ul. Wilanowska

Nasze priorytety : Julianowska, Cyraneczki, XXI, Wenus, Wilanowska, Ogrodowa, autobus nocny i lokalny

Szanowni Państwo!

Podobnie jak w ubiegłym roku, do końca sierpnia radni mogą składać wnioski budżetowe. Należy wyjaśnić, że nie ma gwarancji, iż zostaną one wszystkie przez Pana Burmistrza uwzględnione w konstruowaniu projektu budżetu, jednak bez tych wniosków, nasze szanse na kolejne inwestycje znacznie maleją.

Swoje oddzielne wnioski, prawdopodobnie złożą również rady sołeckie JJ, aczkolwiek mogą się one w dużej mierze pokrywać z wnioskami radnych. Biorąc pod uwagę wspólnotę interesów infrastrukturalnych Józefosławia i Julianowa, radni z tego terenu, tak jak w poprzednim roku, złożą jeden wspólny wniosek, podpisany przez wszystkich wspierających nas samorządowców.

Dlatego zachęcam Państwa do włączenia się w tworzeniu listy naszych priorytetów. Zważywszy na skalę zaniedbań z lat poprzednich, wszyscy wiemy, ze potrzeby naszych miejscowości są duże, jednak, jak to wielokrotnie podkreślam, nie da się wszystkiego zrobić od razu, bo i budżet gminy nie jest z gumy. Dlatego też, uważam, iż powinniśmy skupić się na tych najważniejszych i najpotrzebniejszych inwestycjach, które dadzą nam możliwość poprawy naszej infrastruktury drogowej i komunikacyjnej.

Z rozmów z Państwem oraz na podstawie sygnalizowanych przez Państwa spraw, pozwolę sobie przedstawić poniżej najpilniejsze potrzeby Józefosławia:

1. Wykonanie projektu budowy wraz z odwodnieniem i oświetleniem oraz budowa ulicy Krótkiej, -poszerzonej do 10m w liniach rozgraniczających.

2. Wykonanie projektu budowy wraz z odwodnieniem i oświetleniem oraz budowa ulicy Wilanowskiej na odcinku od kanałku do ul. Działkowej.

3. Wykonanie projektu budowy odwodnienia oraz jego budowa na ul. Ogrodowej na odcinku od kanałku do ul. Działkowej.

4. Dokończenie budowy ul. Wenus.

5. Uruchomienie autobusu linii nocnej z Warszawy do Józefosławia.

6. Uruchomienie linii busa L, kursującego na terenie Józefosławia, – również ul. Ogrodową, – umożliwiającej dojazd do Piaseczna.

Jeśli chodzi o Julianów, to zapewne Pani Hanna Krzyżewska dopisze do przedstawionej listy potrzeby tej miejscowości.

Myślę, że powyższe propozycje mają realną szansę, aby znaleźć się w przyszłorocznym budżecie, aczkolwiek, na ten moment nie można niczego przesądzać, ani powiedzieć, że tak się na pewno stanie. Pewne jest to, że podobnie jak w ubiegłym roku, powinniśmy zawalczyć o kolejne inwestycje na naszym terenie.

Liczę również na Państwa pomoc oraz wspieranie tych inicjatyw w mailach lub pismach, pojedynczych mieszkańców lub podpisanych zbiorowo, do pana Burmistrza lub do Rady Miejskiej. Jeśli macie Państwo swoje sugestie lub propozycje to proszę przesyłać je na mój adres knowocin-kowalczy@wp.pl lub na portal www.jozefosław24.pl, kontakt@jozefoslaw24.pl

Aby uprzedzić Państwa pytania dotyczące ul. Cyraneczki, wyjaśnię, że droga ta jest budowana przez Starostwo, na podstawie odrębnego porozumienia pomiędzy gminą Piaseczno, a Starostwem. Gmina dofinansowuje budowę, którą koordynuje Starostwo. Tak jak Pan Dąbek wyjaśniał Państwu na spotkaniach w szkole, obecnie jest wykonywany projekt budowy tej drogi.


Jeśli chodzi o budowę ulicy XXI Wieku, to właśnie został rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę. Zgodnie z informacjami, które uzyskałam od Pana Edwarda Kwiatkowskiego z wydziału inwestycji, prace budowlane powinny ruszyć w połowie lipca i potrwają kilka miesięcy. Wyjaśnię, że oprócz samej drogi zostanie tam również wybudowany kanał odwodnieniowy, który w przyszłości uchroni mieszkańców tej ulicy i okolicy przed podtopieniami. Mam nadzieje, że z końcem roku skończy się Państwa koszmar związany z każdym, z tego, co wiem, nawet małym, deszczem.

Wkrótce też zostanie ogłoszony przetarg na budowę ul. Komety
i ul. Słoneczny Sad
. Wprawdzie pozwolenie na budowę drogi już jest, jednak dodatkowo został zlecony projekt oświetlenia tych ulic. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę tegoż oświetlenia, które jak Państwo wiecie, wydaje Starostwo.

Niestety z ul. Julianowską pojawiają się wciąż nowe problemy niezależne od urzędu gminy. Jednym z nich jest problem samych mieszkańców, których grunty zostaną objęte specustawa. Wiele z tych osób nie chce współpracować. W najbliższym czasie pani Iwona Zielińska – Woszczyk – naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami zorganizuje w naszej szkole wspólne spotkanie z właścicielami tych działek. Miejmy nadzieje, że zostanie wypracowane porozumienie, które umożliwi dokończenie prac przygotowawczych i złożenie dokumentów do Starostwa w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

Przy okazji, chciałabym również Państwa poinformować, że w najbliższym czasie, na terenie Józefosławia zostaną ustawione dodatkowe kosze na śmiecie, które już zostały dostarczone do Wydział Utrzymania Terenów Publicznych. Coraz więcej mieszkańców skarży się na zanieczyszczenia pozostawiane przez psy. W związku z tym, jest ogromna prośba, aby właściciele psów sprzątali po swoich pupilach i korzystali z poustawianych koszy. Tym bardziej, że mamy w naszej miejscowości bardzo dużo dzieci, a mało chodników. Podobna akcja „Sprzątaj po swoim psie” jest od jakiegoś czasu prowadzona w całej gminie, a straż miejska ma obowiązek karać mandatem właścicieli zwierząt, którzy po nich sprzątają. Wielu rodziców skarży się również, że wyprowadzane na spacer psy nie mają zakładanych kagańców. Warto w tym miejscu przypomnieć właścicielom, że pies, chociaż nie wiem jak byśmy go kochali, to jest tylko zwierzę i naprawdę trudno przewidzieć, co lub kto może wywołać u niego agresję. Nikt w 100% nie może zapewnić, że „on nie ugryzie”. Jeśli mamy być wspólnotą, to szanujmy się wzajemnie i miejmy wzgląd na odczucia naszych sąsiadów.

Co do placu zabaw przy szkole, to zgodnie z zapewnieniami Pana Grzegorza Chrabałowskiego, naczelnika Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych, plac ma być gotowy do 30 czerwca b.r. W tym tygodniu zostanie wyłoniony dostawca urządzeń i wykonawca tegoż placu.

Tymczasem serdecznie pozdrawiam
Katarzyna Nowocin-Kowalczyk

Projekt budowlany i wykonawczy dla ul. Julianowskiej

Podoba ci się:

Komentarzy (58)

 1. O-o ! niezłe jeziorko …. gdzie to jest ?

  • WILANOWSKA ! przecież masz podpis pod zdjęciem

  • W Wenecji południa. – D’Jozefojullianovo :)

 2. „pojawiają się wciąż nowe problemy niezależne od urzędu gminy. Jednym z nich jest problem samych mieszkańców, których grunty zostaną objęte specustawa” – dziwne, myślałem, że po to właśnie powstała tzw. „specustawa”, żeby nie kopać się z właścicielami „spornych” gruntów tylko ich wywłaszczyć Z URZĘDU i w ciągu 14 dni wypłacić odszkodowanie wyznaczone przez rzeczoznawcę majątkowego.

  Może owe problemy to brak kasy na wypłatę odszkodowań i gmina liczy na to, że właściciele wykażą bardziej społeczną postawę?

  • Nie, panie Michale. Jak zwykle doszukuje się Pan czegoś, co jest nieprawdziwe. Gmina ma obowiązek ustawowy wypłacić odszkodowania za działki drogowe oraz za przeniesienie ogrodzeń, tudzież za nasadzone rośliny i absolutnie nie uchyla się od tego obowiązku. Proponuje opierać swoje wypowiedzi na faktach, a nie na spekulacjach czy własnych domysłach.

   • Ojej Pani Katarzyno, proszę nie doszukiwać się drugiego dna w mojej wypowiedzi. Zadałem tylko pytanie, a Pani od razu odbiera to jako atak (mam nadzieję, że nie na Pani osobę). Naprawdę daleki jestem od takich zachowań.

    Jestem przekonany, że wspomnianych chodników w tym roku nie będzie, oczywiście znajdzie się „obiektywny” powód, dla którego to się nie uda.

    PS. A czy pieniążki na „dokończenie budowy ul. Wenus” też są? Rozumiem, że przez „dokończenie budowy” rozumiemy projekt budowlan, następnie odwodnienie, oświetlenie, chodniki itd?

  • No i to jest właśnie brak profesjonalizmu ze strony Gminy, ogłaszają buńczucznie,że już za chwilę już za moment będzie lud miał chodniki i nie wiadomo co tam jeszcze, po czym okazuje się, że zapomnieli o „malutkim” szkopule – GRUNTY !

   • W tym przypadku będę bronic gminy, bo to nie gmina ogłaszała. Gmina kieruje się budżetem i realną sytuacja.Wykonanie ul. Julianowskiej jest rozpisane w budżecie do końca 2013r., własnie, m.in. ze względu na potencjalne problemy, z którymi aktualnie mamy do czynienia. Rzeczywiście padały takie wypowiedzi, ze strony niektórych mieszkańców, że na pewno Julianowska będzie zrobiona w tym roku. Ktoś nadmuchał balonik nadziei, ze to będzie ten rok i wiele osób przyjęło to za pewnik. W wywiadzie udzielonym dla portalu http://www.jozefosław24.pl mówiłam Państwu jak wyglądają fakty, sprawa gruntów, czy map podziałowych. Przypomnę również, że na całej długości Julianowskiej gmina musi się dogadać z ok. 200 właścicielami posesji. I pomimo tego, ze w tym przypadku, te wszystkie działki drogowe będą objęte specustawa, to wielu właścicieli nie chce rozmawiać, protestują, itp. Maja do tego prawo, ale dla innych mieszkańców, to jest jest czas. W poprzednich kadencjach w sprawie Józefosławia zostały poczynione bardzo duże zaniedbania, które teraz trzeba naprawić. Nie oczekujmy cudów, ze uda się to wszystko naprawić w jeden rok.

    • To po co obiecywali państwo, że chodniki będą już w tym roku (jesień) ? Obiecała gmina i radni.

     • Którzy radni?

    • Pani Katarzyno

     Zupelnie serio ciesze sie, ze kolejny raz pojawia sie od Pani informacja konkretna, merytoryczna i … szczera.

     Dla mnie – obserwatora wnikliwego i gderliwego – to nowa, dobra jakosc kontaktu ze spoleczenstwem. Widze rowniez nareszcie porozumienie pomiedzy radnymi – mam nadzieje ze wniosek uda sie w koncu zlozyc wspolny.

     Tak trzymac !

 3. „Jeśli chodzi o budowę ulicy XXI Wieku, to właśnie został rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę” – kto w takim razie został wybrany na wykonawcę tej ulicy?

 4. Fragment wywiadu z H.Krzyżewską :

  ” Czego jeszcze Pani brakuje w infrastrukturze naszej okolicy ? Co chciałaby Pani zmienić?

  Obecnie brakuje w naszej okolicy przyzwoitych ulic wyposażonych w chodniki i ścieżkę rowerową do lasu. Ma w tym roku (prawdopodobnie latem) rozpocząć się modernizacja ul. Julianowskiej; powstanie tak długo oczekiwany chodnik i ścieżka; „

 5. NASI RADNI TOTALNIE UTRACILI MOJE ZAUFANIE.
  WIADOMO ZE NAJWIĘKSZĄ BOLĄCZKĄ JÓZEFOSŁAWIA JEST FATALNA INFRASTRUKTURA. MEGA FATALNA INFRASTRUKTURA

  BRAK CHODNIKÓW, PLANOWANIE UL CYRANECZKI OD 10 ALBO WIECEJ LAT
  BRAK TERENÓW ZIELONYCH, UL. XXI W.

  KATASTROFA I SKANDAL

  RADNI JEDYNIE MAMIĄ OBIETNICAMI, ŻE JUŻ ZA CHWILKĘ BEDZIE CHODNIK – A POTEM STARA ŚPIEWKA:
  - GRUNTY
  - PLANOWANIE
  - BRAK KASY
  - HARMONOGRAMY
  - SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI I OBIETNICE

  JUZ NIEBAWEM… ALE TO JEST SPRAWA STAROSTWA, NIE GMINY ETC.

  ZENUŁA

  • Czego znakomitym przykładem, jest powstające po każdej ulewie jeziorko, udokumentowane na powyższej fotografii ;P

 6. A może udałoby się wprowadzić w części Józefosławia ruch jednokierunkowy. Wówczas prawdopodobnie zmieściłaby się ulica i chodnik bez konieczności przesuwania ogrodzeń. Oczywiście w tym celu należałoby zrobić kilka uliczek poprzecznych, tak by w miarę sensownie można było się dostać wszędzie samochodem. W niektórych obszarach byłoby to łatwiejsze bo prostopadłe uliczki już są np. Kuropatwy i ‘równoległa’ Bażancia. Być może byłoby to tańsze i szybsze rozwiązanie. Może warto się nad tym zastanowić.

 7. Właśnie otrzymałam od pana Burmistrza 2 bardzo dobre dla nas informacje. pierwsza, to zgoda, aby wybudować chodnik wewnetrzy na terenie szkoły, od parkingu, wzdłuz ogrodzenia przy kameralnej do wejścia do podstawówki. Dzięki temu rodzice parkujący na parkingu szkolnym nie będą mogli się tłumaczyć, ze muszą przechodzić przez boisko, aby dojść do szkoły. Druga informacja, to zgoda na przystąpienie do projektowania ul. Wilanowskiej.
  Jak tylko uzyskam więcej szczegółów, to Państwa poinformuję.

  • Żenujące jest tłumaczenie typu ” musieliśmy przechodzić przez boisko” ;/

 8. Dzisiaj na sesji miał być uchwalony mpzp Chyliczek. Okazało się jednak, ze został on utworzony ze szkoda da mieszkańców, którzy stawili się na sesji w obecności swojego prawnika. Była bardzo długa i burzliwa debata z udziałem mieszkańców. W efekcie, uchwala została zdjęta i skierowana do ponownych konsultacji z mieszkańcami. Gdyby ten plan został uchwalony w takiej wersji, w jakiej nam go dzisiaj zaprezentowano, to tereny JJ sąsiadujące z Chyliczkami odnotowałyby znaczny i odczuwalny dla nas wzrost ruchu kołowego. Pojawili się równiez mieszkańcy, którzy dopiero co wprowadzili się do nowych domów, a okazało się, ze drogi przy których mają posesje zostały zlikwidowane z mpzp, czyli domy zostały bez dróg na planie. Niech to będzie dla nas przestroga, abyśmy przypilnowali naszego studium i mpzp.

  • W takim razie proszę o radę w jaki sposób MY mieszkańcy mamy „przypilnować” nasze studium ?
   Tylko proszę nie mówić, że jedyną drogą jest liczne pojawianie się na zebraniach społecznych tj. te w naszej szkole.
   Proszę mnie źle nie zrozumieć. Chodzi mi jedynie o to, że ludziom brakuje czasu na życie domowe a co dopiero na udzielanie się społecznie.
   Sołtys na spółkę z radnymi są naszymi reprezentantami w „ratuszu” .
   Proszę podpowiedzieć w jaki sposób mogą działać mieszkańcy, którym zależy na rozwoju okolicy, ale nie mają czasu na udział w zebraniach z władzami ?

   Może jakieś internetowe petycje i wnioski ?

   Pozdrawia, Mama z J.

   • Dokładnie tak jak pani pisze. Każdy mieszkaniec ma prawo składać swoje wnioski. Również internetowo. Przychodzenie na spotkania w szkole nie jest obligatoryjne. Sa one zwykle organizowane na wnioski mieszkańców, którzy uznają pewne kwestie za ważne i chcą o nich porozmawiać z burmistrzem w naszym gronie mieszkańców i na naszym terenie. Zapraszamy do udziału, ponieważ są one ułatwieniem dla tych osób, które nie maja czasu chodzić do urzędu. Jednak będąc mama małego dziecka, doskonale panią rozumiem, że wyjście wieczorem jest zwykle trudne dla takich mam jak my. Dlatego staram się na bieżąco informować Państwa o istotnych dla nas sprawach i zwyczajnie je z państwem konsultować. Dobrze, że jest ten portal, na którym możemy ze sobą rozmawiać. Wiele osób pisze do mnie maile lub po prostu dzwoni i jeśli w czymś mogę pomóc, to po prostu to robię. Myślę, ze inni radni z naszego terenu także nie odmawiają takiej pomocy i współpracują z mieszkańcami. Również pozdrawiam Mamę z J.:)

  • Czy posiada Pani informację, kto wygrał przetarg na budowę ulicy XXI wieku oraz czy ewentualna kwota zaoszczędzona na tym przetargu zostanie przeznaczona na inne inwestycje na terenie Józefosławia?

   • kwota zaoszczędzona na tym przetargu zostanie przeznaczona na …premie dla Grzegorza Laty :D

 9. Niestety, nie znam nazwy firmy, która wygrała przetarg na budowę ul. XXI i nie wiem, jaka kwota została zaoferowana. Gmina, jak wiadomo, ma obowiązek wybrać najtańsza ofertę. Będę w urzędzie we wtorek to porozmawiam z p. Kwiatkowskim. Ale Państwo również możecie zadzwonić do wydziału inwestycji i zapytać.

 10. SUKCESY!!!
  Właśnie otrzymałam od pana Burmistrza 2 bardzo dobre dla nas informacje. pierwsza, to zgoda, aby wybudować chodnik wewnetrzy na terenie szkoły, od parkingu, wzdłuz ogrodzenia przy kameralnej do wejścia do podstawówki. Dzięki temu rodzice parkujący na parkingu szkolnym nie będą mogli się tłumaczyć, ze muszą przechodzić przez boisko, aby dojść do szkoły. Druga informacja, to zgoda na przystąpienie do projektowania ul. Wilanowskiej.
  Jak tylko uzyskam więcej szczegółów, to Państwa poinformuję.

  TO SĄ SUKCESY JÓZEFOSŁAWIA. BRAWO! SUPER!

  TEKST PRZYSTĄPIENIE DO PROJEKTOWANIA UL. WILANOWSKIEJ OZNACZA, ŻE ZAKOŃCZENIE REALIZACJI NASTĄPI W 2020 R.

  • No właśnie Kurwica mnie strzela jak takie dyrdymały czytam! Sukces, bo zaczną projektować ? Do kurr…. nędzy ile można projektować ? ile to pier…. bajoro stoi przy Wilanowskiej ? CO z Cyraneczki ? ? Wszyscy wiecie, że jest problem od dawna i gówno robicie!!! Vice przewodnicząca rady piaseczna, też się nadaje, ale do Ciechocinka !!!

   Drodzy radni z całego serca wam życzę ….

   ŻEBY suma głosów oddanych na was w przyszłych wyborach wynosiła -

   MNIEEEEEEJ NIIIIIIIIIIIIŻŻŻŻŻ ZERO !

 11. po prostu żenujące, żenujące…

  na co ida naszę podatki? rów melioracyjny wzdłuż ul. wilanowskiej zarosnięty i zapchany syfem, że w nocy woda się z niego wylewała. prześwit pod ul. magnoli ma średnice butelki od piwa.

  brak chodników, ul. cyraneczki, jeździmy KUŹWA PO JAKIŚ DOŁACH, JAK SZCZURY PRZEMYKAMY DO CYWILIZACJI

  A TUTAJ PIERDZIELĄ O 40 METRACH CHODNIKA NA TERENIE SZKOŁY I
  ZAPLANOWANIU PLANOWANIA URUCHOMIENIA PLANOWANIA USTALANIA HARMONOGRAMU PLANOWANIA ZMIAN NA UL. WILANOWSKIEJ

  RECE OPADAJĄ

  • Doprawdy przykro czytać te wypowiedzi. A co robili Państwa radni w poprzednich kadencjach? Wielu z tych radnych dostaje głosy Józefosławia już kolejna kadencje i nie przeszkadza nikomu, ze oni nie tylko nie mieszkają w Jozefosawiu, nie tylko nie znają spraw Jozefoslawia, ale nade wszystko głosują przeciwko inwestycjom w Jozefoslawiu. Czemu nie rozliczycie tych radnych na których głosowaliście, państwo narzekający. A może Państwo narzekający glosują bezmyślnie, nie wiedząc, na kogo oddają swój głos, albo w ogóle nie chodzą na wybory. No bo po co chudzić na wybory, łatwiej jest przecież krytykować. Czemu w tamtym czasie nie rozliczyliście Państwo gminy z partycypacji, które za pośrednictwem developera, wielu z Państwa płaciło. Nie wiem, czy wiecie, ale w sumie to były grube miliony, które w dużej mierze poszły np. na Zalesie, gdzie mieszkał poprzedni burmistrz i wielu radnych. Co stoi na przeszkodzie, abyście sami Państwo narzekający startowali w następnych wyborach i wykazali się zarówno inicjatywa, jak i siła sprawczą. Krytykować, i to incognito, jest najłatwiej. Walter, Longin Dex, Eleonora, śmiało, wykażcie się. Zostańcie radnymi, albo nawet burmistrzem w następnej kadencji, zróbcie porządek w gminie i pokażcie wszystkim, jak to powinno działać. Kazdy może zostać radnym lub burmistrzem. Pokażcie nam wszystkim, ze oprócz krytykowania potraficie tez skutecznie działać. Czemu ci narzekający mieszkańcy wcześniej nie interweniowali w sprawie infrastruktury JJ. A teraz kiedy wreszcie coś się ruszyło i nasze sprawy zaczynają się materializować, to jest wielkie larum. Tak jak powiedziałam, nie da się wszystkich tych zaleciałości zrobić od razu. To chyba dobrze, że ruszyła sprawa Wilanowskiej.tego wszyscy chcieliśmy i na to czekaliśmy. Na tym odcinku Wilanowskiej nie ma nawet map podziałowych. I to akurat nie jest wina obecnej władzy, która próbuje ten cały bałagan jakoś uporządkować. Niestety, w każdej innej miejscowości podległych gminie, może poza Zalesiem, jest podobnie. Samo sporządzenie tych map trwa wiele miesięcy. Na wykonanie projektu wraz z pozwoleniami potrzeba ok. roku, ale najpierw trzeba zrobić mapy.Od długiego czasu gmina próbuje się dogadać się z mieszkańcami Wilanowskiej, aby odkupić działki drogowe. Większość mieszkańców żąda po 1.000zł za m kw działki drogowej (nie mylić z działką budowlana, realna cena działki drogowej to ok. 300zł/m kw.wg wyceny rzeczoznawców). A potem ci sami mieszkańcy na rożnych portalach, ukrywając się pd nickami, krytykują brak chodników na wilanowskiej. To wszystko będzie trzeba załatwić spec ustawa. Gmina nie może wybudować chodników na gruntach prywatnych. Macie oczy i wiedzieliście Państwo narzekający dokąd się sprowadzacie i jak to wygląda. Moze należało pomyśleć o kupieniu segmentu na Kabatach. Tez blisko lasu. A do tego metro, dobra komunikacja i szerokie ulice. Przez tyle lat nic się nie działo w Jozefoslawiu, oprócz rozpasania developerów, a teraz wielka awantura, bo wreszcie gmina zaczęła inwestować w Jozefosław.Proponowałabym umiarkowanie w tak radykalnych opiniach, a Państwa narzekających zachęcam do startowania w następnych wyborach. Będziecie mieli swoja szanse na poprawę jakości życia mieszkańców w gminie Piaseczno. Nie jest to idealna gmina i idealna władza i daleka jestem od dytyrambów na jej cześć, ale w przeciwieństwie do poprzednich rządzących dostrzegła problemy Jozefoslawia i zaczęła w miarę swoich możliwości finansowych realizować inwestycje na naszym terenie. Przede wszystkim dzięki staraniom, części radnych z naszego terenu.

   • do eleonora
    rów melioracyjny wzdłuż ul. wilanowskiej zarosnięty i zapchany syfem, że w nocy woda się z niego wylewała. prześwit pod ul. magnoli ma średnice butelki od piwa.

    Eleonora, masz szanse się wykazać. Napisz maila do burmistrza w tej sprawie, albo zgłoś sprawę poprzez zakładkę na stronie gminy ZGŁOŚ USTERKĘ, która została uruchomiona na mój wniosek. Jesteś niezadowolona z radnych to pokaz, ze potrafisz działać skuteczniej i bez oglądania się na radnych. Podobnie jak wielu innych radnych, ja akurat nie jeżdżę, np. ul. Magnolii i dopóki nie dostane informacji od mieszkańców, to mogę nie wiedzieć o problemie. Podobnie gmina. Wyjaśnię Ci, ze zdecydowana większość mieszkańców potrafi w normalny cywilizowany sposób informować radnych, sołtysa lub urzędników o jakiejś awarii, a nie poprzez bezosobowe ataki na portalach.

   • Bardzo się cieszę że gmina działa i na Józefosławiu powstaje zaniedbana latami infrastruktura. Dzieje się to zapewne też dzięki nowym radnym takim jak Pani. Ale z niektórymi Pani argumentami nie do końca się zgadzam. Rozumiem że zirytowała się Pani krytycznymi opiniami zawierającymi niestety wulgaryzmy, ale odpowiedź w postaci – wiedzieliście dokąd się sprowadziliście i sugerowanie że trzeba było mieszkać na Kabatach, nie jest moim zdaniem stosowna. Podobnie jest z nawoływaniem do zostania radnym – jeżeli się komuś nie podoba sytuacja to sam zostań radnym i pokarz co potrafisz. Jest to argument który w zasadzie kończy jakąkolwiek dyskusję i jego nadużywanie prowadzi do martwego punktu. Proszę sobie wyobrazić że ktoś ma jakieś uwagi do służby zdrowia na co dostaje odpowiedź trzeba było samemu zostać lekarzem itp, itd. Kolejna sprawa dotyczy zarzutu że mieszkańcy głosują na nieodpowiednich ludzi czyli na niemieszkających na Józefosłąwiu. Być może dzieje się tak gdyż przeciętny mieszkaniec Józefosławia sądzi że nasza miejscowość jest bardzo dobrze reprezentowana we władzach Piaseczna skoro nasz sołtys (tu mieszkający) kolejną kadencję piastuje urząd starosty a wcześniej był nawet wiceburmistrzem, więc miał istotny wpływ na inwestycje w Józefosławiu w minionych latach o których jak sama Pani mówi ‘nic się nie działo w Jozefoslawiu, oprócz rozpasania developerów’. Przypomnę że wówczas to on właśnie piastując te stanowiska sam pośredniczył w pozyskaniu działek budowlanych dla dewelopera w Józefosławiu i nikt do dziś nie widzi w tym nic niestosownego.

    Pozdrawiam, i proszę działać dalej.

    • „Od długiego czasu gmina próbuje się dogadać się z mieszkańcami Wilanowskiej, aby odkupić działki drogowe. Większość mieszkańców żąda po 1.000zł za m kw działki drogowej (nie mylić z działką budowlana, realna cena działki drogowej to ok. 300zł/m kw.wg wyceny rzeczoznawców). ”

     Tu nawet już nie chodzi o naszych mieszkańców to Polska mentalność jest tak cudowna, że zbiera mi się na wymioty …..

     • A co powiesz na taką polską praktykę gminy także Piaseczno w Józefosławiu. Kiedyś między działkami była tylko miedza potem ludzie wydeptali ścieżkę. Potem przez lata była wąska nieutwardzona droga. Ludzie zaczęli grodzić działki, bo takie czasy się zrobiły że pola trzeba było grodzić bo złodziej się we wsi pojawił. Jedni stawiali ogrodzenia bliżej drogi inni dalej w końcu robili to na swoim terenie. Niektórzy przed ogrodzeniem sadzili żywopłoty. Przez następne 20 lat co roku płacono podatek za całą działkę. Aż tu pewnego dnia w 21 wieku wracasz z pracy a tu asfalt wylany. No nic tylko się cieszyć. Ale za chwilę przychodzi refleksja. Jak to jest że na twojej działce bez żadnego powiadomienie ciebie jako właściciela dokonywane są takie inwestycje. Geodezyjny koniec działki znajduje się ok. 2 metrów w asfalcie. Samochody jeżdżą o wykupie mowy nie ma. Podatek nadal trzeba płacić.

    • ziutek – a co do „reprezentowania we wladzach piaseczna” ma soltys ktory jest starosta powiatowym ???

     to dwa osobne byty samorzadowe

     • Rzeczywiście, p. Dąbek był kiedyś wiceburmistrzem i to wtedy powstała większość z niewielu istniejących dróg w Józefosławiu. Także on zabezpieczył grunt pod szkołę. Więc nie same wady ma ten człowiek i zarzucić mu nie można, że się nie starał.
      Co do permanentnej krytyki to tak jak p. Katarzyna uważam, że łatwiej jest pisać niż coś zrobić. Ponieważ jesteśmy radnymi od półtora roku – to narazie rzeczywistych wyników nie widać, bo sprawy dzieją się na papierze najpierw, a później na ziemi. Dlatego nie rozumiem, że gdy my wreszcie „coś” osiągamy, to Wy ciągle krzyczycie: „za mało”. Gmina ma jeden fundusz dla wszystkich, my i tak w tej chwili pod względem podziału finansów nie wyglądamy źle. Zrozumcie ludzie, że staramy się jak możemy i wreszcie będą rezultaty na miarę możliwości. W tej chwili
      Osoby zainteresowane poprawą komunikacji i odwodnienia (zwłaszcza odwodnienia) ulicy Wilanowskiej w Józefosławiu, z radością informuję, że spełniając podjętą wobec mnie obietnicę, pan Burmistrz Zdzisław Lis znalazł pewne oszczędności w przeprowadzonych przetargach. Umożliwia to wystąpienie z wnioskiem do Rady Miejskiej o zabezpieczenie środków finansowych na opracowanie projektu przebudowy wraz z odwodnieniem tej ulicy na odcinku od Kanału Jeziorki do ul. Działkowej. Sprawa rozpatrywana będzie na lipcowej sesji. Mam nadzieję, że radni przychylą się do wniosku i możliwą kwotę zatwierdzą. Radni z Józefosławia i Julianowa będą się o to usilnie starać.
      W sprawie Julianowskiej, mimo różnych przeciwności, jednak ciągle wierzę, że uda się w tym roku ją rozpocząć. Pieniądze na to są zabezpieczone, a do końca roku jeszcze trochę czasu. Po co więc psioczyć na zapas.
      Pozdrawiam,
      Hanna Krzyżewska

     • Do Ziutka :czy nie jest tak, że zgodnie z prawem część działki (niestety nie pamiętam dokładnie ile) trzeba oddać na chodnik lub drogę ???

     • A o stanowisku wiceburmistrza które również piastował zapomniałeś ?

     • uzq : A o stanowisku wiceburmistrza które również piastował zapomniałeś ?

     • ziutek – problemem jest czas w Twoim zdaniu:
      „nasza miejscowość jest bardzo dobrze reprezentowana we władzach Piaseczna skoro nasz sołtys (tu mieszkający) kolejną kadencję piastuje urząd starosty a wcześniej był nawet wiceburmistrzem,”

      czas terazniejszy: jest dobrze reprezentowana we wladzach piaseczna (wiec nie chodzi o to co bylo 10 lat temu)…

      no pytanie w jakich wladzach – starostwa? czy gminy? bo co Powiat ma do rozwoju Jozefoslawia oprocz jednej drogi Cyraneczki?

 12. No to moje trzy grosze …

  Nie wiem dlaczego ten artykuł ma temat:

  „Nasze priorytety : Julianowska, Cyraneczki, XXI, Wenus, Wilanowska, Ogrodowa, autobus nocny i lokalny”

  Moim zdaniem powinien być taki:

  „Coś, czym nasze władze (opłacane za nasze pieniądze) raczą się zająć w tak zwanym międzyczasie : Julianowska, Cyraneczki, XXI, Wenus, Wilanowska, Ogrodowa, autobus nocny i lokalny”

  Dlaczego tak? Bo dla mnie priorytet w mojej pracy wygląda tak, że rzucam wszystko, siedzę po nocach i jest zrobione … zawsze.

  A tu proszę, priorytet Gminy Piaseczno, gdzie na początku lutego była szansa aby prace rozpocząć w kwietniu. I tu zagadka – kto znajdzie na zdjęciu z poniższego linka pracującą koparkę ?? (zdjęcie z 2012-06-21, godzina 09:41 ulica XXI wieku, Józefosław)

  http://img72.imageshack.us/img72/8601/img6135w.jpg

  Przepraszam, że (pewnie w mniemaniu niektórych) robię awanturę i powinienem się cieszyć. Jednak mimo zmuszania się, nie potrafię. Problem jest taki, że ciężko jest pozytywnie obierać fakt, iż sprawa ulicy XXI wieku wygląda ciągle jak na powyższym zdjęciu. Dlaczego? Bo podobno na początku roku był projekt, pieniądze w budżecie są, i co – i znowu wracamy do załączonego obrazka.

  Teraz trzeba się zastanowić dlaczego tak jest.

  Po pierwsze – niby projekt był, ale jego założenia były chyba dla rejonu pustynnego cokolwiek. Projekt przewidywał, że nasza ulica może oddawać do kanalizacji burzowej 2l/s. Dla zobrazowania powiem tyle, że to taka wielkość, jakby dwie osoby z garnkami litrowymi wylewały to jezioro do kanalizacji. Może na jedną burzę by to wystarczyło, jakby nie raczyła być intensywna i następna nie nastąpiłaby w przeciągu 17 godzin. W innym przypadku pływalibyśmy lepiej niż w ostatnich latach. Tutaj plus dla urzędu Pana Starosty, bo wyłapał taki babol. Ale rodzi się pytanie kto przygotował taką koncepcję, i czy dalej pracuje w Gminie (aż strach się bać o następne projekty).

  Widząc ten babol, Pan Starosta stwierdził, że wyda pozwolenie na budowę, w trybie warunkowym. Warunkiem było poprawienie koncepcji odwodnienia (okazało się banalnie proste). Wobec tak oczywistego niedopatrzenia (aż mnie kusi, żeby to nazwać inaczej ) Pan Burmistrz Lis trochę nie miał wyjścia, musiał się zgodzić.

  Co nastąpiło potem:

  1) Pan Starosta, pomimo niewątpliwego plusa (wyłapanie babola przygotowanego przez urząd Gminy), powierzył sprawę formalności wydania pozwolenia na budowę osobie, która nie potrafiła rozesłać poczty. Pojawiły się problemy z zagubionym avizo – efekt – miesiąc opóźnienia.
  2) Pan Burmistrz zmuszony to prostowania babola, musiał wprowadzać zmiany w projekcie – efekt – dwa miesiące opóźnienia.

  Panowie,z tego co wiem, telefony do siebie mają. W związku z tym sprawę moim zdanie m można było załatwić „trochę” szybciej. Aż się boję w tej chwili co z zadaniami, które nie są na liście priorytetów …

  Historia jest rzeczą ważną, przypomnę:

  W wyemitowanym programie TVN Warszawa (dnia 2009-06-10) Pan Lis, jako Wiceburmistrz obiecywał pewne działania w celu polepszenia standardu naszej drogi. Potem w mailu pisał, że nie mógł nic zrobić bo był tylko Wiceburmistrzem.

  Moje pytania:

  1) Skoro Wiceburmistrz nic nie może, to zlikwidujmy to stanowisko, a pieniądze za wynagrodzenie przelejmy na przykład na dom dziecka?
  2) A może obecny Burmistrz, wtedy Wiceburmistrz coś zrobił w tej kwestii, tylko się nie udało? Zatem co?

  No to już chyba naświetliłem sprawę budowy ulicy XXI wieku. Przynajmniej na tyle, ile pozwala mi stan mojej wiedzy. Kilka maili do Burmistrza, spotkania z Panem Starostą. Co mnie denerwuje – to że w tym kraju zawsze wszystko rozbija się o pieniądze – rozumiem – jesteśmy biednym krajem. Ale skoro pieniądze w budżecie były niech mi ktoś odpowie dlaczego na zdjęciu zamieszczonym na samym początku nie ma koparki?

  Z góry przepraszam jeżeli kogoś obraziłem/uraziłem ale po pięciu latach mieszkania w tym syfie każdy dzień jest dla mnie męczący.

  PS

  Podejrzewam, że impreza „Bieg Burmistrza vs Starosty/Sołtysa ze swoimi bliskimi w wózku przez całą długość ulicy XXI Wieku” mógłby zgromadzić większą widownię niż:

  „I Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin IKO dla dzieci” i
  „Bieg Natury Chojnów 2012″ i
  „XII Teatralia Sobótkowe” razem wzięci – zacna telewizja gwarantowana.

  Pozdrawiam,
  JB

  • BRAWO!!!

  • A teraz przetarg podobno rozstrzygnięty, ale nikt nie potrafi powiedzieć kto, kiedy i za jaką kwotę będzie ulicę XXI wieku budował.

   • Podałam informacje, ze prace powinny się rozpocząć w połowie lipca i potrwają kilka miesięcy. Prawdopodobnie do listopada. A przetargi są publikowane na stronie gminy. Można zapoznać się ze wszystkimi danymi, które kogoś interesują.

    • Oczywiście wiem, że informacje o przetargach są na stronie gminy i w pierwszej kolejności tam szukałem informacji, zanim jeszcze zadałem pytanie tutaj.
     Na stronie gminy (w BIP) do środy było zamieszczone ogłoszenie o przetargu, wraz z dokumentacją i SIWZ. Obecnie nie ma jednak żadnej informacji o wyniku postępowania pomimo, że od dnia otwarcia ofert minął tydzień.

     • Z tego, co wiem, gmina poprosiła firmę, która dała najniższą ofertę cenowa o dodatkowe wyjaśnienia. Maja czas do poniedziałku.
      Proponuje zadzwonić do wydziału inwestycji do p. Kwiatkowskiego i po prostu zapytać o to, co pana interesuje.Telefon jest na stronie urzędu. Pan Kwiatkowski koordynuje ten projekt i jest to naprawdę bardzo solidny urzędnik, inżynier, budowlaniec, który na pewno nie będzie pana zbywał tylko udzieli rzetelnej informacji. Wielu mieszkańców ul. XXIw również do niego dzwoni i jest w stałym kontakcie.

 13. Do Stokrotka : napisałaś : ‘Rzeczywiście, p. Dąbek był kiedyś wiceburmistrzem i to wtedy powstała większość z niewielu istniejących dróg w Józefosławiu.’

  Ludzie to zdecydujcie się wreszcie czy było dobrze w tych minionych czasach czy źle, Bo Pani radna Katarzyna Nowocin-Kowalczyk napisała : ‘Przez tyle lat nic się nie działo w Jozefoslawiu, oprócz rozpasania developerów,’

 14. My borykamy się z budową chodnika i odwodnieniem. A jakie inwestycje są realizowane w sąsiedniej gminie Lesznowola ? Czy mają już chodnik ? Oto jeden przykład : http://www.muratorplus.pl/inwestycje/inwestycje-publiczne/rozpoczecie-i-etapu-budowy-centrum-edukacji-i-sportu-w-mysiadle_68640.html

  • „Inwestycja potrwa 700 dni i zostanie ukończona w kwietniu 2012 roku”
   „Czy mają już chodnik ?”

   Skoczę w drodze z roboty, sprawdzę i dam znać ;)

   • Nie musisz jeździć. Oczywiście inwestycja nie jest skończona, pewnie jakaś obsuwa, ale budowa trwa. W ostatniej Passie jest artykuł poświęcony tej inwestycji (nie mogłem znaleźć linku). Robi wrażenie. Na dachach zielone ogrody i solary, pełnowymiarowe boisko do nogi otoczone bieżnią, boiska do innych dyscyplin, sale konferencyjne, hale sportowe, kręgielnia, parkingi, przeszklenia, gra światłem itp itd. Ma być też chodnik ! Ale przede wszystkim architektura – super nowoczesna. W artykule pieją z radości nazywając obiekt na miarę XXII wieku, najnowocześniejszy w Warszawie.

 15. A ja bardzo się cieszę, że będą wreszcie kosze na śmiecie! Rozumiem, że plany dotyczą wszystkich gminnych dróg?

  • Właśnie w ferworze sporów chyba nikt nie zauważył informacji o koszach. Wbrew pozorom jest ona istotna dla zwykłej egzystencji naszych osiedlo-wiosek :)

   • przetarg na budowę ul. XXIw wygrała firma Mabau

   • Od kilku dni na Kuropatwy blisko Osiedlowej ktoś wywalił ok 1m3 śmieci w foliowych workach (aktualnie częściowo rozerwanych) na ulicę. Z zawartości, która wala się po ulicy, wnoszę że to prezent po jakiejś ekipie budowlanej, która pewnie zakończywszy prace pozbyła się tego uciążliwego bagażu.

 16. Śmieci są codziennością naszej okolicy, jednocześnie są swoistym smutnym świadectwem poziomu intelektualnego polaków. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że koszy na śmieci zbyt wielu tutaj nie uświadczysz.

  Piotr masz racje – dobrze, że „coś” się ruszyło. Szkoda, że wszystko się „rusza” jedynie w teorii a nie w tak oczekiwanej przez nas praktyce. Dziwie się temu, że gmina, która zdobyła 1 miejsce w konkursie „gmina z klimatem” jest tak nieporadna i bezmyślna.
  Józefosław i Julianów powinny być przysłowiową wisienką na torcie czy jak kto woli perłą w koronie. Piaseczno, Zalesie i inne „alomeracyjki” już danwo straciły szansę na sensowną przebudowę. Józefosław nadal ma szansę stać się Piaseczyńskimi Kabatami. Niestety władze nie potrafią tego zrozumieć i pomóc. Dlaczego nikt nie rozumie, że jeśli okolica będzie bardziej atrakcyjna i przystępna , to więcej ludzi się tu osiedli. Więcej ludzi = więcej pieniędzy = większy rozwój .
  Dlaczego burmistrz i jego współpracownicy wolą chełpić się tym koszmarnym Piasecznem, blokowiskami, obskurnymi rejonami i totalnym bałaganem infrastrukturalnym, zamiast stworzyć coś czym będzie mogła się szczycić i zbierać profity ?

 17. Jestem nowym mieszkańcem , czy ktoś mógłby mi powiedzieć, w którym roku powstała Wilanowska i Ogrodowa ?

  Pozdrawiam

  • wilanowska i ogrodowa powstała około 2000r. Jako ciekawostkę podam,że dzięki panu Dąbkowi który wtedy był v-ce burmistrzem
   także pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*