Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

W ursynowskim domu kultury afera związana z radną z Józefosławia

Z portalu Haloursynow.pl:

Radna Platformy Obywatelskiej z Piaseczna została zatrudniona w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej. Dyrektorką ośrodka jest była posłanka PO. Nie brakuje opinii, że w DOK urządziła „polityczny folwark”. Beata Rusinowska odpiera te zarzuty. – Chciałabym, aby kultura była apolityczna – mówi.

44-letnia Katarzyna Krzyszkowska-Sut pracuje w DOK Ursynów od grudnia na stanowisku instruktora. Jest mieszkanką Józefosławia, a od 2014 roku radną miasta i gminy Piaseczno, zgłoszoną przez Platformę Obywatelską.

Tak się składa, że od października dyrektorką nowego domu kultury jest Beata Rusinowska, była posłanka PO, która wygrała konkurs na to stanowisko. Czy przynależność partyjna zdecydowała o wynikach rekrutacji Krzyszkowskiej-Sut?

- Nawet nie wiedziałam, że jest z Platformy Obywatelskiej! – przekonuje dyrektorka DOK Beata Rusinowska. – To nie miało żadnego znaczenia, jest bardzo aktywną osobą, świetną animatorką, założycielką pisma „Sąsiedzi” – wymienia.

Piaseczyńskiej radnej trudno odmówić kompetencji. Jak czytamy w życiorysie zamieszczonym na stronie tamtejszego urzędu, skończyła aktorstwo w łódzkiej filmówce oraz modę i wzornictwo na tamtejszej politechnice. Jest aktywną działaczką stowarzyszeń lokalnych w Józefosławiu. W DOK Ursynów radna najpierw dostała umowę na czas próbny, a od niedawna pracuje na czas określony.

- Mnie też posądzano o koneksje polityczne. Jestem ostatnią osobą, która zwraca na to uwagę. Chciałabym, aby działalność kulturalna była apolityczna – przekonuje Beata Rusinowska, była posłanka.

Jednak trudno nie dziwić się, że dwie działaczki PO w tak małym domu kultury to przypadek. A to nie koniec zarzutów wobec polityki personalnej w tej jednostce. [..]

Więcej na Polityczny folwark w domu kultury? Dyrektorka zatrudniła radną PO – www.haloursynow.pl

Więcej:

Urząd Gminy płaci za reklamę gazecie zarządzanej przez radną z Józefosławia i jej męża

Droga do parku, czy droga przez park ? Dla mieszkańców, czy dla deweloperów ?

„Robert Widz wstrzymał się od głosu. Na pytanie czy poprze złożone wnioski formalne mieszkańców, radny nie udzielił odpowiedzi..” – protokół z zebrania wsi Józefosław

„Niestety Radni obecni na wczorajszym spotkaniu tzn. Pani Katarzyna Krzyszkowska – Sut i Pani Hanna Krzyżewska nie chciały się wypowiadać co do zasadności budowy tej drogi”

Od zera do 361997,95 złotych rocznie. Oświadczenia majątkowe radnych z Józefosławia i Julianowa

„Najazdowe chodniki ?! Będziemy się boksowali, czy rogami walili” – Osiedlowy „eksperyment” ?

Wywiad z Sołtysem Józefosławia

Radny Robert Widz vs Sołtys Jan Dąbek – brak porozumienia w sprawie odwodnienia

” Radny reprezentuje interesy mieszkańców swojego okręgu. Radny nie ma przywileju króla, który wydaje oświadczenia ” – komentarz do oświadczenia radnego z Józefosławia

Sprawozdanie Sołtysa i Rady Sołeckiej Józefosławia – kadencja 2012/2016

Relacja z wyborów Rady Sołeckiej i Sołtysa Józefosławia – ITV Piaseczno

Spotkania Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz zadania i cele w roku 2016 – protokół z zebrania

Podoba ci się:

Komentarzy (31)

 1. Jakoś na mnie to nie zrobiło wrażenia. Katarzyna Krzyszkowska- Sut pracowała w magazynie Sąsiedzi pod niepełnym nazwiskiem używając panieńskiego, dlaczego?! Po wypomnieniu jej tego przez J24, funkcjonuje już pod pełnym nazwiskiem. Zresztą proszę zerknąć i samemu ocenić powiązania Krzyszkowskiej-Sut żony redaktora naczelnego magazynu sąsiedzi Jacka Suta, Radnego Roberta Widza i jego konkubiny Anny Czerwieniec https://mojepanstwo.pl/fabryka-map-mieczyslaw-szwarc-anna-czerwieniec i https://mojepanstwo.pl/fundacja-osrodek-mysli-geoprzestrzennej-omnigea/graph dodam, że omnigea ma w swojej ofercie tą samą aplikację co UG ;) Nie dziwi mnie już nic wszędzie się „wkręcą”

 2. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka…

  • No fajna posadka, nie powiem. Radną już nie będzie a coś robić musi.

 3. kolesiostwo i tyle, ręka rękę myje. Pani Kasiu feeee nie ładnie!

 4. Teraz wiadomo dlaczego ta grupa chciała przejąć Józefosław.
  Brawo mieszkańcy ze nie dopuściliście ich do zarządzania wsią.

 5. Ale przecież to aktorka z zawodu….

 6. nie lubię tej baby, jest chamską prostaczką w gumowcach.

 7. prosze poczytać o tej krystalicznej Pani, ona i jej mąż są znani w kręgach PO
  http://jozefoslaw24.pl/2015/10/urzad-gminy-placi-za-reklame-gazecie-zarzadzanej-przez-radna-z-jozefoslawia-i-jej-meza/

 8. Jakoś na mnie to nie zrobiło wrażenia. Katarzyna Krzyszkowska- Sut pracowała w magazynie Sąsiedzi pod niepełnym nazwiskiem używając panieńskiego, dlaczego?! Po wypomnieniu jej tego przez J24, funkcjonuje już pod pełnym nazwiskiem. Zresztą proszę zerknąć i samemu ocenić powiązania Krzyszkowskiej-Sut żony redaktora naczelnego magazynu sąsiedzi Jacka Suta, Radnego Roberta Widza i jego konkubiny Anny Czerwieniec https://mojepanstwo.pl/fabryka-map-mieczyslaw-szwarc-anna-czerwieniec i https://mojepanstwo.pl/fundacja-osrodek-mysli-geoprzestrzennej-omnigea/graph dodam, że omnigea ma w swojej ofercie tą samą aplikację co UG ;) Nie dziwi mnie już nic, wszędzie się „wkręcą”

 9. niezłe kukułcze jajo ktoś podrzucił tym artykułem, zaraz się zacznie szukanie kto w Józefosławiu przoduje w kumoterstwie rodzinnym, robienia interesu za pieniądze gminne, skupowaniu i dzierżawie działek, odszkodowaniach itp.
  Uczciwi mogą spać spokojnie, reszta niech wstaje przed 6:00

 10. Jakoś na mnie to nie zrobiło wrażenia. Katarzyna Krzyszkowska- Sut pracowała w magazynie Sąsiedzi pod niepełnym nazwiskiem używając panieńskiego, dlaczego?! Po wypomnieniu jej tego przez J24, funkcjonuje już pod pełnym nazwiskiem. Zresztą proszę zerknąć i samemu ocenić powiązania Krzyszkowskiej-Sut żony redaktora naczelnego magazynu sąsiedzi Jacka Suta, Radnego Roberta Widza i jego konkubiny Anny Czerwieniec https://mojepanstwo.pl/fabryka-map-mieczyslaw-szwarc-anna-czerwieniec i https://mojepanstwo.pl/fundacja-osrodek-mysli-geoprzestrzennej-omnigea/graph dodam, że omnigea ma w swojej ofercie tą samą aplikację co UG

 11. PO – kolesiostwo i cwaniastwo

 12. Bardzo jestem ciekawa komentarza radnej. Tak potrafi atakować innych a tu proszę co wychodzi.

 13. firma MAK DOM bardzo lubi się reklamować w Magazynie – to trzeba też dodać

 14. PO znajomości – nic dodać, nic ująć!

 15. Zastanawiam się co tacy ludzie sobie myślą… Pałniąc stanowiska publiczne, takie informacje zawsze wypłyną. Trzeba być skończonym idiotą, żeby nie przemyśleć takich działań!

 16. Z artykułu i komentarzy wynika, że we wszelkich publicznych ośrodkach powinny być parytety PO-PIS, ponieważ gdy dwa stanowiska piastują osoby z PO to jest „kolesiostwo”.
  Z całym szacunkiem, to jest niesprawiedliwe. Proszę oceniać kompetencje, a nie doszukiwać się wszędzie zmowy i układów.
  Radzę również, by przed ocenianiem innych spojrzeć we własne podwórko, bo przykładów kolesiostwa można obecnie mnożyć wiele.

  • A gdzie w tym etyka? Nie widzisz w tym wszystkim konfliktu interesów?

 17. Bezkarnemu szkalowaniu ludzi na forum mówimy stanowcze DOŚĆ !!!

 18. Sami Swoi . Broni się układ. Dobrze ze to jest pokazywane.

 19. Jakim szkalowaniu! Ta Pani sama się podłożyła, osoby w domu kultury powinny pracować po kulturoznawstwie z praktyką zawodową w domu kultury! Czytałam CV tej Pani, aktorka to nie KOwiec! Dziwię się, że ktokolwiek chce z tą Panią współpracować… Wypowiadać się i dyskutować normalnie na forum, bez chamskich i nieprzemyślanych tekstów nie potrafi. Woda sodowa w głowie i tyle. Jak dla mnie jedna wielka porażka.

 20. Ta wyglada gmina Piaseczno Daniela Putkiewicza, Łukasza K.(ten od cba) i innych
  prominentów z PO. Nasi radni z Józefosławia daleko nie odbiegają. Myślę że razem z HGW zostaną przepedzeni.

 21. Ale wtopa, porażka po całości.

 22. bzdura, nie afera. Stare piaseczyńskie układy i układziki towarzyskie się bronią i boją utracić swoje wpływy. Pani Kasiu, głowa do góry i tak dalej. To najlepszy dowód, że Pani praca jako radnej jest tego warta. Ciekawe kto się tak boi Pani pozytywnej energii do zmian.

  • Taki mały smrodek, nie pierwszy zresztą. Szokujące jest to, że nikt tego nie przemyślał wcześniej i strzelił sobie gola. Nie wiem czego Kasia się spodziewała.

 23. No tak. Pamiętam jak czasopismo „Sąsiedzi” (lub Sami Sobie, jak je się ironicznie nazywa) było kolportowane w Józku, wrzucane do skrzynek pocztowych zwykłych mieszkańców. Ale już od dawna tak nie jest. Za to można je napotkać gdzie? Ano w lokalach na Ursynowie. Państwu Sut-Widz nasza wieś nie wystarcza, ambicje mają o wiele większe. I może nawet dobrze, bo są i byli fatalnymi radnymi. Im szybciej skończy im się mandat, tym większa nadzieją na kogoś lepszego, mniej egocentrycznego.

 24. mandat? chyba karny by się przydał

 25. To jest nieetyczne niestety i żadna obrona i pisanie pozytywnych tekstów tego nie zmieni. Takich rzeczy sprawując funkcję publiczne, zwyczajnie się nie robi. Kto nie widzi nic w tym złego jest w będzie lub chroni swoje interesy.

  • Proszę podać dowody i wskazać jakie przepisy zostały złamane. Nie bronię radnej, ale widzę ze została oskarżona, a nikt nie wskazał co zrobiła złego.
   To, ze jest z tej samej opcji co dyrektor placówki niczego nie dowodzi.

   • Etyka- z żalem stwierdzam, że ta Pani chyba nie miała takiego przedmiotu na uczelni. O moralności już nie wspomnę. Osoba z tego samego ugrupowania POlitycznego przyjmuje ją do pracy! Okropnie to wygląda!

    • Odbieram pani komentarz jako ironię.