DOGOTERAPIA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Cena: Nieokreślona

Kontakt:
Piaseczno
tel.: 513089920
e-mail: biuro@lawendowydomek.pl

Opis:

Dogoterapia to najbardziej naturalny sposób “przemycenia” trudnych, czasem żmudnych ćwiczeń wspomagających rehabilitację z pomocą odpowiednio wybranych i przygotowanych psów. Dzieci nie lubią wykonywać “suchych” gestów, za którymi nic się nie kryje. Pies daje możliwość wykonania ćwiczeń w naturalny sposób i jednocześnie okazania uczuć. Jeśli nam się uda, to jest to nasza wspólna wygrana.
Podczas zajęć wykonuje się wiele rodzajów ćwiczeń i zabaw, które mają służyć podstawowemu celowi dogoterapii, wszechstronnemu rozwojowi podopiecznego. Dogoterapia oddziałuje na sferę emocjonalną przez przełamanie bariery niepewności przed kontaktem z psem, akceptowanie obecności psa w bliskim otoczeniu, eliminowanie agresji i autoagresji
u dziecka, kształtowanie pozytywnych emocji dziecka, rozwój empatii
i poprawę samooceny.
Zajęcia prowadzi trenerka Olga Rybacka. Wieloletni wolontariusz warszawskiej fundacji dogoterapeutycznej „przyjaciel” ,prowadzący zajęcia w wielu placówkach edukacyjnych. Autorka materiałów wykorzystywanych podczas zajęć oraz publikacji na temat korzystnego wpływu dogoterapii na rozwój dzieci. Aktualnie na co dzień wychowawca przedszkolny. Ośmioletni pies rasy Golden Retriver – NEO szkolony od 8 tygodnia życia,ukończył specjalistyczne szkolenie umożliwiające prace z dziećmi. Niebywale cierpliwy,wesoły i przyjazny.
OFERTA ZAJĘĆ
zajęcia sobotnie 4 razy w miesiącu 60 minut
(45 minut zajęcia i 15 minut frajdy)
miesięczny karnet płatny z góry
160 zł
zajęcia ruszą po skompletowaniu grupy max 6 dzieci
Lawendowy domek Chyliczki Moniuszki 14
www.lawendowydomek.pl
zapisy : 513089920

Podoba ci się:
powrót