ZTM

Przegubowy 739 jednorazowym przypadkiem

Sensację we wsi wzbudził przegubowy autobus linii 739. Jak głoszą prastare legendy, kiedyś widziano już w naszej okolicy takie okazy. Czyżby promyk nadziei dla pasażerów zmęczonych codzienną pogonią za miejscem siedzącym ?

Płomienne nadzieje rozwiała Magdalena Potocka z ZTM, która odpowiedziała nam na pytanie :

Wczoraj jeden kurs trasy 739 obsługiwał autobus przegubowy. Czy to jednorazowa sytuacja? Czy może przewidziano wybrane kursy z takim autobusem ? Szczególnie w godzinach szczytu bardzo by to pomogło pasażerom.

- Był to jednorazowy przypadek. Podstawowy tabor przeznaczony do obsługi linii 739 to autobusy 12-metrowe. – Magdalena Potocka ZTM

Więcej na temat transportu w Józefosławiu i Julianowie :

Ciąg dalszy konsultacji z ZTM – oświadczenie gminy Piaseczno

Apel do Burmistrza w sprawie 739 ! Wyraźcie swoje zdanie w ankiecie -11.02.2012

Stanowisko Rady Rodziców ZSP Józefosław w sprawie 739 -15.02.2012

Konsultacje społeczne na temat komunikacji zbiorowej w Józefosławiu i Julianowie -20.02.2012

Opinia komendanta Straży Miejskiej w sprawie transportu publicznego w Józefosławiu i Julianowie- 20.03.2012

Protokół ze spotkania z mieszkańcami w sprawie komunikacji publicznej w Józefosławiu i Julianowie – nowe interpelacje radnych- 14.03.2012

„Jeśli chodzi jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej -11.11.2014

Stowarzyszenie NJiJ przypomina burmistrzowi, że w 2012 roku obiecał usunięcie utrudnień drogowych, z powodu których nie można było wprowadzić większych autobusów – 23.02.2015

Poprawa jakości oraz dostępności transportu publicznego na terenie Józefosławia i Julianowa – 25.02.2015

Nowa linia lokalna w Józefosławiu – Cmentarz – Szkoła … już w marcu ? 1.03.2015

Od 16 marca nowa linia autobusowa w Józefosławiu – 11.03.2015

Nowa linia jest stara. Tą właściwą pojedziemy najpóźniej w przyszłym roku – 16.03.2015

Propozycja ograniczenia liczby przystanków na Puławskiej …nie przejdzie – najnowsze wieści w sprawie komunikacji

Rzecznik Głównego Inspektoratu Drogowego głośno myśli o linii tramwajowej Warszawa – Piaseczno

ZTM odpowiada na prośbę Piaseczna i Lesznowoli

Podoba ci się:

Komentarzy (20)

 1. I bardzo dobrze, że jednorazowy przypadek. Strach pomyśleć jak bardzo kursowanie długiego autobusu mogło by wprowadzić z równowagi odpowiedzialnych rodziców którzy z przystanku przy szkole robią sobie parking i za nic mają fakt, że czasem nawet krótki autobus nie może wjechać na przystanek. Brawo ZTM za zrozumienie potrzeb dorosłych odpowiedzialnych ludzi. Tak trzymać !!!

 2. zaraz odpalą Kuropatwy IV czy VI i już przy XXI wieku nie będzie miejsca.

 3. kogo to obchodzi, radni nie jeżdżą plebejskim środkiem transportu.

  • Ot co, człowiek zaradny sobie poradzi.
   A biedocie z bloków ciągle mało.

 4. ale numer, to podobno fotomontaż, taki autobus nie jeździ jeszcze tutaj. ZTM wrzucił takie zdjęcie i przeprowadza ankiety wśród mieszkańców , czy ładna linia, czy się przyjmie, czy pasuje do krajobrazu, czy mieszkańcy zaakceptują

 5. Tak! Był! Widziałem! A za sterami siedział jaśnie nam panujący Burmistrz.
  Pozdrawiał machaniem uśmiechniętych mieszkańców naszej wsi.

 6. Ludzki Pan..

 7. Widziałem jak jechał. Wydaje mi się, że lepiej sobie radził niż ten krótki, bo ma bliżej siebie osie i przegub. Na skrzyzowaniu geodetów i wilanowskiej przejechał bez problemów, a krótas musi czekać bo jest za długi i wjeżdża na przeciwny pas ruchu. Dziwi mnie więc, że z uporem maniaka dają tylko te krótkie. A ludzie rano jak sardynki.

 8. >Dziwi mnie więc, że z uporem maniaka dają tylko te krótkie
  @Kolo: żeby dać, trzeba mieć. ZTM nie siedzi na „zawiązanym worku z autobusami” i nie zawziął się akurat na nas, że MA – ALE NIE DA. Nie ma – więc nie da.
  Do 739 są „przypisane” w dyspozytorni krótkie autobusy z PKS Grodzisk Maz. (Skanie) i dwie sztuki „krótkich” z ZTM-u. A „padł” właśnie ZTM-owski, więc na ten jeden raz ZTM zastąpił „swojego krótkiego” – „swoim długim”. Ot i cała filozofia.
  Aha – nie jest to „automat”, że w przyszłości, jak znowu padnie jakiś „krótki” to go zastąpią z automatu „długim”. Ot – szara rzeczywistość.

 9. @Mieszkaniec Kierszka: A czy ja płacę mniej za bilet miesięczny niż osoba z Piaseczna? Co mnie obchodzi czy ZTM ma czy nie. W zeszłym tygodniu zapłaciłem za 1 cały i 1 „połówkowy” bilet prawie 800zł na 90 dni. Uważam, że to bardzo dużo. Więc chociaż rano w szczycie powinni wysyłać dłuższe autobusy.

 10. @Kolo – ja płacę, Pani płaci, Pan płaci, wszyscy płacimy. A do tego płaci gmina za kilomtro-wóz…. i co pójdziemy pod ZTM z okrzykiem ZŁODZIEJE!???
  To nie Piaseczno puszcza autobusy do Warszawy, tylko odwrotnie, i to, że się udało uruchomić 739 w momencie, gdy Warszawiacy mówili (i mówią nadal), żeby obciąć ilość wozów poza Warszawą, a dać na Warszawę – to możemy się cieszyć, że mamy chociaż tyle wozów ile mamy. Nas ot może nie satysfakcjonować, ale niestety, to nie my „rozdajemy karty”.
  Jak chcemy, aby 739 jeździł częściej (przy danej nam konkretnie liczbie wozów)- to jedyna możliwość to skrócenie mu trasy do Julianaowskiej 32 (pod bramę cm. komunalnego) i -jednoczesne uruchomienie przez gminę P-no L-ki do centrum Piaseczna. Wtedy, na krótszej trasie, ta liczba wozów będzie podjeżdżać częściej.
  Aha – pisano ostatnio, że do Warszawy nie dotarła partia 90-ciu nowych autobusów

 11. Niestety, ale w praktyce jest tak, jak napisał Mieszkaniec… Warszawa ma własne problemy komunikacyjne, a do tego płaci 60proc przejazdu siedemsetek.

 12. Czyli mamy się nie odzywać i cieszyć, że w ogóle coś jeździ? Taniej wychodzi dojazd własnym samochodem. A puławska jak jest wszyscy wiemy. Kolejnych samochodów już chyba nie wytrzyma. Miał być buspas i też za drogo. Warszawiakom się nie dziwię, że dbają o siebie. A nasza gmina co robi? Planuje, rozmawia, planuje znowu i na tym sie kończy, okazuje się, że się nie da. Później znowu planuje, liczy koszty i tak w kółko.

 13. Warszawa (ZTM) ZARZĄDZA transportem podmiejskim,
  ale PŁACIMY my, bezpośrednio w postaci biletów ZTMu
  oraz pośrednio w postaci podatków, z których gmina Piaseczno
  wypłaca ZTMowi stosowne dofinansowanie.

  Ze 2-3 lata temu, na spotkaniu gminnym, przedstawiciel ZTMu
  zadeklarował że od ręki może zamienić autobusy na długie,
  a od następnego „sezonu” dać więcej autobusów, o ile gmina
  sobie tego życzy.

  Potem była jakaś sonda w Internecie, w której mieszkańcy byli
  przeciwko.

 14. > Ze 2-3 lata temu, na spotkaniu gminnym, przedstawiciel ZTMu
  >zadeklarował że od ręki może zamienić autobusy na długie,
  >a od następnego „sezonu” dać więcej autobusów, o ile gmina sobie tego życzy.

  To ciekawe, bo w AD 2015 jak Gmina wystąpiła pismem do ZTM – to ZTM zaproponował skrócenie 727 i 739 i wtedy ew. przerzucić część autobusów z 727 na 739 oraz zapewnił, że przy stałej ilości wozów – 739 będzie jeździł częściej. Jak się do tego doda wiele tegorocznych relacji z TVN Warszawa, Gazety Wyb/Stołecznej, Tel. Kuriera Warszawskiego itp o brakach taboru dla Warszawy – to ta deklaracja z przed 3 lat jest co najmniej dziwna.
  Ale – proszę bardzo: na spotkaniu z mieszkańcami 7 września o 20,00 w stołówce Zespołu Szkół – można wystosować petycję do Gminy o:
  - długie autobusy,
  - częstsze kursy.
  Jestem za. I zobaczymy, co dalej….
  Wszyscy zainteresowani powinni tam być.

  • Warszawa nie ma ŻADNYCH autobusów.
   Właścicielami autobusów są firmy, które dostają zlecenia ZTM
   na obsługę linii, w tym samorządowa spółka MZA.

   Jeżeli ZTM chce więcej autobusów, to
   - musi zaplanować budżet (raz do roku),
   - zrobić zlecenie,
   - dać czas firmom na przygotowanie autobusów.

   Dziękuję za łaskawość.
   Na spotkanie się nie wybieram, byłem na kilku i wystarczy:
   - linii 739 nie da się skrócić, bo będzie dalej do przystanku dla niektórych,
   a teraz mają przystanek pod drzwiami (nie po to walczyli itp.)
   - dłuższe autobusy też odpadają, bo nie zgadza się rada rodziców
   szkoły – dzieci będą miały dalej do przystanku (to mówione głośno) i autobusy będą przeszkadzały w parkowaniu (to po cichu)
   - gmina nie ma pieniędzy dla ZTMu na więcej kursów (po obecnej trasie)
   - a ZTM i tak nie wyczaruje autobusów w trakcie trwania budżetu
   - może robić tylko reorganizacje
   - kiedyś wrócimy do tematu
   - wszyscy są zadowoleni

   • …cd

    dzieci nie będą dalej chodziły, starzy nie będą się na Puławskiej przesiadać itp.
    Urzędnicy z gminy się dyskretnie uśmiechają.
    Klimaty jak z filmów Bareji.

    • 1. Oczywiście, że Warszawa nie ma autobusów i że w ciągu roku nikt nic nie zmieni. Ale jeżeli @Kolo pisał, że „z uporem maniaka daje krótkie” = to długich z dnia na dzień nie da. Teraz jest jeszcze czas, aby próbować powalczyć o częstsze kursy i długie autobusy oraz aby ZTM załatwił formalności.
     2. Nikt nie mówi o skróceniu 739 do Kameralnej i to chyba jest już jasne od maja br. Sam pisałem, że nie po to ludzie walczyli o autobus bezpośredni do Warszawy, abu go teraz zabierać. Była natomiast mowa o skróceniu 739 do bramy cm. komunalnego (Julianowska 32) i puszczeniu w zamian nowego autobusu typu L z Piaseczna do PKP Jeziorki.
     3. Nie ja organizuję spotkanie (jestem zwykłym mieszkańcem), nie zawsze zgadzam się z tym co tam mówią, ale w tym temacie – z żalem – ale nie przyjdę, bo wtedy pracuję. A wydaje mi się, że powinniśmy jako mieszkańcy okolic trzymać jeden fason, bo inaczej nic się nie zmieni.

     • Społeczeństwo na dorobku musi do pewnych rzeczy dorosnąć.
      Ja na razie kupiłem 3 samochód.

 15. Ja przyjdę. Jestem za we. postulatami, no i za L-ją do PKP Iwiczna i do centrum Piaseczna