Starosta i Sołtys Józefosławia Jan A. Dąbek - źródło : Starostwo Powiatowe w Piasecznie

„Nasza Gmina – Nasz Powiat” … syn Starosty Jana Dąbka kandyduje do Rady Powiatu !

Syn starosty piaseczyńskiego Łukasz Jan Dąbek jest kandydatem do Rady Powiatu z ramienia KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat (nr 2 na liście okręgu 2)

KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat zarejestrowany jest w Józefosławiu przy ulicy Cynamonowej 9, z jego listy kandyduje do rady powiatowej starosta i sołtys Józefosławia Jan Dąbek ( nr 1 na liście okręgu 1 ).

Okręg 1 :

Część obszaru Gminy Piaseczno ograniczona od północy: północną granicą gminy Piaseczno od przecięcia torów kolejowych PKP Warszawa – Radom do ul. Działkowej w Józefosławiu od wschodu: wschodnią granicą gminy od ul. Przepiórki do ul. Cyraneczki, ul. Cyraneczki od ul. Przylaszczki do Julianowskiej, ul. Julianowska od Cyraneczki do Urbanistów, dalej wschodnią granicą miasta Piaseczna do torów kolejowych PKP Warszawa – Radom od południa: od torów kolejowych PKP Warszawa – Radom południową granicą miasta do ul. Przemysłowej od zachodu: zachodnią granicą miasta Piaseczno od ul. Przemysłowej do przecięcia torów kolejowych PKP Warszawa – Radom

Okręg 2 :

Część obszaru Gminy Piaseczno ograniczona od północy: ul. Cyraneczki od Julianowskiej do Przylaszczki od wschodu: granicą gminy Piaseczno od ul. Cyraneczki od południa: południową granicą gminy Piaseczno od zachodu: zachodnią granicą gminy Piaseczno do granic administracyjnych miasta Piaseczno w rejonie ul. Skrajnej, południową i wschodnią granicą administracyjną miasta Piaseczno do ul. Geodetów, ul. Julianowska od Geodetów do Cyraneczki, ul. Cyraneczki od Julianowskiej do wschodniej granicy gminy w rejonie ul. Przylaszczki

Kandydatami do rady miasta z listy KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat z okręgu Józefosławia i Julianowa są:

-Michał Żugajewicz (Józefosław)
-Elwira Dworak (Józefosław)
-Elżbieta Lenard (Józefosław)
-Hanna Krzyżewska (Julianów).

Przy ulicy Cynamonowej 9 w Józefosławiu zarejestrowano również KWW Przyszłość Samorządu, którego pełnomocnikiem wyborczym jest Ewa Dąbek.

Artykuły związane z wymiarem sprawiedliwości, domniemaniami, oskarżeniami, uniewinnieniami i wyrokami związanymi z Janem Dąbkiem starostą piaseczyńskim i sołtysem Józefosławia :

Skandal skazany staruje w wyborach ! – źródło SE.pl

Syn starosty wywiózł nastolatka do lasu -źródło SE.pl

Syn starosty bił czy tylko się przyglądał? Prokuratura wie? -źródło wyborcza.pl

Syn starosty zostaje za kratami -źródło SE.pl

Kandyduje na radnego. Wcześniej skazano go na prace społeczne – źródło gazeta.pl

Piaseczyński starosta nielegalny ? – źródło Piaseczno24

Starosta z zarzutami -źródło Kurier Południowy

Problemy ze zdrowiem i pominięty obrońca – źródło Kurier Południowy

Starosta Jan Dąbek skazany – źródło Kurier Południowy

Kolonijny horror – źródło Kurier Południowy

Sylwestrowa bijatyka -źródło Kurier Południowy

Kontrowersyjna faktura – źródło Kurier Południowy

Umowa na pustakach starosta niewinny – źródło Kurier Południowy

Starosta miał stanąć przed sądem. Wyjechał do Chin – gazeta.pl

Rada Sołecka Józefosławia. Wywiad z sołtysem Janem A. Dąbkiem

Kosmiczny Józefosław – relacja ze spotkania z Sołtysem i Burmistrzem

List otwarty do wojewody w sprawie absurdów z Józefosławia

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Starostwie Powiatowym w Piasecznie

Piaseczno nadal pod lupą

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w starostwie nie wykazała uchybieńPodoba ci się:

Komentarzy (118)

 1. cyt. gazeta.pl ‘ Łukasz Dąbek został uniewinniony od zarzutów prokuratury. Skazano go za pomoc w siłowym odzyskaniu długu. Kara : półtora roku prac społecznych ‘ – niewinny to spoko.

  • Dlaczego napisałeś że niewinny. Przeczytaj cytat który podałeś. Tam jest mowa że został skazany a nawet podana jest kara którą dostał. W Polsce póki co nie skazuje się i karze niewinnych. Minimum uczciwości w tej całej sprawie jest konieczne bo inaczej wszystko zatonie w bagnie kłamstwa.

 2. Wiochmen
  Szkoda ze Ty nie Kandydujesz!!!!
  Mielibyśmy ubaw…

 3. Gratuluję redakcji odwagi za te linki.

  A wyborcy niech robią z tą informacją co zechcą w myśl przysłowia ‘jak sobie pościelisz tak się wyśpisz’. A czy wygodnie się do tej pory śpi w Józefosławiu to sami sobie odpowiedzcie. Zmieniali się radni, burmistrzowie ale tylko JAD od 20 lat zawsze na najwyższych stołkach raz w gminie raz w starostwie. Czy jest choć trochę odpowiedzialny za ten burdel który u nas panuje ? Moim zdaniem tak. Jeżeli waszym zdaniem nie to znaczy że jest całkowicie nieskuteczny skoro skoro jest u nas tak fatalnie jak sami o tym piszecie.

  Kiedyś w swoim kabarecie Jan Pietrzak powiedział że wszyscy przywódcy w PRL mówili że chcieli dobrze ale im nie wyszło i że ideałem byłby przywódca który by chciał źle ale też by mu nie wyszło.

  • Ziutek JAD em to ty ziejesz. To już nie jest śmieszne, to Ty się ośmieszasz .

 4. Sąsiad co do spowalniaczy to daj spokój-muszą być,bo szaleńców tu nie brak.Nie może być tak,że każdy kto by miał taki kaprys by zapierniczał jak w amoku.Ile osób przestrzega obowiązujących w J&J ograniczeń prędkości?Widzę różne historie codziennie i uważam,że spowalniacze muszą być i nawet jak baseny bo inaczej do idiotów się nie trafi.To nie przeciwko ludziom ,a przeciwko piratom drogowym bo przy tak wąskich drogach to by była prawdziwa masakra!

 5. Myślę Ziutek że nie zostanie…

 6. Dołączam się do prośby o taką listę.

 7. Żebyśmy zrozumieli skale problemu. To oświadczenie majątkowe starosty za 2013 rok :
  http://bip.piaseczno.pl/public/?id=138327

  7 domów, 8 mieszkań, 350 000 m2 działek (część kupiona od jakiegoś samorządu, od którego, po jakiej cenie nie wiadomo). To jest multimilioner on może robić w Piasecznie cuda. Przy nim minister Nowak który musiał spowiadać się z zegarka za 17 tys. to szczaw i leszcz. (…)

  POST EDYTOWANY PRZEZ ADMINA J24

  • Ziutek ktoś napisał, ze jesteś biedny. Co w tym musi być.

   • No fakt. Jak ktoś cos napisał, to musi w tym coś być. Genialne. Poczytaj zatem moje posty wszak spełniają one podany przez Ciebie warunek wystarczający na prawdę – zostały napisane więc musi coś w nich być.

  • to poproszę o nazwy tych komitetów – trzeba ujawniać takie triki wyborcze

   • KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat
    KWW Przyszłość Samorządu

    Oba komitety zarejestrowane pod tym samym adresem :
    ul. Cynamonowa 9 – jest to mieszkanie p. Dąbka na osiedlu Cynamonowa. Dokładnie na przeciwko jego miejsca zamieszkania czyli Osiedlowej 49a (jakieś 15 metrów w linii prostej).

    Było o tym w poprzednim artykule : http://jozefoslaw24.pl/2014/10/zainteresowane-strony-wypieraja-sie-tego-jak-zaba-blota-wyborcza-koalicja/#comments

    Rozumiesz ideę. Idzie sobie taki mało zorientowany wyborca na wybory czyta listy. Widzi kilka komitetów wybiera kandydata z jakiegoś KWW albo z innego KWW a okazuje się że oba komitety grają do jednej bramki. Taki chłit merketingowy dla ciemnego ludu. Trza uważać. Demokracja po piaseczyńsku zastawia zasadzki na wyborcę.

 8. Dąbek wygrał jednym głosem, drugi był Krawczyński. Podobnież to głos Pana Zalewskiego był decydujący dla obecnego burmistrza. Przed wyborami byli wrogami, po głosowaniu żyją w przyjaźni po dzień dzisiejszy.

  • Co ty Mariola mówisz Przecież Krawczyński jak tchórz najpierw wiedząc,ze przegra z Dąbkiem nie wystartował na starostę, a jak pomówienia się nie sprawdziły to znów uciekł z samorządu. Teraz robi to co mu wychodzi najlepiej czyli pluje i pomawia.

 9. I tak zdecydują Wyborcy!
  Przecież krewni na listach to norma w Gminie czy w Powiecie od lat…

 10. Sokole PO patrz uczciwie Krawczyński w poprzednich wyborach wystawił około 10 osób ze swojej rodziny.
  Wszystkie strachy opozycji widać tu .
  Podpiszcie się i walczcie uczciwie.

  • adrian, skoro tak Ci się nie podoba podpisywanie się nickami na forum i preferujesz podawanie nazwisk, to czemu sam nie stosujesz się do swoich rad ?

   • Biorę z Ciebie przykład z tą różnicą żę ja nie pomawiam i nie atakuję nikogo.

    • Nie ogladaj sie na mnie. Mnie nicki nie przeszkadzaja. To ty uwazasz ze stosowanie ich jest nieuczciwe. Wiec zacznij byc wzgledem siebie uczciwy i sie podpisuj. Troche konsekwencji.

 11. Ostatnie wpisy pokazują ,że poziom dyskusji się obniża i forum schodzi na psy….
  Po co rzucamy obelgi i szczekamy?
  Przecież to ludzie wybierają radnych do powiatu a radni STAROSTĘ!
  Radni powiatowi głosują jak chcą!

  • Radni głosują jak chcą ale to my wybieramy radnych.

   • Sprawa wyjątkowo bulwersująca. Na liczne apele o odniesienie się do sytuacji stowarzyszenia Centrum nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, ani nawet informacji. Pan Józef Zalewski unika odpowiedzi na temat kandydowania Pana Łukasza Dąbka, a przecież nie tylko jest w koalicji ze Starostą Janem Adamem Dąbkiem do powiatu (KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat), ale także kandyduje na burmistrza Piaseczna (KWW Józef Zalewski i Centrum). Tolerowanie takich standardów dla mnie jest nie do przyjęcia. Po pierwsze Łukasz Dąbek nie ma żadnego doświadczenia, aby być radnym i reprezentować całą społeczność powiatu piaseczyńskiego, a po drugie sytuacja związana z Józefosławiem. Naprawde trzeba podjąć mądre decyzje podczas tych wyborów. Jest wielu kandydatów, którzy będa nas godnie reprezentować. Dlatego warto im dać głos. JA do powiatu głosuje na listę WSPOLNERAZEM, a na burmistrza kibicuje Barbarze Rudzińskiej-Mękal. Jedynej kobiecie na urząd burmistrza. Wierzę, że Basia zmieni gminę, a Piotr powiat.

    • Twoja Basia już pokazała na co ją stać . Gdyby była dobra to PIS by jej nie wyautował.
     Była w Sejmiku i nic .

    • Kamil wycofaj ty swojego kandydata bo to wstyd

     • Mąciciele z Lesznowoli!!!

      Kamil M ,,Wójek Dobra Rada”

    • Panie Kamilu a Pan jakie ma doświadczenie w samorządzie.
     Na razie ma Pan etat opluwacza i mieszacza.
     Pani Basia to PIS Pan to Palikat. Niezła mieszanka istny gender.
     Trafił swój na swojego.

    • Rozumiem ze twoje doświadczenie to Ruch Palikota,z którego cię wyrzucili ?
     Niezłe doświadczenie. Ha Ha

 12. a przepraszam… co miała zrobić jako „niecierpliwa”? :)

  zaproponuj coś, chętnie przeczytam :)

  • 4 lata temu pani Krzyżewska tez startowała z listy pana Dąbka. To on jej załatwił stanowisko wiceprzewodniczącej rady miejskiej, a jej mążowi miejsce w radzie nadzorczej spółki powiatowej. Ta pani to zwykła karierowiczka. Ja na pewno na nią nie zagłosują.

 13. No i PO co te głupie ataki, jak znam życie wszystko się za chwilę wyjaśni.
  No cóż niektórzy na siłę pchają się do koryta choćby po trupach.

 14. SSo nie powtarzaj się. Ustalajcie kto co pisze bo wprowadzacie sobie bałagan.

  • Xyz nie musimy nic ustalać. Tu jest wolność wypowiedzi. Nikt nam nie narzuca co mamy pisac. Wiem ze trudno jest ci to zrozumiec. Sproboj kidys i Ty.

 15. Sąsiad .Może Dębek jest taki jak piszesz .Natomiast Łukasz Dąbek to bardzo miły i grzeczny młody człowiek.

  • Z jednym co napisałeś nie sposób się nie zgodzić, Łukasz to młody człowiek

  • miły, grzeczny więc na pewno ma kompetencje do bycia radnym….

   • Nie zapominaj o ogromnym doświadczeniu i dotychczasowych dokonaniach. W sam raz do rady. Niech radzi w tej radzie jak ma żyć 160 tysięcy mieszkańców powiatu.

 16. brednie!!!

 17. Pani Barbara Rudzińska Mękal tradycyjnie nie ma szans.
  Nie jestem też pewien ,czy Piotr Kandyba ma pomysł na JJ.

  Czy są jakieś dowody/przykłady konkretnego działania na rzecz JJ przez wspomnianą wyżej dwójkę Kandydatów?

  • Ani Kandyba, ani Słowik nie mają pomysłu na J. Ich programy wyborcze to, – parafrazując Lecha, – bardzo ogólne ogólniki.
   Ale jeśli pani Rudzińska-Mękal przedstawi sensowny plan na JJ, to uważam, że może mieć spore szanse. Kobiety bardzo dobrze sprawdzają się w samorządzie. Rozmawiałam z panią Mękal. Plan dla J przedstawi wkrótce.

   • Od razu zaznaczam- nie agituję. Rozważam.

    • Pani Katarzyno
     Przyznaję ( chyba po raz pierwszy) pierwsza wypowiedź bez agitacji

     • A może gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta ?

     • A ja, po raz kolejny powtórzę, – nie agituje na rzecz żadnego kandydata. Przedstawiam tylko fakty, na chłodno analizuję programy wyborcze i „dokonania” kandydatów (każdy z nich jest od pewnego czasu w samorządzie) oraz szanse, jakie dają poszczególni kandydaci na kontynuowanie inwestycji na terenie J. To są moje opinie, jako osoby prywatnej, niezwiązanej z żadnym ugrupowaniem tudzież komitetem. Każdy ma prawo do własnych spostrzeżeń i każdy może je na tym forum przedstawić. Ja nikogo nie atakuję i nie dyskredytuję za jego preferencje wyborcze. Nigdy też publicznie nie powiedziałam, ani nie napisałam – głosujcie Państwo na tego a tego, bo to jedyny słuszny. –

      Przez 4 lata bycia radna, wykonałam ogromną prace na rzecz Józefosławia i jestem osobiście zainteresowana w tym, aby to wszystko nie poszło na marne. Być może nie wszystkie efekty mojej działalności samorządowej są już widoczne i namacalne, ale będą. Pod warunkiem jednak, że następni radni będą skutecznie pilnować, a burmistrz, którego wybierzemy, będzie zorientowany na ten teren. Dlatego własnie namawiam świadomego, a nie emocjonalnego wyboru, do zainteresowania się wszystkimi kandydatami i uczestnictwa w spotkaniach wyborczych, na których można poznać kandydata osobiście. Samochody-krzykacze, baner, Ulotka czy teksty-gotowce umieszczane w internecie, przygotowany zwykle przez copywriterów i agencje marketingowe, nie dadzą pełnego obrazu kandydata. To jest tylko bardziej lub mniej sprawny marketing uzależniony od budżetu danego kandydata.

      • Pani Katarzyno, może Pani umieści tu nazwiska radnych powiatowych którzy cztery lata temu zagłosowali za Dąbkiem a którzy przeciw. Dobrze byłoby gdyby mieszkańcy wiedzieli na jakich radnych nie głosować!!!!!

       • Trudno o takie informacje, ponieważ głosowanie było tajne. Wiadomo jednak, że powstała wówczas koalicja Dąbek (radni jego ugrupowania) + Stowarzyszenie Centrum (Zalewski) + PiS (oprócz pana Ołdakowskiego, który się bodajże wstrzymał), którzy poparli obecnego starostę.
        O ile kogoś nie pominęłam, to rozkład wygląda następująco:
        Nasza Gmina – Nasz Powiat
        1. Dąbek Jan Adam
        2. Marianna Kurek
        3. Mioduszewska Maria
        4. Pająkiewicz Joanna
        5. Szczytowski Jacek Leon

        STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE CENTRUM
        1. Zalewski Józef
        2. Zachariasz Jacek Stanisław
        3. Poterała Bożena

        PiS
        1. Leniec Jerzy
        2. Ołdakowski Wojciech Jerzy
        3. Dunin Stefan
        4. Wojdak Jerzy Marek
        5. Gieleciński Marek Ireneusz
        6. Latoszek-Lubach Magdalena Maria

        • To co Pani Katarzyno wszystkich wyżej wymionionych pod ścianę czy pod sąd?
         Niech Pani nas poprowadzi!!!

         • Każdy zagłosuje według własnego uznania. To są suwerenne decyzje. Warto jednak znać kandydatów.

          Obecna sytuacja jest nastepująca
          Pan Gileciński (PiS) jest wicestarostą,
          Pan Dunin (PiS) – członkiem zarządu
          Pan Malarczyk (stowarzyszenie samorządowe Centrum) – członkiem zarządu

          Pani Maria Mioduszewska (Nasza Gmina – Nasz Powiat) Przewodniczącą Rady Powiatu
          Pan Wacław Bąk (STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE CENTRUM)- Wiceprzewodniczący Rady Powiatu
          PanJerzy Leniec (PiS)- Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu – Pan Leniec zasłynął niedawno jako autor powiatowej rezolucji gender

          Pan Józef Zalewski – przewodniczącym Komisji Strategii Gospodarczej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa

          Pani Marianna Kurek (Nasza Gmina – Nasz Powiat) – przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów

          Pani Joanna Pająkiewicz (Nasza Gmina – Nasz Powiat) – przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji

          Pan Jacek Szczytowski (Nasza Gmina – Nasz Powiat) – przewodniczącym Komisja Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego

          Pani Magdalena Latoszek-Lubach (PiS)- przewodniczącą Komisji Rewizyjna
          Pani Bożena Poterała (STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE CENTRUM)- wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej

          • Jeśli jednak miałabym kogoś wskazywać, to zaproponowałabym do rady powiatu pana ADAMA LEŚNIAKA kandydującego z naszego okręgu z listy WR. Wprawdzie Lista oraz jej lider nie są moimi faworytami (chyba najmniej kompetentny kandydat na burmistrza), jednak, jak wielokrotnie podkreślam, stawiam na konkretnych ludzi a nie na listy.

           ADAMA LESNIAKA, mieszkańca Julianowa, zna część społeczności szkolnej. Pan Adam przez 5 lat był Przewodniczącym Rady Rodziców w naszej szkole. Aktywnie działa również w Piaseczyńskim Porozumieniu Rad Rodziców. Jak mało kto, zna problematykę oświatową oraz realia tej gminy. Do tego nie jest uwikłany w żadne lokalne układy. Wielokrotnie udowodnił, ze działa bezinteresownie, kierując się racjonalnymi, a nie emocjonalnymi czy osobistymi pobudkami. Niestety, nie o każdym mogę tak powiedzieć. O Adamie Leśniaku mówię to z pełna odpowiedzialnością.

           Współpracowałam z nim przez 4 lata i miałam okazje dość dobrze go poznać. Z całego serca, życzę Adamowi, aby dostał się do Rady Powiatu, a nawet został wybrany starosta. Wreszcie mielibyśmy odpowiedzialnego i kompetentnego starostę. Polecam Państwa uwadze osobę pana ADAMA LEŚNIAKA.

         • Chodzi o to Marcin że przeciętny mieszkaniec Piaseczna/Józefosławia bardziej interesuje się sprawami gminy niż powiatu. A powiat rządzi się innymi prawami, starosta wybierany jest w innym trybie niż burmistrz. Jeżeli mieszkańcy chcą zmian w powiecie to muszą dowiedzieć się jak te zmiany można przeprowadzić.

          • Pani Mariolu, dlatego warto wprowadzić do powiatu osoby, które będą w stanie przeciąć dotychczasowe układy. To trwające od lat wojny pomiędzy gmina a powiatem doprowadziły do obecnej sytuacji. Mówię TAK dla obalenia dyktatu pana Dąbka.

          • I ma Pani rację, akurat Pan Adam Leśniak jest bardzo dobrym kandydatem na radnego powiatowego, ja również mam zamiar głosować na niego. Wielu rodziców których dzieci uczęszczały/uczęszczają do szkoły w Józefosławiu ma o nim bardzo dobre zdanie.

 18. Należy wyjaśnić pewne kwestie.

  Po pierwsze, starosta nie musi być radnym powiatowym. Starostą może zostać osoba „z zewnątrz” wybrana przez radą powiatu. Dlatego, panu Dąbkowi tak bardzo zależy, aby mieć większość w radzie, która w razie jego klęski wyborczej, wskaże i wybierze własnie jego.

  Po drugie, odnośnie koalicji Zalewski-Dąbek w 2010r. W tamtym czasie Zalewski miał do wyboru koalicję z Dąbkiem, wrogiem, który mieszał się do jego kompetencji burmistrza, albo z Platformą, która ostro walczyła z nim przez całą kadencję, blokując inwestycje i próbowała zrobić z niego TW, z którego to zarzutu, sąd go potem oczyścił. Generalnie, w 2010r Zalewski stanął przed wyborem między „wrogiem” a „wrogiem”.
  O ile, znając pewne fakty i rozumiejąc ludzkie emocje, można spróbować zrozumieć decyzje pana Zalewskiego w 2010r., o tyle obecna, wspólna z panem Dąbkiem lista do powiatu, jest według mnie nieporozumieniem. Albo robimy Nowe Otwarcie, albo brniemy w Stary Układ. Zalewski ma niezły program wyborczy, sporo nowych kompetentnych osób na swoich listach, widać, że przemyślał wiele spraw i wyciągnął wnioski z przeszłości, a tu taki głupi, doprawdy, ruch. Po co, to Panu, Panie Józefie? Jan Dąbek oznacza jedno – KŁOPOTY.

  • Pani Katarzyno brak logiki w tym co Pani mówi. Skoro Dąbek był wróg a Zalewski robi nowe rozdanie t.z ze dobrze że idzie z Dąbkiem bo to nowa jakoś i większa szansa na współpracę Gmina- Powiat.
   Proszę także o rozszerzenie wątku Jan Dąbek oznacza jedno- kłopoty.

   • Dajcie spokój Nowocin z obawy przed dyktatem emigrowała za ocean i teraz jak szef Rządu na emigracji pracuje za wolną Europę.
    Zostawiła swoją ekipę w postaci m.in Leśniaka jako nadzieja ze jak wróci to ktoś jej da pracę.
    Mam nadzieję ze w końcu wyjasni czy biła czy ją pobito.
    No ale na razie jest główną recenzentką żyjąca nadzieją ,ze wygra ktoś od niej.A ja wam mówię Kowalczyk Nowaciń oznacza kłopoty.

    • A może Pani Nowocin obiecano fotel albo stołek v-ce Burmistrza albo speca od PR?

     Radio Wolna Europa nadaje…

  • Ja bym wyciął i Zalewskiego, i Dąbka. Obaj za długo siedzieli we władzach i skutki tego widać w Piasecznie. Chciałbym tylko wiedzieć, kto ich wspiera.
   Dąbek teraz z tym swoim dziwnym jak na urzędnika państwowego majątkiem, synem zamieszanym w rozbój i kandydującym na radnego, robi jak najgorsze wrażenie. Ale niestety, na starostę nie głosuje się bezpośrednio. Więc potrzebna informacja:
   1) kto przegłosował Dąbka ostatnio (nazwiska), jakiś link czy kopia sprawozdania z głosowania
   2) kto popiera Dąbka, kto Zalewskiego
   Bardzo chętnie z taką listą pójdę na wybory, by zapobiec kolejnemu nieszczęściu.

   Pora wybrać nowych ludzi, spoza tego wieloletniego chorego układu jaki tu panuje.

   • Józek to może bardziej Łukasz napisz jakie zwyczaje są w twoim komitecie.
    Pomówienia półprawdy opluwanie i obietnice bez pokrycia?
    A może jeszcze gorzej.

   • cny a masz ty chociaż prawa wyborcze?

   • Dokładnie. Liczymy Pani Katarzyno na pomoc z opublikowaniem nazwisk radnych powiatowych głosujących za Panem Dąbkiem. Skoro są tacy radni to my jako obywatele nie wybierzemy tych radnych.

    • Miejscowy ty nie jesteś z Józefosławia .Powiem ci krótko nikt dla józefosławia z Powiatu więcej nie jest w stanie zrobić. On tu mieszka zna Okolice jak nikt tu ma rodzinę i znajomych.
     Każdy radny czy burmistrz stara się jak najwięcej zrobić dla swojej okolicy.
     Wybierz innego z innego terenu to zobaczysz.
     Trzeba być kompletnym dyletantem, żeby nie wiedzieć ze głosowania personalne są tajne

     • i jeszcze dodam adrian że jestem z Józefosławia.

      • A najładniejszą drogę w JJ , czyli CYRANECZKI to kto zrobił???

       Wiem ,wiem Ziutek zaraz powie ,,,że za długo” , ,,że wstrzymywali ” , ,,że Gmina płaciła ” itd , ale fakty są oczywiste!!!

       • przez 20 lat jedną drogę i w dodatku w pobliżu własnej nieruchomości, rzeczywiście dużo zrobił. I Dodę zaprosił!!!

       • marcin, przecież to jest śmieszne. Dajesz przykład że starostwo w 10 tysięcznej zrobiło drogę i to jeszcze na spólkę z gminą. Mamy 21 wiek. Co to za sukces. Poza tym mam wrażenie że sugerujesz że gdyby starostą była inna osoba to by tej drogi nie było ? Uważasz że byłaby tu pustynia. Nikt inny nie jest w stanie przez 20 lat zrobić 400 metrów drogi ? Rozejrzyj się po okolicy gdzie indziej też się buduje. Powiem ci więcej budowanie dróg to psi obowiązek samorządowców bo do takiej roboty się zatrudnili i za taką robotę płacimy im pieniądze. Moim zdaniem po efektach – jedna 400 metrowa droga – to płacimy za dużo.

        • Ale w JJ Gmina żadnej nowej drogi ( oprócz XXI wieku – realizacja wadliwa, bez odwodnienia i nie powinna być dopuszczona do użytkowania )nie wybudowała przez 20 lat. To developerzy płacili i budowali. Takie są fakty!

         Gdzie jest rozbudowa Geodetów ( odwodnienie, ścieżki rowerowe i chodniki)? gdzie jest Osiedlowa, Wilanowska na odcinku do Działkowej, Rondo przy Piotrze i Pawle?
         Nie wspomnę o Julianowskiej !

         Dlatego doceniam Cyraneczki!

         • Marcin nie zapominaj że gmina pokrywa 50% kosztów Cyraneczki. A więc uczciwie mówiąc ten sukces który tak doceniasz to sukces obu tych instytucji. Więc jak już wypisujesz jak mało gmina zrobiła w J (a zrobiła mało) to do tej listy powinieneś dopisać także połowę Cyraneczki. Inaczej jest nie fair.

       • Gdyby nie gminne pieniądze i wykupowane przez gminę działki – również bezpośrednio od obywatela Jana Dąbka, – to tej drogi raczej by nie było.

        • Ale Cyraneczki powstała !!!
         I nie pasuje to niektórym zazdrośnikom…

         • Też mi Gmina łaskę robi!
          Na kilkaset mln zł budżetu rocznie parę groszy wydali na grunt / lub na odszkodowania za grunt…

          Pani Katarzyno niech się Pani nie daje manipulować Ekipie Rządzącej!

        • Panie Marcinie, ja naprawdę dobrze znam budżet gminy i jego możliwości. A zmanipulować mnie nie jest tak łatwo, zapewniam Pana. :)

         • Tak się Pani tylko wydaje…

          Cały czas nakręca Pani dyskusję na tym portalu….
          A kasa za reklamy wyborcze wpada…
          Czy osiąga Pani jakieś dodatkowe profity z takiej działalności albo jest Pani współwłaścicielem tego Portalu?
          Jeśli tak, to rozumiem!

         • :) Nie, nie jestem ani właścicielką, ani współwłaścicielką portalu. Nie znam również ani właściciela, ani wydawcy, ani nikogo prywatnie związanego z J24. Nie otrzymuje też, ani nie otrzymywałam żadnych profitów z tytułu istnienia tego portalu tudzież z tytułu wypowiadania się na nim.

          Panie Marcinie, proszę nie iść ta drogą. Wykorzystuję portal do komunikacji z mieszkańcami. I bardzo się ciesze, że taki portal powstał. Niestety, nie mogę tego robić za pośrednictwem drugiego lokalnego portalu, ponieważ zostałam na nim zablokowana jeszcze na początku kadencji, co zresztą nie dziwi, zważywszy na fakt, kto za nim stoi. Cieszy mnie, że J24 jest niezależny i każdy może się tu wypowiedzieć.

          Uspokoję Pana. Wybory za niecały miesiąc, a wraz z nimi koniec mojej kadencji w samorządzie. Nie będzie Pan już „musiał” mnie czytać. :) Mam nadzieje, że nowi radni, również będą się z Państwem kontaktowali i będą równie niezależni jak ja, czego Państwu życzę z całego serca. :)

        • Znów pani kowalczyk Kłamie i po co to robisz kobieto , czyżby Ameryka ci nie służyła, a może już też tam się na Pani poznali i chce Pani wrócić?

     • Z tego co powiedziałeś wynika że starosta jest kompletnie nieudolnym zawodnikiem. Od 20 lat na stołkach, zna okolice itp. jak już wspomniano walczył z gęstą zabudową, walczył o drogi chodniki szkoły place zabaw it itd. I co z tego wyszło ? Wielka czarna dupa. Wszyscy narzekają na infrastrukturę w J, drogi, chodniki, palce zabaw, przepełniona szkoła wszystko do kitu. Kompletna nieskuteczność. Rozumiem jednak że chcesz mu dać kolejna szansę bo ma tu rodzinę itp.
      Popatrz na inne miejscowości wokół nas. One nie miały takiego szczęścia w postaci takiego zbawcy a jakoś mają drogi chodniki szkoły, parki itp. Jak to możliwe że inni mogą się rozwijać choć Dąbek o nich nie walczy ?

      • Ziutek, widocznie Adrian jest z rodziny Starosty więc patrzy na Józefosław przez różowe okulary.

       • Ciekawe z jakiej rodzony ty jesteś.
        Trochę obiektywizmu i choć raz pomyśl co piszesz.
        Chyba ,ze to cię boli?

        • Zapewniem że myślę nad tym co piszę.

      • Ziutek totalnie nieudolny to ty jesteś. Czytaj co inni piszą.

     • Wybudował ul. Wilanowską do rowu, Kameralną, Działkową Osiedlową, Kanalizację dla całego Józefosławia i Julianowa. Wymienił oświetlenie.
      Zabezpieczył teren pod szkołę. Wykonał projekt szkoły z salami gimnastycznymi i basenem zabezpieczył cześć terenu pod ulicę Cyraneczki , buduje ją sukcesywnie. itd.
      itd.
      Jak mało to mogę jeszcze dodać.

      • I wszystrko to przez ostatnie 20 lat nieustannego panowania. Pochwały i nieskie ukłony dla Króla!!!

      • Ziutek za wolno myślisz wtedy nie był starostą.
       O boże kiedy ty ziutek zaczniesz myśleć?

  • Ależ Pani Katrzyna potrafi prześwietlać dusze…
   Panie Józefie i cóż Pan na to?

  • Nie znam Pana Leśniaka ( chyba ,że z widzenia…)
   Czy można zobaczyć choćby jego zdjęcie?

 19. PANI KATARZYNO WSZYSCY DO PANI Z PROŚBĄ O RADĘ.
  AMERYKA PANI SŁUZY.
  KIEDY POWROT ?

 20. Dodam, że gdybym uważnie nie przeglądał list wyborczych to nikt by nie wiedział o tym kandydacie. Co do Sławka i naszego komitetu to proszę być spokojnym. Robimy swoje, a w Lesznowoli jest wiele aspektów do zmiany i to natychmiastowej. Naprawdę ciężko już słuchać argumentów wójtowej. Co do forum to dostałem bana za nic. Zachodzę w głowę jak można było mnie ukarać, jak ja nigdy nikogo nie obraziłem. No cóż mamy taki klimat :)

  • Kamil wśród was,, nicość widzę, widzę nicość.,,

 21. Może warto wiedzieć, że prywatnie, pani Elwira Dworak jest żoną dyrektora CH Auchan, głównego negocjatora z gmina i powiatem w spawie rozbudowy.

  Jeśli ktoś pokusi się o przejrzenie wszystkich list wyborczych, to bez trudu znajdzie zależności pomiędzy różnymi nazwiskami i zdarzeniami, jak również całe rodziny kandydujące z różnych list. Pan Dąbek nie jest odosobniony. Dokładnie wszystkie listy zawierają „interesujące” kwiatki. Dlatego, namawiam, aby wybierając radnych, głosować na konkretne osoby. W przypadku JOW-ów lista nie ma aż takiego znaczenia. Nie każdy chciał zakładać własny komitet wyborczy.

  kandydaci do gminy
  http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/141804

  do powiatu
  http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/powiaty/view/1418

  • Ale Pani Katarzyna sieje teorie spiskowe ! Staje się Głównym Recenzentem i Cenzorem ! Z tego co mi wiadomo była uważana za najbardziej kłótliwą i zadymiarską radną !

   Najpierw Pani weszła do Gminy dzięki PO , potem się z nimi pokłóciła i poszła do sądu
   w sprawie molestowania czy pobicia ( oczywiście nie było sprawy). Niektórzy mówią też ,że się Pani obraziła, bo nie dostała stołka stanowiska Prezesa PWiK .

   Ciekawe jakie teraz stanowisko Pani obiecali za wypisywanie tych bredni i recenzji i podlizywanie się niektórym Kandydatom na Burmistrza?

   Najłatwiej siedzieć sobie w Ameryce i wypisywać te dyrdymały !
   Oj nie chce się Pani rozstać z tą polityką , nie chce!
   Jest Pani obrażona na cały świat , ale jako radna się Pani nie sprawdziła , poza kilkoma zadymami!

   • Nieprawda, Pani Katarzyna ma swoje wady i zalety jak każdy z nas. Ale jest aktywana i stara się zmienić naszą okolicę. Cóż takiego napisała, że Pani Dworak jest żoną dyrektora CH Auchan. Skoro jest żoną (a jest) to znaczy że Pani Katarzyna mówi prawdę. To mi się komitywa zebrała: Pan Dąbek, Pan Zalewski i Auchan poprzez żonę dyrektora CH Auchan. Boże broń nas przed tą władzą.

    • Niech żyje władza krzykaczy i pieniaczy i hejterów!

     Pani Katarzyna ma bujną wyobraźnię i dlatego nie była traktowana w radzie
     poważnie!
     Wiecznie skłócona ze wszystkimi Radnymi i Urzędnikami ( wszędzie teorie spiskowe)
     Boże uchowaj nas przed takimi Radnymi!

     • Ja osobiście żałuję że Pani Katarzyna nie startuje. Dzięki niej wiedzieliśmy co w powiecie i gminie się dzieje.

      • A ja nie żałuję !
       Ona powinna pracować w Fakcie albo Super expresie jako dziennikarz śledczy!

       • A przeszkadza Tobie to że jest dociekliwa? Za bardzo przeszkadzała obecnej władzy w podejmowaniu wygodnych dla władzy uchwał?

   • wyborca@ W przeciwieństwie do Pana/Pana pisze o faktach, a nie o plotkach, domysłach czy insynuacjach, żeby nie powiedzieć zwykłych kłamstwach. Potrafię również docenić zasługi innych, nawet jeśli nieszczególnie z nimi sympatyzuję.
    Przypomnę również, że nie jest to wątek o mnie. Wygląda jednak na to, ze prawda niewygodna, jeśli natychmiast pojawił się atak personalny.

    • wyborca@ I jeszcze jedno, gdyby, to, co Pan/Pani pisze było prawda, to zapewniam, że w Józefosławiu nie powstałaby żadna inwestycja, a większość mieszkańców J dalej żyłaby w nieświadomości istnienia pewnych lokalnych zjawisk.

     Drogi wyborco@, w przeciwieństwie do Ciebie, wypowiadam się bez ukrywania swojej tożsamości. Ty zaś może być każdym- Elwirą? Marcinem, mężem Elwiry? Janem Dąbkiem? Wysyp nowych nicków w dyskusjach okołowyborczych jest doprawdy imponujący. Zaplecze kandydatów uaktywnione. Awatary w akcji.

     • Do tego,że inwestycje nie powstały (albo powstały w opóźnieniu) przyczyniła się Pani także, snuciem teorii spiskowych!

      Przypisywanie sobie wszystkich zasług dla JJ jest grubym nadużyciem, ale nawet dziecko nie da się na to nabrać!

      • WOW! To ci dopiero teoria spiskowa :)

     • Zgadła Pani jestem członkiem rodziny Pani Elwiry, jestem jej synem.
      Jest Pani świetnym detektywem.

 22. Pamiętajcie, że wybory do Rady Gminy są większościowe i tylko jeden mandat na jeden okręg. To ile głosów się uzyska zależy raczej od samego Kandydata a nie od Partii czy Stowarzyszenia czy Komitetu.

  Komitety Wyborcze powstają i są zawiązywane tylko na okres wyborów.
  Tylko Komitety mogą zgłaszać i rejestrować kandydatów na radnych.

  Co innego Wybory do Powiatu :każda osoba na liście pracuje ( jak pszczółka ) na Kandydatów, którzy zdobędą największą liczbę głosów.

 23. Wiochmen powiedz nie bądź Tchórzem.
  Ty taki mądry jesteś.

 24. Wiochmen a dlaczego Ty nie startujesz?
  Nikt ci nie zaproponował ?

  Mocnyś w gębie?

  • Wiochmen masz metę na większe przekręty ? Niezły jesteś.

 25. Daj spol\kój Marcin Wiochmen okazał się taki sam jak Ziutek.
  Dużo opluwania nic roboty.
  Mam pretensje do sztabu starosty,ze nie reaguje na to chamstwo.

  • A ty oprócz opluwania to nie masz się nic pochwalić.
   Jakieś życiowe osiągnięcia to ty masz?

 26. Portal nieżle zarobi na wyborach ,ale poziom dyskusji dryfuje w złym kierunku ( Wiochmen wie o co chodzi…)

 27. Ziutek jak ty przestaniesz pisać to dopiero poziom się podniesie

  • Ziutek Twoje ,,kobiece” i pretensjonalne e-maile zaczynam już pomijać i coraz mniej ripostuję…

   Widzę ,że masz dużo o czasu i siedzisz 24 h na forum…

   Czy ty coś jeszcze robisz poza tym?

   • Być może nie jest to pomysł dobry ,ale to ocenią Wyborcy.
    A może młodzi ludzie pójdą za nim?

 28. Gdyby wszyscy byli taką rodziną to było by naprawdę nieżle.
  Nie atakuj rodziny której nie znasz, Chyba ,ze z twoją jest żle.
  Poszanowanie prawd i zasad , chyba u ciebie to coś abstrakcyjnego.

  • Zastartuj pokaż co podtrawisz a nie rób z siebie błazenady. Andzel

   • Andzela nie wiem czy ty jesteś dobra czy manipulantka. ale ci coś powiem piszesz wielkie słowa. Obejrzyj sobie program interwencje w którym rodzice tego wywiezionego chłopca mówią jasno Łukasz DĄBEK NIC NASZEMU SYNOWI NIE ZROBŁ.
    WIĘC ANDZELA NIE POWIELAJ KŁAMSTW MYŚL CZASAMI SAMA.

    • Biedny miś, tylko przechodził obok z tragarzami…

 29. Przeczytałem powyższe wypowiedzi i mam wrażenie że ludzie zaczęli interesować się sprawami gminy czy powiatu. Pewnie wkurza ich sposób zarządzania gminą i powiatem (ja osobiście uważam że gmina zarządzana jest lepiej niż powiat i życzę obecnemu Staroście szybkie przejście na emeryturę lub robienie interesów ale już bez sprawowania funkcji publicznej). Cieszę się że ludzie dopytują się o listy wyborcze, chcą wiedzieć kto stoi za poszczególnymi listami. Listopad nadchodzi szybkimi krokami i mam nadzieję że wybór nowych władz okaże się tym razem trafiony.

  • Powiat jeden z najlepszych w Polsce. Każdy inny by się tym szczycił ale nie ty.

   Rozumiem cię biedactwo.BO TO NIE TY

   • Wiesz, jak już chcesz pisać to napisz to logicznie. Widać że trudno Ci sklecić nawet zdanie a w sprawach powiatu się super orientujesz. Biedactwo!!!!

    • Mieszkaniec a ty co sobą reprezentujesz , chyba nic, ja przynajmniej interesuję się powiatem.

     • Sądzę że więcej z sobą reprezentuję niż Ty. A czym dokładnie się w powiecie interesujesz?