ul. Cyraneczki Józefosław

„Czy Józefosław utonie ???” – Sołtys Józefosławia Jan Dąbek

W Józefosławiu buduje się coraz więcej i więcej, niestety bez głowy. Kilka lat temu popsuto MPZP dla Józefosławia, tym samym popsuto nam wieś. Wprowadzone zapisy planistyczne w MPZP, nie oznaczają, że nie można zadbać o gospodarkę wodno-ściekową i egzekwować prawo wodne w Józefosławiu.

Od dobrych kilku lat postuluję o wykonanie zbiorników retencyjnych wzdłuż kanału przy ul. Cyraneczki – bez skutku. Moje prośby i wnioski do włodarzy o zaprzestanie wydawania zgód deweloperom na włączanie się do nieistniejącej lub pseudo istniejącej kanalizacji deszczowej – jest jak trafianie kulą w płot. To co się ostatnio stało na ul. Wilanowskiej to dopiero początek nieszczęść!
Po ostatnich ulewnych deszczach mogliście Państwo zaobserwować podtopienie osiedla „Saturna” i wybijanie kanalizacji mieszkańcom do zlewu, jak również podmycie ul. Wilanowskiej! Jest to ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców!


style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout-key="-c4-1+1n-4h+2f"
data-ad-client="ca-pub-9388782753130193"
data-ad-slot="3379566028">

Wielokrotnie w tej sprawie interweniowałem i będę interweniował licząc, że ktoś w Gminie w końcu się obudzi i zamiast wydawać „propagandowe broszurki dotyczące MPZP” (jak ktoś je określił na ostatnim Zebraniu Wiejskim) na poważnie zajmie się tym bardzo poważnym problemem. Uważam i postuluję żeby nowo budowane Osiedla były zmuszone do zagospodarowania wody na własnym terenie, poprzez budowę zbiorników retencyjnych z zakazem włączania się do niedrożnej i prowizorycznej a tak naprawdę pseudo-kanalizacji deszczowej w naszej wsi.

Jako samorządowiec (Starosta) w okresie swojej działalności, zabezpieczyłem tereny pod zbiornik retencyjny w Józefosławiu. Wykonane zostały koncepcje dwóch zbiorników retencyjnych. Gmina na mój wniosek miała w ciągu 2 lat udrożnić i wykonać kanał deszczowy do rowu za ul. Geodetów i odprowadzać deszczówkę do Jeziorki. Minęło już ponad 4 lata i nadal nic! Liczę, że mój wpis poruszy odpowiednie osoby, by w końcu zaczęły działać dla dobra naszej wsi.

Z poważaniem
Jan Dąbek

Źródło: FB Sołtysa Józefosławia Jana A. Dąbka

Więcej:

„Odnoszę wrażenie, że twórcy projektu wykazali się brakiem wiedzy czemu to miejsce ma służyć” – Sołtys Józefosławia o pomyśle radnych

Radny Robert Widz vs Sołtys Jan Dąbek – brak porozumienia w sprawie odwodnienia

Gmina informuje, że ma problem z odwodnieniem ulicy Geodetów

„Pomysł mostu jest chybiony, gdyż spowoduje zalewanie terenów” – sprawozdanie z zebrania sołectwa Józefosławia

Kiedy najlepiej remontować i przebudowywać ulice w Józefosławiu ? Oczywiście po wakacjach

Radny Robert Widz vs Sołtys Jan Dąbek – brak porozumienia w sprawie odwodnienia

Radny Widz : „I pamiętajmy może przyjść wielka woda – wtedy musimy poczekać aż opadnie i policzyć straty” – przyszła, opadła, więc liczcie

Podoba ci się:

Komentarzy (17)

 1. Jeśli nie ma wsparcia w tych sprawach, naszych radnych, nic się nie zmieni.
  Od początku ich działania nie widzę żeby działali dla dobra naszych mieszkańców. Auchan, PSZOK, MPZP, konflikt z sołtysem, afera z dyrektorem szkoły, chamskie zachowanie, propagandowa gazetka i wciskanie ludziom kitu to ich dewiza w moim odczuciu. Odnoszę wrażenie, że Józefosław to trampolina do biznesu i dalszej kariery zawodowej, nic więcej.

  • Bardzo ładnie napisane, też tak uważam.

 2. wybory się zbliżają, populizm bije od sołtysa na kilometry. To jak wygląda JJ to w dużej mierze jego zasługa, przez tyle lat same zaniedbania. Budy przy szkole i śmietnik za płotem Julianowska/Geodetów to wizytówka.

  • Piotr ? Czy to Ty ?

 3. To jest populizm Panie redaktorze?:
  „Należy spojrzeć na problem szerzej, chociażby na mocne zaangażowanie co niektórych Radnych i gazetek z nim związanych. Jeżeli np. przyjrzymy się reklamom w poniektórych gazetkach, zaproszonym gościom na zebrania organizowane przez Państwa Radnych i poniektórych przedstawicieli Gminy, możemy domniemać komu tak naprawdę zależy na zmianie obecnego planu w taki sposób a nie inny. A wszystko pod hasłem będzie lepiej. Pytanie tylko dla kogo lepiej?”

 4. najbardziej pupsuło nam wieś zielone szkaractwo zbudowane przez sołtysa. Jak można nawoływać do przestrzegania MPZP, jak samemu się buduje co się chce. To jest budynek do wyburzenia w pierwszej kolejności, a jego historię finansowania powinien dokładnie prześwietlić urząd skarbowy.

  • Panie Obserwator z koziej wólki, od jakiegoś czasu na tym forum snuje Pan bajki i insynuacje w stronę sołtysa, ziejąc falą nienawiści na prawo i lewo. Sołtys mocno łaskawy, że jeszcze się za to Panu do dupy nie dobrał za te obelgi i pomówienia. Pan pewnie mocno sfrustrowany życiowo, o czym świadczy Pański brzuszek łakomczuszek ;-) Żal mi Pana bo stres i nienawiść niedługo Pana pochłonie i nabawi się Pan jakiejś poważnej choroby…

   • Pan Sołtys, to istny zbawca naszej wsi. Pewnie spadł z choinki i przez 15 lat nie działał w samorządzie, to głównie jego robota co się teraz dzieje. Popatrzcie też na jego zabudowę „rodową” na rogu Osiedlowej/Bażanciej, też istne dzieło architektury spełniające wszelkie wymagania…dodające uroku naszej miejscowości!

    • tak, Trójca Święta, weź się ogarnij bo to już jest żałosne.

 5. Niestety – najpaskudniejsze budynki w Józefosławiu to własność pana sołtysa. Jak dla mnie – jest osobą absolutnie skompromitowaną, wykorzystującą swoje kolejne stanowiska (starosta, wiceburmistrz, sołtys) do prywatnych biznesów. Miał mnóstwo czasu, aby zadbać o Józefosław, zadbał tylko o siebie. Teraz rozpoczął kolejną kampanię wyborczą. http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34889,13614317,Starosta_mial_stanac_przed_sadem__Wyjechal_do_Chin.html
  http://www.piaseczno24.net/news-starosta-jan-dabek-uslyszal-wyrok,132.html
  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/syn-starosty-wywioz-nastolatka-do-lasu_367304.html

 6. Czytam te komentarze i po prostu nie wierzę.. jak można się wpierdzielać w cudzy wygląd domu, mieszkania, ogródka czy czegokolwiek innego. Może zaczniemy oceniać ubiór, rower, samochód i wygląd dzieci lub partnerów? Co ma MPZP do wyglądu np. cudzego domu.. Mowa jest o czym innym a tu ktoś chciał zabłysnąć a robi z siebie idiotę. Obserwator, Zoti proszę mieć jaja i się przedstawić żebyśmy mogli ocenić Wasze arcydzieła i Was. Tak więc kto pod tymi nickami pisze? Brak klasy, odwagi i kultury. To bardzo żałosne ukrywać swoją tożsamość, widocznie macie dużo za uszami i boicie się upublicznienia. Pewnie nie jedna osoba ma coś o Was do powiedzenia. Oj słabe to!

  • to ludzie z kręgu lokalnej gazetki sąsiedzi piszą takie bzdury. To ludzie którzy szczerze nienawidzą sołtysa bo ciągle krzyżuje im plany ;) :)

   • Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!

    • Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes radnych klubu! Niech żyje nam! To mówiłem ja chory z zazdrości człowiek i wielki fan redaktora z lokalnego pisemka Sąsiedzi Obserwator :-)

 7. Nową Wenus też już zalewa bo w najniższym punkcie nowego docinka ulicy nie ma odprowadzenia wody. W najniższym punkcie jest tylko okragła studzienka Na którki odcinku robią się spore kałuże. Ulica dopiero co zaprojektowana i pewnie jeszcze nie oddana… Wszystko za nasza kasę i zapewne zostaniemy z tym problemem bo nick sie nie przyzna do błędu.

 8. Co by nie mówić to sprawa odwodnienia należy do gminy. Brak w Józefosławiu zbiorników i kanalizacji deszczowej. Musimy o tym pamiętać w czasie wyborów. A jeśli chodzi o sołtysa to robi chłop co może, sam tu w końcu mieszka.

 9. Witam odpowiadam że Pan siąsiad ma racje .Odwodnienie Józefosławia należy do gminy.Gmina przejęła rów należący kiedyś do Nowej Willi ,który biegnie przy ulicy Osiedlowej po ostatnich deszczach zalana była cała ulica przez ten rów .Interweniowałam u Sotysa aby załatwił wypompowanie wody z rowu i załatwił ale Panowie strażacy przyjechali zbadali nogami że na drodze woda sięga do kostek i pojechali nie robiąc nic . Rów nie ma połączenia z odpływem wody .
  Więc polecam ten problem Radnym Józefosławia .
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*