Fot. Policja

W Józefosławiu policja zamiast złodziei złapała nastolatków z … marihuaną

Policjanci z Piaseczna zatrzymali dwóch 18-latków podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. Mężczyźni podczas interwencji zachowywali się niespokojnie, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Okazało się, że obaj posiadali przy sobie marihuanę. Grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ogniwa ds. nieletnich i patologii piaseczyńskiej komendy, pełniąc służbę nocną na jednej z ulic Józefosławia, zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Sprawiali oni wrażenie zdenerwowanych. Ich zachowanie wzbudziło czujność funkcjonariuszy.

Policjanci podczas przeprowadzanej interwencji znaleźli u dwóch 18-latków susz roślinny o charakterystycznym zapachu. Badania wykazały, że była to marihuana. Jeden z nich chował narkotyki w torebce foliowej, natomiast drugi marihuanę miał zamkniętą w słoiku i schowaną w plecaku. Prawdopodobnie mężczyźni umówili się tej nocy na ,,wspólne palenie”, jednak resztę wieczoru spędzili osobno w policyjnych celach.

Śledczy z Piaseczna zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 18-latkom zarzutów za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za ten czyn przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: Policja Piaseczno

Interpelacja w sprawie pogorszenia bezpieczeństwa w Julianowie:

Ponad miesiąc temu wystąpiłam z prośbą o zwiększenie liczby patroli policyjnych w Julianowie. Otrzymana odpowiedź dotyczyła jednak patroli w Józefosławiu, w Julianowie niestety nic nie zmieniło się pod względem bezpieczeństwa. Dnia 5 listopada z ul. Sybiraków skradziono auto osobowe, a w dniu wczorajszym było włamanie do domu przy ul. Srebrnych Świerków i próba włamania do domu przy ul. Kombatantów. Biorąc pod uwagę (na szczęście udaremnioną) próbę włamania dnia 20 czerwca oraz próbę kradzieży przyczepy campingowej we wrześniu (obie próby przy ul. Sybiraków) – na prawdę nie możemy się tu czuć bezpiecznie. W imieniu zaniepokojonych mieszkańców bardzo proszę o pomoc. Może udałoby się przywrócić kiedyś stosowane patrole ponadnormatywne ?

Radna Hanna Krzyżewska, 25.11.2020

Zwracam się z prośbą zainteresowanie odpowiednich służb obiektem przy ul. Kombatantów

Wzmożone patrole policji w Józefosławiu i Julianowie

Więcej:

Ile kosztuje religia w Szkole Podstawowej w Józefosławiu ?

Policja zatrzymała podejrzanych o dokonanie włamania w Józefosławiu

Sołtys Józefosławia prosi o więcej patroli policji

Policja podsumowała działania prewencyjne, które były prowadzone na terenie Józefosławia

„Skoordynowane patrole pojawią się na ulicach Józefosławia w grudniu…”

Dzielnicowy będzie częściej pojawiał się w Józefosławiu

Posterunek policji w Józefosławiu ?

Uwaga! Złodziej przy Energetycznej

Znowu kradną w Józefosławiu

Uwaga kolejne włamanie w Józefosławiu !!!

Uwaga złodzieje !!!

Rekordowa ilość mieszkańców na zebraniu w sprawie włamań

Bezpieczne mieszkanie- jak zapobiegać włamaniom

Włamania CDN ?

Aresztowano złodzieja, który kradł na terenie Józefosławia i Julianowa

Podoba ci się:

Komentarzy (4)

  1. Łatwiej naszej policji robić statystyki na małolatach i zjebać im życie zamiast szukać faktycznych przestępców bo to już za trudne albo może i nie bezpiecznie. A psy z kryminału same naćpane koksem jeżdżą po ulicach po Piasecznie ale tego tematu to już nikt nie porusza.

  2. Nie ma to jak tendencyjne artykuliki. Polskie g..wno

  3. To się wykazali!! Premie i medale i to już!!
    A jak zadzwoniłem, że koleś gnatem wymachuje ( może i na kapiszony ) to panowie pojawili się po 30 min z takim hałasem, aby wszyscy zdążyli się rozejść :)
    MISTRZOWIE utrzymania porządku… ale jakie pensje taka robota :)

  4. Niby tak niby nie bo jakoś tych złodziei musza szukać …szukali i złapali małolatów niegroźnych.. niestety taki chory system prawa mamy, że musieli ich zawinąć, aby nie stracić pracy… ***** ***