fot. Billie Sparrow

Radni PiS ostrzegają przed szatańską wizytą w Piasecznie

Interpelacja złożona przez piaseczyńskich radnych Prawa i Sprawiedliwości:

Szanowny Panie Burmistrzu moją interpelację piszemy na prośbę mieszkańców, którzy są zaniepokojeni przez Centrum Multimedialne w Piasecznie treści o podłożu okultystycznym. Jeden z mieszkańców Pan …….. który zgłosił mi sprawę zauważył, że na plakatach reklamujących przyjazd młodzieżowej blogerki do Piaseczna widnieje satanistyczny symbol, który propaguje wspomniana osoba. Wydarzenie odbywa się w ramach realizacji budżetu obywatelskiego.

W dniu dzisiejszym odbyłam telefoniczną rozmowę z jedną z pracownic biblioteki, która poinformowała mnie, że to ona odpowiada za wywieszenie tych plakatów reklamowych. Pracownica biblioteki zaczęła mnie przekonywać, że to co pokazuje blogerka wcale nie musi nie musi oznaczać to co oznacza, tylko coś innego np. słowo w języku migowym a w ogóle to przecież wszyscy powinni być zadowoleni ponieważ mogły być zaproszone dużo bardziej kontrowersyjne osoby, bo były takie pomysły a odrzucono je.

Przyjęto też tłumaczenie, że w rzeczywistości to nie jest symbol satanistyczny i okultystyczny co jednak całkowicie kłóci się ze stanowiskiem Kościoła w tym temacie.
Chciałabym jako radna zwrócić uwagę na to, aby w przyszłości wydawanie gminnych pieniędzy odbywało się z większą rozwagą co do treści jakie mają być dzięki tym pieniądzom propagowane.

Żyjemy w państwie katolickim, w którym zdecydowana większość społeczeństwa sprzeciwia się jednoznacznemu propagowaniu symboli związanych z okultyzmem. Ta sama blogerka Billie Sparrow, przekonuje na swoim profilu, że lekcje religii nie powinny odbywać się w szkole.

Sprawdź ile kosztują lekcje religii w gminie Piaseczno i Józefosławiu

Na koniec zapytuję więc „czy na gminne instytucje w dalszym ciągu będą brały udział w podobnych przedsięwzięciach?”. Nasz mieszkaniec jest ojcem kilkuletniego dziecka, które brało udział w gminnych zajęciach „Zima w mieście”. Niestety na skutek wspomnianych działań ojciec dziecka skarży się, że jego dziecko jest narażone na oglądanie wspomnianych treści.

Jako radna uważam, że sama inicjatywa realizacji budżetu obywatelskiego jest bardzo potrzebna jednak należy zwrócić szczególną uwagę na co przeznaczane są gminne pieniądze; na co wielokrotnie już zwracałam uwagę.

[Edit] Komentarze radnych PiS-u opublikowane w Przeglądzie Piaseczyńskim 4.03.2020:

– Rozmawiałam z panią z biblioteki, która powiedziała mi, że ta blogerka zajmuje się językiem migowym – mówi Renata Mirosław – Może ta pani nie miała na myśli tego, co my napisaliśmy, co nie zmienia faktu, że raziło to mieszkańca. Być może intencje nie były złe i być może ten znak nie przedstawiał tego, co skojarzyło się mieszkańcowi, ale jednak jest bardzo podobny znak w popkulturze satanistycznej. Zostałam poproszona jako radna, żeby zareagować, a mieszkaniec uznał, że ta symbolika jest jednoznaczna. To, że autor miał inne intencje, to jest dla mnie inna sprawa. Mieszkańcy są zaniepokojeni, a my jesteśmy dla mieszkańców. Bibliotekarka wyjaśniła mi też, że plakat w windzie świadczy o tolerancji. Powiedziałam tej pani, że tolerancja też ma jakieś swoje granice.

– Podpisałem interpelację na prośbę mieszkańca, który nam przedstawiał, że to jest znak satanistyczny i jego dziecko bało się jeździć windą. Robimy to dla mieszkańców. Oni nam przekazują, a my podajemy dalej. Jesteśmy pośrednikami – tłumaczy Paweł Poncyljusz. – Jak mieszkańcy nas proszą, to musimy coś takiego napisać. Ja dużo teraz interpelacji piszę. Tu trochę, tu trochę. Żebym wiedział, że taka afera będzie, to bym w ogóle tego nie podpisywał

Odpowiedź burmistrza Daniela Putkiewicza:

Plakat promujący spotkanie z blogerką :

Co oznacza gest blogerki w języku migowym ?


Interpelacja:

Więcej:

Ile kosztuje religia w ZSP Józefosław ?

Burmistrz Piaseczna: „Jeśli jesteśmy chorzy zostańmy w domu, nie posyłajmy chorych dzieci do przedszkoli i szkół”

Straż Miejska poinformowała o wynikach kontroli jakości powietrza na terenie Józefosławia

Zastępca Burmistrza: „Co do 739 nie ma możliwości zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów, jest to ograniczone dostępnością taboru”

Zakaz wyprowadzania psów w Lesie Kabackim

Firma obsługująca linię L39 tłumaczy się z zarzutów o „wysokiej zawodności usług przewozowcyh”

ZTM reaguje na pogorszenie jakości usług przewozowych linii L39

Czy pas dla autobusów na tym odcinku Puławskiej ma sens ?

Podoba ci się:

Komentarzy (8)

 1. A ja się „zapytuję” kiedy wreszcie w naszym mieście urządzimy rytualne spalenie książek satanistycznych o Harrym Potterze, Wiedźminie i tym podobnych. Tylko dzięki temu i modlitwie odstraszymy diabolicznego koronawirusa.
  Brawo Pani Radna dwojga imion !

 2. za zapraszanie takich osób wręczyłbym chyba dymisję

  • Dymisję?! komu obywatelom bo wybrali sobie gościa w ramach budżetu obywatelskiego ?

  • I polecam edukację mieszkańców, a przede wszystkim radnych.

 3. Przynajmniej już wiem, że nigdy nie zagłosuję na Pawła Poncyljusza i Renatę Mirosław. Za to burmistrz super odpisał, bardzo mądrze i profesjonalnie :)

 4. ten radny pis to niech do szkoły idzie a nie wietrzy spisek wszedzie

 5. Co za puste łby z tych pisiorów. Fanatycy religijni!