Sołtys Józefosławia Jan Dąbek & Doda fot. Like a Doda źródło: likeadoda.com

Jan Dąbek po raz kolejny został Sołtysem Józefosławia. Nowy skład Rady Sołeckiej !

29 kwietnia mieszkańcy Józefosławia wzięli udział w wyborach sołeckich 2016. uprawnio

W wyborach zagłosowało 313 osób z 5725 uprawnionych wzięcia udziału w wyborach wg. danych rejestru wyborców.

O fotel Sołtysa Józefosławia walczyła Anna Czerwieniec (Rada sołecka) z wieloletnim prezesem Józefosławia Janem Adamem Dąbkiem.

Wybory wygrał Jan Adam Dąbek, na którego oddano 198 głosów. Anna Czerwieniec zdobyła 99 głosów.

Do Rady Sołeckiej ponownie dostała się tylko jedna osoba, reszta członków zasiądzie w radzie po raz pierwszy (Anna Czerwieniec nie kandydowała).
Nowymi członkami rady są m.in. osoby znane z dyskusji na lokalnych forach społecznościowych oraz z akcji Nie dla PSZOK. W wyborach na członków RS wzięło udział 145 osób (oddano 2 głosy nieważne).

Skład Rady Sołeckiej Józefosławia 2016

Ewa Bielska
Bartosz Kijek
Marek Kloc
Elżbieta Lenard
Katarzyna Marciniak
Ilona Ośko
Alicja Perlińska
Anna Rupińska

Gratulujemy Sołtysowi nowej Rady Sołeckiej. Dobra zmiana – serio. Trzymamy kciuki !

Więcej:

Wybory na Sołtysa Józefosławia – trochę informacji związanych z kandydatem.. jedynym ?

Konkurencja poliszynela dla Sołtysa Jana Dąbka ?

Podoba ci się:

Komentarzy (23)

 1. Powiem tak wybuczenie Tomka Kalinowskiego podczas Zebrania Wiejskiego w Józefosławiu odbieram bardzo bardzo źle. Ludzie można się z kimś nie zgadzać, ale takie zachowanie po prostu nie mieści mi się w głowie !!! Tomek rzetelnie pracuje na rzecz naszej społeczności, angażuje się pomaga, jest dziennikarzem gazety lokalnej Ostoja Południa. Czy wy nie widzicie działalności tego młodego człowieka ? ale wiemy należy do ONR-u, a proszę do Rady Sołeckiej wybraliście Bartosz Kijka członka Nowoczesnej…Bartka znam i cenię, tak samo jak Tomka Kalinowskiego. Tomka trzeba poznać jak go poznałem i wiem, co sobą reprezentuje. Sprawy lokalne tutaj nasze są dla niego najważniejsze. ! listopada 2015 r. razem kwestowaliśmy na rzecz renowacji grobu, pomagał mi przy akcjach charytatywnych, jest obecny na wielu debatach z których później piszę świetne relacja dla mieszkańców, którzy nie mieli czasu, aby w nich uczestniczyć. Naprawdę patrzmy na człowieka, a nie na organizację do której należy. Nie rozumiem także tego, co dzieje się w naszym powiecie. Dawno nie było takich podziałów, a kiedy zaczynaliśmy przyświecała nam jedna zasada – Działajmy razem na rzecz naszych spraw. Teraz zostały zbudowane wielkie barykady, blokowanie na portalach społecznościowych, a ja jeszcze pamiętam jak w 2012 roku sprzątaliśmy Park Chyliczkowskim. Ponad podziałami politycznymi, ba dzięki tej inicjatywie nie tylko posprzątaliśmy Park Chyliczkowski ale również rozpoczęła się debata o stanie infrastruktury parku i zagrożeń dla mieszkańców. Ta inicjatywa Wojtka Dolińskiego z 2012 dzisiaj kończy się już konkretnymi planami rewitalizacyjnymi. Okazało się, że wspólne działanie ponad podziałami zbudowało wiele przyjaźni, a także pozwoliło na uratowanie zielonego serca Piaseczna od dalszego niszczenia. Dzisiaj, kiedy patrzymy na siebie wilkiem, kiedy blokujemy się na portalach społecznościowych nie da się nic zbudować…Dzisiaj Piotr Kandyba zblokował Wojtka Dolińskiego na portalu społecznościowym, a w 2012 razem sprzątali park. 2 kwietnia sadziliśmy Las Dobrej Woli w Sękocinie, a Piotr Kandyba nawet nie odpowiedział mi Dzień Dobry…Powiem tak wolę współpracować z prawicą, niż właśnie po wielu latach doznawać takich wątpliwych przyjemności…Zastanówmy się wszyscy, czy warto właśnie kogoś wybuczeć na wyborach nawet nie znając tego, co robi dla naszej społeczności, a Tomek Kalinowski robi naprawdę bardzo dużo, to dobry chłopak, który interes lokalny przedkłada, nad swój własny ! Z wyrazami szacunku Kamil Myszyński.

 2. Nawet sam Burmistrz zawitał do nas wreszcie by świętować
  wielką wygraną Jana Dąbka!

 3. Panie kochany, rada sołecka to nie wiec polityczny !!! Bartek prężnie działał na rzecz protestu przeciw PSZOK przy Energetycznej, a co Pan z ONR zrobił w tej sprawie ?! Nie i jeszcze raz nie dla tego Pana. Trampoliny politycznej proszę sobie szukać w innej wsi. Pozdrawiam Józek Julianowski

 4. Ja napisałem o zachowaniu buczenie i gwizdaniu,a nie o tym na kogo glosowaliscie. Dodam,ze Nowoczesną to partia polityczna,a Bartek jest bardzo zaangażowany w działania partyjne. Nikt nie odniósł się do zachowania zgromadzonych. Macie prawo głosować na kogo chcecie. Jednak swoje sympatie i antypatie wyrazajcie w głosowaniu,a nie podczas wypowiedzi osób przedstawiających swoją kandydaturę. Tego wymaga kultura. Dodam,ze Tomek jest słonecznikiem,a ONR nie jest partia,tylko ruchem. Z wyrazami szacunku Kamil Myszynski.

  • Słonecznikiem jest?

 5. I takich ruchów w reprezentacji Józefosławia nam nie potrzeba! Temu Panu dziękujemy.

 6. Gratulacje dla sołtysa i nowej rady soleciej. Powodzenia w nowej roli. Podziękowania odchodzącej radzie sołeckiej, dobra robota!

 7. brawo gratulacje !!!

 8. „gratulacje, dobra robota” – ale o co chodzi ? jaka działalność, jakie stowarzyszenie, jakie ruchy. Kto o Was Szanowni Państwo cokolwiek słyszał ? Prowadzicie działalność podziemną ? Pozdrowienia z Brókselki .

 9. Pan reżyser z nerwów widzę paznokcie obgryza :/ No cóż tak to jest jak nam na czymś za bardzo zależy… Osobiście cieszy mnie to, że wszystkie „sztuczki” zabierania mikrofonu osobom zadającym niewygodne pytania, uciszanie publiczności, dopowiadania kwestii p. burmistrzowi poszły na marne. Niestety zderzył się Pan z wyjątkowo wymagającą publicznością.

  • Renatka do kogo kierowalas posta? Bo nie za bardzo zrozumiałam ,o co Ci chodzi w tym,co napisałaś. Wyjaśnij proszę .

   • Do Pana który na zdjęciu paznokcie ze stresu obgryza.. (ble)

 10. No cóż. Czyli bez zmian :-(
  Pan Dąbek dalej będzie robił to co mu najlepiej wychodzi, czyli NIC.

  Jedyna nadzieja w nowej Radzie Sołeckiej.

  • Panie Grzegorzu. Bardzo jestem ciekawa co Pan robi dla naszej wsi. Był Pan na wyborach? Trzeba było przyjść a jeśli Pan był to trzeba było się samemu zgłosić i kandydować na Sołtysa. Zostałam do samego końca, jakoś nie słyszałam nawet słówka o Panu, Panie Grzegorzu ani na miejsce Sołtysa, ani do Rady Sołeckiej. To Pan NIC nie robi. Bo to, że wyleje Pan tu swoje żale to NIC nie zmieni a do tego Pan kłamie, że Pan Jan nic nie robi. A może lepiej było tam, skąd Pan tu przyjechał? Bo jeśli tu jest tak źle.. to wizy Pan nie potrzebuje.

 11. Panie Janie Gratuluję!
  Byłam, zagłosowałam i dalej będę.
  A do nieobecnych mieszkańców na wyborach, którzy jedyne co potrafią to hejtować, marudzić i głupoty tworzyć. Nie było Was, tak więc widać jak Wam zależy na Józefosławiu.
  Pan Dąbek bardzo ciekawie odniósł się do plotek, które tak bezmyślnie powielacie. Wasza strata.
  To co Pan zrobił w przeszłości do dzisiaj pięknie się rozwija – tak dalej.
  Wniosek: Mieszkańcy! Zrzędzicie a sami nic nie robicie – były wybory a Was NIE było. Tym, którym na prawdę zależy na naszej wsi, zostali do końca.
  Panie Janie Gratuluję!

 12. Ja – chciałam zaznaczyć,że też byłam na wyborach i sołtysa i rady,ale nie zostałam do końca bo nie dałam rady z przyczyn zdrowotnych. Nie znaczy to ,że mnie na naszej mijscowości zależy na żarty tylko- wszystko trwalo bardzo długo i mówienie,że tylko ten kto został do końca to wykazuje prawdziwe zainteresowanie jest nie fair. Ludzie przecież maja dzieci itd, a siedzenie na zebraniu od 19 do nie wiem której,a myślę,że do co najmniej 22 to nie dla wszystkich jest wykonalne szczególnie w piatek po całym tyg pracy. I tak trzeba zaznaczyć,że ilość zebranych pobiła wszelkie dotychczasowe frekwencje-my mieszkańcy zmieniamy nasze zwyczaje w bardziej świadome działania jak widać :) .

 13. Mieszkanko – zgadza się, oczywiście że nie dotyczy to wszystkich. Dzieci mam również i znając termin wyborów, zorganizowałam tak czas i opiekę nad nimi aby zostać do samego końca. Szczególnie, że raz na parę lat posiedzieć nawet do 22 to nie jest aż tak wiele. Po głosowaniu na Sołtysa salę opuściła około połowa osób i to będących za kandydaturą Pani Anny Czerwieniec. To raczej nie przypadek. Napisała Pani, że głosowała Pani zarówno na Sołtysa oraz Radę. Ma Pani problemy zdrowotne ale potrafiła Pani zostać na pełnym głosowaniu. Tym bardziej mi wstyd za tych co mogli a nie zostali będąc pełnych sił. Ludzie czasu nie mają i nie chcą go poświęcać po pracy. Tym bardziej cieszę się, że Pan Jan nadal ma chęci bo Pani Anna Czerwieniec po 10 minutach ataków podczas swojej prezentacji a potem po ogłoszeniu wyniku, nie chciała nawet kandydować do Rady Sołeckiej. Widać, szybko można się zniechęcić a jako Sołtys niejedno by o sobie jeszcze usłyszała.

  • Brawo Ja! W sensie Ty ;)

 14. Może chociaż w tej kadencji uda się tę budę przy szkole usunąć…

 15. po to zostaje sołtysem, aby swojej budy nie usuwać. Taka natura.

  • obserwator – wiesz że ciebie po Twoim IP można zidentyfikować? ;) Nie oczerniaj jeśli nie masz podstaw.

 16. a co jest oczernianiem?

 17. Nie, no pewnie najlepiej zamknąć wszystkie lokale w Józefosławiu działające od zawsze bo jakiś Burek przyjechał do Józefosławia i uznał, że będzie wszystkich po kątach rozstawiał. A jeszcze lepiej, żeby te działki co jeszcze nie zostały potraktowane jak spacerniaki więzienne w formie osiedli zamkniętych (żeby nie daj Bóg ktoś obcy nie wchodził) oddać za darmo i jeszcze się ukłonić. To może niech tak mieszkańcy osiedli po kupnie mieszkań, teraz zgodzą się na ich wyburzenie, żeby człowiek mógł trochę oddechu złapać. Cudzym to się łatwo rządzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*