fot. Jozefoslaw24.pl - autobus 739

Od 11 lat nie są w stanie przygotować trasy dla przegubowego 739. L39 wraca do PKP Jeziorki.

Gmina Piaseczno poinformowała, że w związku planowanym na 12 marca połączeniem SKM do Piaseczna, trasa L39 zostanie przedłużona do stacji PKP Jeziorki.

– Teraz, kiedy sieć połączeń kolejowych ze stolicą ma zostać wzmocniona poprzez kursowanie Szybkiej Kolei Miejskiej, zainteresowanie mieszkańców dojazdami do stacji kolejowej rośnie. W związku z tym wystąpiliśmy do ZTM z wnioskiem o wydłużenie trasy linii L39 do stacji PKP Jeziorki – burmistrz Daniel Putkiewicz

– W związku z uruchomieniem buspasa oraz SKM i większym zainteresowaniem transportem publicznym, wystąpiliśmy również do ZTM z wnioskiem o przeanalizowanie możliwości uruchomienia dodatkowej linii (zwanej roboczo L39 bis) na trasie od Ronda Praw Kobiet przez Józefosław (przejazd ulicami Geodetów – Julianowską – Kameralną – Wilanowską – Cyraneczki – Ogrodową – Geodetów do ul. Energetycznej), następnie Energetyczną do ul. Puławskiej i dalej do PKP Jeziorki

– Linia taka zwiększyłaby częstotliwość kursowania autobusów na terenie samego Józefosławia i Julianowa, a jednocześnie umożliwi dojazd do Puławskiej, którą autobusy w kierunku Warszawy w godzinach szczytu kursują co kilka minut lub dojazd do stacji kolejowej PKP Jeziorki (SKM i Koleje Mazowieckie) -wiceburmistrz Robert Widz.

- Czekamy na wyliczenie kosztów utrzymania takiej linii i liczymy na to, że Rada Miejska podejmie decyzję o zwiększeniu budżetu na transport publiczny. Nowe połączenie autobusowe chcielibyśmy uruchomić wraz z wrześniową zmianą rozkładu jazdy – burmistrz Daniel Putkiewicz.

Od 11 lat Gmina Piaseczno nie jest w stanie przygotować trasy dla dłuższych autobusów 739:

„Nowa linia oznaczałaby zwiększenie liczby połączeń autobusowych dla Józefosławia i Julianowa i stanowiłaby alternatywę dla przeciążonej w godzinach porannego szczytu linii 739. Niestety nie ma możliwości uruchomienia autobusu przegubowego na linii 739.

Niezbędna do wprowadzenia tego typu pojazdu na trasę linii 739 przebudowa infrastruktury drogowej wymaga bowiem zarówno czasu, jak i niemałych środków. Niezbędna jest bowiem nie tylko budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Julianowskiej z ul. Przesmyckiego i ul. Techniczną (trwa projektowanie, pozwolenie na budowę spodziewane jest w połowie roku 2023), ale również przebudowa ulicy Wilanowskiej, której obecny stan nie pozwala na wprowadzenie ciężkiego taboru autobusowego. Ten problem ujawnił ostatni przejazd techniczny po ulicach Józefosławia.” – Gmina Piaseczno

– Projektujemy przebudowę ulicy Wilanowskiej, ale to będzie duża i bardzo kosztowna inwestycja. Oznacza to, że zanim możliwe będzie uruchomienie autobusu przegubowego na trasie linii 739, trzeba szukać rozwiązań alternatywnych. – Dlatego też rozpatrujemy uruchomienie dodatkowej linii „wahadłowej” z Józefosławia do PKP Jeziorki, która dowoziłaby pasażerów do ul. Puławskiej lub do pociągów SKM i KM na stacji PKP Jeziorki, z częstotliwością stanowiącą alternatywę dla zatłoczonej linii 739 – wiceburmistrz Robert Widz

Fragment protokołu ze spotkania z mieszkańcami z 2012 roku dotyczący przegubowych 739:

Pan Daniel Złamal oświadczył, że ZTM nie dysponuje większą liczbą autobusów, które mogłyby być wykorzystane w Józefosławiu i Julianowie.

Jest natomiast możliwe zastąpienie obecnie używanych autobusów krótkich – autobusami długimi (przegubowymi), przy niezmienionej liczbie kursów. Autobusy takie zabierają 100% więcej osób porównaniu z autobusami krótkimi.

W celu ustalenia, czy trasa linii 739 jest przystosowana do przyjęcia długich autobusów odbył się przejazd kontrolny autobusu 15-metrowego. W wyniku tego przejazdu stwierdzono, że w trzech miejscach trasa nie spełnia warunków zapewniających bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Są to: prawoskręt z Wilanowskiej w Geodetów, zakręt Wilanowska/Kameralna, zakręt Kameralna/Julianowska przy tzw. pętli (szczególnie prawoskręt). Dwa pierwsze skręty wymagają niewielkich poprawek, natomiast „pętla” wymaga dużo większej przeróbki.

Więcej:

Zastępca Burmistrza: „Co do 739 nie ma możliwości zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów, jest to ograniczone dostępnością taboru”

Zmniejszenie częstotliwości kursowania linii L39

Stacja PKP Józefosław ? Kiełbasa wyborcza czy realne szanse ?

W Józefosławiu policja złapała 19 latka z marihuaną …

W zeszłym roku policja odnotowała 310 interwencji na terenie Józefosławia i 87 w Julianowie

W Józefosławiu policja zamiast złodziei złapała nastolatków z … marihuaną

Na prośbę sołtyski Józefosławia wzmożono patrole straży miejskiej

Wzmożone patrole policji i ograniczenia na ul. Rekreacyjnej

Zakaz wprowadzania psów do parku niezgodny z prawem

Ile kosztuje religia w ZSP Józefosław ?

Radni PiS ostrzegają przed szatańską wizytą w Piasecznie

Radny z Józefosławia wbrew burmistrzowi nie zagłosuje za projektem stacji kolei dojazdowej przy Julianowskiej

Zakaz wyprowadzania psów w Lesie Kabackim

Straż Miejska poinformowała o wynikach kontroli jakości powietrza na terenie Józefosławia

Podoba ci się:

Możliwość komentowania jest wyłączona.