fot. gsip.konstancinjeziorna.pl

A gdyby tak wyklikać Działkową ?

Jaki wpływ na zawieszenie samochodu ma ulica Działkowa, wie każdy kto chociaż raz nią jechał. Warto przypomnieć, że gmina Piaseczno podpisała umowę z Gmina Konstancin Jeziorna o wspólnej realizacji budowy ul. Działkowej.

Na stronie gminy Konstancin można zgłaszać usterki drogowe. Pobocza Działkowej są jedną wielką usterką, dlatego pomóżmy drogowcom i zaznaczmy na mapie newralgiczne miejsca.

Mapa -> Zgłaszanie spraw z określeniem ich położenia przestrzennego

UCHWAŁA NR 1367/XLV/2014 RADY MIEJSKIEJ W PIASECZNIE z dnia 16 kwietnia 2014r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej W formie dotacji celowej dla Gminy Konstancin-Jeziorna.

Uzasadnienie

Pomoc finansowa dla Gminy Konstancin-Jeziorna będzie przeznaczona na wykonanie Kompleksowego projektu drogowego ul. Działkowej Zlokalizowanej na granicy Gminy Konstancin-Jeziorna i Gminy Piaseczno będącej w zarządzie Gminy Konstancin-Jeziorna, którego inwestorem będzie Gmina Konstancin-Jeziorna.

Z uwagi na to, że wykonanie kompleksowego projektu drogowego ulicy Działkowej, który jest podstawą do przebudowy tej ulicy poprawi bezpieczeństwo na drodze dla mieszkańców obu Gmin to, zasadnym staje się udzielnie pomocy finansowej dla Gminy Konstancin – Jeziorna.

Pozytywna Decyzja Rady Miejskiej w Piasecznie w sprawie udzielenia pomocy Gminie Konstancin-Jeziorna pozwoli na podpisanie przez Burmistrza Gminy Piaseczno umowy z Burmistrzem Gminy Konstancin-Jeziorna, która przewiduje wpółfinasowanie kompleksowego projektu drogowego przedmiotowej drogi przez Gminę Piaseczno w proporcji 50:50. Ostateczny Udział naszej Gminy w realizacji zadania nie może być większy niż 100.000,00zł(słownie: sto tysięcy złotych).

Więcej:

Piaseczno gotowe do współpracy z Konstancinem w sprawie Działkowej

List do Burmistrza Konstancina w sprawie specyfiki ulicy Działkowej

Konstancin wyremontuje pobocza Działkowej

Podoba ci się:

Komentarzy (37)

 1. Piękna ta strona 14 grudnia o 8,00:

  Błąd serwera

  503

  • Ja przed chwilą kliknąłem i działa. Już się obawiałem, że to zamach na demokracje ;)

 2. popsuliśmy serwer ?!

 3. Działa

 4. Już działa. Chciałem zgłosić trzy b.poważne dziury na ul. Prawdziwka, jadąc od pętli 139 poprzez kilka „spowalniaczy” w kierunku Kierszka – aż do ostatniego z nich – po prawej stronie, a tu się okazuje, że za tą ulicę odpowiada… Warszawa. Tam nie ma jeszcze nowej nawierzchni i co miesiąc Warszawa powinna wysyłać ekipę łatającą, bo tam dziury powstają jak „grzyby po deszczu”.

  • To chyba nie szkodzi bo z tego co widzę można zaznaczyć ul. Prawdziwka – może być tak, że Konstancin przekazuje informacje Warszawie.

  • Dzisiaj łatali, skupmy się więc na Dziurowej zwanęj Działkową.

 5. Ja nie rozumiem po kiego grzyba osiedlać się przy takiej ruchliwej ulicy (mówię tutaj o tych nowych osadnikach). Willa ma sens gdy w ogrodzie jest spokój i cisza a nie smród, kurz i spaliny. Mogę się mylić …

 6. Cyraneczki trzeba budować a nie tam Działkowa jakaś lokalna. Działkowa to pewnie będzie robiona na dobre jak pojawi się połączenie Julianów – Konstancin-Jeziorna , ale to pewnie za kilka / naście lat …

  • Pani Kaprysiu. Zapraszam na Działkową. Zobaczy Pani sama jak bardzo się myli…

 7. Sam już dokonałem zgłoszenia jakiś czas temu. Reakcja – wiadoma…
  Jednakowoż chciałbym zwrócić uwagę, że w tym trybie można liczyć co najwyżej na załatanie asfaltem z efektem jak widać obecnie.
  Dla tych co jeszcze nie wiedzą – w budżecie Konstancina na 2016 r. na ul. Działkową przeznaczono 40 tys. PLN. Oprócz tego chyba jeszcze ok. 20 tys. na 2 (dwa) progi spowalniające. Chyba nie trudno się domyślić jaka jest najbliższa przyszłość Działkowej.
  Korzystając z okazji i licząc, że forum jest czytane przez urzędników gmin Konstancin i Piaseczno, chciałbym się zapytać jaki jest obecny los sławetnego porozumienia między gminami w kwestii Działkowej.
  W 2013 roku gmina Piaseczno przekazała zdaje się 15 tys. PLN gminie Konstancin na opracowanie koncepcji przebudowy ul. Działkowej. Minęło 2,5 roku. Jeśli się nie mylę Konstancin ogłosił już chyba 2 czy 3 przetargi na opracowanie tej koncepcji. I co? I nic. Ostatni był zdaje się w 2014 roku. W 2015 nie dzieje się nic.
  Pytanie do urzędników z Piaseczna – w jaki sposób rozliczyliście Konstancin z wykorzystania pieniędzy? Czy kogokolwiek jeszcze interesuje los tej inwestycji.
  Z kolei gmina Konstancin – długo jeszcze będziecie się bawić w ogłaszanie przetargów na „koncepcje”? Co jest nie tak, że publikowane są kolejne ogłoszenia o zwycięzcach przetargów i całymi latami nic się nie dzieje?
  Czy którykolwiek z urzędników z Piaseczna bądź Konstancina widział na własne oczy jak wygląda Działkowa w godzinach porannych i popołudniowych. Serdecznie zapraszam.
  2 gminy należące do najbogatszych w Polsce całymi latami nie potrafią ogarnąć jednej ulicy. Żenada proszę Państwa.

  • Progi na nieoświetlonej ulicy ???! Cała ulica jest jednym wiellkim progiem.

   • dobrze będzie,jak się wybijesz na jednym dolecisz do następnego ,może uda się z połowę drogi takim skokami pokonać

 8. Może lepszym rozwiązaniem byłoby przyłączenie Kierszka wraz z ul.Działkową do gminy Piaseczno, bo z Konstancinem to chyba niewiele ma wspólnego ten obszar. Wtedy nie byłoby wątpliwości od kogo wymagać przebudowy ulicy.

  • Nie, nie było by lepszym. Piaseczno jest równie nieudolne w tej materii. Poza tym obecnie droga należy do gm. Konstancin i nie ma żadnych wątpliwości od kogo wymagać remontu/przebudowy.

   • Owszem – przełączenie do Piaseczna MA SENS. Jest rok 2015 (a w zasadzie jego końcówka), a granice gmin wyznaczono w kompletnie innej sytuacji „wiele-dziesiąt” lat temu. Dziś takie „wcinki” jak omawiany (wcina się między Gminę Piaseczno a Warszawę jak półwysep helski w morze) lub Mysiadło po wschodniej stronie Puławskiej – to utrudnianie życia ludziom którzy teraz tu mieszkają. Kiedyś nie było praktycznie domów w północnym czy zachodnim rejonie Józefosławia. Jak w 1987 spadł samolot – było tu kilka domków. I tak KJ traktuje ten problem nadal, tak, jakby się przez te wszystkie lata NIC NIE ZMIENIŁO. KJ wogóle nie interesuje się problemem Działkowej – bo uważa go za połączenie dla mieszkańców gminy P-no, którzy dodatkowo „zapychają” potem przejazd przez Borową i Przyczółkową do W-wy. A K-J woli wydawać pieniądze w tereny bliższe urzędowi gminy, niż jakieś odległe Kierszki i ich okolice. I mamy odpowiedź dlaczego tak jest. Przynajmniej Piaseczno ma już świadomość, że istnieje Józefosław i jego problemy, i, pomimo, że ich na razie nie rozwiązuje w 100%, to z roku na rok jest coraz lepiej.
    Sumując: TAK dla przełączenia ww. omawianych terenów pod gminę P-no.

 9. Mapka zapełnia się „czerwonymi punktami” :)

 10. Klikajmy, klikajmy. Może takie niestandardowe metody sprawią iż ktoś się zainteresują tą ulicą.

 11. POPIERAM x1000000000 !!!!

 12. A po co w ogole Konstancinowi ten jezor ziemi z Działkową ?
  Zróbmy referendum i przegłosujmy właczenie tej ziemi do granic gminy Piaseczna.
  Może wtedy wreszcie ktoś ją wyremontuje.

  • Kochani, skupcie się na meritum. Była umowa Piaseczna z Konstancinem na wykonanie drogi. Mijają prawie 3 lata i nic się nie dzieje.
   Jak zrobią Działkową to sobie róbcie referenda choćby o przyłączenie Krymu do Piaseczna. Chociaż patrząc na osiągnięcia planistyczne i inwestycyjne Piaseczna na terenie J&J, nie byłbym optymistą.

   • Umowa była na ZAPROJEKTOWANIE ul. Działkowej. Tylko, że biuro projektowe zbankrutowało. Dlatego się tak ciągnie…

    • Trzecie z rzędu?

    • Ale kasę rozumiem wzięło…

     • Było tak – Piaseczno dało 15 tys. na opracowanie koncepcji.
      Po opracowaniu tejże miało partycypować w kosztach remontu 50:50 do kwoty ok. 100 tys.

      Koncepcja nie powstała przez prawie 3 lata więc i Piaseczno oszczędziło na wydatkach

  • Referendum można zrobić ale w kwestii przedłużenia ul. Cyraneczki. Będziecie mieli fajny wyjazd na Pulawską. Działkowa należy do Konstancina i tak pozostanie. Infrastrukturę należy rozbudować po stronie Józefosławia i to szybko. Coś włodarze słabo się biorą do tego. I tylko wysokie progi na Bazanciej.

  • Nikt z Działkowej nie utożsamia się z J&J. Pomiędzy naszymi domami a waszymi osiedlowymi slamsami istnieje zasadnicza różnica. Gdyby ulicą działkową nie jechała chorda debili przez cały dzień, byłaby to wystarczająca ulica dla MIESZKAŃCÓW ULICY DZIAŁKOWEJ

 13. Nieudolność tych Gmin w planowaniu i realizacji inwestycji jest przerażająca np. Działkowa vel Dziurawa.
  Ogólna zlewka i zero konsekwencji.
  Jeśli dwie Gminy się spierają to powinien wkroczyć Powiat.
  Gdzie są Radni Powiatowi i co zrobili w tej sprawie?
  Gdzie Starosta?
  Ta droga powinna mieć kategorię drogi powiatowej z uwagi na ruch i liczbę aut każdego dnia.

  Rzeczywiście zamiast klikania może lepiej utworzyć nową , niezależną Gminę z Józefosławiem, Julianowem i Kierszkiem , która będzie miała własne władze i budżet.

  • Kierszek nie chce być połączony z J&J nie jesteśmy slumsami. Spójrz na nasze duże działki, a na wasze osiedlowe slumsy

 14. Wygląda na to, że gmina Konstancin kolejny raz sobie z nas zakpiła.
  Dzisiaj pojawiła się ekipa, która gdzieniegdzie zalała asfaltem dziury w poboczu. Asfalt lany po prostu na piach.
  Jak dla mnie rażący przykład niegospodarności.
  Jeśli urząd gm. Konstancin akceptuje i pracuje w takich standardach jak widzimy na Działkowej to życzę im wszystkiego dobrego.
  Chętnie wrzuciłbym fotki z dzisiejszych efektów pracy „fachofcóf”, niech się wszyscy pośmieją…

  • Jeździj drogami J&J i wtedy się śmiej! ups no tak, jedyną drogą która prowadzi z waszych „pięknych slumsów” do Warszawy, jest ulica Geodetów, która też pwoduje śmiech

 15. Wyrzucają asfalt łopatami do dziur i ugniatają gumiakami.
  Za miesiąc dziury znów się pojawią i to większe…

 16. Dawno już proponowałem i nadal twierdzę, ze to Gmina Piaseczno powinna przejąć prowadzenie tego zadania jako bardziej zainteresowana.
  Taką propozycje dawaliśmy ale niestety bez rezultatu.
  Pozdrawiam

  • Niech Piaseczno się zajmie swoimi drogami. Dlaczego Cyraneczki nie jest rozbudowana dalej? Dlaczego ul. Osiedlowa jest budowana bez pozwolenia? Dlaczego na Bazanciej są takie wielkie progi zwalniające? Działkowa jest de facto wiejską drogą utwardzoną dzięki funduszom osób przy niej mieszkających ponad 20 lat temu. I powinna być ulicą spacerową. A w Józefosławiu od 30 lat te same drogi i ulice chociaż kilkadziesiąt tysięcy nowych mieszkańców się osiedliło. Gdzie ta infrastruktura???

 17. Skoro Józefosław tak bardzo chce się rozrastać, sprzedawać ziemie deweloperom i budowac setki osiedli, to niech zadba o drogi przelotowe u siebie, a nie rozjeżdża wąską ulicę Działkową, która jest po części własnością mieszkańców Kierszka, czyli własność gruntów jest nieuregulowana. Część mieszkańców kiedyś cofnęła się z ogrodzeniem, a część nie. Dlatego droga jest czasem tak wąska. Szanowni mieszkańcy Józefosławia, postarajcie się raczej wpłynąć na gminę Piaseczno, niech wybuduje więcej tras wyjazdowych we wsi Józefosław, a nie w Kierszku. Nie róbcie nam autostrady pod naszymi oknami. Działkowa to nie jest ulica tranzytowa, nie nadaje się do takiego ruchu i my nie chcemy, by tędy jeździł cały Józefosław. Nie zgadzamy się, by o naszej drodze decydowali mieszkańcy Józefosławia.

 18. A co to za badziew na ul. Osiedlowej. Ruch jednokierunkowy? W która stronę? Pewnie do Józefosławia…

 19. Po co zgłaszacie usterki na ulicy, która należy do innej wsi. Jeździjcie po prostu swoimi…
  Jak na mieszkańców ulicy Działkowej taka droga jest wystarczająca, jest nas dosłownie kilkadziesiąt.