fot. Rachnavichetr Kontakt 24 TVN Warszawa

Gmina informuje, że ma problem z odwodnieniem ulicy Geodetów

Problem odwodnienia na Geodetów

Podczas ulewnych deszczy odcinek ulicy Geodetów od wysokości hipermarketu Auchan do osiedla Patronat zamienia się w ogromną kałużę. Gmina przygotowuje kompleksową przebudowę tej drogi.
Ten newralgiczny odcinek głównej drogi dojazdowej w kierunku Józefosławia jest źle wyprofilowany a dodatkowo nie posiada kanalizacji deszczowej. Dlatego po gwałtownych ulewach woda się spiętrza tworząc ogromne bajoro. W takich sytuacjach doraźnie interweniuje spółka kanalizacyjna PWiK, która odpompowuje wodę z drogi, co nie jest łatwe i zajmuje sporo czasu. Interwencje podejmuje też straż pożarna, ale akcje utrudnia fakt, że w pobliżu znajdują się prywatne posesje i nie ma możliwości wypompowywania wody na pobocze.

Aktualnie na zlecenie Gminy jest opracowywany projekt rozbudowy ulicy Geodetów na odcinku od ulicy Puławskiej do ulicy Julianowskiej i fragmentu ulicy Energetycznej na odcinku od ulicy Rubinowej do skrzyżowania z ulicą Geodetów. Realizacja tego zadania planowana jest w trybie ustawy o szczególnych zasadach realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. W ramach zawartej umowy jest opracowywana dokumentacji wielobranżowa – drogowa, odwodnienie, oświetlenie, projekty na usunięcie kolizji, projekt stałej organizacji ruchu i projekt zieleni. Zgodnie z umową projekty powinny być opracowane do końca czerwca 2016 roku, natomiast decyzja zrid powinna być uzyskana do 30.09.2016., a ostateczność decyzji zrid do 31.10.2016.

Na etapie opracowywania dokumentacji, w porozumieniu z Zakładem Energetycznym uzgodniono, że w ramach dokumentacji na rozbudowę tych ulic zostaną opracowane projekty na skablowanie istniejących, napowietrznych linii energetycznych, co powoduje przedłużenie terminu zakończenia prac projektowych. Ponadto przedłużają się uzgodnienia z AUCHAN i z Gminą Lesznowola, dlatego Gmina planuje, że dokumentacja zostanie opracowana do końca bieżącego roku, natomiast w II kwartale 2017 roku Biuro Projektów w imieniu Gminy uzyska decyzję zrid. W budżecie Gminy na lata 2014 – 2018 zabezpieczone są środki finansowe w wysokości 7 252 046,00 zł na tę inwestycję.

Źródło: Gmina Piaseczno

Więcej:

Budżet 2016 na inwestycje planowane w Józefosławiu i Julianowie

Wydział Infrastruktury i transportu o inwestycjach w Józefoslawiu – protokół z zebrania wiejskiego

Sprawozdanie Sołtysa i Rady Sołeckiej Józefosławia – kadencja 2012/2016

” W tak bardzo zabudowanej przestrzeni, jaką jest Józefosław, znalazło się trochę miejsca do wypoczynku „

Lokalna linia L39 – PKP Jeziorki – Józefosław – Piaseczno – rozkład jazdy

Mieszkańcy Józefosławia stanowią 11,3% całej populacji gminy ! Demografia 2015

Przebudowa ulicy Działkowej wyniesie 20 mln złotych

Podoba ci się:

Komentarzy (6)

 1. Tak
  Tylko ze rozbudowa Geodetow jest w planach i kolejnych budżetach od 10 lat

  To jest raczej potok górski …

 2. Spoko loko, ważne że są plany.
  Planowanie na piaseczyńskiej ziemi wychodzi najlepiej, zaraz po sprzedawaniu gruntów pod budownictwo mieszkaniowe.

 3. Zamiast wydawać pieniądze na światła z ul. Tulipanów i Chabrów ( która jest ślepą i nie utwardzoną uliczką) trzeba było zrobić odwodnienie. Problem z zalewaniem tego odcinka trwa od kilkunastu lat.

  • Światła na Tulipanów były niezbędne, bo z tej ulicy wyjazd jest bardzo niebezpieczny i wypadki bywały tam często. Przy kształcie ulicy, wyjeżdżający tam bez świateł muszą obserwować sytuację w kącie 270 stopni praktycznie, bo Geodetów robi tam łuk. Przy częstym nieprzestrzeganiu ograniczenia prędkości do 40 km/h, a zdarza się że znacznym (psychole potrafią tam gnać i ponad 100km/h) jedynym rozwiązaniem są światła lub dwa progi zwalniające po obu stronach skrzyżowania. Nawet mimo świateł zdarzają się często potencjalni zabójcy, którzy przejeżdżają na czerwonym.
   Ten zakręt trzeba by wyprostować, ale wtedy trzeba by odkupić kawałki prywatnych działek, na co pewnie właściciele chętnie zgodny nie wyrażą.

   Co do zalewania skrzyżowania, to problem gmina zwiększa udzielając pozwoleń na budowę i zabetonowanie terenów zielonych. Na Tulipanów jest blok, którego 100% działki jest zabetonowane, bo urzędnicy nie pilnują przestrzegania wymaganej przepisami powierzchni biologicznie czynnej. Deweloperzy omijając przepisy, w projekcie budowlanym przewidują ażurowe płyty betonowe, pomiędzy którymi teoretycznie ma rosnąć trawa. Tylko że podkład pod płyty to cement z piaskiem, a trawa tam rośnie może tylko przez chwilę, bo służą za parkingi mieszkańcom. Jak to wygląda, wystarczy sprawdzić przy Tuanie, bo tam pewnie był ten sam casus. „Powierzchnia biologicznie czynna” robi za parking, a pomiędzy płytami ażurowymi nic nie rośnie. I woda zamiast wsiąkać w tereny zielone, spływa na ulicę.

   Zagrożenie które się szykuje, to rozbudowa Auchan. Wg planów, spore tereny na końcu Tulipanów, obecnie zielone (łąka, drzewa), sprzedano pod rozbudowę Auchan. Gdy Auchan się rozbuduje, to je zabetonuje. Woda stamtąd będzie spływać przez Tulipanów (która ma spadek w kierunku Geodetów) na to felerne skrzyżowanie, już dziś zalewane. Oficjalnie odwodnienie Auchan planuje się puścić przez Tulipanów. Czyli do tego co dziś spływa na to skrzyżowanie, Auchan doleje znacznie, znacznie więcej wody.

 4. Kazimiera bzdury wypisujesz !

  Geodetów jest zalewana z powodu braku kanalizacji deszczowej oraz braku zbiorników retencyjnych.

  Wody opadowe spływają na dziko !

  Gmina i PWiK to są główni winowajcy brak Kd a także Powiat , który wydawał pozwolenia wodnoprawne na zrzut wód w tym rejonie bez opamiętania i bez kontroli.
  Wszyscy w komitywie z developerią

 5. Gmina ma problem z wieloma kwestiami;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*