Wakacje z Roboteco – robotyka dla dzieci i młodzieży

Cena: Nieokreślona

Kontakt:
Rejtana 8
Piaseczno
tel.: 728517206
e-mail: info@roboteco.pl

Opis:

Tygodniowe półkolonie z budowania i programowania robotów dla dzieci i młodzieży!

Jeśli masz w domu małego konstruktora, który majsterkuje, skręca, kombinuje i z chęcią buduje pojazdy z klocków LEGO to nasze zajęcia są właśnie dla Niego!

Podczas zajęć młodzi robotycy:
• Nauczą się podstaw konstruowania i programowania robotów Lego Mindstorms,
• będą sterować pojazdem zasilanym paliwem wodorowym, które sami otrzymają z wody,
• wezmą udział w zawodach robotów klasy miniSUMO,
• skonstruują i zaprogramują robota, który pokona labirynt,
• zbudują elektrownie słoneczną oraz wiatrową i zmierzą jej wydajność za pomocą miernika energii lub analizując wizualizację pracy na komputerze,
• złożą i zaprogramują robota śledzącego wyposażonego w czujnik światła, tak aby jak najszybciej pokonał trasę wyznaczoną czarną linią,
• skonstruują robota, który będzie grał w piłkę nożną, a następnie sprawdzą swoją konstrukcję podczas zawodów roboCUP,
• stworzą robota militarnego wyposażonego w kamerę oraz joystick, za pomocą którego będą sterować robotem podczas misji zwiadowczych.

Podstawowym zestawem edukacyjnym, który wykorzystujemy na zajęciach jest Lego Mindstorms (dzieci w wieku 7–14) lat oraz Lego WeDo dla młodszych uczestników. Jednak jest to tylko baza oferowanego kursu, którą uzupełniamy o inne materiały dydaktyczne: Lego Edukacja, Maor 12T, H-Racer, KSR10. Zajęcia prowadzimy w małych, maksymalnie 12 osobowych grupach. Każda grupa prowadzona jest przez dwóch wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy pracują w parach, każdy dwuosobowy zespół ma do dyspozycji komputer oraz zestaw edukacyjny. Zajęcia rozpoczynają się od prezentacji multimedialnej, podczas której instruktorzy przedstawiają zagadnienia teoretyczne niezbędne do zrozumienia wykonywanego ćwiczenia. Następnie kursanci budują roboty i ożywiają swoje konstrukcje programując je w środowisku dostosowanym do najmłodszych pasjonatów robotyki. Zajęcia są dla uczestników świetną zabawą, a jednocześnie uczą ich logicznego myślenia, kreatywności, pracy w grupie, rozwiązywania problemów technicznych, wykorzystywania przyswojonej wiedzy.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00 na Sadybie, Służewcu, Piasecznie, Konstancinie, Raszynie, Nadarzynie, Łomiankach, Pruszkowie, Piastowie.
Cena 600zł/tydzień z wyżywieniem
Przy zapisie do końca maja promocyjna cena 550zł/tydzień !!!

Więcej informacji:
728-517-206 www.roboteco.pl

Podoba ci się:
powrót