ul. Działkowa

Jeszcze w tym roku będzie można dojechać Cyraneczki do Działkowej

Zastępca Burmistrza Robert Widz poinformował na swoim blogu Józefosław2.0, że gmina Piaseczno zrealizowała dwie koncepcje drogowe dla ulicy Działkowej.

Urzędnicy przekazali koncepcje do gminy Konstancin w lutym 2020 roku. Burmistrzowie obu gmin uzgodnili warunki podziału kosztów wykonania projektów budowlanych dla ulicy Działkowej, drogi 10KDL łączącej z Cyraneczki i drogi 4KDL czyli połączenia Cyraneczki z ulicą Prawdziwka, która jest wytyczona wzdłuż torów kolejowych do Siekierek.

Urzędnicy przewidują, że na ukończenie projektów budowlanych i otrzymanie wymaganych decyzji administracyjnych trzeba będzie poczekać od 14 do 18 miesięcy. Projekt zostanie podzielony na odcinki. Realizacja ma potrwać od 4 do 5 lat. Szacuje się, że koszt realizacji tej inwestycji wyniesie ok 30 mln złotych. Zastępca Burmistrza zaznaczył, że ukończenie budowy będzie zależało od sytuacji finansowej obu gmin.

Do końca tego roku ma powstać kolejny odcinek Cyraneczki i droga łącząca z Działkową. W styczniu gmina Piaseczno informowała o porozumienie z deweloperem, który buduje domy w Józefosławiu i dodatkowo zainwestuje 2 mln zł w budowę drogi 10 KDL, jako ważnego połączenia ulicy Cyraneczki z ulicą Działkową.

Powstały dwie koncepcje drogowe przewidziane dla ul. Działkowej:

BIP Piaseczno – koncepcja obsługi komunikacyjnej dróg gminnych w obrębie ulicy działkowej

Więcej:

Co dalej z Działkową ?

Przebudowa Działkowej wyniesie 20 mln złotych

Zmiany na Działkowej ? Protokół z zebrania Rady Sołeckiej Józefosławia

Będzie kasa na Działkową ? Mieszkańcy nie chcą poszerzenia ulicy

A gdyby tak wyklikać Działkową ?

Mieszkańcy Kierszka oburzeni natężeniem ruchu na Działkowej – komentarz Sołtysa Józefosławia.

Podoba ci się:

Komentarzy (3)

  1. Kiełbasa wyborcza czy realne szanse ?

  2. zycze zakonczeia budowy w tym roku

  3. Rok się kończy, niestety nic się nie dzieje ….