ul. Działkowa

Mieszkańcy Kierszka oburzeni natężeniem ruchu na Działkowej – komentarz Sołtysa Józefosławia

Cały Józefosław, ale nie tylko, pcha się przez naszą miejscowość. Działkowa to dzika obwodnica drogi numer 79 – Jolanta Ciesielska, sołtys Kierszka dla WPI24.net

Mieszkańcy Kierszka są oburzeni zwiększonym natężeniem ruchu na ul. Działkowej. Twierdzą, że dziennie przejeżdża koło ich domów ok. 8000 samochodów. Na sesji rady Konstancina złożyli swój protest, w którym nie zgadzają się na poszerzenie Działkowej. Przeciwko poszerzeniu drogi opowiedziało się 180 mieszkańców Kierszka. Nie życzą sobie współfinansowania drogi z której korzystają mieszkańcy Józefosławia i Piaseczna.

– Pod naszymi domami i pod Lasem Kabackim urządzono sobie autostradę. Trudno wyjechać z posesji. Do tego tworzą się ponadkilometrowe korki. Tragedia. Prosimy nie słuchać głosów z Piaseczna i nie budować w naszej gminie i za pieniądze naszej gminy drogi dla Piaseczna – Jolana Ciesielska sołtys Kierszka

Wynika z tego, że mieszkańcy Kierszka dojeżdżają do swych domost jedynie rowerami i helikopterami.

Wiceburmistrz Konstancina powiedział, że „głównym beneficjentem ewentualnej przebudowy byliby mieszkańcy gminy Piaseczno. Dlatego rozmawiamy z piaseczyńskimi władzami o możliwości wspólnego sfinansowania inwestycji”.

Osobiście rozumiem irytację mieszkańców ul. Działkowej i jako sołtys Józefosławia ubolewam, że w latach poprzednich układ komunikacyjny naszych miejscowości został mocno zepsuty.

W końcówce lat 90-tych planowaliśmy infrastrukturę dla obu wsi (Józefosław/Julianów) na max ok. 15 000 osób. Mieliśmy być super atrakcyjną, spokojną i bezpieczną enklawą położoną 15 km od centrum Warszawy z dużą ilością zieleni oraz terenami publicznymi. Niestety stało się inaczej, pomimo naszych usilnych działań i uwag, pozmieniano nam MPZP. W chwili obecnej po raz kolejny mają nastąpić zmiany w MPZP, by rozjaśnić wszelkie nasze wątpliwości Gmina Piaseczno zorganizowała spotkania z mieszkańcami, na których to reprezentuje i omawia nam planowane zmiany. Z tych to spotkań dowiedzieliśmy się, że jeśli te zmiany nie nastąpią w samym Józefosławiu może zamieszkać nawet 40 000 osób.

Wiadomym jest, że tak silna urbanizacja wymaga nowych rozwiązań komunikacyjnych. Zdaniem osób odpowiedzialnych za zmiany, należy nanieść nową siatkę dróg w samym Józefosławiu, która w moim odczuciu nie zmieni zbyt wiele. Według mnie proponowane zmiany powinny dotyczyć kompleksowego rozwiązania komunikacyjnego dotyczącego całej naszej okolicy. Wiadomym jest też, że ul. Działkowa od zawsze była zaplanowana jako jedna z głównych dróg dla północnego Piaseczna, dlatego też w MPZP Józefosławia, Gmina Piaseczno wyznaczyła dodatkowy pas gruntu pod poszerzenie ul. Działkowej do 15 mb. W chwili obecnej mieszkańcy Kierszka czują się podirytowani zwiększonym natężeniem ruchu na ul. Działkowej, ale proszę pamiętać, że mieszkańcy Józefosławia również, bo ten problem dotyczy również nas.

Proszę zauważyć, że cała okolica, w tym Kierszek jest mocno rozbudowywana, przybywa nam mieszkańców a rozwiązania komunikacyjne stoją w miejscu. Z roku na rok otrzymujemy informację jak wielki budżet mamy do wykorzystania, po czym środki z roku na rok są przesuwane na rok następny. Osobiście uważam, że ul. Działkowa powinna zostać zmodernizowana, chociażby ze względu na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w tym dzieci, bo tą drogą również dzieci dojeżdżają rowerami do szkoły. Dlatego też, serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców sołectwa Kierszka do współpracy z sołectwem Józefosław by móc opracować wspólne cele, by móc razem dążyć do ich osiągnięcia. Jakie mogą to być cele ?

Jak najszybsze dokończenie ul. Cyraneczki (od dwóch lat ani Powiat ani Gmina Piaseczno nic nie wybudowała), przebudowa ul. Energetycznej wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Wilanowską, ul. Geodetów oraz odcinkiem drogi ul. Geodetów od ronda Wilanowska do ul. Julianowskiej, także z rondem. Skrzyżowanie Geodetów / Puławska, Wspólny naciski na władze obu Gmin do podjęcia wspólnych prac na rzecz przebudowania ul. Działkowej, na której obowiązkowo powinny znaleźć się bezpieczne chodniki, ścieżki rowerowe. Sam charakter ul. Działkowej w konsekwencji powinien zostać zmieniony na kategorię drogi dojazdowej . Można by jeszcze długo wyliczać co należy poprawić lub wykonać Jednak najważniejszym jest to, aby Gmina Piaseczno przejęła inicjatywę i rozpoczęła skuteczne działania w kierunku uruchomienia Szybkiej Kolei

Źródło : Sołectwo Józefosław – wypowiedż dla portalu WPI24.net

Więcej:

Przebudowa Działkowej wyniesie 20 mln złotych

Zmiany na Działkowej ? Protokół z zebrania Rady Sołeckiej Józefosławia

Będzie kasa na Działkową ? Mieszkańcy nie chcą poszerzenia ulicy

A gdyby tak wyklikać Działkową ?

Zgłoś usterkę drogową przez internet – Piaseczno, Ursynów, Konstancin

Budżet 2016 na inwestycje planowane w Józefosławiu i Julianowie

Podoba ci się:

Komentarzy (30)

 1. No właśnie.Gmina zepsuła a teraz co niektórzy działacze Gminni udają ze chcą naprawiać.

 2. Ja sobie nie życzę, żeby mieszkańcy srerszka jeździli drogami Józka do oszon WON!

  • nie jeździmy, nie mamy po co.

 3. Poszerzanie ul. Działkowej należy zacząć od usunięcia dzieci
  z Kierszka ze szkoły w Józefosławiu.

  • Dzieci z Kierszka chodzą w ZNACZNEJ WIĘKSZOŚCI (tak naprawdę, nie znam innego przypadku), do szkoły w KONSTANCINIE.

 4. Zastanawiam się kto ich do tego namówił i czyja to jest sprawka ?! Święta trójca z J&J na czele z redaktorkiwm namówili!? To debilizm!!! Chyba Pani sołtys Kierszka nie zaglądała do nowych planów zagospodarowania przestrzennego????!!! Czy ona wie ile osiedli jej się wybuduje w najbliższym czasie !!!? Którędy będą jeździć Ci ludzie?! Wtedy to będzie autostrada !!! Jak najszybciej przebudować Geodetów, Cyraneczki dokończyć, puścić estakadę do Puławskiej i Puławskiej bis !!! A Działkową zrobić z prawdziwego zdarzenia tak żeby mieszkańcy Działkowej byli bezpieczni !!! I o ściekach rowerowych należy pamietać bo rowerem też do pracy można dojechać !

 5. Budować!

  A Kierszek przyłączyć do nowej Gminy Józefosław!

 6. Budować wzdłuż torów do Cyraneczki!, a działkowa tylko dla ruchu lokalnego.

  • Mieszkam przy Geodetów, samochód za samochodem.Podobnie jak Obserwator, proponuję, aby ta ulica była tylko dla ruchu lokalnego…., a dla mieszkańców Działkowej przejazd byłby surowo wzbroniony.

 7. Jak takie proste to dlaczego nie robią?

 8. spytaj tych co nie robią

 9. Ludzie zgłaszajcie usterki nawierzchni.
  Geodetów nie jechałem od tygodnia a dzisiaj wieczorem dwa razy omal nie straciłem koła.
  wielkie dziursko na skrzyżowaniu Geodetów I wulianowskiej, podobna dziura na Geodetów bliżej auchan.
  Oczywiście sprawę zgłosiłem ale dziury nie zrobiły się w ciągu jednego dnia…

  • Najlepiej przez system działający w gminie „Zgłoś to” proponowany przez stowarzyszenie w którym działa nasz pan Radny. Ile jeszcze koniugacji ma nasz radny w Gminie ;) !?

 10. Dziury na Geodetów zgłaszajmy na stronie Gminy (zgłoś usterkę) – http://piaseczno.eu/index.php?mnu=648

 11. dokładnie tu zgłaszałem 24 grudnia.
  Ciekawe czy zrobili…

  • Nie zrobili, dziura wciaz jest.

 12. prosimy o zgłoszenia dopiero po Trzech Króli, wcześniej zakład naprawczy nieczynny

 13. Uuuuuu to trochę odszkodowań gmina wypłaci.
  No nic niech sobie chłopaki wypoczywają, w końcu to nie sezon łatania dziur ;-)

 14. Usterki zgłasza się tutaj: http://piaseczno.eu/index.php?mnu=816.
  Pan Radny z Józefosławia jest prezesem fundacji omnigea http://krs-pobierz.pl/fundacja-osrodek-mysli-geoprzestrzennej-omnigea-i5897880, która w swej ofercie ma aplikację o dzwięcznej nazwie:
  „ZGŁOŚ COŚ”
  Dzięki prostej, bezpłatnej aplikacji, mieszkańcy przy pomocy swojego smartfona mogą zgłosić do gminy dowolną usterkę, uwagę czy problem. Zgłoszenia przesyłane są bezpośrednio do odpowiedzialnych pracowników urzędu.
  http://www.omnigea.org/?page_id=565
  Czy to ZBIEG OKOLICZNOŚCI? ;)

 15. tak jak nie jest zbiegiem okoliczności fakt, że nie można przez 3-5 tygodni uzyskać wglądu do dokumentów budowy przy Wilanowskiej bo podobno gdzie się zagubiły, są „gdzieś podpisywane „

 16. ale poprzedni komentarz dotyczył osiedla mieszkaniowego przy Wilanowskiej

 17. Chore aby budowę tak ważnej drogi rozpoczynać w Grudniu.

 18. To nienormalne dawac pozwolenia na budowę dla kolejnych tysięcy ludzi i udawać, że jakoś to będzie. Jakoś wszyscy dojedziemy do pracy. Czy to dziwne, że ludzie mieszkający przy Dzialkowej wkurzyli się? A jakby wam przy waszych pozamykanych osiedlach tak hurtowo jeżdzili pod oknem to byście byli zadowoleni? Ludzie z Działkowej! Popieram was i chętnie się przyłącze do waszego komitetu. Ja też chciałbym zeby była jakaś ulica pod lasem, gdzie można dojśc lub dojechac do lasu rowerem, a nie walczyć o życie, by nie zginąć pod kołami rozpędzonych samochodów. Do lasu też trzeba jechać samochodem, bo nie ma jak dojść. Wszyscy jesteśmy już poirytowani tym pseudo rozwojem wsi. To rozwój tylko dla deweloperów.

 19. Komentarze o dzieciach z Kierszka w szkole w Józefosławiu uważam za głupie. To kilkoro dzieci dosłownie! Jakie to rozumowanie – troje dzieci za 8 tys samochodów pod oknem? Ludzie, co to w ogóle za argumenty? Kto to pisze? Jest problem z infrastrukturą na terenie Józefosławia, trzeba walczyć o drogi, a nie gadać głupoty o dzieciach w szkole. Edukcja w Polsce jest za darmo, nikt z Józka do dzieci z Kierszka nie dopłaca. A niestety rozbudowa Działkowej kosztowałaby ponad 10 mln zł z kasy gminy Konstancin-Jeziorna. Do tej kasy raczej nie dokładają się mieszkańcy Józka, prawda? W ogóle szkoda gadać, bo to bicie piany w internecie, a nie rzeczywista walka o rozwiązanie problemu. Pozdrowienia dla wszystkich komentatorów.

 20. „Wynika z tego, że mieszkańcy Kierszka dojeżdżają do swych domost jedynie rowerami i helikopterami.”
  Po 1: autor tekstu nie ma autokorekty?
  Po 2: JEŹDZIMY DROGĄ – DZIAŁKOWĄ – WYSTARCZAJĄCĄ DLA LICZBY MIESZKAŃCÓW KIERSZKA!!!!

 21. Mieszkańcy Kierszka zbulwersowani dużą ilością samochodów, ja jestem zbulwersowana ilością samochodów parkujących pod kościołem przy ul.Ogrodowej, ostatnio noe można bylo przejechać do ul. Ogrodowej, bo po dwóch stronach stały zaparkowane samochody. Mogę się założyć, że mieszkańcy Kierszka też do kościoła podjeżdżają swoimi „limuzynami” blokując całą Ogrodową. I jakie mają rozwiązanie tej sytuacji???

 22. a co jeśli mieszkańcy Wilanowskiej, Ogrodowej, Jagielskiej będą żądać zaprzestania ruchu osób z Kierszka na tych ulicach ? wprowadzimy paszporty?

  ludzie z Kierszka – jak Józefosław ma wyjechać w stronę Wilanowa ? przez las ?
  a jak wy Jeździcie na Puławską i do Piaseczna ? przez Konstancin ?

  czy Was zupełnie pogibało ??????
  kupiliście domy wiedząc jak biegną drogi – nikt Wam Działkowej w nocy nie podłączył cichaczem do sąsiedniej gminy

  • Dokładnie tak. Warszawa jak i okoliczne miejscowości rozbudowują się, żeby mieć spokój i ciszę trzeba było zamieszkać 100km od Warszawy na jakimś pipidówku.