ul. Kameralna Józefosław

Policjanci odwiedzili szkołę w Józefosławiu

Ponad 130 uczniów Szkoły Podstawowej w Józefosławiu spotkało się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie na zajęciach dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich.

9 lutego w Szkole Podstawowej w Józefosławiu ponad 130 uczniów klas VII uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Tematem lekcji była odpowiedzialność prawna nieletnich.

Głównym elementem zajęć była rozmowa o dorosłości i związnej z tym wzrastającej odpowiedzialność prawnej osób nieletnich oraz edukacja w zakresie zagrożeń związanych z przemocą.

W części zajęć dotyczącej zagrożeń w internecie uczestnicy poznali różnice pomiędzy zwykłą przemocą, a cyberprzemocą. Zapoznali się z najczęstszymi formami, jakie przybiera cyberprzemoc, a także z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinien zachować się świadek cyberprzemocy oraz co zrobić, gdy sami staną się ofiarą przemocy przy użyciu nowych technologii.

Temat odpowiedzialności prawnej i wieku osób odpowiadających za swoje czyny wzbudził wśród uczniów żywe zainteresowanie, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjantów prowadzących zajęcia, którymi byli st.sierż. Jacek Maliszewski i kom. Jarosław Sawicki.

Źródło: KPP Piaseczno

Więcej:

Policja podsumowała działania prewencyjne, które były prowadzone na terenie Józefosławia

„Skoordynowane patrole pojawią się na ulicach Józefosławia w grudniu…”

Dzielnicowy będzie częściej pojawiał się w Józefosławiu

Posterunek policji w Józefosławiu ?

Uwaga! Złodziej przy Energetycznej

Znowu kradną w Józefosławiu

Uwaga kolejne włamanie w Józefosławiu !!!

Uwaga złodzieje !!!

Rekordowa ilość mieszkańców na zebraniu w sprawie włamań

Bezpieczne mieszkanie- jak zapobiegać włamaniom

Włamania CDN ?

Aresztowano złodzieja, który kradł na terenie Józefosławia i Julianowa

Podoba ci się:

Możliwość komentowania jest wyłączona.