ul. Puławska Jozefoslaw24.pl

Kontrole będą kontynuowane – odpowiedź ZTM w sprawie 739 i przetargu na nową linię lokalną

Otrzymaliśmy od ZTM wyjaśnienia dotyczące skarg pasażerów na warunki podróżowania autobusem linii 739. Biuro prasowe udzieliło nam również kilku informacji związanych z przetargiem na nową lokalną linię autobusową. Nadal czekamy na odpowiedź PKS Grodzisk.

„Zacznijmy od organizacji komunikacji zbiorowej w Józefosławiu. Niebawem ogłosimy przetarg na kontynuację funkcjonowania obecnych linii L na terenie Piaseczna. Planujemy, w zależności od wysokości stawku, jaką uda nam się uzyskać w przetargu, wygospodarować środki finansowe na nową linię L obsługującą Józefosław.

Proponujemy, aby linia obsługiwała trasę: PKP Jeziorki – Mysiadło – Józefosław: Ogrodowa – Cyraneczki – Julianowska – Piaseczno. Ostateczny przebieg trasy uzależniony jest jednak od organizacji ruchu w rejonie stacji PKP Jeziorki. Kolejarze planują zająć pod teren budowy ( modernizacja linii nr 8 ) pętlę PKP Jeziorki i obecnie nie wiemy jak będzie wyglądało zawracanie autobusów.

Podsumowując, po wyjaśnieniu dwóch kwestii – finansowej (budżet Piaseczna) i organizacji ruchu planujemy ogłoszenie przetargu na nową linię.

Drugi temat, który Pan poruszył to jakość usług świadczonych przez PKS Grodzisk Mazowiecki. Zapewniam, że ZTM regularnie kontroluje kursy realizowane przez przewoźnika i w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości nakłada na niego kary finansowe. Kontrole będą kontynuowane.” Magdalena Potocka ZTM

Powyższa wypowiedź jest odpowiedzią na niepochlebne komentarze użytkowników linii 739 :

Pasażerowie drugiej kate… strefy – problemy z linią 739

Więcej kursów 739 i lokalna linia L39 od 1 marca ?

Więcej na temat transportu w Józefosławiu i Julianowie :

Nowa linia autobusowa w Józefosławiu ?

Przegubowy 739 jednorazowym przypadkiem

Ciąg dalszy konsultacji z ZTM – oświadczenie gminy Piaseczno

Apel do Burmistrza w sprawie 739 ! Wyraźcie swoje zdanie w ankiecie

Stanowisko Rady Rodziców ZSP Józefosław w sprawie 739

Konsultacje społeczne na temat komunikacji zbiorowej w Józefosławiu i Julianowie

Opinia komendanta Straży Miejskiej w sprawie transportu publicznego w Józefosławiu i Julianowie

Protokół ze spotkania z mieszkańcami w sprawie komunikacji publicznej w Józefosławiu i Julianowie – nowe interpelacje radnych

„Jeśli chodzi jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej

Stowarzyszenie NJiJ przypomina burmistrzowi, że w 2012 roku obiecał usunięcie utrudnień drogowych, z powodu których nie można było wprowadzić większych autobusów

Poprawa jakości oraz dostępności transportu publicznego na terenie Józefosławia i Julianowa

Nowa linia lokalna w Józefosławiu – Cmentarz – Szkoła … już w marcu ?

Od 16 marca nowa linia autobusowa w Józefosławiu

Nowa linia jest stara. Tą właściwą pojedziemy najpóźniej w przyszłym roku

Propozycja ograniczenia liczby przystanków na Puławskiej …nie przejdzie – najnowsze wieści w sprawie komunikacji

Rzecznik Głównego Inspektoratu Drogowego głośno myśli o linii tramwajowej Warszawa – Piaseczno

ZTM odpowiada na prośbę Piaseczna i Lesznowoli

Podoba ci się:

Komentarzy (9)

 1. Czyli planowane na 1 marca uruchomienie lokalnej L39 nie jest wcale przesądzone.

 2. Jakoś za dużo tych: „niebawem”, „zależy od …”, „jak się uda”, „planujemy”… Dlaczego nie ma konkretów?! Zaraz się okaże, że nie będzie dodatkowych kursów 739 oraz autobusu L, bo problem z zajezdnią, lub stawki w przetargu były zaduże, a winni wszystkiego będziemy my pasażerowie, gdyż się poskarżyliśmy, że nam niewygodne, albo spadki na giełdzie w Chinach. Mamy XXI wiek, mieszkamy w „aglomeracji” warszawskiej, więc zorganizowanie właściwej komunikacji zbiorowej powinno być priorytetem, a nie wielką łaską. Dziwne jest, że gdy ZTM zauważy, że jeździ za mało pasażerów to szybko likwiduje takie kursy, ale gdy pasażerów jest za dużo jak np.w 739, to jakoś tego nie widzi i nie zwiększy liczby kursów, nie chcą nawet zmienić autobusu na większy tj. przegubowy, bo niby skrzyżowania za małe…..?! Jeżeli problem jest w ZTM, to gmina powinna zorganizować transport zbiorowy we własnym zakresie.

 3. Moim zdaniem problem leży w braku chęci i możliwości finansowych gminy Piaseczno i jeszcze raz z braku chęci.

 4. Chęci gminy są, co widać na przykładzie planowania L-ki.
  H.K.

  • „L”ok., ale zdecydowanie bardziej zależy nam na komunikacji miejskiej z J&J do stacji metra Wilanowska,dalej do centrum i z J&J BEZPOŚREDNIO do Piaseczna (Szkolna). Niestety, ale to właśnie tam koncentruje się nasze życie zawodowe, szkolne,kulturalne. Dojazdy i powroty rzadko kursującymi autobusami linii 739 są koszmarem; wybieramy podróże samochodami i korkujemy Geodetów,Puławską. „L” są tylko prowizorką,ciekawa jestem jakie będzie „obłożenie” ‘L’. Podejrzewam,że będą świecić pustkami.
   Przy okazji:czy te autobusy muszą być takie brudne? Świata przez nie nie widać (wczoraj, 12 bm.odjazd ze stacji metra ok. 19.35 -makabra).

 5. Miasto nic nie zrobi w kierunku poprawy komunikacji dla JJ, bo obraziło się na nas z powodu zablokowania PSZOK ,czy -jak niektórzy podejrzewali- spalarni śmieci w przyszłości.

 6. A zanim się obrazili to co dla nas zrobili? Nie licząc wydawania pozwoleń dla developerów ja nic nie zauważyłem.

  • Ale za to Starostwo „sypnęło groszem” na budowę ul. Cyraneczki, o czym tu: http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=4912

   • Ło matko! Toż jak oni połączą Cyraneczki z osiedlową, to powstanie „wylotówka” na Puławską!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*