Wybory Józefosław 2021

Radna Katarzyna Krzyszkowska-Sut została sołtyską Józefosławia

Radna KO Katarzyna Krzyszkowska-Sut została sołtyską Józefosławia. We wczorajszym głosowaniu otrzymała 439 głosów. Na Jana Dąbka, który był jej jedynym kontrkandydatem, oddano 397 głosów. Skład rady sołeckiej zasiliło pięciu nowych członków, w tym córka ustępującego ze stanowiska sołtysa.

Rada sołecka Józefosławia:

Ilona Ośko – 404 głosy
Alicja Perlińska - 331 głosów
Monika Matusiak – 343 głosy
Sylwia Dąbek – 326 głosów
Agnieszka Niemczyk-Proń – 319 głosów
Maja Szwedzińska-Sikorska – 318 głosów
Paweł Wojciechowski – 346 głosów

Jan Dąbek pogratulował nowej sołtysce, ale nie obyło się bez uszczypliwości:

„Walka była bardzo zacięta a poziom wyrównany. Przegrałem z honorem. Konkurencja aby wygrać, musiała zmienić ordynację wyborczą, zastosować wiele trików PR-wych i marketingowych, w tym czarnego PR-u skierowanego w moim kierunku. Mam nadzieję, że Pani Katarzyna będzie potrafiła stanąć po stronie mieszkańców i przeciwstawić się złym pomysłom Gminy. Chciałbym podkreślić, że Sołtys nie jest narzędziem Gminy a głosem mieszkańców, władza dla Sołtysa nie jest najważniejsza, tylko nasza miejscowość i jej mieszkańcy. Mieszkańców nie zostawię, zawsze jak do tej pory, mogą na mnie liczyć. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, rodzinie i przyjaciołom za wsparcie, pomoc przy kampanii i oddane głosy. Nowej Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej życzę powodzenia, zawsze mogą Państwo liczyć na moją pomoc.”

Katarzyna Krzyszkowska-Sut również podziękowała mieszkańcom za zaufanie:

„Szanowni Państwo, dziękuję wszystkim za oddane na mnie głosy w wyborach sołeckich na sołtysa Józefosławia! Przyjaciołom, znajomym, mieszkańcom, którzy wierzą, że to co robię dla naszej małej ojczyzny ma sens. Moim kandydatom do rady sołeckiej dziękuję za chęć startowania w tych wyborach, dziękuję za wytrwałość, pomysły i wsparcie! Ustępującemu sołtysowi, życzę nowych wyzwań i dalszej wytrwałości w pracy.”

Jan Dąbek dla PiasecznoNews:

– To zamach na samorząd – uważa Jan Adam Dąbek, który funkcję sołtysa pełni od 1994 roku. – Partie polityczne podporządkowały sobie powiat i część gmin, a teraz sięgają po sołectwo. Dąży się do centralizacji władzy, która jest wbrew idei samorządu. Szefowie partii politycznych chcą mieć wpływ nie tylko na działania samorządów gminnych, ale też większych sołectw. Kandyduję, bo nie chcę dopuścić, by funkcja sołtysa została przejęta przez partie polityczne. Sołtys powinien stać zawsze po stronie mieszkańców, a nie pełnić rolę przedstawiciela partii.

– Pełniąc funkcję radnej pani Krzyszkowska-Sut może popisać się aktywnością. Funkcja sołtysa nie zwiększy jej kompetencji, ani nie poprawi skuteczności działań. Celem tej kandydatury jest podporządkowanie rady sołeckiej urzędowi. Stworzenie sytuacji, w której nikt nie będzie zadawał niewygodnych pytań, a jeśli będzie trzeba, nawet działał przeciw decyzjom władz gminy, w imię interesów mieszkańców. Przecież władze gminy nie zawsze mają rację i nie zawsze podejmują trafne decyzje, które spotykają się z akceptacją mieszkańców. Pluralizm w zarządzaniu jest zdrowy i potrzebny, a tymczasem aktualna władza chce mieć władzę absolutną w naszej gminie.

Katarzyna Krzyszkowska-Sut dla PiasecznoNews:

- Potrzebny jest lider, którego dziś nie ma, oraz aktywna, prężnie działająca rada sołecka. Uważam, że jestem dobrym liderem, potrafię ludzi zachęcić do aktywności. Wcześniej wybory na sołtysa były fikcją – brało w nich udział niewiele osób, a ci którzy głosowali wcale nie musieli w Józefosławiu mieszkać. Nie było sposobu, by to zweryfikować. Podczas ostatnich wyborów zapytałam jednego mężczyznę, gdzie mieszka to roześmiał mi się w twarz. Dlatego wystąpiliśmy o zmianę formuły głosowania.

W tym roku wybory na na sołtysa odbyły się na zasadach podobnych do wyborów do sejmu i samorządu. Nad przebiegiem głosowania czuwało jedenastu członków komisji wyborczej.

”Radny reprezentuje interesy mieszkańców swojego okręgu. Radny nie ma przywileju króla, który wydaje oświadczenia” – komentarz do oświadczenia radnego z Józefosławia

Sołtys Józefosławia odpiera zarzuty radnego Widza

Radna apeluje o tymczasowy lub całkowity zakaz parkowania

Radni z Józefosławia zapraszają na konsultacje społeczne dotyczące wybiegu dla psów

„Jeśli chodzi o jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej

Interpelacja radnej Krzyszkowskiej-Sut

Sołtys do radnych Józefosławia: „to co sobą zaprezentowaliście na sesji, jest uwłaczające pełniącej przez Państwa funkcji publicznej jako radnych! [..] uważam, że dopuściliście się perfidnej manipulacji”

Sołtys Józefosławia został uniewinniony

„Czy Józefosław utonie ???” – sołtys Józefosławia Jan Dąbek

„Niestety Radni obecni na wczorajszym spotkaniu tzn. Pani Katarzyna Krzyszkowska – Sut i Pani Hanna Krzyżewska nie chciały się wypowiadać co do zasadności budowy tej drogi”

Zagospodarowanie Józefosławia według Burmistrza i Sołtysa

Piaseczno nadal pod lupą CBA

„Przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych z radością informowali nas, że już niedługo ul. Cyraneczki będzie budowana i to już niedługo trwa trzy lata.”

Mieszkańcy Kierszka oburzeni natężeniem ruchu na Działkowej – komentarz Sołtysa Józefosławia

Konkurencja poliszynela dla Sołtysa Jana Dąbka ?

„Starosta Jan Dąbek i inni członkowie zarządu powiatu nie powinni pełnić żadnych funkcji w samorządzie, gdyż nie rozumieją, jakie cele samorząd powinien realizować.”

CBA zostaje w Piasecznie

Jan Dąbek nie dostał się do rady powiatu piaseczyńskiego – wyniki wyborów !

Rada Sołecka Józefosławia. Wywiad z sołtysem Janem A. Dąbkiem

Kosmiczny Józefosław – relacja ze spotkania z Sołtysem i Burmistrzem

List otwarty do wojewody w sprawie absurdów z Józefosławia

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Starostwie Powiatowym w Piasecznie

„Pomysł mostu jest chybiony, gdyż spowoduje zalewanie terenów” – sprawozdanie z zebrania sołectwa Józefosławia

Od 9 lat nie mogą stworzyć warunków dla przegubowych autobusów linii 739

Radna Krzyszkowska-Sut wnioskuje o naprawę nawierzchni Krótkiej, Kameralnej, Wilanowskiej i Działkowej

W ursynowskim domu kultury afera związana z radną Krzyszkowską-Sut z Józefosławia

Koalicja Obywatelska wygrała w Józefosławiu – wyniki wyborów samorządowych 2018

Urząd Gminy płaci za reklamę gazecie zarządzanej przez radną z Józefosławia i jej męża

Gmina Piaseczno zakupiła w Józefosławiu budynek, który będzie przeznaczony na potrzeby Klubu Kultury i Biblioteki

„Rozpoczęcie projektowania nowej szkoły podstawowej w Julianowie” – Radni z Józefosławia złożyli wnioski do budżetu 2017

Radna Krzyszkowska-Sut prosi burmistrza Widza o kolejny zakaz parkowania w Józefosławiu

Kim są radni z Józefosławia i Julianowa ?

„Nie dla punktu zbiórki odpadów” – uzasadniona obawa czy bezmyślna histeria ?

Radna Krzyszkowska-Sut wnioskuje o darmowy hotspot WiFi w Józefosławiu. Z odpowiedzi urzędu wynika, że lepiej pieniądze wydać na inny cel...

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. nie ma jeszcze oficjalnych wyników, proszę czekać z gratulacjami. moze sie okazac ze wygral ktos trzeci

  • Zarejestrowało się 2 kandydatów. To kto trzeci mógłby wygrać ?

   • nikt nie widział protokołów, z pieczęcią komisji. nie wiadomo kto wygrał

    • Skad wiesz ze nikt nie widzial. Na swiecie jest 8 miliardow ludzi a ty mowisz za wszystkich. Byly soltys zlozyl juz gratulacje nowej soltysowej.

 2. obowiązkiem urzędnika, póki nim jeszcze jest, jest publikacja protokołu. nie jestem pewien czy jest podstawa prawna bo nowa forma wyboru ale przyzwoitość tak nakazuje – zaś dzisiaj na targu słyszałem, że wygrał Jan i ja daję temu wiarę, bo dlaczego by nie ???

  • Ciezko pogodzic sie z wola mieszkancow, ktora pierwszy raz tak licznie wyrazili.

 3. Prosimy Panią Sołtys, żeby wsparła wznowienie kursowania autobusu L39 co pół godziny jak było przed wakacjami. Teraz dzieci ledwo się mogą wcisnąć do autobusu.