Wybory-Samorzaowe-Jozefoslaw24

Zasady umieszczania tablic i urządzeń reklamowych, ogrodzeń i obiektów małej architektury na terenie gminy Piaseczno

Trwają konsultacje społeczne dotyczące ustanowienia zasad umieszczania tablic i urządzeń reklamowych, ogrodzeń i obiektów małej architektury na terenie gminy.

31 sierpnia 2016 r. Rada Miejska w Piasecznie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do przygotowania projektu uchwały w sprawie stworzenia zasad określających sytuowanie obiektów małej architektury, tablic, urządzeń reklamowych i ogrodzeń oraz określenia ich gabarytów, standardów jakościowych oraz materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane
.- Sukcesywnie porządkujemy tereny gminne i usuwamy z nich nielegalne i nieestetyczne reklamy, narzędziem do rozwiązaniu tego problemu na innych gruntach, także prywatnych może być nowa uchwała, którą zamierzamy przygotować – mówi Daniel Putkiewicz, I zastępca burmistrza.

Aby możliwe było podjęcie uchwały regulującej powyższe kwestie niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji społecznych, które uwzględnią różne poglądy na ten temat.
- Chcemy poznać zdanie mieszkańców na temat otaczającego ich krajobrazu i reklam w przestrzeni publicznej, pomoże nam to w opracowaniu takich zasad, które odzwierciedlą oczekiwania mieszkańców, respektując też potrzeby przedsiębiorców – wyjaśnia wiceburmistrz.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa ankietę, która zawiera 10 pytań o charakterze zamkniętym. W niektórych pytaniach można wskazać więcej niż jedną odpowiedź. Układ pytań nie jest przypadkowy. Odpowiedź na wszystkie pytania zajmuje tylko kilka minut.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie. www.piaseczno.eu/ankiety

Źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (2)

  1. W cywilizowanym miejscu takie przepisy powinny być dosyć restrykcyjne.

  2. Reklamy w J&J powodują,że nasze miejscowości przypominają kraje Trzeciego Świata:np.
    salon fryzjerski, serwis komputerów (ul.Wilanowska) i coś tam jeszcze. Brak minimum estetyki ze strony podmiotów – właścicieli tych „dzieł sztuki” powoduje,że omijamy oferowane usługi z daleka, podejrzewając,że ich jakość jest podobna do gustów właścicieli. W dobie internetu, jeżeli chcemy znaleźć usługodawcę, bez problemu go znajdziemy bez tych szpecących płacht.Proszę przyjrzeć się, jak wygląda ul.Geodetów:jarmarczne bezguście na każdym kroku. ZERO REKLAM NA ULICACH, PŁOTACH – jedyne słuszne rozwiązanie.