Wybory-Samorzaowe-Jozefoslaw24

„Nie widziałem w gminie, aby sołtys jakiejś wsi w taki sposób dbał o jej interesy” – radny wytyka błędy Sołtysowi Józefosławia

Po tonie rozmów, które prowadzą potencjalni kandydaci do samorządu można wywnioskować, że kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre.

Poniżej wypowiedzi radnego Roberta Widza (PO), sołtysa Jana Dąbka (?), które pojawiły się pod wpisem Piotra Kandyby (N.) :

Piotr Kandyba Sprawy lokalne – Pan Jan Dąbek wciąż kaprysi i ma za zle, a to to, a to tamto..i chyba niedowidzi bo tymczasem…

Ciagle krytyka, obrzucanie błotem, oskarżenia…taką metodę wybrał były starosta ze swoim zespołem, aby powrócić ponownie do władzy. Jak widać mieszkańcy też mają już dosyć, bo w komentarzach pod wieloma postami mają dosyć malkontenctwa, ataków personalnych i nieustające krytyki.
A tym czasem w Józefosławiu i Julianowie naprawdę dużo fajnych spraw się zadziało i budowane jest rondo na Geodetów, absolutny Hit, który udrożni J&J, park, rozbudowa szkoły, remonty większości ulic, dom kultury, zieleń, poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i wiele innych spraw.

Po kilku latach, trzeba oddać honor, że społeczeństwo J&J wraz z radnymi zrobili super rzeczy. Ile pięknych integracyjnych wydarzeń miało miejsce w J&J.
Proszę pana Dąbka aby zmienił retorykę i zaczął współpracować dla dobra mieszkańców.

Jan Dąbek – Przy takim marnotrawstwie, nieudolności i niegospodarności nie będzie większego problemu Panie Piotrze. Panie Sędziak właśnie ta pozytywna karma do mnie wraca, dlatego taki u Panów niepokój. A jeszcze jedno Panie Piotrze rzucanie błotem to pana specjalność.
Jeszcze nic Pan dobrego w samorządzie nie zrobil,a już krytykują Pana wszedzie. Znaczy to tylko jedno zmień Pan priorytety.

Piotr Kandyba – Niniejszym pytam?

Proszę zapytać Pana Dąbka dlaczego razem z wójtem Prażmowa od wielu lat płacą gminna kasę za Odławianie psów do pseudoschroniska w Wągrodnie. Jego właściciele są oskarżeni o znęcanie się nad zwierzetami. w trakcie jest sprawa sądowa. A w stosunku do jednej z osób zapadł wyrok o fałszowanie umów adopcyjnych. Pomimo wielu pism i alarmów organizacji prozwierzecych współpraca trwa w najlepsze dalej. Pan Dąbek w związku z tym powinien mieć trochę wstydu i przestać pełnić jakiekolwiek funkcje publiczne.

Jan Dąbek – Proszę Panie Kandyba dalej to już następny argument do sądu o pomówienie.

Józef Osławski (Robert Widz) – odważny post – bo przecież krytykować p. Dąbka nie wolno.. Od razu dostałeś dobrą radę, żebyś sobie zmienił priorytety. Ale ja się zgadzam z Tobą, po blisko 4 latach doświadczeń widzę, że Pan Dąbek nie umie inaczej, niestety. Jak się nie buduje, to źle, jak się buduje to nie tak, za drogo, za długo, niepotrzebnie. Do tego apoteoza swoich osiągnięć z przeszłości, które zresztą m.in. doprowadziły do takiej a nie innej rzeczywistości w Józefosławiu a którą teraz mozolnie staramy się naprawiać. Trzeba być ślepym, by nie zauważyć pozytywnych zmian w Józefosławiu w ostatnich 4 latach i Pan Dąbek nie miał na to ŻADNEGO wpływu poza jednym przypadkiem, gdy wynajął gminie swoją działkę na jeden z placów. Nam w niczym nie pomógł i tylko zantagonizował społeczność, krytykując nieustannie gminę i szerząc swoje teorie o tym co gmina powinna a czego nie powinna. Nie widziałem w gminie, aby sołtys jakiejś wsi w taki sposób dbał o jej interesy. Kiedyś jeszcze starałem się na zebraniach wiejskich prostować te teorie, jednak odpuściłem, nic to nie daje. Józefosław ma bezpośrednio w radzie miejskiej 2 radnych, robimy swoje, działamy na rzecz lokalnej społeczności i cieszymy się, że udaje się nam przekonać burmistrza i radę miejską aby te wszystkie inwestycje i remonty u nas realizować. Natomiast nie dziwię się tej retoryce p. Dąbka i nie sądzę by takie prośby coś pomogły, wydaje się bowiem, że krytyka obecnej władzy to najprostszy sposób na ponowne zaistnienie w lokalnej polityce.

Cała debata na Piotr Kandyba – sprawy lokalne – FB

Więcej:

Józefosław 2014/2018 – kandydat na burmistrza Piotr Kandyba

Podsumowanie kampanii wyborczej – Józefosław / Julianów 2014 – wszystkie artykuły i informacje

Integracja i rozwój – Starosta Jan A. Dąbek odpowiada na nasze pytania

Spotkania z Sołtysem i Radą Sołecką – protokół z zebrania w sprawie betoniarni

W ursynowskim domu kultury afera związana z radną z Józefosławia

Urząd Gminy płaci za reklamę gazecie zarządzanej przez radną z Józefosławia i jej męża

Sołtys Józefosławia odpiera zarzuty radnego Widza

Zagospodarowanie Józefosławia według Burmistrza i Sołtysa

Wykaz uwag mieszkańców do MPZP Józefosław

Sołtys do radnych Józefosławia: „to co sobą zaprezentowaliście na sesji, jest uwłaczające pełniącej przez Państwa funkcji publicznej jako radnych! [..] uważam, że dopuściliście się perfidnej manipulacji”

1500 podpisów mieszkańców pod uwagami do nowego planu zagospodarowania przestrzennego Józefosławia

„Robert Widz wstrzymał się od głosu. Na pytanie czy poprze złożone wnioski formalne mieszkańców, radny nie udzielił odpowiedzi..” – protokół z zebrania wsi Józefosław

Szansa na sensowny plan zagospodarowania Józefosławia III

Zbieranie podpisów pod wnioskiem o zabezpieczenie terenów dla użyteczności publicznej

Sołtys Józefosławia pojechał pielęgnować polsko-chińskie kontakty

„Przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych z radością informowali nas, że już niedługo ul. Cyraneczki będzie budowana i to już niedługo trwa trzy lata.”

Sołtys Józefosławia został uniewinniony

Kim są radni z Józefosławia i Julianowa ?

Katarzyna Nowocin-Kowalczyk odpowiada na oświadczenie pełnomocnika do spraw rozwoju gminy Piaseczno

„Radny swoją kadencję powinien rozpocząć od gruntownej nauki. Dobrym przykładem jest tu radna poprzedniej kadencji z Józefosławia” – wywiad z burmistrzem Piaseczna

Oficjalne wyniki wyborów w Józefosławiu i Julianowie

Jan Dąbek nie dostał się do rady powiatu piaseczyńskiego – wyniki wyborów!

Integracja i rozwój – Starosta Jan A. Dąbek odpowiada na nasze pytania

Podoba ci się:

Komentarzy (17)

 1. Jan Adam Dąbek do Kandyby: Pan naprawdę ma coś złe poukładane w swojej świadomości. Gdyby było inaczej to by Pan z siebie nie robił idioty.
  Facet który od lat już z każdej możliwej opcji starał się o stołek mnie zarzuca ze walczę o wies ponieważ chce kandydować. Facet który za obietnice stołka jako przystawka dla PO sieje hejt na prawo i lewo.Panie Kandyba ja z głupota w samorządzie walczę od 20 lat . My wizje Jozefoslawia mamy od lat. Niestety władza w Gminie co kadencje nam ja coraz bardziej psuje. Ja inwestycje w Jozefoslaw widzę ale nie godzę się z dyletanctwem i marnotrastwem środków publicznych. . Pan nigdy nigdzie nic nie zrobił wpycha się nam Pan do Jozefoslawia w buciorach z głupim wytłumaczeniem ze tu są członkowie Nowoczesnej. Pokaz co Pan zrobiłeś w Zabiencu lub ze cokolwiek przez Pana zostało zrobione a wtedy jako partnerzy możemy porozmawiać. Pan Panie Piotrze należy do grupy która tak popsuła nam Jozefoslaw. . Mnie wystarczy to ze Pan swoich koalicjantów chwali. Raczej Pańskie wsparcie głosów im nie przysporzy

 2. Pan Włodzimierz Dębski do Pana Widza;
  I znowu tyrada z oskarżeniami zamiast konkretów.
  Proszę spojrzeć na swoje dokonania i przedstawić je nam w formie rozliczenia swojej kadencji. To o wiele skuteczniejsze niż obrzucanie błotem.

  Prawda broni się sama, ale Pan unika jak ognia tego rodzaju polemiki. Jakże śmiesznie brzmi w tym kontekście pierwsze zdanie: „odważny post – bo przecież krytykować p. Dąbka nie wolno”

  A Pana to wolno? Jak się wytknie cokolwiek, to zamiast merytorycznej polemiki dostaje się jak wyżej: pomówienia, insynuacje i ZERO konkretów. Nic dziwnego, bo do konkretów można się odnieść, a Pan nie lubi dyskusji na argumenty.

  Moralność Kalego – my mamy prawo krytykować, ale nas nie wolno, bo to antagonizuje społeczność…. :D

  Czekam z niecierpliwością na rozliczenie Pańskiego działania z ubiegającej kadencji. Ja póki co widzę popis dyletanctwa (zbiornik retencyjny, Cyraneczki zarówno zbudowana jak i właśnie rozgrzebana, rondo), nieliczenia się kompletnie z opinią mieszkańców (patrz PSZOK i Centrum Kultury) oraz brak wsparcia dla inicjatyw innych niż zaprzyjaźnionego stowarzyszenia.

  Czekam z niecierpliwością. Bardzo możliwe, że nie dostrzegam jakichś spektakularnych sukcesów a chętnie zmieniłbym zdanie o Panu i reszcie „naszych” radnych.

 3. Pani Alicja Perlińska do Pana Kandyby:
  Matko jedyna kochana ! Cóż za post! Umieszczony tutaj tylko po to, żeby znaleźć sobie popleczników. No cóż gadać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej zwłaszcza jak jest się w koalicji i liczy się na odpowiedni stołek ;) Ale my zwykli mieszkańcy, widzimy w jaki sposób są realizowane wnioski sołeckie, w jaki sposób na naszym i okolicznym terenie prowadzone są inwestycje, jak traktowani są mieszkańcy/ interesanci, ile przykrości i nerwów dostarczył PSZOK i nowy MPZP itd itd… Jak ponad grubo ponad 6 baniek zostało utopione w budynku który jest za mały na nasze potrzeby. Wytrawny polityk krytykuje rządzących a mniej wytrawny wyzywa wszystkich wytykających błędy krzykaczami i innymi typu pokrewnymi inwektywami. Naprawdę nie warto tak się poświęcać dla układu Piotrze, nie warto… :)

 4. Pod drugim postem Pana Kandyby Pan Włodzimierz Dębski napisał;

  Piotrze,
  Jako osoba publiczna powinieneś być wiarygodny w swoich wypowiedziach. Niestety uciekasz się w nich do nieczystych chwytów, stosując techniki erystyczne, opisane przez Schopenhauera.
  Twoja wypowiedź stanowi mieszaninę półprawd, kłamstw i własnych ocen, podawanych w formie nie podlegającej dyskusji. W dodatku są one okraszone niewybrednymi atakami ad personam.

  Przyjrzyjmy się zatem Twojej wypowiedzi w świetle tych definicji:

  „Zespół byłego starosty i sołtysa Józefosławia, na czele z nim, negując wszystko, co fajnego wydarzyło się w Józefosławiu i Julianowie, strzelają sobie w kolano.”
  Nie można negować wszystkiego. Tego rodzaju określenie jest z gruntu fałszywe, ma na celu jedynie wywołanie odpowiedniego wrażenia na czytającym. A osoby o których tak piszesz wcale nie negują wszystkiego, co łatwo można udowodnić.

  „Przecież gołym okiem widać, że wiele zostało zrobione i nadal się robi.”
  Co konkretnie widać Twoim gołym okiem? Znowu stosujesz uogólnienia. Czy mam rozumieć, że totalny bałagan z ulicą Cyraneczki, to jest to, co _się robi_? I to jest dobre, że w ogóle _się robi_?

  „Można oczywiście mieć pretensje np. do konsultacji w temacie PSZOK, to że niektóre inwestycje drogowe zostały skumulowane w jednym czasu.”
  Jak szybko przeszedłeś nad PSZOKiem do porządku dziennego…
  Nie było żadnych konsultacji, była próba umieszczenia PSZOK na terenie J&J skutecznie zablokowana właśnie przez MIESZKAŃCÓW, na których się co raz powołujesz, i działającym WBREW ICH WOLI radnym, o współpracy z którymi tak ochoczo wspominasz.
  Chyba „zapomniałeś” również o sławetnym zakupie budynku pod dom kultury – wbrew woli mieszkańców i opinii sołectwa, przeprowadzoną dzięki wspomnianym radnym.
  Co do inwestycji: „niektóre” to eufemizm w odniesieniu do rozkopania głównego skrzyżowania J&J, odcięciu wyjazdu na Okulickiego i nieoddaniu Cyraneczki. Nie mieszkasz tu więc nie masz bladego pojęcia, jak tragiczne skutki ma to dla mieszkańców J&J.

  „Po mojej wypowiedzi, gdzie stanąłem po stronie osiągnięć mieszkańców J & J, wyliczając co zostało dokonane, wskazując także błędy i przyszłe potrzeby, tak jak się spodziewałem, rzucili się na mnie, wylała się żółć.”

  W swojej wypowiedzi użyłeś takich samych uogólnień okraszonych niewybrednymi atakami na p. Dąbka. Nie podałeś ani jednego konkretu, do którego można by było się odnieść. Zupełnie jak tutaj.
  Nie stanąłeś wcale po stronie mieszkańców – to jest już czystym kłamstwem.

  „Chciałbym powiedzieć panu sołtysowi i jego ludziom, którzy w niektórych przypadkach, co ciekawe, są jednocześnie zespołem pana byłego burmistrza

 5. cd. wypowiedzi: że to wielki zaszczyt kompromitować się, stając po stronie sprawiedliwości i osiągnięć mieszkańców.”

  W pierwszej części zdania usiłujesz wywrzeć na słuchaczu wrażenie, że ma do czynienia z niejasnymi powiązaniami. Druga część jest jedynie wartą śmiechu rejtaniadą – nie stanąłeś po stronie sprawiedliwości, bo nie zachodzi tu nigdzie jej brak lub naruszenie. A tym bardziej nie bronisz osiągnięć mieszkańców, bo nie stoisz po ich stronie.

  „Z całym szacunkiem, ale negujecie nie tylko pracę znienawidzonych radnych, ale mieszkańców J&J i swoją własną.”
  To już wierutne brednie. Wskazywanie błędów i niekompetencji to nie jest negowanie czegoś, a radni nie są znienawidzeni, tylko ich działania i kompetencje są oceniane negatywnie. Strasznie jestem ciekaw, w jaki sposób negujemy pracę mieszkańców i swoją własną. Szczególnie, że w przeciwieństwie do Ciebie JESTEŚMY mieszkańcami J&J,

  „Nienawiść i czarnowidztwo w waszym wykonaniu jest po prostu niesmaczne.”
  Nienawiść? A możesz zacytować ten fragment, na podstawie którego wysnuwasz tego rodzaju wnioski? To, że ktoś ma odmienne zdanie nie jest podstawą do zarzucania mu nienawiści. Wygląda na to, że próbujesz w ten sposób zdyskredytować współdyskutantów.

  Piszesz z pogardą o ludziach zaangażowanych w działania lokalne i na rzecz naszej społeczności. O ludziach przeciwstawiających się z jednej strony działaniom własnych radnych, którzy na siłę usiłują wsadzić nam PSZOK ale z drugiej za własne pieniądze i BEZ WSPARCIA tychże radnych (poza pokazaniem się na otwarciu) zdobywają podwórko Nivea dla swojej gminy.

  Przypisujesz interlokutorom intencje, których nie mają, wbrew faktom zarzucasz publicznie nienawiść i działania na szkodę mieszkańców a także w zawoalowany sposób oskarżasz o należenie do jakiegoś „układu” poprzedniego burmistrza. Może ja też jestem gdzieś przypięty?

  Jest „polityk”, który tak prowadzi kampanię wyborczą. Jaki? Powinieneś się domyślić. ;-)

  Odnoszę wrażenie, że do Twoich ulubionych zagrań należy metoda ironicznej niekompetencji. Niestety mam wrażenie, że pokrywasz nią własną, rzeczywistą.

 6. Kandyba i Widz to jedna wielka porażka, nie należy ich brać poważnie. 2 zakapiory, na których to już dwano poznali się mieszkańcy.

 7. Tak na marginesie, nie ma co robić kampanii wyborczej obu Panom bo obaj mają obiecane stołki. Nie ma co ich za darmo na nie wsadzać.

 8. Widać ,ze wybory się zbliżają…..

  Piszcie trochę krótsze i bardziej konkretne teksty please…

  Mogą być z odrobiną humoru…

 9. Prosze w dyskusji nie stosowac sformulowan ze cos zostalo zrobione wbrew mieszkancom. Nie przypominam sobie zeby w J odbywaly sie jakies referenda np. w sprawie nowego planu zagosp. czy oczekiwanego przez wielu zakupu budynku pod dom kultury. Ostatni raz w kiedy wszyscy mieszkańcy mieli okazje sie wypowiedziec to byly wybory samorzadowe z 2014. Ich wynik a co za tym idzie ocena poszczegolnych samorzadowcow jest znana i calkowicie jednoznaczna. Reszta to demagogia.

 10. Jeśli o mnie chodzi, to mogą sobie wzajemnie nawet lody robić, oby tylko z korzyścią to szło dla J&J.

 11. Zniesmaczony Ha ha ha . PO krytykujące PiS ze sejm to suweren. Jak im pasuje w Gminie Piaseczno to sami są suwerenem. Dobre choć tragiczne.

 12. Sołtys od koryta Tak łatwo nie da się oderwać. Tyle lat, tyle kasy, działek, znajomości, kontaktów. Musi być w samorządzie, niewazne gdzie byle w gminie, bo nad wszystkim straci kontrolę, a to to można nos swój wszędzie pchać.

 13. Tez miałbyś tyle działek, gdybyś W tamtym czasie postawił na ich zakup. Gdybyś był mądry jak sołtys; widział że działki które są do sprzedania wystrzelą w górę. Facet miał nosa do biznesu, na czarno tego nie kupił. Ty pewnie też dom kupiłeś na kredyt, on swoje nieruchomosci też. Było myśleć wcześniej, zazdrość i zawiść w tym przypadku Ci nie pomoże, a raczej skompromituje. Osobiście bardzo się Cieszę że on ma tu tyle nieruchomości, bo komu jak komu jemu najbardziej zależy żeby Józefosław świetnie rozwijał.

  • Czytajac takie wpisy zastanawiam sie skad autor postu tak dobrze zna sytuacje osoby o ktorej sie wypowiada. Dokladnie zna jego sprawy finansowe a nawet intencje dzialan sprzed lat.

   • Trudno sie nie domyslec ze skoro jest jak jest to pewnie kredyt bral caly jozefoslaw jest skredytowany jesli chldzi o tych psioczacyh mieszkancow co wiecznie zle im jest to co mysla, ze jak kupili nowe audi i dom za 600tys to ze im sie nalezy. ;)

    • Chodzilo mi tylko o to ze jak nie wiem to nie pisze. I tylko tyle. Po co tworzyc jakies przypuszczenia czy nieporozumienia.

 14. Wystarczy czytać oświadczenia majątkowe .