Tak dla S7

Zachęcamy mieszkańców Józefosławia i Julianowa do składania podpisów pod inicjatywą społeczną Tak dla S7. Jeśli chcemy, żeby ruch na Puławskiej został odciążony, to musimy naciskać na instytucje odpowiedzialne za budowę trasy S7. Pamiętajmy, że nic samo się nie zrobi. Nie narzekajmy na skutki tylko wspólnie spróbujmy wpłynąć na ich przyczynę.


O rozwoju inicjatywy TAK DLA S7 – popieranej m.in.
przez gazetę Nad Wisłą i portal Jozefoslaw24

Trzy tygodnie temu nowo powstające Centrum Zrównoważonej Przestrzeni zainicjowało akcję „Tak dla S7”, mającą na celu przyśpieszenie budowy drogi S7 na odcinku Warszawa-Grójec. Liczba podpisów pod petycją oraz popierających inicjatywę stale rośnie.

Pierwszym narzędziem działania Centrum Zrównoważonej Przestrzeni stał się Internet – strona internetowa oraz portal Facebook.Na stronie www.takdlas7.pl , jak do tej pory udało się zebrać blisko 800 podpisów, na Facebooku grupa fanów „Tak dla S7” to prawie 400 osób. Na forach internetowych mieszańcy ochoczo włączają się w dyskusje na temat komunikacyjnej przyszłości ich regionu. To jednak dopiero początek. Urny, przy których będzie można wesprzeć inicjatywę mają w przyszłym tygodniu stanąć w wielu punktach powiatu piaseczyńskiego. Pojawią się również plakaty i ulotki, informujące o szczegółach akcji.

Inicjatorom „Tak dla S7” udało się również pozyskać poparcie pierwszych samorządów, portali internetowych, lokalnych mediów oraz organizacji. Powstające Centrum Zrównoważonej Przestrzeni liczy, że inicjatywa pomoże połączyć lokalne samorządy, organizacje, media oraz
społeczeństwo w celu poprawy jakości życia mieszkańców oraz rozwoju powiatu piaseczyńskiego i południowych obrzeży Warszawy.