ul. Działkowa

Przebudowa ulicy Działkowej wyniesie 20 mln złotych

Niestety nadal nie wiadomo kiedy nastąpi profesjonalna przebudowa poboczy ul. Działkowej. Od kilku lat gmina Piaseczno informuje o wspólnych rozmowach i pracach z gminą Konstancin, ale niestety poza obietnicami nic się nie dzieje.

Do tej pory miały miejsce jedynie doraźne prace i asfaltowanie tymczasowego pobocza, które po kilku tygodniach zostało zniszcznone przez samochody.
W tegorocznym budżecie gminy Piaseczno przewidziano 50 tysięcy złotych dotacji dla gminy Konstancin na projekt ul. Działkowej.

Więcej informacji na temat planów związanych z tą drogą udzielił nam Mirosław Michalak Kierownik Wydziału Dróg Gminnych Urzędu Miasta i Gminy Konstancin :

„Uprzejmie informuję, że nie jest znany termin kompleksowej przebudowy ulicy Działkowej w m. Kierszek. Pobocza stanowią część drogi. Pobocza ulicy Działkowej w większości nie stanowią własności ani Gminy Konstancin Jeziorna ani Gminy Piaseczno. Do momentu uregulowania stosunków własnościowych solidne, profesjonalne roboty nie są więc tam możliwe. W tych miejscach w których pobocza można było lepiej naprawić, roboty zostały wykonane.

Dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Działkowej, która powinna być sporządzona w najbliższych miesiącach, będzie obejmować m.in. wykonanie docelowych poboczy drogi. Szacunkowy koszt inwestycji (w tym wykupu gruntów) to około 20 mln złotych.”

Więcej:

Zmiany na Działkowej ? Protokół z zebrania Rady Sołeckiej Józefosławia

Będzie kasa na Działkową ? Mieszkańcy nie chcą poszerzenia ulicy

A gdyby tak wyklikać Działkową ?

Zgłoś usterkę drogową przez internet – Piaseczno, Ursynów, Konstancin

Budżet 2016 na inwestycje planowane w Józefosławiu i Julianowie

Podoba ci się:

Komentarzy (25)

 1. ” W tych miejscach w których pobocza można było lepiej naprawić, roboty zostały wykonane” chyba trzeba panu kierownikowi podesłać kilkadziesiąt fotek tej ‘wykonanej roboty’, jest wiele miejsc gdzie te stosunki własnościowe są uregulowane, np. na końcu ulicy – w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej, a dziury są głębokie na 1/4 koła.

  Z drugiej strony jeśli faktycznie koszt porządnego remontu, z wykupem, poboczami, ścieżką itp. ma wynieść 20mln, to może lepiej rozważyć przedłużenie lub zrobienie odnogi ulicy Cyraneczki wzdłuż rowu Jeziorki i dalej przy linii kolejowej – to może okazać się dużo tańszą opcją.

 2. Jestem ciekaw ile gruntów trzeba wykupić i ile procedur w tej sprawie gmina Konstancin już uruchomiła.

  • DO MKR: Najlepiej złożyć nie pismo a wniosek o dostęp do informacji publicznej z prośbą – konkretnie- jakie działania, kiedy zostały podjęte. W takim piśmie muszą precyzyjnie odp ile gruntów…procedur z uwagi na istotny interes publiczny.

 3. Bzdura
  To znacznie zawyżona wartość.
  Odszkodowania wypłacane za działki drogowe wg specustawy raczej się zaniża niż zawyża.

  Niech Gmina Konstancin i Piaseczno lepiej zdradzi ile zarobili na opłatach adiacenckich, czy rentach planistycznych od bogatych rolników,którzy opychali tereny developerom.

  To droga hańby!

  Leserzy do roboty!

 4. Tak dla informacji tylko: gmina Piaseczno nie pobiera opłat adiacenckich.

 5. To wychodzi jakieś 10mln za kilometr. Będziem mieć Panie na wsi autostradę normalnie…

  • Być może przyszli sąsiedzi – nie należy narzekać tylko działać i też dawać coś od siebie. Najpierw zamelduj się w gminie – prawie 40 % z Twojego podatku trafi do budżetu gminy a później pytaj, sprawdzaj, składaj zapytania do urzędu. Swoją drogą zapytam w gminie ile osób jest zameldowanych na Działkowej. Proszę nowych mieszkańców o meldunek lub zgłoszenie w urzędzie skarbowym aktualnego miejsca zamieszkania. Najpierw zadbajmy żeby nasz podatek nie uciekał gdzieś tam…a później działajmy żeby ta inwestycja była zrealizowana. Kwota 20 mln wydaje się absurdalna, ale nie sprawdzałam ile km ma ta ulica. Magda, przyszła mieszkanka Działkowej.

   • Nie trzeba być zameldowanym, żeby płacić podatki w miejscu zamieszkania. Wystarczy wypełnić i złożyć do US wraz z PITem – druk ZAP-3.

 6. w planach jest droga wzdłuż torów kolejowych do Konstancina, pewnie za kilkanaście lat, zatem czy jest sens Działkową ?

 7. ostatnio tak dziury łatali że myślałem że ktoś syf z pieca wywalił,za dwa dni było jak przed „naprawą”
  w dziurach ,woda albo błoto i tak zalepiają do tego udeptane gumiakiem to tak jak by bosą stopą wlazł po kolana w błoto i się skaleczył i bez przemywania rany na taką zabłoconą nogę naklejał plaster, tyle da co umarłemu kadzidło

 8. coś mi się wydaje, że kiedyś gmina brała 6tys od developera za mieszkanie, tytułem kosztów rozbudowy oczyszczalni, może jakaś ustawa i z 25tys od mieszkania na rozbudowę infrastruktury drogowej. Oczywiście od tych w trakcie budowy też. Szybko się znajdzie budżet na drogi.

 9. Grube miliony zapłacili developerzy z JJ do kasy gminy w ciągu ostatnich 20 lat.
  Tylko jakieś grosze wydano z tego na inwestycje w JJ.
  Można to wyliczyć ….

  Jeszcze raz powtarzam :
  tylko odrębna i samodzielna Gmina składająca się z Jozefoslawia,Julianowa i Kierszka.
  Wtedy nie będzie problemu z budową Działkowej.

 10. a sołtys jej budynek wynajmie!!!!, przerost administracji!!! lepiej wydać te pieniądze inaczej, a developerka najwyraźniej za mało płaci do gminy

  • Panie SUT widzę, że żal dupe ściska.

   • „JA” powiem, ze odkad sledze strone jozefoslaw24 to „obserwator” obsmarowywuje rowa Sołtysowi jest zawsze tam gdzie moze dogryzc mu wiec strasznie zazdrosc zzera go ale tak jest jak ktos nie potrafi sie wziac w garsc i cos ze soba zrobic
    to najprosciej kogos obrazac zeby sie w jakis sposob dowartosciowac.

 11. To dyplomatyczna odpowiedź gminy Konstancin „spadajcie na drzewo”.

 12. na jakiej podstawie autor pisze o takiej kwocie??????????

  Na

 13. 20 baniek za 2km? Co to za mydlenie oczu?
  Tu trzeba w trybie pilnym zwykłej nakładki asfaltowej pokrywającej istniejące już pobocze, bo teraz to można zawieszenie zgubić, a to jest koszt 100-200 tys. max. W wykup gruntów i poszerzanie ulicy można się bawić później.

 14. no widzisz, ale mamy takich radnych dla jakich priorytetem jest podwójna wiata, a nie dziury na działkowej. Trzeba wybierać radnych z samochodem:)

 15. Rzucam luźny pomysł: a co jeżeli zrobić z działkowej jednokierunkową, a ul. prawdziwka utwardzić i zrobić w przeciwny kierunek?

  • Niestety nie jest to chyba najlepszy pomysł, bo prawdziwka jest tuż przy ścianie lasu – mnóstwo pieszych, rowerzystów. Żeby było bezpiecznie trzeba by pewnie nasadzić tam progów co 100m. Samym mieszkańcom działkowej też by to pewnie nie było w smak.

 16. Ciekawy która w jakim kierunku, rzucamy monetą:) mogą mieszkańcy się wkurzyć, jak taki Leśny Kwiat będzie miał nakaz skrętu w lewo z osiedla:) albo w prawo:)

  • w sprawach rozbudowy infrastruktury zawsze ktoś będzie czuł się poszkodowany, ale trzeba też patrzeć na dobro ogółu. Realnie rzecz ujmując jeżeli w kwestii przebudowy Działkowej chodzi o kwotę 20 mln złotych to nie ma najmniejszych nawet szans na realizację tego KIEDYKOLWIEK. Trzeba szukać tańszych rozwiązań.

 17. I bardzo dobrze, że nie ma żadnych szans na budowę Działkowej! Budujcie sobie drogi w Józefosławiu, a nie na Kierszku! To znaczy że gmina Konstancin ma pobudowac gminie Piaseczno drogę za 20 baniek? Serio? Nierealne i bardzo dobrze. Bo w Kierszku taka droga jest nikomu niepotrzebna. Cyraneczki trzeba budowac i inne drogi w Józefosławiu, a jeżdzić Działkową się trzeba odzwyczaić.

 18. Wszystkie nowo budowane osiedla przey Działkowej muszą mieć wyjazd na Cyraneczki. Więc czas ją budować. Jak mozna budowac kilometry domów i robić wyjazd w jednym kierunku, na jedną ulicę, która jest nieprzejezdna. Chore! Typowe polskie dziadostwo. Jak się coś stanie i trzeba będzie dojechac karetką lub wozem strazy pożarnej, to dopiero wtedy się będzie ktoś zastanawiał.