Jozefoslaw24.pl

Stacja PKP Józefosław ? Kiełbasa wyborcza czy realne szanse ?

PKP Polskie Linie Kolejowe zleciły opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla Projektu “Dobudowa torów aglomeracyjnych na odcinku Warszawa Al. Jerozolimskie – Piaseczno wraz z połączeniem do Konstancina-Jeziorny – opracowanie studium wykonalności”.

Trwają konsultacje społeczne, których celem jest zebranie informacji i potrzeb mieszkańców Warszawy i powiatu piaseczyńskiego, dotyczących aglomeracyjnych przewozów kolejowych w szczególności:

*Określenia potrzeb przewozowych mieszkańców Warszawy. Gminy Piaseczno, Gminy Konstancin-Jeziorna, Gminy Lesznowola oraz Gminy Prażmów.

*Zebrania niedoborów i braków w zakresie infrastruktury obsługi podróżnych (perony, dojścia, windy, parkingi P&R, miejsca dla rowerów, przejścia podziemne).

*Lokalizację nowych lub modyfikację istniejących peronów kolejowych/przystanków kolejowych.

*Rekomendacje w zakresie skrzyżowań linii kolejowej z drogami (przejazdy kolejowe) na odcinku Warszawa Al. Jerozolimske – Czachówek Południowy oraz Warszawa Okęcie – Konstancin-Jeziorna.

Pobierz ankietę: ankieta_mieszkańcy.docx

Ankietę należy odesłać na adres: ankieta_piaseczno@op.pl do 26 kwietnia 2020 roku.

Źródło: Gmina Piaseczno

W 2018 roku obecny zastępca burmistrza Piaseczna ex radny Józefosławia Robert Wuidz był przeciwny takiemu pomysłowi:

„Gmina Piaseczno od początku jest zwolennikiem uruchomienia połączenia kolejowego z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury do Siekierek, niestety projekt nie doszedł do realizacji. Tym bardziej cieszy mnie, że w ostatnim czasie Pan Starosta wykazał inicjatywę i wspólnie z burmistrzem Konstancina-Jeziorny oraz wójt Lesznowoli postanowiliśmy temat reaktywować i przygotowaliśmy rodzaj listu intencyjnego, który przekazaliśmy Prezesowi Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.” – takie było stanowisko burmistrza Gminy i Miasta Piaseczno w czerwcu 2017 roku.

Na początku lutego 2018 roku na lokalnym forum mieszkańców Józefosławia jeden z użytkowników zapytał o dalsze losy pięknego planu włodarzy Piaseczna, Konstancina i Lesznowoli. W odpowiedzi pojawiły się głosy popierające projekt, w tym wypowiedź lokalnego działacza PiS Sergiusza Muszyńskiego, który stwierdził, że działania związane z projektem są w toku. Na poparcie swych słów przedstawił dokument wysłany przez Mariusza Błaszczaka do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Na pytanie odpowiedział również radny z Józefosławia Robert Widz, który otrzymał mandat z ramienia PO (występujący na forum jako Józef Osławski). Stwierdził, że nic nie zrobił i nie będzie robił w tej sprawie, a jeśli dojdzie do głosowania to sprzeciwi się wydaniu choćby złotówki na ten cel. Stwerdził, że wystarczą tańsze w eksploatacji lokalne linie autobusowe dowożące do PKP Jeziorki, a także planowana (na niewiadomo kiedy) droga wzdłuż torów linii siekierkowskiej z wiaduktem nad Puławską.

Według radnego tym wiaduktem powinien w przyszłości jeździć lokalny autobus dowożacy pasażerów do stacji kolejowej. Kiedy to się stanie nie wie, ale przypuszcza, że stanie się to wcześniej niż modernizacja trasy siekierkowskiej (?!).

Dlaczego radny nie sprzeciwiał się szumnie ogłaszanym planom burmistrza Piaseczna już w czerwcu 2017 ? Przecież już wtedy było wiadomo czy pomysł jest ekonomiczny czy nie. Pogłoski, plany i domysły na ten temat pojawiają się od wielu lat na forach gminy Piaseczno.

Innego zdania jest sołtys Józefosławia i wieloletni starostra piaseczyński (obecnie zastępca Wójta Prażmowa) Jan Adam Dąbek :

„Wcześniej czy później to uruchomimy to jedyne rozwiązanie komunikacyjne przy tak złych MPZP. A z tą propagandą wyborczą to Państwo mację rację . Wielkie oświadczenie tuzów Piaseczna, Powiatu i Konstancjna o umówieniu spotkania do którego do dziś nie doszło. My w tym czasie po cichu bez rozgłosu odbyliśmy już kilka. Robimy swoje bez politykierów.

Szanowni Państwo tak jak już pisałem szukajmy argumentów za a nie przeciw. My z grupą ludzi cały czas bez rozgłosu nad tym tematem pracujemy i pracować będziemy. Jeżeli ktoś tak jak my w ten projekt wierzy i chce pomóc bez zbędnego PR-u to zapraszam do współpracy. Chętnych zapraszam na priv podam miejsce i czas naszego następnego spotkania. Szanowni Państwo to jedno z najbardziej docelowo racjonalnych rozwiązań. Panie Michał Bukowski gwarancji wykonawczych bym się nie bał ponieważ prace przygotowawcze i zabezpieczenie finansowania potrwa kilka lat . Razem damy radę”

Więcej:

Parkuj i jedź z PKP Jeziorki już za … półtora roku

Radny z Józefosławia wbrew burmistrzowi nie zagłosuje za projektem stacji kolei dojazdowej przy Julianowskiej

Burmistrz Piaseczna zabiega w PKP o stację przy Julianowskiej!

W 2012 roku na przeszkodzie przegubowych 739 stały trzy miejsca, w 2019 już „tylko” dwa …

Jest rondo, ale przegubowych autobusów nadal nie będzie …

Czy pas dla autobusów na tym odcinku Puławskiej ma sens ?

Burmistrz Ursynowa zapowiada armagedon na Puławskiej

Podoba ci się:

Komentarzy (2)

  1. eee tam, WIDZę że Putek, Sutek i Glutek na to nie pozwolą.

  2. Jasnei jeszcze metro Józefosław. Metro piaseczno.
    I poszerzenie Puławskiej o jeden pas.
    Znamy te bajeczki