojazdów do pracy, ale na zakupy będą tu przyjeżdżać samochodami z Warszawy. Jeśli Selgros i Black Red White zajmą tylko jakieś powiedzmy 5 hektarów, to tylko ułamek tego co tu się zbuduje. Można je śmiało pomnożyć x20.

 7. eee, poprzednik nieco przesadził, ale rozbudowy będą, fakt, nasze protesty internetowe nic tu nie pomogą; za 15 lat możemy nie poznać okolicy. jest miejsce więc każdy właściciel chce zarobić. Zawsze mozna sie przeprowadzic pod gorę kalwariję;

  • Po zwężeniu Puławskiej do 2 pasów, to ci z Góry Kalwarii
   mogą zapomnieć o jeżdżeniu do Warszawy przez Piaseczno.

 8. nie udźwignie, bo już nie dźwiga. Gdzie jest ulica Cyraneczki ??