ul. Działkowa

Geodetów do końca września, Działkowa jak zwykle, zgoda na Cyraneczki …

Poniższy tekst pochodzi ze strony Jozefoslawdwazero.pl

Oto kilka istotnych informacji dotyczących naszej okolicy:

1. Konstancin-Jeziorna – w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z Burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem i jego współpracownikami, w spotkaniu wziął również udział Ksawery Gut, Starosta Powiatu Piaseczyńskiego oraz projektant drogi 10 KDL i 4KL. Bardzo dobre spotkanie – wyjaśniliśmy sobie uwarunkowania i wątpliwości a potem uzgodniliśmy plan działań.

Przygotowana koncepcja połączenia 10KDL i 4 KL zostanie zmieniona, uwzględni konieczność połączenia ul. Cyraneczki z ul. Zimową a także zostanie dostosowana do ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zmodyfikowana koncepcja przejdzie przez proces stosownych uzgodnień. Będziemy wtedy wiedzieć z jakimi kosztami mamy do czynienia (odszkodowania za grunty, budowa drogi) i ponownie usiądziemy „do stołu”. Budowa kanalizacja sanitarnej na ul. Działkowej ma ruszyć w przyszłym roku, obie strony mają świadomość, że do tego czasu powinna zostać połączona ul. Cyraneczki z ul. Działkową.

Kolejnym uzgodnieniem jest przygotowanie porozumienie pomiędzy gminami, na podstawie którego Piaseczno przygotuje koncepcję drogową dla ul. Działkowej. Tutaj potrzebować będziemy zgody obu Rad Miejskich. Chcemy w miarę dokładnie określić jakie będzie zagospodarowanie ulicy, jakie będą powierzchnie działek do przejęcia, jakie mogą być koszty budowy. To zadanie chcemy wykonać do lipca – i znowu siadamy „do stołu” i zastanawiamy się wspólnie co dalej.
Kolejny temat to nowe połączenie ul. Borowej z ul. Korbońskiego. Będzie to przedmiotem rozmów pomiędzy Konstancinem, Wilanowem i Starostwem Powiatowym. Jest to istotne, gdyż poranny ruch z ul. Głowackiego i ul. Działkowej i tak zatrzymuje się na skrzyżowaniu ul. Borowej z ul. Warszawską. A przecież mieszkańców okolic będzie przybywać. Trzeba też mieć na uwadze, że po oddaniu Południowej Obwodnicy Warszawy ruch na drodze 724 (ul. Powsińska) również wzrośnie.
Nawierzchnia ulicy Działkowej już wkrótce, w ramach wiosennych remontów dróg, zostanie przez gminę K-J poprawiona. Piaseczno przekazało informację o działkach w pasie ul. Działkowej, które są własnością gminy. Być może uda się nie tylko załatać dziury na wąskiej działce drogowej, ale również poszerzyć jezdnię lub zrobić mijanki w miejscach, gdzie to możliwe. Będzie to decyzja gminy K-J.

2. Lesznowola – spotkanie robocze również odbyło się w ubiegłym tygodniu, wymieniliśmy się tematami o wspólnym znaczeniu. Mamy i plany zagospodarowania przestrzennego i ulice na styku gmin, mamy podobne problemy komunikacyjne, potrzebę rozbudowy sieci transportu publicznego a także potrzebę wspólnego frontu na rzecz tworzenia nowych, alternatywnych połączeń drogowych z trasą S7 i z Warszawą. Najbliższe tygodnie pokażą, czy znajdziemy sposób na efektywną współpracę. Nie wyobrażam sobie, aby to się nie udało – choć (jak słyszę) obie gminy mają różne doświadczenia z przeszłości. Istotą jest dostrzeżenie obopólnego interesu, wtedy łatwiej o porozumienie.

3. Rada Miejska na sesji w lutym przeznaczyła dodatkowe środki (1.7 mln zł) na budowę ul. Geodetów na odcinku od ronda do ul. Julianowskiej. Pozwoli to podpisać umowę z firmą Fal-bruk sp. z o.o. na budowę tej ulicy, która będzie kosztowała blisko 5.3 mln zł. To wspaniała wiadomość! Termin zakończenia budowy to 30 września 2019 r., oddanie do użytku 30 listopada 2019 r. Firma Fal-Bruk realizowała budowę ronda Geodetów, prace prowadzone były bardzo sprawnie i zakończyły się przed wymaganym terminem. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie równie sprawnie.

4. Pod koniec stycznia decyzja ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) na ulicę Krótką stała się ostateczna. To oznacza, że gmina stała się właścicielem działek drogowych na całej szerokości ulicy. Wprawdzie budowy tej ulicy nie ma w obecnym budżecie gminy, ale w ramach prac remontowych gmina poprawi jej stan: poszerzony zostanie wjazd na ul. Osiedlową i zostaną utwardzone pobocza, będzie bezpieczniej. Wcześniej nie można było tego zrobić, ponieważ gmina nie miała własności gruntu. Być może w ciągu bieżącego roku uda się znaleźć finansowanie budowy tej ulicy, ale ponieważ po wybudowaniu ul. Cyraneczki ul. Krótka straci na swoim obecnym znaczeniu, w gminie są teraz ważniejsze inwestycje.

5. Ulicy Krótkiej i tak nie można wybudować bez przebudowy fragmentu ul. Ogrodowej z mostem na Rowie Jeziorki. 15 lutego otwarte zostały oferty na budowę tego właśnie fragmentu oraz budowę ul. Olchowej. Na wybudowanie mostu i kanału deszczowego w ul. Ogrodowej potrzebnych jest ok. 2.4 mln zł. Na budowę ul. Olchowej najniższa oferta to 3.6 mln zł. W budżecie gminy nie ma takich środków. W procedurze przetargowej jest jeszcze budowa zbiornika retencyjnego przy ul. Wschodniej, która będzie stanowić odwodnienie ul. Polnej i ul. Moniuszki (tu też brakuje środków) a 25 lutego jest otwarcie ofert na budowę ul. Polnej. Jak już poznamy wszystkie oferty to będziemy się zastanawiać co zrobić. Decyzja należeć będzie do Rady Miejskiej.

6. W procedurze wyłonienia wykonawcy jest również przebudowa nowej siedziby Klubu Kultury przy ul. Julianowskiej 67A. Otwarcie ofert 28 lutego br. Tu też z niecierpliwością czekamy na rezultat przetargu, bo wszyscy chcielibyśmy aby pełna oferta Klubu Kultury była dostępna od września tego roku.

7. ul. Cyraneczki i ul. Kuropatwy – decyzja zamienna ZRID na skrzyżowanie ul. Cyraneczki z ul. Ogrodową została wydana i wykonawca może przystąpić do prac. Harmonogram tych prac zostanie określony do wtorku, 26.02.2019. Druga decyzja, na odcinek ul. Kuropatwy i skrzyżowanie ul. Cyraneczki z ul. Osiedlową jest jeszcze w przygotowaniu. Po uzyskaniu tej decyzji gmina przystąpi do inwentaryzacji nasadzeń na działkach, które zostaną przejęte pod ulicę Kuropatwy. Wtedy też powstanie harmonogram dalszych prac. Najważniejsze, że prace wkrótce się rozpoczną. Jak tylko będą znane szczegóły dotyczące organizacji ruchu, zmiany trasy autobusu L39 i terminu zamknięcia skrzyżowania, wydział IT udostępni taką informację.

Robert Widz

II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

21.02.2019 r.

Więcej:

Czy gmina podarowała deweloperowi drzewa i ławki ? Wyjaśnia radna Hanna Krzyżewska z Julianowa

Co dalej z Działkową ?

Kim są radni z Józefosławia i Julianowa ?

„Radny reprezentuje interesy mieszkańców swojego okręgu. Radny nie ma przywileju króla, który wydaje oświadczenia” – komentarz do oświadczenia radnego z Józefosławia

„Radny swoją kadencję powinien rozpocząć od gruntownej nauki. Dobrym przykładem jest tu radna poprzedniej kadencji z Józefosławia..” wywiad z burmistrzem Piaseczna

„Przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych z radością informowali nas, że już niedługo ul. Cyraneczki będzie budowana i to już niedługo trwa trzy lata.”

Co może radny ?

„Przedstawiciele Gminy, z radnymi na czele przeprowadzają konsultacje, przyjmują wnioski i uwagi, obiecują pomoc, a następnie to wszystko trafia do kosza”

„Nie widziałem w gminie, aby sołtys jakiejś wsi w taki sposób dbał o jej interesy” – radny wytyka błędy Sołtysowi Józefosławia

Radny z Józefosławia wbrew burmistrzowi nie zagłosuje za projektem stacji kolei dojazdowej przy Julianowskiej

Zastępca Burmistrza informuje o inwestycjach drogowych w Józefosławiu

Radna Krzyszkowska-Sut wnioskuje o naprawę nawierzchni Krótkiej, Kameralnej, Wilanowskiej i Działkowej

Radny Robert Widz m.in. o opóźnionych pracach drogowych w Józefosławiu

Ponad pół miliarda złotych w budżecie Gminy Piaseczno na 2018 rok

Tegoroczny budżet jest pod każdym względem rekordowy – Piaseczno 2017

„Mieszkańcy Józefosławia stanowią obecnie 11,6% całej populacji miasta i gminy Piaseczno”

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. Bull shit!

  • Faktycznie, ta ulica Olchowa przy samej restauracji to dość reprezentacyjnie wygląda:) Goście przyjeżdżający do restauracji, czy spacerujący Wilanowską są pełni zachwytu dla miejscowych władz za troskę i pielęgnowanie tego „miejsca kultu” i poszanowania dla przeszłości:) Można przyjść z dzieckiem, pokazać błotko i powiedzieć: tak kiedyś wyglądał Józefosław:)

   • Znajomi z Kabat szli do mnie Wilanowską ostatnio… i aż przystanęłi z wrażenia pod restauracją:) Pytali czy to tak ma być specjalnie, jakaś kara dla mieszkańców, czy co? Środek miejscowości, pełna zabudowa, a błoto po kolana… cóż mogłam rzec – dobrze że nie mieszkam na Olchowej!

 2. Wszystko fajnie poza tym, że o pierdololo o Dzialkowej aż zęby bolo. Co roku Piaseczno informuje o szumnych planach i rozmowach z Konstancinem i zawsze kończy się kupą w dziurze za zakrętem.

 3. gigantyczna podwyżka za wywóz odpadów to skandal

 4. Ale nadal nie wiem kiedy bede jezdzil nowa ulica Krotka I nowym odcinkiem Cyraneczki w kiet.Kuropatwy…

  Poza tym cos sie dzieje…in plus…

  • masz na myśli ścieżkę asfaltową od szkoły do Działkowej za gigantyczne pieniądze?