Sołtys Jan Adam Dąbek

Oświadczenie Sołtysa Józefosławia w sprawie zakupu nieruchomości za 7,2 mln złotych

OŚWIADCZENIE:

W związku z opublikowaniem na forach i portalu informacyjnym www.Jozefosław24.pl, informacji o zakupie zabudowanej nieruchomości ( obecny Carrefour) za bajeczną kwotę
7 200 000 zł. ( słownie: siedem milionów dwieście tysięcy złotych ) oraz plotki, że jestem przeciwny nowej lokalizacji Centrum Kultury.

Informuję, że prawda jest następująca:

Ja Jan Adam Dąbek, podobnie jak ponad 1000 mieszkańców podpisałem się pod wnioskiem o wpisanie w procesowanym obecnie MPZP aby Centrum Kultury było na terenach obecnych magazynów u zbiegu ulic Julianowskiej i XXIw.

Według dużej ilości mieszkańców, w tym również mojej jest to najlepsze miejsce ponieważ;

1. Zarezerwowano tam tereny zielone jako przestrzeń publiczną,
2. Jest tam dużo miejsca na obiekty tego typu, nie mówiąc już o miejscach parkingowych
3. Jest to świetna lokalizacja pod plac publiczny z prawdziwego zdarzenia.
4. Dodatkowym argumentem jest to, że zabezpieczenie tych terenów i zakup gruntów pozwoli jednocześnie osiągnąć dodatkowy cel o jakim mówi nasza władza tj. rozgęszczanie wsi (no chyba, że władza tylko mówi a robi dokładnie odwrotnie).

Bardzo proszę osoby decyzyjne o zachowanie zdrowego rozsądku, jeżeli już chcecie Państwo coś robić, zróbcie to dobrze.
Przy tak dużych środkach jakie ma w tej chwili Gmina, można spokojnie wykupić tereny wskazane przez mieszkańców jak również wykupić tereny pod Park Miejski oraz wskazywane przez mieszkańców działki przy ul. Cyraneczki pod place zabaw i tereny zielone tym samym zabezpieczyć cytując planistów ,,Zielone płuca Józefosławia i Julianowa” oraz spełnić dodatkowy cel jakim jest rozgęszczenie zabudowy Naszej Miejscowości.

Z poważaniem,
Jan Adam Dąbek
Sołtys wsi Józefosław

Więcej:

Centrum Kultury w Józefosławiu za 7 milionów ? a rond jak nie było tak nie ma…

1500 podpisów mieszkańców pod uwagami do nowego planu zagospodarowania przestrzennego Józefosławia

Sołtys prosi mieszkańców o przyjrzenie się planom zagospodarowania Józefosławia, które ponownie do wglądu udostępniła Gmina

MPZP i Fundusz Sołecki 2018 – protokół z zebrania

Urząd opublikował broszurę poświęconą procesowi uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Józefosławia

„Czy Józefosław utonie ???” – Sołtys Józefosławia Jan Dąbek

„Przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych z radością informowali nas, że już niedługo ul. Cyraneczki będzie budowana i to już niedługo trwa trzy lata.”

Przetarg na rondo przy Cyraneczki.. unieważniony

Podoba ci się:

Komentarzy (42)

 1. Dom kultury TYLKO W CENTRUM nie bede dzieciaka puszczl piechota na zajecia na na druga strone wsi po naszych drogach. ‘Rozgeszczac’ to mozna co innego ale nie tego typu instytucje do ktorych powinien byc latwy dostep dla dzieci z calej wsi.

  • A gdzie to CENTRUM wsi jest? Nie bądź śmieszny. Z jednego końca wsi do drugiego jest rzut beretem, a Ty jakieś dyrdymały walisz o centrum.

  • A inni muszą tymi drogami dzieci puszczać do CENTRUM? Śmieszna argumentacja.

  • Co za bezczelni ludzie!!! Perfidia i manipulacja !!!

 2. To te 1000 wniosków bylo za czy przeciw, bo juz nic nie rozumiem. Czeski film. A moze,: jestem za a nawet przeciw.

 3. To skandal !!!! Uważam, obecny budynek spełnia wszystkie wymogi, łącznie z parkingiem. Budynek który planują zakupić wymaga remontu, to utopienie pieniędzy. Łącznie cały kosz stanie na nie na 7 tylko ok. 10 mil. zł!!! Jeśli ten zakup się uda, osoby odpowiedzialne za to zamieszanie powinny siedzieć.
  Panie Sołtysie naszej wsi proszę nie pozwolić na takie roztrwonienie naszych ciężko zarobionych pieniędzy!

  • Tak Panie Sołtysie, proszę zadbać, aby kasa z wynajmu obecnego lokalu gminie, wciąż płynęła do Pana kieszeni. Nie można dopuścić do zmniejszenia Pana wpływów w okolicy….

   • Ja nie wiem czy „mccone” nie potrafi czytać czy jest po prostu ignorantem ze skaczącym gulem.. człowieku jak nie rozumiesz problemu i treści wypowiedzi innych to najlepiej nic nie pisz.. a jak już to podpisz się z imienia i nazwiska to sprawdzimy jak tam jest u Ciebie. Mieszkańcy, Sołectwo Józefosław (Sołtys i Rada Sołecka) chcą Domu Kultury w Józefosławiu ale w innym miejscu czyli przy XXI wieku!! A niech gmina kupi już dziś ale w lokalizacji przy XXI wieku i w tym jest odmienne zdanie! Mieszkańcy zbierali podpisy i przekazali je Burmistrzowi ale wychodzi na to że ich zdanie się nie liczy! „mccone Ty ignorancie..

    • Marta, jakoś nie widzę podpisu pod Twoją wypowiedzią, więc zastosuj się najpierw do własnej rady. A sens wypowiedzi „mamy dziecka” zrozumiałem.

     • To jak zrozumiałeś wypowiedź to po co z siebie większego idiotę robisz? A co do dalszej Twojej „mądrości” to nie ja plotę co mi na język przyniesie tylko Ty..

 4. Jasiu mój piękny!!! I love you!!!! Walcz mój kochany walcz, wierzę że dasz radę przegonić złe duchy z pięknego Józefosławia !!!

 5. XXI wieku to bardzo dobra lokalizacja!!!!

 6. Skoro jest w kasie gminy ponad 7 baniek na zakupy gruntu to zdecydowanie okolice XXI wieku lub Wenus. Za chwilę tutaj się nie będzie można obrócić. Między Jutrzenki a Wenus jest ostatni wolny „kąsek” terenu. Może znajdą się pieniądze, żeby to wykupić i zrobić przestrzeń prawdziwie publiczną, skwer, ławeczki, kawałek placu zabaw dla dzieci.

 7. Po wybudowaniu ulicy Wenus teren ów stał się wielkim błotniskiem, a właściciele samochodów z osiedla Villa Nova znaleźli sobie fantastyczny parking na nowooddanej do użytku drodze. W zależności od dnia na długości 100-200 m centralnie na jezdni PARKING. To jest zwyczajnie niebezpieczne! Nie można się minąć z autem z naprzeciwka. Jakoś nie zauważyłem, by na innych przelotowych ulicach Józefosławia: Wilanowskiej, Julianowskiej można było sobie zostawiać na środku ulicy auto na noc tak jak gdyby nigdy nic.

  • Zgodzę się z tym parkowaniem tylko,że to nie mieszkańcy Villa Nova a raczej Piekuta. Bo Ci pierwsi mają dużo miejsc parkingowych na terenie osiedla, plus parę miejsc na zewnątrz.

   • Od nas parkuje tam kilka samochodów większość jest od Was, my mamy również parking naziemny i podziemny.

  • Zamiast skarżyć się na forum, to proponuję zadzwonić do Straży Gminnej z prośbą o interwencję lub na stronie http://www.policja.pl jest regionalna mapa zagrożeń, gdzie można nanieść na mapie np. problem z niewłaściwym parkowaniem.

   • Trzeba to nagłośnić na FB i J24. Haloooo ludzie z J24 zajmijcie się tym!

 8. Rozumiem ,ze ustalono juz cene z wlascicielem budynku Carrefoura? Kto negocjowal z ramienia Gminy? Czy Gmina otrzymala wycene tej nieruchomosci ? Czy nieruchomosc jest obciazona hipotekami ? W jakiej wysokosci ? Co z umowami.najmu lokali w tym budynku ? zostana rrozwiazane ? Itd

 9. Wenus to kawal miejsca to prawda, a jesli chodzi o carrefour to prawfa ze wlasciciel wcale nie proponowal sprzedazy tego budynku? Bo Ponoc Osławski Joseph cel Widz powiedzial, ze rozmawial i to przyszedl do nich właściciel? Kto klamie, a kto mowi prawde ?

  • I’d like to pay this cheque in, please buy atrovent nasal spray online Vallejo’s plight, so soon after bankruptcy, is an object lesson for three U.S. cities going through that process today – Detroit, Stockton and San Bernardino, California – because it shows the importance of dealing with pension obligations as part of a financial restructuring, experts say.

  • We work together caverta tablet uses DURHAM, N.C. — Bloody Tuesday, a demanding period of football preparation at Duke University, commences with a devotional led by the team’s chaplain at 7:05 a.m. each week. A meeting follows at 7:10 and players later march down the paved path onto the practice field, a secluded swath of turf lined by black fences bordering Wallace Wade Stadium, the Saturday battleground, on West Campus. Chaos reigns around 10 a.m. as loudspeakers blast “Seven Nation Army.” Players form a tight circle around midfield as coaches call for physical one-on-one combat. Whistles blow; helmets and pads crash.

 10. To dlaczego zabezpieczono taką właśnie kwotę?
  Rozmowy z właścicielem i ustalenia były na pewno. Czy to kwota nie zawyżona za działkę ok. 0,25ha i budynek ok. 500 m2 PU ?
  W uzasadnieniu uchwały napisano ,że obowiązujący mpzp nie pozwala na przekształcenie tego budynku na dom kultury. Dopiero projekt nowego mpzp przewiduje taką możliwość. Sama nieruchomość na niezłą lokalizację i brak hipotek….

 11. Trzeba przyznać, że na ulicy Wenus jest problem z parkujacymi samochodami. Napierw bezczelny Piekut i okolice parkowali na miejscach dla Alaski, a od czasu gdy widnieje napis co oczy wybija, ze to nie ich teren, to znalezli sobie miesce gdzie indziej? Wiecie gdzie, no … na srodku ulicy centralnie. Nowej, wybudowanej, juz zniszczonej. Zaszpeconej. Projektant ładny miał górnolotny pomysł na dwa chodniki po lewej i prawej stronie, ale kurka blada, pamięta się też o parkingu.

 12. Jestem Stefania, dodałabym, że gmina byłaby fajna gdyby nam tu nieopodoal teren odkupiła i park zrobiła. Drzewka, fontanna, ba – restauracja. Coś pięknego.

 13. Na Wenus parkują mieszkańcy Alaski jak i Piekuta. Wiem jak wyglądają parkingi na Alaski – po kilka, kilkanaście miejsc pod budynkiem… Piekut ma dużą chalę nie tylko pod budynkami. Alaski za to mięcej miejsca na zewnątrz. Nie ma co się sprzeczać bo tak jak mówię parkują tam z obu osiedl szczególnie wieczorem. Gmina powinna wziąć to pod uwagę i wydawać zezwolenia na budowę z lepszym stosunkiem miejsc na mieszkańca.

 14. bardzo dobrze, że parkują. obowiązkiem gminy lub dewelopera zapewnić miejsce. tez bym parkował gdybym musiał. zatem mozna parkowac.

 15. Hmmmm coś mi tu nie gra; Józefosławski nick na Facebooku, dla tych co nie znają Robert Widz w towarzystwie Katarzyny Krzyszkowskiej-Sut (żona pana Suta z magazynu Sąsiedzi- polecam czytać będziecie wiedzieć jakie mają z gminą plany) na zebraniu wiejskim we wrześniu 19, wypierają się szczegółowej wiedzy odnośnie zakupu nowej lokalizacj centrum kultury, by później na spotkaniu sołeckim zorganizowanym (po tym jak wieść o zakupie rozniosła się na Facebooku) twierdzić, że właściciel nowego miejsca, przyszedł do gminy z propozycją sprzedaży. Uwaga; właścicielka jednego z lokali w budynku przeznaczonym do zakupu zaprzecza i twierdzi, że ma od właściciela inne informacje. Dowiadujemy się też, że jak się nie zgodzimy na zakup to burmistrz się obrazi!.. Poźniej zrobiło się kolorowo radni okazywali swoje emocje twierdząc, że są zszokowani postawą ludzi bo przecież trzeba kupić, bo to tanio i lepiej kupić ruderę, niż wynajmować. Na koniec spotkania smaczku całej sytuacji dodała właścicielka budynku w którym znajduje się obecnie centrum kultury, poinformowała obecnych, że to gmina negocjowała stawkę wynajmu pomieszczeń i że jest dużo mniejsza od okolicznych stawek wynajmu a kwota przedstawiona w dokumentach wystarczyłaby na wynajem pomieszczeń na jakies 30 lat. Więc o co tu chodzi Panie i Panowie tak naprawdę ? Na Facebooku od byłej radnej dowiadujemy się że to pomysł radnych jeszcze inni twoerdzą że właścicielem nowego budynku jest tzw słup. Może ja jestem głupi i nie umiem dodawać, dlatego proszę mądrego jak to wszystko co napisałem powyższej czytać ?

 16. Zapomniałem dodać, że koniec końców radny Robert Widz powiedział że inwestycja bedzie kosztowała 6 mln zł. Z informacji przekazanych na spotkaniu: budynek obecnego Maczfit z tym samym metrażem, kosztował 2 mln zł a budynek Tuan kosztuje 9 mln zł…

  • bo to przykrywka jest !!!

 17. wiesz Kolego – jak ktoś czuje że przegra z kretesem wybory to załatwia interesy czym prędzej

  • o to, to, to święte słowa!

 18. Przeczytane na fejsbuku:

  Marcin Kania
  Yesterday at 1:18pm · Lesznowola
  Sąsiedzi :) Po przeprowadzeniu analizy korzyści i strat związanych z Państwa pomysłem, polegającym na poszerzeniu ul. Kuropatwy w Mysiadle! Gmina Lesznowola!!!, solidarnie i stanowczo sprzeciwiamy się proponowanym zmianom. Te wielkie i kosztowne rozbudowy nie mają żadnego uzasadnienia ani komunikacyjnego, ani ekonomicznego, a są wyjątkowo szkodliwe dla zabudowanej części ul. Kuropatwy w Mysiadle! Jedynym powodem tych bezsensownych działań jest udrożnienie Józefosławia i Julianowa. A to nie MY, mieszkańcy Mysiadła! powinniśmy ponosić konsekwencje zupełnego braku wyobraźni urbanistów. Tym bardziej, że istnieją inne możliwości (ul. Geodetów i ul. Energetyczna). Moim zdaniem należy opracować nowe Studium komunikacyjne dla Józefosławia i Julianowa. Proszę to zrobić, ponieważ obecny charakter ul. Kuropatwy nie ulegnie zmianie, dalej będzie to strefa zamieszkania ze znacznym spowolnieniem ruchu. Oczywiście, dojazd do posesji w ciągu ul. Kuropatwy zostanie zapewniony. Dlaczego tylko mieszkańcy Mysiadła! mają ponosić koszty bezmyślnego planowania na styku gmin? Podobnie rozbudowa Józefosławia i Julianowa – Gmina Piaseczno planując tak ogromną inwestycję, dla tylu tysięcy mieszkańców, powinna wcześniej zaplanować rozbudowę istniejących przelotowych ciągów komunikacyjnych (ul. Geodetów i ul. Energetyczna) a nie ingerować w wąskie uliczki dojazdowe w Mysiadle!, gdzie gęsta struktura zabudowy uniemożliwia taką inwestycję bez dewastacji działek i wielu ludzkich tragedii. Rozbudowa ul. Kuropatwy w Mysiadle! na odcinku około 500 m (wzdłuż granicy dawnego KPGO Mysiadło), od ulicy Puławskiej do wysokości numeru 32 – 28C w kierunku Józefosławia i Julianowa została zrealizowana do obsługi terenów inwestycyjnych Mysiadła! Samorząd Gminy Lesznowola już, co najmniej trzykrotnie wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Gminy Piaseczno – ul. Mleczarska, ul. Łabędzia oraz ul. Geodetów. Czwartego wyjścia nie będzie! Mówimy STOP! W związku z powyższym Stanowisko Samorządu Gminy Lesznowola nie uległo i nie ulegnie zmianie. Rozbudowa ulicy Kuropatwy w Mysiadle! jest w całkowitej sprzeczności z interesem mieszkańców Mysiadła. To wszystko, co mam w tej sprawie do powiedzenia. Proszę szukać rozwiązań komunikacyjnych na terenie Gminy Piaseczno. W związku z powyższym uważam temat za zamknięty.

 19. Wieści po wsi chodzą, że to wszystko dzieki naszemu radnemu który zabłysnął w Lesznowoli. Kolego teraz do Ciebie smród w tej gminie zawsze był i będzie.

  • Chyba nikt rozsądny nie spodziewał się że mieszkańcy ul. Kuropatwy
   przywitają samochody z J&J, Chyliczek, Piaseczna etc. kwiatami.

   Tych samochodów nie chce Kierszek, Ursynów, oraz Konstanin.
   Ostatnio burmistrz Jańczuk zawnioskował do województwa żeby
   na skrzyżowaniu z Borową, zielone światło paliło się tylko dla Konstancina :) )))

   Cyraneczki/Kuropatwy przechodzi przez 4 gminy, dlatego powinna być powiatowa,
   tak jak było planowane, a nie gminna.

   • Dokładnie tak samo jest w samym J&J:
    mieszkańcy Osiedla Zapłocie nie chcą samochodów z Osiedla Za Bramą,
    a ci z za bramy nie chcą z Enklawy itp.

    Trzeba docenić radnego i mieszkańców z Mysiadła że nie żądają
    szlabanów i prywatnej drogi.

 20. Do wszystkich Kierszkowców, Radnych , Mysiadłowców , Chyliczkowców, którzy blokują rozwój dróg :

  ,,Człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy”.

  To oczywiste, że położenia naszych wsi i rozwój stolicy pociągają za sobą znaczny wzrost mieszkańców.
  Należy zatem usprawniać ruch a ni kombinować, knuć utrudniać.

 21. po zegarku widać, że to zasłuRZony działacz społeczny i samorządowiec. Jak jest okazja przygarnąć 7mln to i oświadczenie można napisać

 22. Już tak nisko upadłeś, że zazdrościsz zegarka ? Dramat, To Twoja życiowa porażka.

 23. Aaa Obserwator to tylko redaktor wiec spokojnie, wszystkim bedzie grał, zeby starac sie zdyskredytowac :)

 24. Nie chcą budować przy XXI wieku, bo tam mieszkają Sutowie, więc nie dziwne, że nie mają ochoty na trochę kultury tuż pod swoim nosem. Jeszcze by się ucywilizowali i porządek kosmiczny zostałby zakłócony :-)

  • Doprawdy? Przecież to tacy kulturalni ludzie….. :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*