L39

Zmiana trasy L39

ZTM Warszawa informuje, że nastąpią zmiany z kursowaniem linii L39 i N83, w związku z pracami w rejonie pętli autobusowej PKP JEZIORKI.

W związku z realizacją prac w ul. Karczunkowskiej i zmianą parametrów geometrycznych jezdni łączącej tymczasową pętlę autobusową z ul. Karczunkowska od dnia 7.07.2018 r. od początku kursowania linii dziennych do odwołania (linia nocna od nocy 6/7.07. 2018 r. od początku kursowania do odwołania) wprowadzone zostaną niżej podane zmiany tras kursowania linii L39 i N83.

L39 – SZKOLNA – … – Puławska – zawrotka na skrzyżowaniu Puławska / Karczunkowska – KARCZUNKOWSKA 01 – Puławska – … – SZKOLNA

N83 – DW.CENTRALNY – … – Puławska – … – PKP PIASECZNO

Linia N83 nie będzie realizowała podjazdów ul. Karczunkowską do tymczasowej pętli autobusowej PKP JEZIORKI.

Źródło: ZTM

Znamy już szczegóły wprowadzenia od 1 września obniżonych cen biletów okresowych ZTM dzięki dofinansowaniu Gminy Piaseczno.
Od dłuższego czasu gmina prowadziła z władzami stolicy rozmowy na temat przesunięcia pierwszej strefy biletowej do centrum Piaseczna, co okazało się jednak trudne do realizacji ze względu na wspólny bilet kolejowy oraz wysokie koszty takiej operacji.

Udało się jednak osiągnąć kompromis i przekonać Warszawę do modyfikacji ich oferty Warszawa+ , która pozwala osiągnąć podobne korzyści dla mieszkańców a jest przy tym znacznie tańsza dla samorządu.

– ZTM zaproponował nam trzy warianty dofinansowania systemu, a my wybraliśmy najbardziej optymalny z punktu widzenia pasażerów. Przystaliśmy na najwyższy poziom dofinansowania, dzięki czemu mieszkańcy za bilety 30. I 90. dniowe zapłacą praktycznie tyle jak za pierwszą strefę – mówi burmistrz Zdzisław Lis.

Dla mieszkańca oznacza to następujące ulgi:

• przy zakupie biletu 30 dniowego na 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 20 zł, na bilet normalny 40 zł

• przy zakupie biletu 30 dniowego na 1 i 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 30 zł, na bilet normalny 60 zł

• przy zakupie biletu 90 dniowego na 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 35 zł, na bilet normalny 70 zł

• przy zakupie biletu 90 dniowego na 1 i 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 65 zł, na bilet normalny 130 zł.

– Cieszę się, że wykonujemy kolejny krok w kierunku wprowadzenia nowych, korzystniejszych zasad korzystania z komunikacji miejskiej. Mam nadzieję, że niższe koszty zakupu biletów podniosą atrakcyjność komunikacji publicznej i zmniejszą choć trochę ruch na naszych drogach. To może zarówno przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście, jak i wpłynąć korzystnie na domowe budżety mieszkańców Piaseczna – mówił 4 lipca podczas sesji zatwierdzającej porozumienie z Warszawą I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz

Z oferty Warszawa+ będą mogli skorzystać jedynie mieszkańcy gminy, którzy posiadają Piaseczyńską Kartę Mieszkańca lub nową Piaseczyńską Kartę Dużej Rodziny, która już w sierpniu dostępna będzie na nowym nośniku Biletu Metropolitalnego.
Dotychczasowe karty ważne są do końca 2019 roku.

 Źródło: Gmina Piaseczno

Darmowe przejazdy autobusem tylko z Piaseczyńską Kartą

1 września zostaną zniesione bilety z podziałem na strefy biletowe. Warszawscy radni przegłosowali uchwałę dotyczącą zmian w „Bilecie warszawiaka”.

Nowa taryfa będzie obejmowała bilet 30-dniowy normalny imienny (98 zł) oraz bilet 90-dniowy normalny imienny (250 zł). Obecnie za kartę na dwie strefy trzeba zapłacić 166 zł za miesiąc lub 406 zł za trzy miesiące.

„Bilet warszawiaka” będzie przysługiwał mieszkańcom rozliczającym się z podatku w stołecznych urzędach skarbowych.

- Mieszkańcy Warszawy bez ograniczeń będą mogli się poruszać po całej metropolii w ramach II strefy – Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Podczas sesji w dniu 18 kwietnia Rada Miejska w Piasecznie wyraziła wolę przystąpienia Gminy Piaseczno do zmodyfikowanej w ostatnim czasie Oferty Warszawa +

W uchwale intencyjnej radni upoważnili burmistrza do uzgodnienia warunków porozumienia z m. st. Warszawą określających zasady współpracy i finansowania Programu. Nowe regulacje programu Warszawa+ umożliwią pasażerom aglomeracji warszawskiej korzystającym z biletów okresowych II strefy biletowej ZTM dojazdy komunikacją miejską w cenach niewiele wyższych niż koszt biletów okresowych na I strefę. Specjalnymi cenami objęte będą jedynie bilety okresowe 30 i 90 dniowe. Różnica wynikająca z obniżonych cen zakupu zostanie pokryta bezpośrednią dopłatą z budżetu gminy na rzecz ZTM.

– Cieszę się, że wykonujemy kolejny krok w kierunku wprowadzenia nowych, korzystniejszych zasad korzystania z komunikacji miejskiej . Mam nadzieję, że niższe koszty zakupu biletów podniosą atrakcyjność komunikacji publicznej i zmniejszą choć trochę ruch na naszych drogach. To może przyczynić się zarówno do poprawy jakości powietrza w naszym mieście, jak również wpłynąć korzystnie na domowe budżety mieszkańców Piaseczna – mówił po sesji Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

Aby pasażerowie mogli skorzystać z tej oferty, gmina musi zabezpieczyć w budżecie odpowiednie środki na pokrycie dopłat oraz ustalić z ZTM szczegóły funkcjonowania programu. Wszystko wskazuje na to, że Oferta Warszawa + może wejść w życie już niebawem.

Źródło: Gmina Piaseczno

Więcej :

Darmowe przejazdy wszystkimi liniami gminnej komunikacji publicznej

I strefa ZTM w Piasecznie?

Gmina wystąpiła do ZTM z prośbą o rozważenie zagęszczenia kursów linii 739

Burmistrz dziękując za tańsze bilety ZTM, przypomniał o potrzebie udrożnienia Puławskiej

Lokalna linia L39 – PKP Jeziorki – Józefosław – Piaseczno – rozkład jazdy

Pasażerowie drugiej kate… strefy – problemy z linią 739

Więcej kursów 739 i lokalna linia L39 od 1 marca ?

ZTM wyjaśnia przyczyny wstrzymania przetargu na operatora lokalnej linii autobusowej dla Józefosławia i Julianowa

Nowa linia autobusowa w Józefosławiu ?

Przegubowy 739 jednorazowym przypadkiem

Ciąg dalszy konsultacji z ZTM – oświadczenie gminy Piaseczno

Apel do Burmistrza w sprawie 739 ! Wyraźcie swoje zdanie w ankiecie

Stanowisko Rady Rodziców ZSP Józefosław w sprawie 739
Konsultacje społeczne na temat komunikacji zbiorowej w Józefosławiu i Julianowie

Opinia komendanta Straży Miejskiej w sprawie transportu publicznego w Józefosławiu i Julianowie

Protokół ze spotkania z mieszkańcami w sprawie komunikacji publicznej w Józefosławiu i Julianowie – nowe interpelacje radnych- 14.03.2012

„Jeśli chodzi jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej -11.11.2014

Stowarzyszenie NJiJ przypomina burmistrzowi, że w 2012 roku obiecał usunięcie utrudnień drogowych, z powodu których nie można było wprowadzić większych autobusów

Poprawa jakości oraz dostępności transportu publicznego na terenie Józefosławia i Julianowa – 25.02.2015

Nowa linia lokalna w Józefosławiu – Cmentarz – Szkoła … już w marcu ? 1.03.2015

Od 16 marca nowa linia autobusowa w Józefosławiu

Nowa linia jest stara. Tą właściwą pojedziemy najpóźniej w przyszłym roku

Propozycja ograniczenia liczby przystanków na Puławskiej …nie przejdzie – najnowsze wieści w sprawie komunikacji

Rzecznik Głównego Inspektoratu Drogowego głośno myśli o linii tramwajowej Warszawa – Piaseczno

ZTM odpowiada na prośbę Piaseczna i Lesznowoli

Podoba ci się:

Komentarzy (1)

  1. Czy ktoś moze uzasadnic dlaczego L39 nie może dojechać do pętli autobusowej PKP Jeziorki, podczas gdy przebudowa ul. Karczunkowskiej nie wpłynęła na kursowanie linii 209? Dojazd do Biedronki także nie jest zamknięty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*