Sołtys Józefosławia Jan Dąbek & Doda fot. Like a Doda źródło: likeadoda.com

Sołtys Józefosławia odpiera zarzuty radnego Widza

Szanowni Państwo,

Trzeba być wyjątkowym manipulantem aby tak przygotować załączony artykuł. Czytając go można wyłuszczyć następujący schemat: kilka słów o planie, negatywnych zmianach a na końcu, ,,przypadkowo” kilkukrotnie wymieniono moje nazwisko tym samym sugerując, że to moja wina.

Od początku obserwuję poczynania Pana Roberta Widza i jego wiedzę, za podejście biznesowe podziwiam, za brak dostatecznej wiedzy ganię. Zgodnie z sugestią Pana Radnego zamieszczoną tu na forum, pójdę za jego radą i również napiszę: ma Pan złe źródło informacji Panie Robercie, jeśli Pan czegoś nie wie należy zapytać u źródła, ja chętnie Panu kilka kwestii wyjaśnię. Pytanie tylko czy umie Pan słuchać bez emocji i zrozumieć co się do Pana mówi.

Ostatnie Pana zachowanie na spotkaniu w szkole przy ul. Kameralnej dotyczące ul. Spacerowej jasno pokazało Pańską niechęć w stosunku do mojej osoby i brak kontroli nad sobą. Drodzy Państwo cóż mogę napisać, rozpoczęła się kampania wyborcza. Zaczyna się również oficjalna dyskusja nad zmianą MPZP w naszym Józefosławiu. Plan w odczuciu dużej ilości mieszkańców jest zły i przygotowywany pod tzw. ,,deweloperów”. Dziwne ? A może i nie!?.

Należy spojrzeć na problem szerzej, chociażby na mocne zaangażowanie co niektórych Radnych i gazetek z nim związanych. Jeżeli np. przyjrzymy się reklamom w poniektórych gazetkach (w gazecie „Sąsiedzi” reklamują się deweloperzy, którzy budują w Józefosławiu m.in MAKDOM – osiedla przy Wilanowskiej, Julianowskiej i Wenus, DreamHome/Rawa – segmenty przy Ogrodowej i ul. Wakacyjnej sąsiadującej z projektowaną obecnie Spacerową. Redaktorem naczelnym gazety „Sąsiedzi” jest Jacek Sut mąż radnej Katarzyny Sut – która do niedawna była oficjalnie współautorem gazety – przyp. red.) , zaproszonym gościom na zebrania organizowane przez Państwa Radnych i poniektórych przedstawicieli Gminy, możemy domniemać komu tak naprawdę zależy na zmianie obecnego planu w taki sposób a nie inny. A wszystko pod hasłem będzie lepiej. Pytanie tylko dla kogo lepiej?

Dochodzą do mnie informacje, że tzw. spowalnianie ruchu, źle prowadzone inwestycje powodujące utrudnienia komunikacyjne są celowe aby nas zmusić do uległości w uchwaleniu nowego MPZP. Należy postawić pytanie dlaczego w jednej części Józefosławia ogranicza się ruch wprowadzając ograniczania ruchu na drogach lokalnych a na siłę projektuje się drogi, których nie było w planach wcześniej. Wracając do wpisu Pana Radnego sugerującego mój udział w zmianach MPZP, Panie Robercie Pańskie insynuacje są kompletnie nietrafione. Przystąpienie do planu było wykonane jeszcze w 1998r kiedy ja jeszcze osobiście nie myślałem o działalności samorządowej. Wszyscy Ci, którzy pamiętają tamte czasy, doskonale pamiętają moje działania i determinację jako sołtysa w walce z ówczesnymi władzami Gminy o uratowane terenu pod obecną szkołę, dążenie do wyeliminowania z Józefosławia przemysłu, co w efekcie się udało.

Pan Radny ,,zapomniał,, (być może nie wie, bo nie było go tu wcześniej a nie został dostatecznie poinformowany) napisać, że zawsze byłem przeciwny zagęszczaniu zabudowy w Józefosławiu. Tylko w trakcie mojej kadencji, poprawiono i opracowano koncepcje infrastruktury Józefosławia, wybudowano główne drogi tj.Ogrodową, Wilanowską do Rowu Jeziorki, Osiedlową, Kameralną, Działkową na odcinku W-wa – Wilanowska, kanalizację dla Józefoslawia i Julianowa, dokumentację szkoły Podstawowej i Gimnazjum z małą i dużą halą Gimnastyczną, basenem i parkingami podziemnymi. Uzyskano na tą inwestycje pozwolenie na budowę i wiele innych drobnych inwestycji. To wszystko w 2.5 roku. A naszym Radnym i ich kolegom kilka drobnych inwestycji zajmuje już około 7 lat.

Dlaczego Pan Radny nie wspomniał swoich kolegach, pełnionych przez nich funkcjach i udziału w zmianach które nastąpiły również przy ich udziale? Negatywne działania wobec mojej osoby w ostatnim czasie nasiliły się jeszcze bardziej, odbieram to jednoznacznie: Panu Radnemu i jego przyjaciołom zależy na wyeliminowaniu mnie samorządu aby im nikt nie był wstanie pokrzyżować planów. Dowodem jest chociażby to, że następne przystąpienia do zmiany MPZP rozpoczęły się dopiero po moim odejściu z Gminy. Szanowni Państwo propaganda może zdziałać cuda, jednak ja osobiście wierzę w mądrość mieszkańców naszego Józefosławia. Jestem pewien, że na doskonale przygotowany czarny PR w stosunku do mojej osoby nie dadzą się Państwo nabrać.”

Źródło: Forum FB mieszkańców Józefosławia, Julianowa i Kierszka

Więcej:

Urząd Gminy płaci za reklamę gazecie zarządzanej przez radną z Józefosławia i jej męża

Droga do parku, czy droga przez park ? Dla mieszkańców, czy dla deweloperów ?

„Robert Widz wstrzymał się od głosu. Na pytanie czy poprze złożone wnioski formalne mieszkańców, radny nie udzielił odpowiedzi..” – protokół z zebrania wsi Józefosław

„Niestety Radni obecni na wczorajszym spotkaniu tzn. Pani Katarzyna Krzyszkowska – Sut i Pani Hanna Krzyżewska nie chciały się wypowiadać co do zasadności budowy tej drogi”

Od zera do 361997,95 złotych rocznie. Oświadczenia majątkowe radnych z Józefosławia i Julianowa

„Najazdowe chodniki ?! Będziemy się boksowali, czy rogami walili” – Osiedlowy „eksperyment” ?

Sołtys Józefosławia został uniewinniony

Wywiad z Sołtysem Józefosławia

Radny Robert Widz vs Sołtys Jan Dąbek – brak porozumienia w sprawie odwodnienia

” Radny reprezentuje interesy mieszkańców swojego okręgu. Radny nie ma przywileju króla, który wydaje oświadczenia ” – komentarz do oświadczenia radnego z Józefosławia

Sprawozdanie Sołtysa i Rady Sołeckiej Józefosławia – kadencja 2012/2016

Relacja z wyborów Rady Sołeckiej i Sołtysa Józefosławia – ITV Piaseczno

Spotkania Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz zadania i cele w roku 2016 – protokół z zebrania

Podoba ci się:

Komentarzy (60)

 1. Brawo sołtysie! Brawo!!! Jestem Pana fanką :-)

 2. Brawo!

  • chciałbyś mieć taką dupę ;)

 3. Ale żenada! Pan Dąbek istny gospodarz tego terenu! Za jego kadencji wybudowano tyle ulic, że dziś nie ma jak dotrzec do pracy. Przede wszystkim ja, jako mieszkanka Józefosławia z nieszczęsnej ulicy DZiałkowej, protestuję! To nie pan tu wybudował cokolwiek, tylko my, mieszkańcy zarówno Kierszka jak i Józefosławia za własne pieniądze budowalismy tę drogę. Składaliśmy się najpierw na tłuczeń, później na asfalt, staraliśmy sie o dofinansowanie z Konstancina (bo to nieprawda, co mówi Pan sołtys, że jest to droga należąca do Piaseczna – to jest droga gminy Konstancin). Nic pan tu nie ma do gadania ani do robienia. Niech się pan lepiej zajmie drogami na terenie Józefosławia, a od naszej drogi proszę z daleka, bo czego się pan nie podejmie to SKUCHA. Nie życzymy sobie pana działań na Działkowej. Damy tu sobie radę sami.

  • Jak Wam auta przeszkadzają na Działkowej zablokujcie sobie ją bardzo proszę, tylko jak będą jeździli mieszkańcy z osiedla Viktoria i 2 nowych wielkich osiedli budujących się obok? ;)

  • Pani Elu, wykazuje Pani kompletny brak wiedzy.. to my mieszkańcy JÓZEFOSŁAWIA sfinansowaliśmy dużą część ulicy Działkowej. Jak widać nie obeszło się bez pomocy JÓZEFOSŁAWIA należącego jednaj do gminy Piaseczno.

  • Taaaak, dacie sami to bardzo dobrze. Tylko nie zapomnijcie do Gminy Piaseczno napisać, że nie życzycie sobie żadnego dofinansowania z Gminy P. do Waszej drogi. Buahahahaaha. I z tego co zrozumiałam, to nie wybudował tych dróg, a za jego kadencji postarał się, i dopilnował tego żeby zostały wybudowane a nie tylko obiecane. I nie umniejszając wam, mieszkanko Działkowej, mieszkańcy Józefosławia tez za własne pieniądze wybudowali drogę np. Osiedlową, z której zapewne korzystacie. Zatem nie jesteście w tej kwesti wyjątkowi. A teraz kto tak się stara o poprawę życia i bezpieczeństwa JJ?

 4. „Panu Radnemu i jego przyjaciołom zależy na wyeliminowaniu mnie samorządu” lepiej zrobić zakaz pełnienia funkcji publicznych! Co za hipokryzja, czy to nie Sołtys handlował/pośredniczył w sprzedaży działek dla deweloperów, skupował działki gminne, blokował inwestycje drogowe, wybudował zielone paskudztwo być może z naruszeniem dopuszczalnej wysokości zabudowy z nadzieją, że wynajmie nowej gminie w całości i sam zostanie wójtem, czy to przypadkiem nie sołtys dzierżawi budy przy szkole, czy to nie sołtys bierze odszkodowania za działki pod nowo powstające chodniki? Trzeba się trzymać koryta ile się da…… Wstyd.

  • Te plotki od kilku lat roznosisz i niestety kłamiesz ale jest na to paragraf obserwatorze -redaktorze hehehehehe

   • Jest i obserwator ten co go zal dupe sciska jak tylko jest cos na temat Soltysa :)

  • Włos się jeży na głowie, SUTy stają na klacie! Sąsiedzi wydają zakazy. Ludzie poszkodowani nowym MPZP, wygląda na to że nie macie prawa do odszkodowań, macie dać i koniec. Współczuje Pani, która udostępniła działkę pod szkolny parking. Wsparła szkołę, rodziców, dzieci a dziś budzi się z informacją, że na jej terenie ma być parking publiczny. To tylko jeden przykład z wielu. Nie obchodzi mnie co należy do kogo, jeśli coś zostaje zrobione wbrew woli właściciela, proszę mu za to zapłacić (kupić) albo wypłacić godne odszkodowanie!

  • No tak przeciez inni niech dostaja odszkodowanie ale dlaczego soltys ma dostac, zazdrosc taka plynie z ciebie czlowieku, WIDZ czy SUT czy jakas inna pokraka ktora kryje sie pod nickiem, skoncz byc tylko trollem w internecie.

   • inni nie skupywali działek gminnych tylko po to aby zrobić sobie z tego źródło utrzymania. Taki skraweczek Działkowa/Wilanowska i zaangażowanie Sołtysa w przebudowę Działkowej, to przypadek? Pewnie taki sam jak zaangażowanie w zmiany przy szkole gdzie jest buda na środku. Takie osoby trzeba eliminować z życia publicznego.

    • Powiedz tak szczerze zazdrosniku ile mieszkasz w jozefoslawiu??

     • Eliminowac osoby to trzeba ktore nie maja swojego zycia i interesuja sie innych takimi wlasnie jak ty Czlowieczku bez przyszlosci

    • Ta „buda” zna czasy, kiedy teren na którym jest teraz szkoła był pusty. Sołtys nie jest ich właścicielem. Rozumiem, że mam zamykać swój interes bo tym, którzy chcą mieć SUTo zastawiony stół nie zgadza się on w planach. Nie! Moja praca oraz starania nie pójdą na marne bo ktoś zabawia się w króla Józefosławia. Proszę nie dzielić ludzi na tych lepszych i gorszych.

     • nie dało się kupić i jest dzierżawa.

      • Proszę wybaczyć ale nie obchodzi mnie czy to jest dzierżawa, najem, podnajem czy użyczenie. Jest właściciel i to on decytuje co zrobi ze swoją własnością a komu udostępni to już tylko i wyłącznie jego sprawa. Dla mnie to nawet może być Wojewódzki z Reniulką. Do czego to doszło, niedługo to w majtki będą zaglądać. Skandal!

 5. Ci, ktorzy mieszkają tu od wielu lat znają działania sołtysa Dąbka – kiedyś starosty, dawno temu wiceburmistrza, de facto tytułów było wiele… Przykre, ze to pan Dąbek ma tak przemożny wpływ na nasz teren, a gustu, wyczucia i przyzwoitości nie ma za grosz. Wystarczy popatrzeć na jego dom i obejście, bezguście totalne. I tak włącza się w kształtowanie Jozefosławia od lat. A później opowiada jakie ma zasługi. SAm się chwali, sam nagradza, sam o sobie pisze. Niesmaczne.

  • Uwaga mieszkańcy Józefosławia, Piaseczna i okolic! Drżyjcie przed Edwardem smakoszem gustu! Będzie oceniał Wasze domy, ogródki, podwórka! Ubierajcie ładnie dzieci i sami dobrze wyglądajcie. Nastały czasy, że to Edward będzie Wam dyktować, jak mają wyglądać Wasze domy czy mieszkania. Panie Edwardzie, wypowiedź absurdalna, niczym eksperyment Osiedlowej.

   • Moze wyglada gorzej bo kredytu brac nie musial jak jasnie edziu, pan nabral kredytow i teraz cale zycie bedzie splacal to i ladne mieszkanie oo albo na osiedlu zamknietym mieszczuch wielki

    • O, zaglądamy do portfela

   • A co jest nie tak jeśli chodzi o Osiedlową? Słyszałam ze ma być zatrzymanie ruchu, korki, katastrofa bo to taki „eksperyment” jak do tej pory nic takiego sie dzie dzieje, a ulica wygląda ładnie schludnie i z pewnością wielu spacerowiczów z niej skorzysta. A co do domu Pana Dąbka… No proszę spojrzeć prawdzie w oczy… bocian, krasnal, Mikołaj, orbitrek, nieład….

    • m, w portfele zagladamy? Dlaczego jak ktos zaglada w okna w domu czy podworka to dlaczego nie powiedziec prawdzie w oczy? Wiaodme jest to ze wiekszosc komentujacych tutaj to sa kredyciarze ktorzy sie wporwadzili cale zycie jezdizli po dziurawych drogach powyprowadzali sie na taki jozefoslaw, lepsze nie zameldowali sie wiec nie musza placic tutaj tylko dalej idzie na ich wypizdowy :) wiec jak najbardziej mozna sie smiac z tych ludzi co wzieli kredyt uwarzaja sie za wielkich bogaczy, paniczy :) no skorzysta za nasze wiec prosze nie uzywac tej drogi bo mieszkancy Osiedlowej za to placili :) lepiej do pracy szybko zeby na kredyt zarobic :) ja zaczne tez chodzic po domach i udostepniac zdjecia domow co mi sie nie podoba i opisywac, Bogu dzieki, ze jest cos takiego jak anonimowosc w internecie :)

    • Nie wierzę!! Na prawdę?! „m” chodzisz z psem na spacer, który sra pod moim domem, przed bramami oraz furtkami moich sąsiadów a przy tym oglądasz co mają na podwórkach?! Zbieraj to gówno bo tak szybko chodzisz, żeby uniknąć smrodu, że w efekcie spowalnia Twój mózg.

    • Spacer na Osiedlowej? Chyba skok przez przeszkody :)

  • Nie martw się zatrudni stylistkę Panią Radną Katarzynę Hahaha będzie lepiej Hahahaha

  • A zaglądał pan przez okno? Sprawdzał jak mają w środku? Bo może meble nie w tym kolorze, albo ściany? Telewizor nie taki jak trzeba? A papier toaletowy, dobry używają? A kiedy będzie ocena innych domów? Bo jak już oceniać to wszystko i wszystkich. Mierzy pan ludzi swoją miarą? A jaki pan ma dom? Może pana gust ocenimy? Ja wiem, że to niekulturalne ale dla pana zrobię wyjątek…. Pfffff znawca się znalazł.. Pfff buahahahaha. Popłakaliśmy się ze śmiechu ze znajomymi jak o tym rozmawiałam. Bo pan to pewnie pałac ma, złote klamki i papier toaletowy z 200zł banknotów. Pffff…

   • Przepraszam za swoje zachowanie, przemyślałem wszystko, przyznaje nie jestem obiektywny. Nikt o mnie nie mówi, nikt mnie nie chwali, nikt nie widzi jaki jestem wspaniały. To ja chce być Panem Sołtysem, dlatego temat obecnego sołtysa tak bardzo mnie boli. Posprzątałem dziś przed domem, jest czysto, jutro przemaluje dom, zasadzę drzewo, już jest dobrze prawda? Teraz się nadaje, wybierzecie mnie i będzie cudowanie bo jestem taki idealny. Obserwuje wszystko i wszystkich, tak proszę Pani wiem, jakiego papieru toaletowego używacie, jest zły, z chęcią poradzę który lepszy, żeby nie było już więcej bólu dupy.

    • Biedny żuczek :( Żal mi ciebie skarbie chodź chętnie Cię przytulę ;)

     • Hahahahahaha padłam :)

   • Może to jakiś krewny Kanye Westa, on ma w domu złote klamki a do tego ostatnio ma też coś z głową. Nie można zapomnieć rowniez o stylowej Kimi, tak pomyliła mu się rzeczywistość w patrzeniu zamiast na siebie to na innych :)

 6. My, mieszkańcy ulicy DZiałkowej zwracamy się do sołtysa Dąbka – niech pan nie opowiada bzdur o ul. Działkowej. To ziemia mieszkańców i właśnie mieszkańcy zrobią tu porządek. A pan niech się zajmie działaniami na temat budowy dróg w Józefosławiu. Niech się pan wykaże. A nie podczepia się pan pod działania, co do których nie ma pan żadnych zasług. Asfalt na Działkowej to nie jest zasługa Dąbka! Teraz wszyscy żałujemy, że chcieliśmy w ogóle tutaj mieć asfalt. Teraz nie pozwolimy na naszej ziemi, za którą płacimy podatki, załatać nawet jednej dziury na Działkowej! Panie Dąbek, do roboty! Budować ulice w Józefosławiu!

  • Redaktorze czy ci nie żal ?! Daj se siana człowieku! Zmień pracę bo pisać nie potrafisz :) Z takim brzuszkiem Mikołajem możesz zostać. Wykazać się wykażesz, a i dobry uczynek zrobisz ;)

  • Redaktorze z Działkowej, to Sołtys, Rada Sołecka wraz z Komitetem czyli mieszkańcy Józefosławia wybudowali 3/4 tej ulicy. Mieszkańcy Działkowej (i to nie wszyscy) dołożyli się jedynie do odcinka pomiędzy ulicą Osiedlową/Ogrodową a to przede wszystkim dlatego, że między innymi włączyła się żona p. Wróbla wraz z sąsiadką. Redaktorze prosze nie wprowadzać nowych mieszkańców współpracujących w miejscowości w błąd (bo starzy dobrze pamiętają). Prosze nie próbować nawzajem nas pokłócić. Na ostatnim zebraniu Sołtys, wyjaśniał że ulica Działkowa w liniach rozgraniczających jest praktycznie po połowie na terenie dwóch gmin. Mieszkańcy obu miejscowości (i nie tylko) mają prawo poruszać sie nią. Mieszkańcy Józefosławia nie wypominają mieszkańcom Kierszka gdy poruszają się po „naszych” ulicach.

 7. O gustach się nie dyskutuje, a dom wybrała żona. Ale jak się nie ma do czego przyczepić i żal wylać pod nie swoim nikiem to tak to wygląda. Żal, Wam że jako jedyny stoi po stronie mieszkańców i ma ich poparcie Prawda? Ja osobiście jemu kibicuję, ale słoiki i koło wzajemnej adoracji Radnych to sekta więc myślą inaczej.

  • Brawooo Brawo :)

  • Rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje. Np. dla jednych ten absurd na Osiedlowej jest ładny i się sprawdza a dla innych, jak ja, jest brzydkim torem przeszkód. I mówię to z perspektywy kierowcy, rowerzysty oraz pieszego. Jedyne co mi się podoba to spowalniacze na skrzyżowaniach. Ten Sołtys jest po stronie Mieszkańców i zawsze tak było. Tylko to zapewne przeszkadza tym co się chcą nachapać. I wykorzystują to, że są Mieszkańcy i mieszkańcy szerząc propagandę . I Ci drudzy nie widzą jego starań i zasług, bo za krótko tu mieszkają, więc umniejszają je. Jednak pamiętajmy można „wyprowadzić” mieszczucha z miasta, ale miasta, z mieszczucha już trudniej… Inny sposób postrzegania dobra ogólnego plus postawa roszczeniowa, ale to tylko moje zdanie.

   • temu panu to słoma z butów wystaje, szkoda na niego słów. Żal wylewa pod nie swoim nikiem bo w gazetce nie może oficjalnie. Panie Obserwatorze znany już wszystkim redaktorze naczelny gazetki lokalnej, w której prezesem jest partnerka Pana Radnego. Daj se siana bo cię to zniszczy, dobrze Ci radzę. Zachorujesz na wrzody żołądka od tej żółci która Ci się wylewa uszami. POZDRO !

 8. To władze Miasta Piaseczno w latach 1998 – 2010 a w szczególności Burmistrz i ówcześni Radni odpowiadają za bałagan przestrzenny w JJ , który dzięki nim stał się rajem dla developerii i różnych przewałkiewiczów .

  To oni : opracowywali i uchwalali plany miejscowe odralniając grunty , wydawali decyzje o warunkach zabudowy, decyzje na zjazd z dróg publicznych-gminnych czy warunki na media – niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę , które często wydawano w kilka dni!

  Nazwiska tych osób można odnaleźć na stronach internetowych Miasta .

  Nikt z nich nie poniósł konsekwencji ( może za wyjątkiem p.Zalewskiego , który głosami mieszkańców JJ poległ dwukrotnie w ostatnich wyborach samorządowych ).

  Obawiam się,że jest już za późno na kształtowanie ładu i porządku przestrzennego.

 9. Niestety wczorajsze pytanie autorów planu jaki charakter mam mieć Józefosław jest o 25 lat za późno postawione. Typowo polska zagrywka, najpierw popsuć i narozrabiać (bo w bałaganie można więcej zgarnąć), a później się zastanawiać co z tym zrobić. Konsekwencje ponoszą ci, którzy uwierzyki i nadal wierzą deweloperom i nabierają się na wiejski charakter okolicy. Przecież tu wystarczy raz przyjechac i od razu widać co to za okolica. Kto chce kupowac te domy w szeregowcach w błocie? Tylko deweloperzy mają tu raj, zarabiają ile się da. I kolejne tysiące domków, domeczków rośnie w zielonej okolicy, która nie ma nawet jednego drzewka. A opowiadanie bajek o terenach zielonych jest śmieszne! Gdzie te tereny zielone?

  • Jak chlapnął prowadzący; ustny układ z Politechniką był oni nam park a my im nowy plan

  • Jaka typowo polska zagrywka?!! Tak jest wszędzie na świecie, bo tym co chcą się nachapać chaos jest na rękę. Dlatego nie rozumiem takiego generalizowania. Polak panu przeszkadza? Wszędzie lepiej tylko nie u nas? Gdzie pan sprawdza fakty? Pfffff…. Akurat mam znajomych za granicą i tam też nie jest kolorowo to tylko pozory, a głupi wierzą w „american dream” i inne bajki. Pfffff… A mało zieleni jest teraz, bo wcześniej było dużo więcej? Z tego co pamiętam to były pola, pola … a i łąki. Drzew jest w zasadzie tyle samo. Chyba, że lasu kabackiego nie ma..?!! .. A nie jest własnie sprawdziłam, nadal stoi. Uffff już się wystraszyłam. Ludzie sprzedają działki temu kto im da więcej bądź wybierają korzystniejszą ofertę.

 10. Mini segmenty, mini mieszkania, ale dzieci w szkole i samochody będą pełnowymiarowe.

 11. A w szkole Józefoslawskiej dzieci z ul Działkowej, Kierszka i okolic. :) :) Może czas najwyższy robić selekcję i tylko dzieci z Józefosławia i Julianowa wpuszczać ?

  • Zgadza sie jak już mamy być tacy dokładni to nie powinien nikt z poza JJ mieć pretensji o selekcje.

   • Uuuuu to ja mam super pomysł. Mieszkańcy gm. Konstancin niech się poruszają tylko w swojej gminie, Mieszkańcy gm. Piaseczno niech się poruszają również tylko w swojej gminie, to samo Lesznowola, Tarczyn, Prażmów, Warszawa i inne miejsca w całej Polsce. Zróbmy nakaz poruszania się tylko w swoich gminach (zakaz w innych!!). Będzie zero nieporozumień :)

 12. W szkole na Kameralnej chaos i brak rejonizacji tak jak np. Lesznowoli.
  Jesli dzieci z gminy Konstancin tam chodza to.niech Konstancin wybuduje Dzialkowa.
  Cos za cos .

  Albo niech Kierszek przechodzi do Gminy Piaseczno a potem do nowoutworzonej gminy Jozefoslaw!

 13. A ja się pytam na poważnie:

  Po co nam jakiekolwiek plany zagospodarowania jeżeli potem
  deweloperzy budują gdzie chcą i jak chcą?

  Np. „mieszkania w zabudowie jednorodzinnej” (z ulotki dewelopera)

  Co to qrwa jest „mieszkanie z zabudowie jednorodzinnej”?

  • A na Geodetów mamy „15 piętrowe budynki parterowe”.

 14. a osiedle (parę bloków) które stoi od 2005 roku nagle ma mieć status MW / U . Gdzie te usługi mają być ja pytam ? w serwerowni której nie ma ??

  • Może będą jakieś usługi w mieszkaniach?
   Kto nadąży za tokiem myślenia urzędników z Piaseczna…

  • Raz jeden kolega mi opowiadał, że poszedł do takiego mieszkania
   (nie ja, tylko kolega), a tam…

 15. brunetki ?

  • Nie wiem.
   Pokazywał mi jej wizytówkę – zostawiła mu za wycieraczką samochodu.
   Było zdjęcie i telefon, ale nie widać koloru włosów bo
   zdjęcie jest „en ass”, a nie „en face”.

  • Pewnie poleciała na jego brykę.
   Golf IV CDTi z wtryskiem przed liftingiem 2001.
   Nie kręcony, bezwypadkowy (tzn. nikt nie zginął), filtr już wycięty.
   Kumpel mówi że jest do sprzedania.
   Do obejrzenia w Piasecznie.
   Kontakt na priva.

 16. Doda jej dupa duda hahahhahahahaha

 17. O matko, jak czytm te komentarze, to w ogóle się dziwię, że cokolwiek w tych naszych wioskach powstaje.

  Bzdurą są dywagacje czy Pan Sołtys ma gustowny dom czy nie, bo to jego prywatna sprawa.
  Gorzej, że zbudował zieloną maszkarę przy Cyraneczki, ale fajnie, że mamy tam Klub Kultury i Bibliotekę, bo bardzo ich brakowało. Szkoda tylko, że nie ma już tam prywatnej świetlicy, bo małe dzieci po szkole mogły korzystać z zajec w Domu Kultury. Ale ni to.
  Panie Sołtysie przy następnej budowie publicznej bardzo proszę poradzić się przynajmniej jakiegoś studenta architektury i nikt się nie będzie czepiał.

  • najlepiej żony Pana obserwatora, radnej stylistki! ona ma najlepszy gust buhahahhahahhaa!

  • Osobiscie uwazam, ze ten budynek wcale nie jest szpetny, szpetne to sa osiedla ktore kredytobiorcy pokupowali, to sa najbrzydsze budynki na J&J wszystkie takie same, niektore jak slyszalem rozpadajace sie pod wplywem wstrasow, tragedia, jesli sie Panu/Pani nie podoba nikt Pana/Pani nie zmusza zeby tam przychodzic. Wrecz zalecam nie przychodzic zawsze zmniejszy sie liczba wiecznie niezadowolonych ludzi ktorych niestety jak widac jest za duzo :)