fot. Urząd Dzielnicy Ursynów

Nową drogą z Ursynowa przez Konstancin do Józefosławia

Dzisiaj po długich oczekiwaniach oddano do użytku ulicę Rosnowskiego, która połączyła Ursynów z Wilanowem.

Na razie ulica jest dostępna dla pojazdów o wadze do 3,5 tony. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Ursynowa droga będzie udostępniona dla użytku cięższych pojazdów na wiosnę. Wtedy na nową trasę zostanie skierowana nowa linia oraz autobusy 710, 724, 742, które dowiozą mieszkańców Konstancina do metra Kabaty.

Dotychczasowe połączenie ul. Podgrzybków ma zostać zamknięte dla ruchu.

Podoba ci się:

Komentarzy (12)

 1. Jakby Działkowa była zrobiona to byłoby ok. A tak dalej lipa.

 2. Przebudowa działkowej pójdzie w czas..w lata. W szczególności ze względu na formalizmy.Teraz lepiej skoncentrować siły na cyraneczki. Samo połączenie z Cyraneczki do ul. Kuropatwy znacznie ułatwi dojazd do Puławskiej (przynajmniej nie będzie trzeba jeździć po progach, z których każdy jest inny). Oczywiście przydałoby się przebudować Kuropatwy, ale i tak będzie dużo lepiej (tym bardziej, że na ul. Kuropatwy są cywilizowane progi, które pozwalają jechać z prędkością ok 30-40 km/h)

  • Tam też progi zrobią. Ważne by zrobic Cyraneczki do Prawdziwka.

   • Cyraneczki to droga po której poruszają się autobusy komunikacji miejskiej, także progi jeżeli będą to muszą zapewnić sprawny przejazd autobusom – w grę wchodzą znane z Wilanowskiej progi wyspowe – one zapewniają płynność ruchu i nie szkodzą tak samochodom (zakładając rozsądną jazdę).
    Ponadto kategoria Cyraneczki to droga powiatowa.

  • Że jak??? Cywilizowane??? Przecież tam są najchujowsze!!! Bardzo krotkie z ktorych auto szybko spada i jest gwałtowne uderzenie w amortyzatory. Sensowny próg to takie jak mimo wszystko, na Działkowej są, około 1,5-2m długości – oczywiście nie wszystkie sa tam dobrze wykonane…

 3. Najlepsze progi są na XXI wieku. Tam trzeba jechać 5 km/h. Inaczej podwoziem szorujemy po progu, lub urwane zawieszenie. Tylko po co? Na początku osiedle, ale później kilka domków.

  • Może czas na jakieś oficjalne sprawdzenie czy progi są zgodne z wytycznymi w ustawie/rozporządzeniu?

 4. Przebudowa Działkowej to nie formalizmy, tylko kasa. Wykup gruntów i budowa ulicy to kilkanaście mln zł, albo jeszcze więcej. Nie ma takiej kasy w gminie Konstancin Jeziorna na jakąś dojazdową drogę i to dla innej gminy! Taniej pobudowac Cyraneczki (Piaseczno) i ok. półkilometrowe przedłuzenie przy torach w stronę Konstancina (gmina Konstancin Jeziorna). W takie właśnie rozwiązanie idą obie gminy, co mozna znaleźć w planach budżetowych na stronach gmin. W długoterminowej prognozie finansowej gminy Konstancin do 2021 r. nie ma przebudowy ulicy Działkowej, za to jest budowa przedłużenia Cyraneczki, a w Piasecznie – budowa Cyraneczki. I to sie ma wydarzyć w 2019 roku. Miejmy nadzieję. Na Działkową bym nie liczył, a zresztą to też nie powinna być droga przelotowa, tylko dojście do lasu i dojazd do domów. Już teraz nie można nawet przejść Działkową , gdy sie chce iść do lasu. Tylko sznur aut i smród spalin.

  • No i git. Jak zrobią Cyraneczki w tamtą stronę, to pies z kulawą nogą nie będzie chciał jeździć Działkową…

 5. Maść!!!!!

 6. to jest HIt !!

 7. tylko gadanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*