fot. BIP Piaseczno

Koncepcje przebudowy ul. Kuropatwy

W listopadzie w 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie miało miejsce spotkanie w sprawie problemu komunikacyjnego ulicy Kuropatwy. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele dzielnicy Warszawa Ursynów, Gminy Lesznowola, Starostwa Powiatowego w Piasecznie oraz przedstawiciel Gminy Piaseczno.

Ulica Kuropatwy przebiega na granicy Gminy Lesznowola i Dzielnicy Warszawa Ursynów, pozostaje w zarządzie Gminy Lesznowola, jednak zdecydowany ruch na tej ulicy generują mieszkańcy Józefosławia.

Mając na uwadze powyższe Gmina Piaseczno zobowiązała się własnym staraniem i na własny koszt zlecić przygotowanie wstępnej koncepcji przebudowy ulicy Kuropatwy.

Na spotkaniu przedstawicieli Stron w Urzędzie Gminy w Piasecznie w czerwcu 2020 roku Gmina Piaseczno przekazała sześć wariantów opracowanych rozwiązań z prośbą o zapoznanie się z dokumentacją i zaproponowanymi rozwiązaniami technicznymi.

Po wybraniu najbardziej optymalnego rozwiązania dokumentacja stanie się przedmiotem konsultacji społecznych a zgłoszone na tym etapie uwagi zostaną uwzględnione w projekcie wykonawczym. Konieczne jest zaspokojenie potrzeb przemieszczania się mieszkańców przy użyciu różnych środków lokomocji, w tym w komunikacji autobusowej, ze szczególnym naciskiem na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu pieszym i rowerowym.

Warunki dalszej współpracy Stron w tym finansowanie inwestycji zostaną określone w porozumieniu, które Strony zobowiązują się zawrzeć.

Koncepcje drogowe udostępnione są na stronie BIP: bip.piaseczno.eu

Źródło: Gmina Piaseczno

Więcej:

Ile kosztuje religia w ZSP Józefosław ?

Od 1 października 2020 zmiana stawki za odbiór odpadów

Józefosław z największą frekwencją – Wybory prezydenckie 2020

Metropolia Warszawa i MSWiA mobilizują (swoich?) wyborców

W budżetach samorządów metropolii warszawskiej ubędzie ponad 1,3 mld zł !!!

Radni PiS ostrzegają przed szatańską wizytą w Piasecznie

Radny z Józefosławia wbrew burmistrzowi nie zagłosuje za projektem stacji kolei dojazdowej przy Julianowskiej

Jeszcze w tym roku będzie można dojechać Cyraneczki do Działkowej

Stacja PKP Józefosław ? Kiełbasa wyborcza czy realne szanse ?

Zastępca Burmistrza: „Co do 739 nie ma możliwości zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów, jest to ograniczone dostępnością taboru”

Burmistrz podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw i siłowni plenerowych

Zakaz wyprowadzania psów w Lesie Kabackim

Straż Miejska poinformowała o wynikach kontroli jakości powietrza na terenie Józefosławia

Lasy Miejskie tłumaczą powody wycinki drzew w Lesie Kabackim

Historia Lasu Kabackiego

31. rocznica katastrofy lotniczej w lesie kabackim

Sprawdź jakość powietrza w Józefosławiu

Straż Miejska bada jakość powietrza – zgłoś newralgiczne miejsca

Czy pas dla autobusów na tym odcinku Puławskiej ma sens ?

739 nadal bez przegubowego taboru

Podoba ci się:

Komentarzy (1)

  1. wiadomosc. Oby zdazyc z przenidowa przed tragedia, ktora jest nieunikniona na dluzsza mete w obecnym stanie tej ulicy. Skoro jest mowa o komunikacji autobusowej i bezpieczenstwie to chcialbym przypomniec o przystanku przy skrzyzowaniu z ul. Osiedlowa o ktorym Piaseczno chyba zapomnialo realizujac Cyraneczki. Zatoczka autobusowa w strone centrum Jozefoslawia zostala zbudowana ale o zatoczce w kierunku Pulawskiej zapomniano. Chcialbym zwrocic uwage ze natezenie ruchu na Cyraneczki rosnie wraz ze zblizaniwm sie do Pulawskiej a Osiedlowa to najblizsza Pulawskiej duza ulica