fot. Gmina Piaseczno

Zakaz kąpieli w zbiornikach wodnych na terenie gminy Piaseczno

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą przypominamy o zakazie kąpieli na wszystkich dzikich kąpieliskach na terenie Gminy Piaseczno.

Na obszarze naszej gminy nie ma wyznaczonych oficjalnych kąpielisk, dlatego Gmina Piaseczno nie ma obowiązku badania wody z zbiornikach, mimo to dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów Gmina na początku wakacji ustawiła znaki “zakazu kąpieli” na dzikich kąpieliskach znajdujących się m.in. na Górkach Szymona, na terenie dawnego Ośrodka Wisła, cegielni (tzw. glinianek w Gołkowie), przy stawach w Głoskowie i Złotokłosie.

Woda na zalewie na “Górkach Szymona” – popularnym miejscu odpoczynku przez naszych mieszkańców – nie nadaje się do kąpieli. W akwenie został przekroczony poziom bakterii Escherichia coli i Enterokoków, nastąpił również zakwit sinic. Na pogorszenie jakości wody mogły mieć wpływ obfite opady deszczu obserwowane w lipcu w połączeniu z wysokimi temperaturami powietrza. Prosimy o respektowanie zakazu kąpieli w związku z zagrożeniem wystąpienia zatruć pokarmowych czy wysypek skórnych.

Przypominamy, że za nieprzestrzeganie przepisu dotyczącego “zakazu kąpieli” grozi mandat karny w wysokości do 250 zł.

Miejsca dzikich kąpielisk są objęte nadzorem Policji i Straży Miejskiej oraz podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego. Ponadto służby te w okresie wakacji prowadzą akcję edukacyjną dotyczącą zagrożeń w czasie kąpieli w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. Niedawno na górkach szymona miały miejsce poważne ogólnopolskie zawody między innymi z pływaniem. Po zawodach ponoć wiele osób niezbyt miło wspomina Piaseczno…

 2. jaka gmina taka woda

 3. Bakterie coli w wodzie źródlanej niegazowanej Józefowianka oraz Świętokrzyska

  Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące dwóch marek wody źródlanej sprzedawanych w polskich sklepach. To woda Józefowianka i woda Świętokrzyska, które są produkowane przez DRINK FOOD Sp. z o.o.

  http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/7,87978,23718492,skazona-woda-w-butelkach-1-5-i-0-5l-dwoch-marek-wycofywana-ze.html#Z_BoxLSImg

 4. Pierwsze zdanie mówi wszystko.
  Brak kąpielisk a wody i bólu. Pozdrawiam przed wyborami.

 5. To przykre,ze tak bogata Gmina nie ma kompleksu odkrytych basenow ….

 6. Podpisuję się całkowicie pod tą uwagą. Wstyd. Może Gmina odkupiłaby zbankrutowany i zrobiłaby tam duży basen. Ech, marzenia…

  • Zbankrutowany Tuan miało być.