ul. Cyraneczki Józefosław

Radny Widz : „I pamiętajmy może przyjść wielka woda – wtedy musimy poczekać aż opadnie i policzyć straty” – przyszła, opadła, więc liczcie

„I pamiętajmy: może przyjść wielka woda – wtedy musimy poczekać aż opadnie i policzyć straty – oby jak najmniejsze. Te ewentualne straty, w postaci ubytków w piasku, będzie łatwo uzupełnić i dalej cieszyć się tym miejscem.”

Tak 13 maja 2016 roku napisał na swoim blogu radny Robert Widz. Wypowiedź dotyczyła wybiegu dla psów, który powstał w miejscu przewidzianym dla zbiornika retencyjnego (Cyraneczki/Wilanowska) – źródło Józefosław 2.0

fot. Mieszkańcy Józefosławia

Więcej na temat „odwodnienia” w Józefosławiu:

„Odnoszę wrażenie, że twórcy projektu wykazali się brakiem wiedzy czemu to miejsce ma służyć” – Sołtys Józefosławia o pomyśle radnych

Radny Robert Widz vs Sołtys Jan Dąbek – brak porozumienia w sprawie odwodnienia

Gmina informuje, że ma problem z odwodnieniem ulicy Geodetów

„Pomysł mostu jest chybiony, gdyż spowoduje zalewanie terenów” – sprawozdanie z zebrania sołectwa Józefosławia

Kiedy najlepiej remontować i przebudowywać ulice w Józefosławiu ? Oczywiście po wakacjach

Podoba ci się:

Komentarzy (9)

 1. Już nie da się słuchać bełkotów p. Radnego! Łyka wszystko co mu powiedzą i nam sprzedaje dalej papkę. Plany były gotowe na zbiornik retencyjny. Ale zamknięcie ust właścicielom psów było ważniejsze niż bezpieczeństwo mieszkańców! A nas karmią papkami i przesuwają po raz kolejny pieniądze na inne inwestycje w gminie. Otwórz oczy panie Radny i weź się do roboty bo chyba na Józku Panu nie zależy!!

 2. Na spotkaniu z panem sołtysem właściciele psów prosili, by nie budować niczego dla psów w tym miejscu, bo ma tam być zbiornik retencyjny. Byłam na tym spotkaniu. Na wyborach sołtysa również padło pytanie do pana radnego o sensowność budowania placu dla psów w tym miejscu. Szkoda słów… Juz raz remontowaliśmy mieszkania po powodzi – oby po raz ostatni…

 3. Z całym szacunkiem dla projektu wybiegu dla psów – przechodzę obok niego wielokrotnie każdego dnia i na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy widziałam w tym miejscu właścicieli psiaków z pupilami. Powiem więcej, dużo częściej można tam zobaczyć dzieci które próbują znaleźć namiastkę placu zabaw. A dzisiaj rano widać jak na dłoni że każda ulewa bez zbiornika retencyjnego będzie dużo kosztowała gminę i mieszkańców

 4. Miejcie Państwo świadomość,że problem zalewania Józefosławia będzie się pogłębiał.
  Do kanału rzeki Jeziorki biegnącego przez nasz teren zostają zrzucane wody z terenu Mysiadła (po dawnym PGR, które najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości zostanie intensywnie rozbudowany ) kanałami leżącymi wzdłuż ul.Kuropatwy, nie mam pewności ale chyba także
  wzdłuż ul.Bażanciej z terenu Ursynowa ,no i oczywiście z całego terenu Józefosławia .
  Gmina Piaseczno podjęła już działania zmierzające do przebudowy przepustów pod ul.Ogrodową i Wilanowską , warto by pomyśleć o zmianie średnicy przepustu pod ul.Julianowską.No i sprawa najważniejsza. W miejscu ,gdzie kanał wpada do Jeziorki
  powstało osiedle (przedłużenie ul.Kołobrzeskiej) które zasypało dawny kanał i ograniczyło odpływ wody do rur o bardzo małej średnicy.Tak więc w rozwiązaniu naszego problemu muszą nam pomóc Gminy ościenne tj. Konstancin, Lesznowola i Ursynów, inaczej zawsze będziemy mieli problem .

  • Masakra!!! Radnemu trzeba zmienić okulary bo ślepy czy co?! A może głuchy na słowa mieszkańców? Ile jeszcze powodzi nas czeka? Toć to jakaś granda!!!! Jak tak dalej pójdzie to najlepsze gumiaki Pani radnej nie pomogą amfibią będzie pływać po Józku!

 5. Jeszcze raz mówię : Józefosław odrębną gminą z własnymi władzami i budżetem!!!
  Piaseczno nigdy nie zrealizuje odwodniania JJ-jedynie kosztowne koncepcje!!!

  W stosunku do osób z Gminy i Starostwa odpowiedzialnych za taki stan odwodnienia Józefosławia i Julianowa powinny być przedstawione zarzuty prokuratorskie ( doprowadzenie do szkód w mieniu , brak zabezpieczeń p.powodz. itd).

  Taki stan trwa od kilkunastu lat np. Potok przy Geodetów i itd

 6. Niestety JJ nei bedzie nigdy odrebna gmina, ani miastem. Do tego wg. obecnego prawa potrzebne sa czynniki miastotworcze a za przeproszeniem jakie mamy? Osiedla domkow jednorodzinnych, filie klubu czy kosciol?
  Trzeba rozgrywac polozenie (niezbyt korzystne) i bronic sie przed wlaczeniem w granice miasta Piaseczna, bo wtedy bedziemy miec tak jak nasi sasiedzi z nomen omen ul. Urbanistow SIC!
  Najwiecej szkod JJ wyrzadza prawie zupelny brak wspolpracy miedzy gminami i absurdalny podzial (np. ulica Dzialkowa w Kierszku, czy Kuropatwy na Ursynowie)
  Byc moze wiekszy sens mialoby przylaczenie do gm. K-J przynajmniej ul. Dzialkowa i przedluzenie Cyraneczki przestaloby byc problemem :) a i K-J nie pogardziloby zastrzykiem gotowki z podatkow….
  Bronmy sie przed zakusami wlaczenia do granic Piaseczna, gdyz takie predzej czy pozniej beda….
  Jako dzielnica bedziemy znaczyc tyle co os. Slowicza czyli prawie nic… (z calym szacunkiem dla osiedla i mieszkancow)

 7. I jeszcze takie przemyslenie:
  z szacunkiem dla autora postu – jednak ta wielka kaluza na cyraneczki ze zdjecia moim skromnym zdaniem chyba nie do konca ma zwiazek z brakiem zbiornika ret w miejscu wybiegu. Ta woda nie pochodzi z kanalu zacz z chmury :) A nie splynela bo kanalizacja jest to kitu i to nie ma zbytnio zwiazku z wybiegiem….
  Z pozytywow: Po remoncie kaluza zniknela z dolnego biegu ul. Cyraneczki … by pojawic sie jak widac w gornym biegu ulicy. Zawsze uczono mnie ze powinno byc odwrotnie… :)

  Zgadzam sie ze kwestia wybiegu jest dyskusyjna i jak widac wzbudza kontrowersje ale w tym przypadku teren swoje zadanie spelnil…. :) zalalo wybieg :)

  A wspomniana wczesniej zabudowa kanalu w ul. Kolobrzeskiej to prosta sprawa dla prokuratury choc pewnie najbardziej zainteresowani beda mieszkancy Chyliczek, gdyz ich dotknie w pierwszej kolejnosci….

  Nam narazie pozostaje ponton lub Lada Niva….
  Dla pocieszenia (wiem wiem tzw. schadenfreude) Ursynow plywal dzis znacznie bardziej….

  Przepraszam sasiadow za te wszystkie zlosliwosci ale to moje lekarstwo na bezsilnosc wobec natury i procedur….

 8. wielka woda dopiero przyjdzie; spodziewane są duże opady na czwartek / piątek; proszę się wstrzymać z komentarzami jeszcze kilkanaście dni – wtedy będzie woda !

  Ale jak mawiał prezydent komoruski – woda ma to do siebie, że najpierw się zbiera a potem opada. Ot, myśl ! :D