fot. Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

W naszej gminie w ramach dni diecezjalnych gościć będziemy w dniach 20-25 lipca 230 pielgrzymów z 9 krajów, którzy przyjeżdżają do Polski na Światowe Dni Młodzieży.

Pielgrzymi będą mieszkać w domach u parafian, a program ich pobytu przygotowany został wspólnie przez parafie dekanatu piaseczyńskiego, gminę Piaseczno i starostwo powiatowe. Obejmuje on zarówno udział w wydarzeniach diecezjalnych na pl. Piłsudskiego w Warszawie oraz przy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie jak i elementy lokalne przygotowane przez samorząd. – Mamy dla gości propozycje wycieczek po atrakcjach powiatu piaseczyńskiego, w tym wycieczkę kolejką wąskotorową – mówi Łukasz Wyleziński, koordynator z ramienia urzędu miasta. – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnił wszystkie swoje obiekty, a także zaplanował na sobotę dzień sportu, podczas którego odbędzie się m.in. turniej piłki nożnej i bieg pielgrzyma, zaś Centrum Kultury zaprasza wszystkich w niedzielę na rynek, gdzie odbędą się koncerty, w tym o godz. 20.00 występ TGD – najsłynniejszej polskiej grupy gospelowej – dodaje kierownik biura promocji i informacji.

W ramach zorganizowanych grup pielgrzymskich przyjedzie do nas 19 osób z Tanzanii – Parafia Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie, 23 Estończyków i 84 osoby z Emiratów Arabskich – Parafia św. Huberta w Zalesiu Górnym, 30 Rosjan – Parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym, 13 Brazylijczyków i Ekwadorczyków – Parafia św. Józefa w Józefosławiu, 2 Brazylijczyków i 2 osoby z Indii – Parafia św. Jadwigi w Żabieńcu oraz 57 Bułgarów – Parafia św. Rocha w Jagarzewie. W pobycie gości towarzyszyć i pomagać będzie ponad 100 wolontariuszy z parafii.

Gmina Piaseczno organizuje również posiłki w szkołach dla pielgrzymów i wolontariuszy, zaś powiat piaseczyński pomaga m.in. w kwestiach logistycznych, zapewniając autokary do przewozu grup.

- Mamy nadzieję, że goście będą się czuli u nas bezpiecznie, spotkają się z miłym przyjęciem mieszkańców i będzie to zarówno dla nich jak i dla nas niezapomniany czas i okazja do zamanifestowania solidarności pomiędzy narodami z różnych stron świata – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

Źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Możliwość komentowania jest wyłączona.