Piaseczno eu

Wakacje 2015 w Parku Józefosław ?

Kolejna dobra dla nas wiadomość – prace nad realizacją parku posuwają się do przodu. W tym roku wykonano inwentaryzację dendrologiczną, częściową wycinkę samosiejek oraz przygotowanie terenu, a także została przygotowana dokumentacja projektowa (jest to duże przedsięwzięcie, które wymaga pozwolenia na budowę).

W chwili obecnej cała dokumentacja jest już gotowa i został ogłoszony przetarg na wykonanie parku.

Termin składania ofert: 3 lutego 2015.
Przewidywany termin zakończenia prac: 30 czerwca 2015

Projekt parku, który można zobaczyć min. na stronie sołectwa przewiduje urządzenie zieleni, budowę ścieżek spacerowych, małej architektury, stolików, ławek itp rzeczy typowych dla parku, a także, co bardzo ważne! miejsca aktywnego spędzania czasu, gdzie znajdzie coś dla siebie nasza młodzież (która obecnie zupełnie nie ma się gdzie podziać).

Będzie więc siłownia zewnętrzna, boisko do koszykówki, boisko do siatkówki plażowej, park linowy oraz plac zabaw dla młodszych dzieci. W przyszłości przewidywana jest także scena plenerowa (jest to część oddzielnego opracowania).

Główne wejście do parku będzie znajdowało się od strony ul. Ogrodowej (tam też przewidziano kilka miejsc parkingowych), trwają także uzgodnienia dot. dojścia do parku od strony ul. Wilanowskiej.

Będę informowała na bieżąco, co dzieje się w tym temacie.

Tymczasem pozdrawiam

Anna Czerwieniec

Zobacz na Jozefoslaw24 :

Historia Józefosławia

Las Kabacki

Kościół Parafia Rzymsko – Katolicka Świętego Józefa Opiekuna Pracy

Józefosław mieszkanie

Józefosław mieszkania

Forum Józefosław

Dom Józefosław

Józefosław domy

Osiedle Józefosław

Józefosław segmenty

Józefosław segment

Józefosław kod pocztowy

Sprzedam mieszkanie Józefosław

Centrum Józefosław

Sedno

Piekut

Trio Development

Nasze Miasteczko Development

Queens Garden

Multi-Hekk

Super sam Supersam

Gmina Lesznowola

Szpital św. Anny w Piasecznie

Lidl Puławska

Rozbudowa Auchan

Kino Piaseczno w Piasecznie

Podoba ci się:

Komentarzy (24)

 1. Ciekawi mnie czy z psem da się tam wejść…

 2. Mam nadzieje że nie

 3. niby czemu?

  • Bo większość właścicieli:
   a) Nie posprząta po nich
   b) Nie założy kagańca
   c) Nie będzie trzymać psiaka na smyczy

 4. Też nie chcę tam psów. Właściciele lubią zasrać nimi okolicę. Wychodzą ze swojego ekskluzywnego strzeżonego osiedla, pies wali kupę, i wracają z powrtotem do siebie. Czyli zasrać „nie moje” czy sąsiadowi, a u siebie „czysto”. W bardziej cywilizowanych krajach psich kup nie zobaczy się na trawnikach. Ale ci sami ludzie będą narzekali, jak to w Polsce jest źle, burdno, choć sami przyczyniają sie do zasrania swojego otoczenia.
  Zakaz wstępu dla psów do parku mile widziany.

  • Żebyś Ty Wiochmen niepokojąco nie darł japy za 30-40 lat, gdy z miesięcznej emeryturki tylko na sznur do powieszenia styknie, bo wyrośniętych bękartów, którzy na nią się składają będzie za mało…

  • Warto by przypilnować by na terenie parku była wystarczająca ilość czystych (XXI w.) toalet.

 5. Dlatego też na takim dużym terenie – mógłby ktoś pomyśleć również o jakimś miniwybiegu dla psów. Co do srających psów i jeszcze bardziej zasranych ze względu na niesprzątanie po swoich pupilach właścicielach – wodna na młyn dla służb mundurowych i przychodów z mandatów. Niech czają się w krzakach :D

 6. Ja bym się tak zbytnio nie podniecał, bo nie ma czym jeszcze….Bardziej realny jest scenariusz a la ‘chodniki na Julianowskiej’ niż szybka realizacja.

 7. Tacy z was madrale ze mamy nie wejsc do parku z psem? W takim razie ja nie chce zeby dzieci weszli do parku bo wrzeszcza, placza i nie bedzie spokoju przy czytaniu na lawce.

 8. To w sumie „nasza młodzież” też powinna mieć zakaz wstępu. Wszędzie będzie pełno kiepów, butelek po piwie, a ich głośne bluzgi dopiero będą przeszkadzać czytającym na ławce ;)
  A seniorzy? Na pewno zajmą wszystkie ławki zwolnione przez „naszą młodzież” i mamy z wózkami nie będą miały gdzie usiąść.
  A nie, wróc. Mam z wózkami nie będzie, bo dzieci przecież wrzeszczą.

  No tak. To zostanie park dla seniorów.

  • Mam nawet nazwę: ‘Bargol Park’ :)

   • Jeszcze nie wybudowali a Wy już narzekacie.

   • Mi sie pdooba :D Dziekuje

  • Bez przesady, da się to jakoś pogodzić i zorganizować. Park ogrodzić. Brama na czipa a sołtys będzie sprzedawał bilety. Np. w poniedziałki psy, we wtorki właściciele psów, w środy młodzież, w czwartki ekshibicjoniści, w piątki kobiety z brodą, w soboty starsi bracia w wierze a w niedziele po kościele – sprzątanie parku, deratyzacja, dezynfekcja, dezynsekcja i dekomunizacja.

 9. do tego jeszcze pewnie okoliczni biegacze taranujący seniorów na spacerze…
  Realizujmy obecną politykę – niech nie będzie niczego! :)

 10. Czy coś zmieniło się w stosunku do planów z konsultacji społecznych (http://jozefoslaw24.pl/2014/08/park-przy-ogrodowej-konsultacje-spoleczne/ ) np. czy ktoś (Rada gminy – budżet?) i jak uwzględnił uwagi od Staś Pytalski | Sierpień 28, 2014 o 08:30

 11. Brzydzę się takimi podludźmi, co wyzywają innych od słoików i chcą pić z nimi piwo.

 12. hmmm… zastanawiam się co by musiało tam powstać że by wszyscy zgodnym chórem zrobili WOW super,ja bym tam postawił zlewnie szamba
  Polacy to taki naród że trudno dogodzić jeśli jest więcej jak jedna osobo

  • cd Ponieważ wydawane będą na ten cel pieniądze Obywateli więc powinniśmy chcieć żeby były wydane sensownie (w budżecie gminy nie znalazłem informacji o planowanych wydatkach na ten cel). Czy czyta to ktoś z Radnych gminy? a może ktoś z portalu zna odpowiedź? Pozdrawiam

   • Obywatelu, pieniądze na park, choć osobno w budżeciue niewyszczególnione, są zarezerwowane w Wydziale Utrzymania Terenów Publicznych.
    Hanna Krzyżewska, radna.

 13. Fajnie ,że przetarg ogłoszono i park będzie w 2015 roku …..
  Pożyjemy, zobaczymy!

  Na Julianowską przetarg też rozstrzygnięto, generalnego wykonawcę wybrano i budowa miała ruszać pełną parą przed Wyborami ….
  Jak jest – każdy widzi!
  Tradycyjnie nic się nie dzieje!

  A może nowi Radni zdobędą się na odwagę i przekażą ,,pozytywne i świąteczne ” wieści w spr. przyczyn braku prac na Julianowskiej?
  Co tym razem wymyślą: kolejny światłowód którego brak na mapach, upadłość generalnego wykonawcy, zapowiedzi mroźnej zimy, przesunięcie środków w budżecie itd.

  • jak nic się nie dziej ,była kiełbasa wyborcza w postaci naniesień geodezyjnych ,pomaziali na zielonooczojebnie że by wszyscy z daleka widzieli
   pisałem jak się tylko pojawiło że szkoda kasy na to było bo te oznaczenia będą tyle że ulegną biodegradacji i będzie trzeba płacić jeszcze raz

 14. Czy to po „konsultacjach społecznych” usunięto z projektu kawiarnię z toaletami? Kto to zmienił chyba nie obywatele Józefosławia :( co można z tym zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*