Sołtys Józefosławia Jan Adam Dąbek fot. YouTube Paweł Chorzempa

1500 podpisów mieszkańców pod uwagami do nowego planu zagospodarowania przestrzennego Józefosławia

W związku z zakończeniem prac, nad zgłaszaniem uwag do MPZP wsi Józefosław, pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy złożyli uwagi do planu.

Józefosław, jako Nasza Mała Ojczyzna jest dla wszystkich mieszkańców bardzo ważny, dlatego też, to mieszkańcy mają największe prawo do decydowania o tym, jak Józefosław ma wyglądać.

Próba narzucania mieszkańcom rozwiązań wbrew ich woli, doprowadziła do tego, że pod uwagami podpisało się bardzo wiele osób. Szacujemy, że pod uwagami złożyło podpis ponad 2000 ludzi. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie współpraca wielu mieszkańców.

Dlatego raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim tym, którym los Józefosławia nie jest obojętny. W szczególności pragnę podziękować zaangażowanym w sprawę osobom ze Stowarzyszenia ,,Józefosław Nasz Wspólny Dom”, za wielką determinację w przygotowywaniu propozycji uwag i zebranie prawie 1500 podpisów.

Dziękuję Pani Julicie Grosser za przygotowanie większości uwag do planu Józefosław III, Magdzie Nowaczek i Anecie Dudkiewicz z osiedla Enklawy, mieszkańcom osiedla Le Village oraz pozostałym przedstawicielom osiedli którzy brali czynny udział w pracach nad uwagami do planu. Dziękuje też Radzie Sołeckiej Józefosławia, w szczególności Alicji Perlińskiej oraz Panu Pawłowi Chorzempa z Rady Sołeckiej Julianowa.

Jesteśmy razem i to stanowi naszą siłę.

Pozdrawiam
Jan Dąbek sołtys

Źródło: YT Paweł Chorzempa

Dziękujemy za Państwa 3-miesięczną ciężką pracę nad uwagami do MPZP. Dziękujemy też za zaufanie jakim Państwo nas obdarzyliście oraz za przekazanie nam Państwa uwag do MPZP. W dniu dzisiejszym zostaną one złożone w Urzędzie na ręce Pana Burmistrza Zdzisława Lisa.

W poniższym linku znajdziecie Państwo przegłosowane uwagi na ostatnim Zebraniu Wiejskim wsi Józefosław dotyczące planowanego MPZP.

linki do uwag:

http://www.mediakoncept.nazwa.pl/uwagi.pdf
http://www.mediakoncept.nazwa.pl/uwagizbiorcze.pdf

Na prośbę mieszkańców została dodana jeszcze jedna bardzo ważna uwaga. Tym razem związana z niejasnymi zapisami w MPZP dotyczącymi tzw. opłaty planistycznej: § 14 „Józefosław III” oraz §15 „Józefosław” (I i II)

link do uwagi:

http://www.mediakoncept.nazwa.pl/planistyczna.pdf

Rada Sołecka Józefosławia

Podoba ci się:

Komentarzy (29)

 1. Brawo mieszkańcy! Brawo stowarzyszenie! Dobra robota! Józefosław nie da sobie wcisnąć układowych kitów! Teraz wszystko w rękach Burmistrza i jego „doradców”. Ciekawy jestem czy wygrają układy czy zdrowy rozsądek!

 2. Jak Kali zabrać komuś:

  „W naszej okolicy jest mało terenów rekreacyjnych”

  Jak zabrać Kalemu:

  „W naszej okolicy jest dużo terenów rekreacyjnych”

  • Układy i układy i drogi dla deweloperów. Dobra robota, Pan Jasiu zawsze za i z mieszkańcami! Pan robi swoje i się nie ogląda za urzędowe marionetki!

 3. Jedność Józefosławia naszą siłą.

 4. Załamka:

  „UWAGA NR 37.

  4. Wykreślenie z planu rezerwy pod dopuszczalny w przyszłości chodnik do ul. Wakacyjnej
  zbędnej dla realizacji potrzeb mieszkańców zamkniętego i ogrodzonego os. Le Village.”

  Wolą mieć 1 km do szkoły i na przystanek autobusowy zamiast 300 m.
  A potem będą narzekać że nie ma gdzie zaparkować pod szkołą
  i korki.

  • Planiści z Holandii napisali że Józefosław wygląda jak przedmieścia z 3 świata.

   Bo tutaj mieszkają ludzie z 3 świata.

  • Rezerwa pod chodnik w planie została wyznaczona na terenie prywatnym mieszkańców osiedla. Utrzymywanym przez mieszkańców osiedla terenie zielonym, którego nie mają zamiaru zabetonować. Osiedle ma drugą bramę od północy i mieszkańcy nie mają nic przeciwko zbudowaniu tam drogi. Tamtędy byłoby bliżej do szkoły i chętnie na piechotę. Zastanawiam się czemu radny na swojej prywatnej działce nie wyznaczy w planie rezerwy pod publiczny chodnik? Plany można sobie robić na gminnej własności a nie czyjejś. No tak się nie robi. A jeśli coś się chce osiągnąć, to najpierw trzeba ludzi zapytać, a nie cichcem przemycać. No ale to jest Polska. I potem się dziwią jedni z drugimi, że przegrywają wybory.

   • Przez Północną bramę i nieistniejącą ulicę, do szkoły i na przystanek będzie 700m, a nie 350 m.

    I proszę się wypowidać we włanym imieniu, a nie w imieniu mieszkańców.

 5. piszecie Państwo UKŁADY. Co to znaczy ?

  • Ja Tobie a Ty mi :-)

 6. to małżeństwo. a w przypadku gminy ?

 7. Jak najwiecej nowych drog dojazdowych i lokalnych w celu rownomiernego rozlozenia ruchu.
  Przecinac zamkniete osiedla nowymi drogami !!!
  Dlaczego ich auta maja jedzic kolo mojego domu ?
  Prywacie mowimy STOP!

  • Bądź pierwszy, zrób plac zabaw na Twoim ogródku i udostępnij go innym ;) why not ? ;)

  • Udostępnij swój ogródek burmistrzowi i jego doradcom- spodoba ci się!!!

 8. „Poczta Polska jest to „odbudowująca się na nowo struktura, dobrze, coraz solidniej funkcjonująca”. Mam pytanie: dlaczego list wysłany z Mokotowa do Józefosławia dociera po 9 dniach (na liiście jest wyraźny stempel), a z Mokotowa do Krakowa tylko 2 dni? Sąsiedzi, zadowoleni jesteście z pracy piaseczyńskiej Poczty Polskiej, bo wg mnie to kpina, a nie praca…

 9. Duża praca. Dzięjujemy

 10. ktoś użył słowa marionetki – nie ma lepszego określenia

 11. Najlepiej wyciąć wszystkie drogi! I kupić sobie helikoptery, to innowacyjne rozwiązanie, nieprawdaż? Po prostu śmieszne. I pan sołtys z tymi pudłami na zdjęciu jako obrońca ucisnionych.

  • zaraportuj do żony :-)

 12. Ja protestuje przeciwko waszym postulatom rozbudowy i remontów na Działkowej!! Mieszkańcy Kierszka mają akurat odwrotne zdanie i tez je wyraziliśmy w naszych pismach. Niech wam gmina Piaseczno buduje wasze drogi na waszym terenie, a nie pod naszymi oknami. Zarządzajcie sobie własnymi ogródkami i budujcie sobie drogi u siebie. A my zadbamy, by Działkowa nigdy nie była wyremontowana. jak tu się ktoś zaraz odezwie o dziecjach w szkole w Józefosławiu, to mówię, że mamy dwoje dzieci z Kierszka w waszej szkole. Tylko, że edukacja jest za darmo akurat w tej szkole, a remont Działkowej kosztowałby kilkanaście milionów. Z naszych podatków i z kasy naszej gminy. Jest różnica? A zresztą szkoda gadac.

  • dzizas skąd się urwałeś? Kup okulary bo jesteś krótkowzroczny. Zobacz co się buduje i będzie budowało na Waszym terenie i zastanów się czy dalej chcesz jeździć takim chłamem jak ci z 2000 mieszkańców pod nosem przybędzie ;-)

 13. Brawo! Ja tez jestem z DZiałkowej. Piszecie, że macie prawo decydowac jak wygląda Jozefosław. No to pieknie, decydujecie. A my tez mamy prawo do decydowania jak ma wyglądac nasza gmina czyli Konstancin-Jeziorna. I ulica Działkowa. I decydujemy, ze nie chcemy tu żadnej rozbudowy!!! Jasne? Budujcie sobie Cyraneczki i wszystkie inne ulice lub nie budujecie, jak sami chcecie, ale Działkową jeżdzić nie pozwolimy. Dośc tych tysięcy aut pod naszymi oknami!!! Wytnijcie sobie z planu wszystkie ulice i siedźcie w domach.

 14. obserwator jest jeden nie podszywać mi się tutaj!!

 15. zwracam uwagę, że uwagi do planu to nie tylko kwestia dróg. To także uwagi dotyczące ograniczenia zabudowy, więcej terenów zieleni, przestrzeni wspólnej itd.

  • Tylko dlaczego jako teren zielony wpisuje się do planu czyjeś prywatne tereny i jednocześnie wpisuje się zakaz ich grodzenia? To trochę śmierdzi. Gmina powinna zobowiązywać deweloperów do budowania dróg między osiedlami i zostawiania miejsca na zieleń. Chodzi o to, że plan musi zawierać ileś-tam terenów zielonych. Ale gmina idzie na łatwiznę i oszukuje ludzi, że plan jest zgodny z normami.

 16. Wszystko co zmierza do ograniczenia tłoku w Józefosławiu jest ok. Ale wycinanie dróg niestety nie. Przecież jeśli jest dużo dróg, to ruch się rozkłada w miarę po równo i nie ma problemów ani z przejazdem ani z protestami. Najlepiej pozamykac osiedla i udawac, że nie ma sprawy. Na przykłąd taka Oliwkowa. Jest w planie ale niby jej nie ma. Zamknięta szlabanem. To samo ul. Sasanki, Słoneczny Sad, Enklawy. Typowe działanie – nasadzić krzaków i udawac, że nie ma drogi, choć jest. Czyli budować drogi jak najdalej od nas, a przestrzeń wspólna najlepiej u sąsiada na jego polu. Oby nie u nas. Pod kościołem zachęcali Państwo do podpisywania uwag mówiąc, ze chodzi o budowanie dróg, a tu okazuje się, że chodzi o ich wycinanie z planu. Niedługo bedzie 40 tys mieszkańców i zadusimy się w korkach. Brawo.

  • Brawo Panie radny! Pokazał Pan, że nie ma Pan zielonego pojęcia co było mówione Pod kościołem :)

 17. Pobierajmy wiec myto dla wszystkich Kierszkowcow odwozacych dzieci do szkoly w JJ i.przebijajacych.sie w kier. Pulawskiej.

 18. Jak zwykle MY, Wy, Oni. Pokoleń trzeba żeby to wyplenić, albo oderwania od własnego płota na chwilę. Spojrzenia z góry na całość życzę. Józefosław się za chwilę ukisi. Chora zabudowa developerska wzdłuż Działkowej i protest już osiedlonych żeby nie było drogi, fajnie. Lexusy na wybojach, ubaw po pachy. Kierszek wozi dzieci do Józefosławia i pyszczy że drogi nie da. A którędy wozi i czemu do szkoły wybudowanej za pieniądze nie swojej gminy skoro tak argumentuje? Teraz szkoła za darmo, ale budowa kosztowała. Szlabany na osiedlach i krzyk, że prywatne, ale tereny wspólne i piękne tez chcemy tylko obok, byle bez drogi, tak? Chylice całe w błocie, dziura na dziurze, nowe osiedla w planie, szlabany, ogrodzenia za nimi syf i wysypiska po skoszonych trawach i choinkach wywalanych metr za płotem bo przecież tam już nie moje! Za płotem bagno i w głowach bagno drodzy Państwo. Ta miejscowość jest jak odbicie w lustrze mentalności jej mieszkańców i zachłanności decydentów. Szkoda.